Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 434161 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.01.2018. u 15:56 - pre 75 meseci
Ne štampaju dolare već čekaju budale da im sami donesu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija13.01.2018. u 19:05 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
MajorFatal:
Evo ja prihvatam izazov kad već ovi plašljivci ne smeju. Samo moraš da kažeš šta tačno smatraš pod pucanje balona? Hoćeš da bitkoin postane bezvredan ili da vredi 100 puta manje nego danas ili šta?

Smatram da ce izgubiti 90-95% vrednosti.


Citat:
I da podignemo opkladu bar na gajbu piva? Šta da radim sa 1 pivom? Ili još bolje pošto je ovde reč o kriptovalutama da se mi opkladimo u 1 bitkoin, ako balon pukne ja tebi 1 btc, ako ne pukne ti meni 1 btc? To bi bilo fer, može? :)

Hehehe, pa sta ja da radim sa bezvrednim bitkoinom (u tom trenutku)? Bolje da se mi drzimo neceg cija je vrednost stabilna - piva. Nego, ja ne pijem bas mnogo piva, pa ako hoces da podignemo vrednost opklade onda moze ovako - onaj koji izgubi vozi drugog na oktobarfest 2020 u Minhen o svom trosku plus tamo placa kriglu piva.


Hehe, a šta ako se balon napuva na 50.000 ili 170.000 ili 340.000$, meni bi tad baš dobro došao 1 bitkoin, pa možda mu vrednost nije stabilna al viš da već neko vreme raste i to je neka stabilnost, ni ja ne pijem mnogo piva, više votke, a ako ne piješ pivo zašto si predložio prvo takvu opkladu u pivo? Nego ti ne smeš da se opkladiš u jedan bedni btc, i zato bolje ja da vozim neke dve plavuše u Minhen i one da mi plaćaju pivo, nego tebe.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.01.2018. u 00:15 - pre 75 meseci
MajorFatal, onda bi to znacilo ako sam u pravu ti meni nista, a ako nisam ja tebi moramo precizirati da li 50.000 ili 170.000 ili 340.000$, posto bitkoine odbijam da drzim i u njima bilo sta da obracunavam pa se moramo dogovoriti u cvrstoj valuti. Nego mnogo je to za opkladu, a osim toga imam utisak da takva ponuda nije bas postena sa tvoje strane. Ako si toliko siguran, zasto zelis da eliminises rizik po sebe? Pivo rado pijem, ali do litar dnevno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.01.2018. u 19:38 - pre 75 meseci
Market Cap prilično pao, sve u crvenom, nije valjda Julijanski kalendar toliko utiče.
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija14.01.2018. u 22:14 - pre 75 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Mario Stern: Ko god je kupio na početku bilo za 0,01$ ili za $22 pa prodao i za 500$ taj je lepo zaradio u to nema sumnje.


U tome je i poenta.Sve valute koji su dostigle neku preko 800 $ su "spore" po pitanju neke "brze" zarade.Moja procena da u par meseci vredi ulagati u rigove,ostalo

skoncentrisati se na valute koje su u ekspanziji ,deo prodavati bez pretpostavke koloko moze sutra ili 10 dana i ulagati u nove.

Po meni je bolje to nego ulagati u neki rig 3-4k€.


Ne bih se slozio, pogledaj btc, eth, zec. Svi su u tom rangu. Pricam iz glave: BTC bio 3500 jos jesenas, a etc 350-400, zec 250-300 u isto vreme. A pogledaj sad, btc x4 (bio x5 i vise), eth x4, zec x3. Trgovanje jeste unosno, uopsteno koliko vidim prosle godine je bukvalno svako mogao da zaradi ako nije radio panic sell. Opet sa opremom je manji rizik, rig donosi prihod polako ali sigurno, takodje posto ne donosi mnogo odjednom u manjem si riziku da uradis panic sell vec se planiras. Sta znam svako ima svoju filozofiju....
Eto recimo ja ovih dana odplacujem rig koji sam sastavio u periodu avgust-septembar. Tako da je u povoljno vreme kao ovo odplata manje od 6 meseci, ako ti se posreci (ili pratis) prilikom prodaje, moze i krace. A za trgovinu sam ostavio nesto sitno oko 100usd, uhvatio sam xvg, rdd, bitb, delimicno xdn, music i sc. Tu sam dobar x2.5 do x3 ali sam izgubio na emc2 i vtc mi je jos matiran na 42k satosija a kupovao sam na 41 i 48k pa jos cekam sta ce biti. Ono sto sam naucio da trgovina oduzima u sustini mnoooogo vremena :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.01.2018. u 01:12 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
MajorFatal, onda bi to znacilo ako sam u pravu ti meni nista,


Kako ništa?:
Citat:
pctel:Smatram da ce izgubiti 90-95% vrednosti.

