Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 434255 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.05.2018. u 14:21 - pre 71 meseci
Niko nije pominjao nikakvu zaveru, niti je za to sto sam napisao potrebno nekakvo znanje - poverenje u kriptovalute osciluje u zavisnosti od mnogih faktora, nekad raste a nekad i pada, to je cinjenica. U trenutku kad poverenje opada, logicno je da opada poverenje prema svim kriptovalutama, a ne da prema pojedinim opada a prema drugima raste. Tu nema mnogo mog licnog stava, to je jednostavno tako i ne razumem zasto se sa tim ne slazes? Mozda je "progutano" slovo S unelo neku zabunu sta sam hteo da kazem?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.05.2018. u 00:11 - pre 71 meseci
Citat:
ssi: Hajde nemoj mraciti i oblaciti kao na ostalim temama gde ljudi ulazu novac u fondove ili nekretnine.

Ocigledno je da se ili bojis ili ne znam - nesto drugo je problem.

Nije sve na ovom svetu zavera.

Ocigledno je da imas vrlo malo iskustva i jos manje znanja, ne samo kada su kriptovalute u pitanju
veci i ostale stvari nekretnine, fondovi itd.

Ti si ocigledno "slamarica" tip - ne mislim nista lose sa tim, neki jednostavno ne zele da rizikuju ni malo.


Zašto banke daju kredite osigurane hipotekom tebi i ostalima,a koji služe za kupnju kriptolove?Zašto oni ne kupuju te BTC?

Moje skromno mišljenje je da to ne rade zato što oni nisu ovca.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.05.2018. u 09:46 - pre 71 meseci
Citat:
zzzz: Zašto banke daju kredite osigurane hipotekom tebi i ostalima,a koji služe za kupnju kriptolove?Zašto oni ne kupuju te BTC?

Moje skromno mišljenje je da to ne rade zato što oni nisu ovca.


U kojoj banci radis i odakle ti ta informacija ?
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.05.2018. u 13:20 - pre 71 meseci
Naravno da je nepoverenje jedan od faktora koji utiče na cenu kripta.

Medjutim bitan razlog je "zavera" menjačnica koje namerno obaraju cenu svim kriptima sinhronizovano.
U suprotnom ako menjačnice to ne bi radile vlasnici kripta bi lako mogli da zarade (hm, "bezvredne" dolare) kupujući kripte kojima je pala cena a plaćajući kriptama kojima se cena očuvala (ili porasla).
Kasnije kad bude obrnuta situacija (poraste vrednost kripta koji je imao pad vrednosti) vlasnici kripta bi mogli da sa tim kriptom (kupljenim u prvoj fazi) da kupuju druge kripte kojima je cena pala (ili čak ostala ista).

Na taj način bi vlasnici kripta konstantno prihodovali a da ništa ne rade nego samo da prate fluktuacije vrednosti.

To bi bio neoprostiv "greh" jer menjačnice hoće sav prihod od fluktuacije vrednosti i zato menjačnice obaraju vrednost svim kriptima kad opadne vrednost onih kripta koje smatraju reperom.

Zato kad jedan ode u crveno
svi idu u crveno.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.05.2018. u 10:26 - pre 71 meseci
Citat:
nemamstan: Naravno da je nepoverenje jedan od faktora koji utiče na cenu kripta.

Medjutim bitan razlog je "zavera" menjačnica koje namerno obaraju cenu svim kriptima sinhronizovano.
U suprotnom ako menjačnice to ne bi radile vlasnici kripta bi lako mogli da zarade (hm, "bezvredne" dolare) kupujući kripte kojima je pala cena a plaćajući kriptama kojima se cena očuvala (ili porasla).
Kasnije kad bude obrnuta situacija (poraste vrednost kripta koji je imao pad vrednosti) vlasnici kripta bi mogli da sa tim kriptom (kupljenim u prvoj fazi) da kupuju druge kripte kojima je cena pala (ili čak ostala ista).

Na taj način bi vlasnici kripta konstantno prihodovali a da ništa ne rade nego samo da prate fluktuacije vrednosti.

To bi bio neoprostiv "greh" jer menjačnice hoće sav prihod od fluktuacije vrednosti i zato menjačnice obaraju vrednost svim kriptima kad opadne vrednost onih kripta koje smatraju reperom.

Zato kad jedan ode u crveno
svi idu u crveno.