5-10% od današnje vrednosti je i dalje 850-1700$ malo li je, jel znaš ti koliko gajbi piva može da se kupi za te pare? Ako balon pukne po tvojim kriterijumima pucanja dodjem ti bilo koju sumu koliko btc tad bude vredeo do 1700$ max.



Citat:
pctel:
a ako nisam ja tebi moramo precizirati da li 50.000 ili 170.000 ili 340.000$, posto bitkoine odbijam da drzim i u njima bilo sta da obracunavam pa se moramo dogovoriti u cvrstoj valuti.


Ne moramo da preciziramo pošto to ne možemo da znamo jel da, ako balon ne pukne ti meni dodješ isto 1 btc koliko i ja tebi, koliko bude vredeo u tom trenutku, znači ako balon ne pukne ti meni neku sumu iznad 1700$ koliku - videćemo, ne tražim ti ja ni da držiš ni da obračunavaš bilo šta u bitkoinima, lepo 6.1.2020 što je bio tvoj predlog završetka opklade ako si izgubio opkladu kupiš 1 bitcoin na za to predvidjenom mestu i proslediš ga meni...


Citat:
pctel:
Nego mnogo je to za opkladu, a osim toga imam utisak da takva ponuda nije bas postena sa tvoje strane.


Zašto nije poštena, ti si predložio opkladu, ja sam samo prihvatio? Možda jedino nije pošteno da predvidjaš neku promenu sa tolikom sigurnošću da nudiš i opkladu, a kad ti se ponudi da opklada bude vrednovana baš tom vrednošću čiju propast predvidjaš ti se predomišljaš i negoduješ? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.01.2018. u 02:09 - pre 75 meseci
Opklada koju predlažeš nije fer.

Verovatnoća da BTC raste/opada je "fifti/fifti".
Ako BTC padne ti plaćaš $1700.
Ako BTC poraste on tebi plaća $17000.
To je razlika 10 puta a šanse su 50%/50%.

Ti bi mogao da čekaš i kad BTC padne da kupiš po ceni od $1700
pctel nema tako povoljnu mogućnost kao što ti sebi pokušavaš da pribaviš.


Nego daj ti njemu odmah BTC za $1700. Pa ako padne ionako je njegov a ti se teši time da neće puno profitirati na tada bezvrednom BTC.

A ako poraste nek ti vrati BTC i ti ćeš odmah zaraditi razliku!

Time bi ste obojica imali šansu na približno jednaku zaradu baš kao što su i šanse kretanja kursa BTC približno podjednake.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija15.01.2018. u 23:29 - pre 75 meseci
Ode sve u pm.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 02:38 - pre 75 meseci
Odakle ti informacije?

bitfinex: 12,831 USD
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 09:07 - pre 75 meseci
pao btc na ispod 12K $ :)

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 09:19 - pre 75 meseci
Posmatram ove glavne valute i sve se isto, jednovremeno ponašaju, kad jedna pada, sve padaju i obrnuto, mislim za poslednja 24h.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 09:29 - pre 75 meseci
Dada, ja pratim još par altova, čim btc padne, odmah i ostale valute.
Sad treba kupovati altove :)


Nego zanimljivo mi, opet sve vezano za USD. Nisam preterano upućen, ali koliko vidim svuda postoji samo opcija za menjanje u $. Takođe coins su prikazani koliko vrede u odnosu na $.
Pretpostavljam da to veoma odgovara Amerikancima :)
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 09:56 - pre 75 meseci
Odgovara i Rusima jer je dolar valuta u koju imaju najviše poverenja.

bitfinex: 11,512 USD
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 09:59 - pre 75 meseci
Izgleda da ce pasti na 7-8000 po najnovijim prognozama. Sad treba prodati dok je 12000
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 10:14 - pre 75 meseci
Kriptovalute koje su juce imale najveci dnevni rast:
VIDZ 800%
YOB2X 300%
CYG 270%
AC 200%
BON 200%

Ja se ne razumem, nek me oni koji se razumeju isprave, ali deluje da sto pre treba prodati kriptovalute cija je vrednost prenaduvana i kupiti nove anonimne kriptovalute cija je vrednost vrlo niska?
Iz ovoga je prilicno jasno da proizvodjaci sami duvaju vrednost svoje valute, ali mozda jos neko uspe da pronadje informaciju i reaguje pre skoka cene (sad kad je prenaduvana za ove gore nabrojane je mozda vec kasno).

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Massko

Član broj: 336727
Poruke: 75
*.dynamic.vipmobile.rs.



+25 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 12:12 - pre 75 meseci
Jedna informacija vezana za forex i bitcoin. Mnogi elementi a posebno bitcoin se steluju. Zamislite dijagram kupovine, prodaje i kolicine i nabacajte to sve na jedan dijagram, vrednost bitcoina tj. linija ce proci bas izmedju svih tih vrednosti, ti cim kupis na primer 1 bitcoin, njemu vrednost padne, sve suprotno od onog sto tebi treba. Sto vise mislis i predvidjas rast ili pad, to si vise u problemu, drugim recima, ako odigras najdebilniji potez vise sanse imas da pogodis signal, nego da koristis sve svetske analize, jer forex radi bas to umulji se i prodje izmedju svih spredova, forex racuna i pokupi male trejdere. Svi su na nuli i u gubitku osim samog forexa.

A bitcoin je i izmisljen da bi spekulanti, tj banke zaradile. Proslo je vreme kada je to bila postena borba, sad se dijagramom upravlja, nekada je mogla vrednost nekog valutnog para da se steluje SAMO uplivom ili udlivom pravog novca, sada se to radi kompjuterski, na klik.

Tako da kuca dobija sve. Dokaz za to, ko se bavi forexom, nek pogleda neki dijagram detaljno, videce velike otkinute skokove i padove, to je ono o cemu pricam.

Vrednost mu se steluje.

Jos jedan dokaz. Bitcoin moze da se rudari, zasto bi ga onda neko kupovao, kad moze sam da ga izrudari, zar nije pametnije kupiti hardver za 13000 doalra, nego kupiti jedan bitcoin?

Bitcoin kupuje kuća, jer ne mora da da stvarni novac, vec kompjuterski, njihov je sistem, znaju kako. I tako varaju sve. Ljudi misle da nesto nestvarno moze imati opipljivu vrednost. Pa ne moze. Bitcoin ne vredi nista. To je moja procena. Ali ko sam ja da sudim, na ljudima je da vide hoce li plivati kuda ide reka ili ce se boriti sa vetrenjacama.

I tako, čiča miča i opstade bitcoin, do kraja vremena. :P

Zaključak, moze mnogo da se zaradi baveci se bitcoinom, ali moras da postujes neka pravila i da imas novac za koji ti je sve jedno da li si ulozio ili bacio.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 20:01 - pre 75 meseci
Citat:
nemamstan:
Opklada koju predlažeš nije fer.


Ne predlažem ja nikakvu opkladu, to je predložio pctel, ja sam samo predložio u šta da se opkladimo: u 1 bitkoin.

Citat:
nemamstan:
Verovatnoća da BTC raste/opada je "fifti/fifti".


Moguće, verovaću ti kad dostaviš računicu kojom si izračunao te verovatnoće. Verovatnoća za ostvarivanje nekog dogadjaja je nešto što se računa, a ne nešto što se tipuje.

Citat:
nemamstan:
Ako BTC padne ti plaćaš $1700.

Nije tačno, ako padne sa 17.000 na 16.000, 10.000, 5.000 itd može da pada sve do 1701 ja i dalje dobijam opkladu i ne plaćam ništa, nego on plaća meni jer balon nije pukao tj. btc nije izgubio 90% od svoje vrednosti kao što on pretpostavlja da će se desiti.

Citat:
nemamstan:
Ako BTC poraste on tebi plaća $17000.

Pa ni ovo nije tačno, može da se smanjuje vrednost i povećava, svaka vrednost iznad 1700 znači da sam ja dobio opkladu (jer nije pukao balon) bilo 1701 ili 170.000 i mora da plati koliko u tom trenutku vredi 1 btc a ne $1700.

Citat:
nemamstan:
To je razlika 10 puta a šanse su 50%/50%.
Razlika može da bude i veća, šta ako btc 2020 godine bude vredeo 22$ kao na početku karijere, ili 1.700.000$ razlika bi bila još više puta veća...a za šanse sam ti već rekao da ću verovati da su tolike ako dostaviš računicu kojom si došao da toliko iznose.

Citat:
nemamstan:
Ti bi mogao da čekaš i kad BTC padne da kupiš po ceni od $1700, pctel nema tako povoljnu mogućnost kao što ti sebi pokušavaš da pribaviš.