Eto, otkrio si da je to velika zavera. Ako si toliko siguran u to ne vidim vise razlog da se bavis kriptovalutama.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.05.2018. u 14:45 - pre 71 meseci
Citat:
ssi:

ne vidim vise razlog da se bavis kriptovalutama

To mi zvuči kao ono iz 1990-tih kada je krenulo "humano raseljavanje", samo što sada treba da se "raselim" sa teme :)

Možda izgleda da sam ja protiv kripta, ali nisam! Problem je što je biznis sa kriptom rizičan i podrazumeva varanje.

Sa druge strane činjenica je da kripto ima svoje mesto u sistemu današnjih vrednosti i da se oko kripta vrti dosta novaca.
Verovatno će u budućnosti biti i više toga.

Ipak to ne znači da ću ja sad dojuriti i keširati 10 rigova da bih nešto rudario.
Ali ništa ne košta da na sajt stavim kripto adresu uz "Donations welcome" :)
Ne očekujem tu neku veliku zaradu ali ekstra kinta je uvek rado vidjena u svakom novčaniku.

Iz tog razloga nije loše upoznati se s karakteristikama kripta i minning procesom i svim vrdalamama dok stvarni novac ne stigne u džep.

Problem je što su na temu došli špekulanti i lovci u mutnom
ne da diskutuju na temu kripta
nego da uvale svoju opremu i usluge.
A za ekonomsko promidžbeni program postoji posebna sekcija na ovom forumu.
Zato se dešava da tema ode u ofsajd.

Umesto da se govori o karakteristikama opreme, softvera i drugim bitnim stvarima vezanim za kripto
zauzima se pozicija u kojoj je sve "najbolje moguće" (špelulanti)
i naravno odmah sledi reakcija dugačijeg pogleda i počne prepucavanje :)
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija17.05.2018. u 11:20 - pre 71 meseci
Citat:
nemamstan: To mi zvuči kao ono iz 1990-tih kada je krenulo "humano raseljavanje", samo što sada treba da se "raselim" sa teme :)

Možda izgleda da sam ja protiv kripta, ali nisam! Problem je što je biznis sa kriptom rizičan i podrazumeva varanje.

Sa druge strane činjenica je da kripto ima svoje mesto u sistemu današnjih vrednosti i da se oko kripta vrti dosta novaca.
Verovatno će u budućnosti biti i više toga.

Ipak to ne znači da ću ja sad dojuriti i keširati 10 rigova da bih nešto rudario.
Ali ništa ne košta da na sajt stavim kripto adresu uz "Donations welcome" :)
Ne očekujem tu neku veliku zaradu ali ekstra kinta je uvek rado vidjena u svakom novčaniku.

Iz tog razloga nije loše upoznati se s karakteristikama kripta i minning procesom i svim vrdalamama dok stvarni novac ne stigne u džep.

Problem je što su na temu došli špekulanti i lovci u mutnom
ne da diskutuju na temu kripta
nego da uvale svoju opremu i usluge.
A za ekonomsko promidžbeni program postoji posebna sekcija na ovom forumu.
Zato se dešava da tema ode u ofsajd.

Umesto da se govori o karakteristikama opreme, softvera i drugim bitnim stvarima vezanim za kripto
zauzima se pozicija u kojoj je sve "najbolje moguće" (špelulanti)
i naravno odmah sledi reakcija dugačijeg pogleda i počne prepucavanje :)


Nisam rekao da treba da napustis temu. Ako si otkrio neku prevaru ili mislis da je nesto prevara, nemoj da ubacujes novac u to.

Citat:
zauzima se pozicija u kojoj je sve "najbolje moguće" (špelulanti)


Naravno da nije sve najbolje, dosta ljudi je izgubilo novac. I ja sam izgubio koju stotinu evra na pocetku, dok nisam naucio kako i sta, ali sam sada u +.

Ne prodajem opremu.



 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija18.05.2018. u 15:42 - pre 71 meseci
Citat:
nemamstan:
Naravno da je nepoverenje jedan od faktora koji utiče na cenu kripta.

Medjutim bitan razlog je "zavera" menjačnica koje namerno obaraju cenu svim kriptima sinhronizovano.


Ti mene podsecas na sve moje prijatelje/poznanike koji me poslednjih meseci zovu da se "interesuju" oko bitcoina. Zovu me i neki koje nisam cuo godinama a koji su preko rekla-kazala culi da se ja nesto razumem u to. I skoro svaki razgovor je isti:

Druga strana: "Ej cao, da te pitam, koliko sad kosta bitcoin?" (wtf, kao da ne moze sam da sazna na net-u???)
Ja: "XY dolara"
Druga strana: "Au, pa znaci mnogo mu je pala vrednost, bio je 19000 zar ne...?"
Ja: "Jeste, nekih 15 minuta je imao tu vrednost dok je bio hype..."
Druga strana: "Ma to je sve prevara, to ce da propadne bla bla bla bla bla..."

I eto, on mene zvao da se raspita a ustvari on sve vec zna. Od pre par nedelja ko god me pita dobije isti odgovor: "Ne pratim vise, izasao sam iz price." i ako proba da nastavi nesto na tu temu samo mu ponovim da nemam pojma i to je to. Lakse meni jer ne moram da slusam a lakse i njemu jer ne mora da mi objasnjava :)

E da, a cenu moze da obori samo onaj ko direktno ucestvuje u trgovini. Ne znam da li si cuo ali menjacnice kriptovalutama ne funkcionisu po principu dilera sa Zelenog Venca pa tako nemaju nikakav uticaj na cenu kojom ce se trgovati. Ako se ja pojavim na menjacnici i otvorim poziciju da kupujem ili prodajem onda samo ja i niko drugi odredjujem po kojoj ceni ce ta pozicija biti otvorena.

Sve velike menjacnice posluju na teritoriji EU ili USA i strogo je njihov rad kontrolisan od strane raznih regulatornih tela (pogotovo u EU gde svakakvi mehanizmi lokalne drzave i Evropske Unije mogu u svakom momentu da usetaju i vrse kontrolu).
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
87.116.191.*



+94 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 08:14 - pre 71 meseci
Crypto mining za hipstere.

Mining Can Be Fashionable? Biostar Wants to Sell Millenials its New iMiner Systems

https://www.anandtech.com/show/12771/biostar-iminer
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 09:02 - pre 71 meseci
Citat:
Doktor Hlad
Citat:
nemamstan:
Naravno da je nepoverenje jedan od faktora koji utiče na cenu kripta.

Medjutim bitan razlog je "zavera" menjačnica koje namerno obaraju cenu svim kriptima sinhronizovano.



Ti mene podsecas na sve moje prijatelje/poznanike koji me poslednjih meseci zovu da se "interesuju" oko bitcoina.

Ti si nešto pobrkao. To što sam napisao nije poziv tebi da bih se "interesovao oko bitcoina"!

Nego je konstatacija proste činjenice da menjačnice vode takvu politku da sebi obezbede maksimalan profit.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 09:15 - pre 71 meseci
Citat:
nemamstan: Nego je konstatacija proste činjenice da menjačnice vode takvu politku da sebi obezbede maksimalan profit.


Jel imas ti neke dokaze za to? Ako imas bilo bi lepo da nam objasnis kako to tacno funkcionise jer svako ko je bar jednom obavio kupovinu ili prodaju kriptovalute razume da lupas gluposti.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 10:15 - pre 71 meseci
Citat:
Doktor Hlad
Citat:
nemamstan: Nego je konstatacija proste činjenice da menjačnice vode takvu politku da sebi obezbede maksimalan profit.



Jel imas ti neke dokaze za to? Ako imas bilo bi lepo da nam objasnis kako to tacno funkcionise jer svako ko je bar jednom obavio kupovinu ili prodaju kriptovalute razume da lupas gluposti.

Lupam gluposti?
Hoćeš da kažeš da menjačnice ne rade zbog profita?
Pa zašto onda rade?
Da šire humanitarnu pomoć "odvajajući od sopstvenih usta"?

Zar ti se ne čini da ti lupaš gluposti jer si sam sebi kontraproduktivan?
S jedne strane pokušavaš da prodaš kripto robu i/ili kripto usluge
a sa druge strane hoćeš da kažeš da tu nema zarade!
Pa prvo menjačnice moraju da zarade da bi drugi mogli da očekuju zaradu.
Inače ako menjačnice ne zaradjuju ne bi ih ni bilo.
To bi odmah značilo da opada interes za kripto. A time manja zarada i za sve uključene u taj "biznis".

Eto ni ja se nisam interesovao za kripto dok nisam saznao da u Beogradu ima menjačnica. Medjutim, činjenica da u Beogradu mogu legalno da se obavljaju kripto transakcije je promenila i moje mišljenje o kriptu.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 13:02 - pre 71 meseci
@nemamstan

Da, lupas gluposti. Kada neko nesto prica a nema bilo kakve dokaze za to onda on "lupa gluposti" ili "izmislja".