Svašta, pa mogli bi smo i obojica da sačekamo da da vrednost padne na 22$ i obojica kupimo po jedan btc i tako se obezbedimo da možemo da isplatimo opkladu u protivrednosti od 4 piva, ali ko nam garantuje da ćemo takvo nešto i dočekati, ti? I šta me brige kakve pctel povoljne mogućnosti nema ili ima?

Citat:
nemamstan:
Nego daj ti njemu odmah BTC za $1700.


:) Meni je ova rečenica nekako esencija tvog čudnog kladioničarskog načina razmišljanja, kako misliš da mu odmah dam za $1700, mogu da mu dam, poklonim, pozajmim, prodam...ali da mu dam za $1700 pa kako? Trenutno ima drugačiju vrednost i nikakvog magijom ne mogu da postignem da vredi 1700 koliko ti predlažeš, ne zavisi od mene.

Citat:
nemamstan:
Pa ako padne ionako je njegov a ti se teši time da neće puno profitirati na tada bezvrednom BTC.
A ako poraste nek ti vrati BTC i ti ćeš odmah zaraditi razliku!


Možda je bolje da on meni da 1 btc za $22 pa ako padne ja ću mu vratiti a on nek se teši da nije izgubio opkladu, a ako poraste ja ću dosta zaraditi? Kakva logika :) Medjutim to više ne bi bila opklada jer bi svako zadržao ono što je kupio, meni je cilj da opkladom zaradim.

Citat:
nemamstan:
Time bi ste obojica imali šansu na približno jednaku zaradu baš kao što su i šanse kretanja kursa BTC približno podjednake.


Ali cilj opklade nije da obojica imamo približno jednaku šansu da zaradimo, o tome bi trebalo da se brine onaj ko opkladu predlaže, nego da se džentlmeni kao što smo pctel i ja igramo, a ti kao kibicer da uživaš u igri i dobacuješ :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 23:06 - pre 75 meseci
bla bla truc truc... nego kladionicari odsivajte dinare/dolare/pezose iz slamarice, ide btc ispod 10k


Citat:
Massko:

Jos jedan dokaz. Bitcoin moze da se rudari, zasto bi ga onda neko kupovao, kad moze sam da ga izrudari, zar nije pametnije kupiti hardver za 13000 doalra, nego kupiti jedan bitcoin?


Pa i kukuruz moze da se seje na njivu i pravi proja od njega, pa vecina stanovnistva leba kupuje u prodavnici. Dakle neko hoce danas da pocne da trguje a ne za mesec, dva, pet... a i rudarenje je ograniceno resursima koje imas: prostor, mogucnost elektrodistributivne mreze, vremenom koje imas da setujes i odrzavas opremu itd....

Takodje voleo bih da mi navedes jednu vrstu robe koja se prodaje na trzistu ili berzi cija je cena iskljucivo podlozna ponudi/potraznji... Da je to tako lako, ne bi toliki sistemi bili pravljeni (zakoni, propisi, inspekcije....) , ljudi su u srzi pokvareni, uvek traze nacin da manipulacijom dodju do zarade, ne hajuci za moral, ekologiju, buduce generacije... zato je tehnokratija jedino resenje, a cc je jedan korak ka tome :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 23:40 - pre 75 meseci
Sve valute, kao po komandi su minimum imale oko 23.30 h.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija16.01.2018. u 23:47 - pre 75 meseci
Citat:
MajorFatal

meni je cilj da opkladom zaradim.

Ti daješ 1 BTC i dobijaš $1700. Sada BTC vredi $11000.
Pošto si siguran da će BTC otići na $17000 odmah sa tih $1700 trčiš i kupiš 1700/11000=0.154545454545 BTC
Kad BTC ode na $17000 ti dobijaš nazad svoj BTC i zaradu od 0.154545454545*$17000=$2627.
Očigledno si zaradio!


Sa druge strane pctel čim dobije od tebe BTC trči da ga proda za $11000, jer je siguran da će BTC pasti.
Zaradio je $11000-$1700 = $9300.

Zašto pctel treba da dobije više? Zato što je raspon na koji se kladi veći. Da bi pctel dobio opkladu BTC treba da padne više nego što treba da poraste da bi ti dobio opkladu.


Naravno sve pod idealnim okolnostima gde nema provizije.
Ovo je samo orjentaciono da se shvati suština a tačne vrednosti se mogu utvrditi jednostavnim računom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 434161 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.