Vec nekoliko puta te pitam da li imas dokaze za svoje tvrdnje (ne samo za ovo) i ti ignorises pitanje. Znaci - nemas dokaze.

A menjacnice zive od provizija i boli ih uvo po kom kursu se vrsi razmena. Njih samo interesuje kolicina. Da si se makar potrudio da procitas cene bilo koje menjanice mogao si da nas postedis gluposti na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 13:52 - pre 71 meseci
Hahah "čega se pametan stidi time se budala ponosi" kažu starine.
Citat:
Doktor Hlad

A menjacnice zive od provizija i boli ih uvo po kom kursu se vrsi razmena. Njih samo interesuje kolicina. Da si se makar potrudio da procitas cene bilo koje menjanice mogao si da nas postedis gluposti na ovoj temi.

Ti ili si bežao od škole ili je škola bežala od tebe?

Evo primera sa provizijom od 7.5%:
Neka je $10000/BTC tada za prodaju 1BTC menjačnica ima višak prihoda $750.
Dalje, neka je $5000/BTC tada za prodaju 1BTC menjačnica ima višak prihoda $375.

Dakle uz istu količinu i istu proviziju menjačnica može da ostvari duplo veću dobit.
Očigledno je da menjačnicu itekako intersuje kurs po kome se vrši razmena.

Menjačnice takodje interesuje kurs i kad kupuje BTC.
Ali to je već "višlja" matematika za nekoga ko je bežao od škole.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija19.05.2018. u 14:06 - pre 71 meseci
@nemamstan

Ja jos nisam upoznao trgovca ili hodlera koji svoj kapital izrazava u BTC-u ili u bilo kojoj drugoj kriptovaluti. Ulaze se u fiat novcu i kajmak i glavnica se podizu i racunaju u fiat novcu.

Tako da, mene kao trgovca zanima sa koliko sam USD usao i sa koliko USD cu da izadjem a koliko je to u BTC-u to me bas i ne zanima previse. Ako sam resio da otvorim poziciju za kupovinu na 100K USD onda cu toliko da ulozim koliko god BTC vredeo. Ako BTC u medjuvremenu skoci ili padne za 10% to ne znaci da cu ja da ulozim vise ili manje FIAT-a.

Da si makar jednom kupio ili prodao kriptovalutu na nekoj menjacnici to bi ti bilo jasno :)
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija21.05.2018. u 13:05 - pre 71 meseci
Ako sam dobro razumeo Geth postoje tri opcije "light", "fast" i "full".
Koliko sam pročitao na internetu "full" opcija podrazumeva učitavanje preko 150 GB lanca transakcija.
Medjutim neki ni posle mesec dana ne uspevaju da završe učitavanje.

Zato sam ja probao sa "light" i "fast" ali nove verzije Geth izgleda da ne podržavaju te opcije
a učitavanje kompletnog lanca mi baš i nije merak.

O čemu se zapravo radi i da li je moguće početi minning proces bez ućitavanja tolike količine podataka?
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija21.05.2018. u 20:53 - pre 71 meseci
...objasnio bih ti ja ali se bojim da me ne razuveris...
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija21.05.2018. u 22:54 - pre 71 meseci
Šta da mi objasniš?

Mene objašnjenja i ekskjuzes ne zanimaju nego akcija.

Ili može da se učita za neko kratko vreme (par sati) ili ne može!
Ako može na koji način?
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija22.05.2018. u 09:35 - pre 71 meseci
Citat:
nemamstan: Ako može na koji način?


Pa to ti kazem, objasnio bih ti ja na koji nacin to da izvedes ali se bojim da bi mi ti na kraju objasnio kako nije tako :)
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
79.101.13.35

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija22.05.2018. u 10:18 - pre 71 meseci
Evo da ponovim pitanje ovde posto ste ga mahom izignorisali na temi o car-go :)

Sta bi bilo ako bi putnici vozacima ubera/cargo-a placali u kriptovalutama? Da li bi to bilo nelegalno i da li bi ovi sto su protiv cargo-a na to blagonaklono gledali?
Pretpostavljam da bi to bilo isto kao kad bi placali u pivu (kao u primeru pctel-a kad jedan lik vozi a drugi ga casti pivom) jer kriptovalute nisu priznati novac od strane drzave, a opet imaju neku vrednost (kao i pivo).

Brandzorf je rekao da je to za pivo ok i da nije nelegalno pa po toj logici ni voznja za bitcoin ne bi trebala biti nelegalna, ne?.
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 434255 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.