Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricna energija i pitanja oko toga

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricna energija i pitanja oko toga

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39040 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenS.
Nezaposlen

Član broj: 217308
Poruke: 38
157.185.130.*



+8 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 08:54 - pre 78 meseci
E, ljudi gde vi odoste sa ovom temom. Ako pogledate prvi post, postavljač teme se pita zašto el. energija koju trenutno koristimo nije jeftinija i da li postoji neki način da tako bude. Ja sam krenuo da sebi, između ostalog, pokažem da li postoje do sada neke nepoznate energije i da li bi se takve energije (kada se otkriju i detaljno prouče) mogle pretvoriti u el. energiju. Mogućnost postojanja "tamne energije" dozvoljava fizika, odnosno astrofizika kao deo fizike, pa zašto bi onda istraživanje iste bila jeres, kvazi nauka, antinauka ili predmet podsmeha? Mnogi u svetu, pa i oni koji nisu naučnici, vrše istraživanja na ovu temu.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 09:00 - pre 78 meseci
Kakve nepoznatre energije? Mislis na nepoznate izvore energije? O tome se moze pricati.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 11:57 - pre 78 meseci
Zanimljiva "teorija zavere"...


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 13:42 - pre 78 meseci
Citat:
MladenS.:
E, ljudi gde vi odoste sa ovom temom. Ako pogledate prvi post, postavljač teme se pita zašto el. energija koju trenutno koristimo nije jeftinija i da li postoji neki način da tako bude. Ja sam krenuo da sebi, između ostalog, pokažem da li postoje do sada neke nepoznate energije i da li bi se takve energije (kada se otkriju i detaljno prouče) mogle pretvoriti u el. energiju. Mogućnost postojanja "tamne energije" dozvoljava fizika, odnosno astrofizika kao deo fizike, pa zašto bi onda istraživanje iste bila jeres, kvazi nauka, antinauka ili predmet podsmeha? Mnogi u svetu, pa i oni koji nisu naučnici, vrše istraživanja na ovu temu.


Pa naravno da nije. Samo napravimo turbinu na tamnu energiju i eto struije za sve nas. Nego neće namerno. Da bi mogli da nam prodaju ovu skupu struju.

Najrealniji izvor čiste energije bi bio fuzioni reaktor (reakcija koja se dašava i u suncu). Mislm da još nije napravljen fuzioni reaktor koji bio isplativ. Ovi koje imamo danas uglavnom potroše više energije nego što proizvedu. Napravljen je napredak na tom polju ali očigledno nedovoljan. Ka da bi se nekim slučajem ogromna količina novca uložila u ta iztraživanja vrlo brzo bi smo imali elektarne sa fuzionim reaktorima. Naravno to nikako ne znači da bi smo imali besplatnu struju, ali bi cena verovatno otišla dole.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 14:22 - pre 78 meseci
Citat:
MladenS.:
Ja sam krenuo da sebi, između ostalog, pokažem da li postoje do sada neke nepoznate energije i da li bi se takve energije (kada se otkriju i detaljno prouče) mogle pretvoriti u el. energiju.


A kako nameravaš sebi da pokažeš postojanje nepoznatih energija (sila)? Milim, ne bih da ti ukradem Nobela, al ako može bar neke smernice kako planiraš to da uradiš?

Koliko imaš godina?

Tamna energija je uvedena kao pojam da bi se objasnilo širenje svemira. Modeli su pokazivali da se svemir širi (od velikog praska na ovamo) i po njima to širenje bi trebalo da usprava sa prolaskom vremena. Medjutim posmatranjima udaljenih galaksija i merenjem crvenog pomaka svetlosti došlo se da zaključak da se širenje svemira u stvari ubrzava kako vreme odmiče.

Da bi se objasnila ova pojava uveden je pojam "tamne energije" najbliži pojam bi možda bio anti-gravitacija pošto deluje slično kao gravitacija ali u suprotnom smeru. O tome se još vema malo zna. Ne znamo da li je to stvarno neka energija ili to širenje možda izazva nešto deseto.

Čak ni Gravitaciju ne razumemo u potpunosti. Ne znamo da li postoji čestica gravitron koja prenosi gravitaciono delovanje ili je gravitacija jednostavno zakrvljenost prostora, Prvo odgovara stvarima na mikro, a ovo drugo na makro nivou. Problem nastaje kada treba da povežemo ta dva sveta.

 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 14:51 - pre 78 meseci
Naravno da gravitron postoji, Tesla je to dokazao još pre 100 godina. Ne-hercijanski talas može da zarobi gravitrone i proizvede efekat zakrivljenosti prostor-vremena. Naravno prostor i vreme ne mogu biti zakrivljeni, to je samo jedna zabluda moderne fizike koja je odbacila teoriju etra.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 14:58 - pre 78 meseci
Ja kolko znam tvrdi se da je gravitacija posledica zakrivljenja prostora koje vrsi masa. Tj mi padamo ka centru mase ne zbog privlacne sile nego zbog oblika prostora koji samo sledimo. Otud i teorija da je svemir 4D kugla sa 3D povrsinom na kojoj se mi nalazimo.
I sve ono sto ide, crvotocine kroz kuglu, crne rupe koje buse kuglu itd...

 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:07 - pre 78 meseci
Masa zakrivljuje prostor... A šta je u stvari taj prostor i kako može da se zakrivi? Ako može da se zakrivi da li to znači da prostor ima svojstva materije?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:08 - pre 78 meseci
Ma to je pitanje jel to tako. U svakom slucaju tako je sada opste prihvaceno. Mislim to hrani pisce naucne fantastike zadnjih100 godina ;)
Da otkirju etar sve bi to palo u vodu ;)
 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:16 - pre 78 meseci
Etar je otkriven. Etar == prostor. Etar je prasupstanca iz koje su nastale materija i energija (pod dejstvom ne-hercijanskog talasa).

Elektromagnetni talas prolazi kroz vakumm. Šta se to talasa u vakuumu?

Etar prožima sve pore našega univerzuma.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:19 - pre 78 meseci
Pa nije otkriven. Dobro je poznata polemika izmedju eterijanaca i relativista. Te diskusije su kilometarske na forumima o fizici ;)
 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:37 - pre 78 meseci
Relativisti ga još uvek nisu otkrili, inače je otkriven.

Šta je po vama verovatnije:

1. U početku beše reč.
Reč se odnosi na skladnu vibraciju (ne-hercijanski talas) koja je uskomešala etar i u inertnoj sredini stvorila isprepletane svetove po određenim pravilima (koja se oslikavaju u brojevima 3, 6 i 9).

2. U početku beše prasak.
Univerzum je nastao eksplozijom iz tačke singularnosti.

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:52 - pre 78 meseci
Ma to u pocetku bese rec i brojevi su iz grcke filozofije. To je prastaro i nema veze sa velikim praskom. Batali tu slicnost jer to nema veze sa fizikom ;)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 15:59 - pre 78 meseci
Citat:
Everick:
Relativisti ga još uvek nisu otkrili, inače je otkriven.

Šta je po vama verovatnije:

1. U početku beše reč.
Reč se odnosi na skladnu vibraciju (ne-hercijanski talas) koja je uskomešala etar i u inertnoj sredini stvorila isprepletane svetove po određenim pravilima (koja se oslikavaju u brojevima 3, 6 i 9).

2. U početku beše prasak.
Univerzum je nastao eksplozijom iz tačke singularnosti.



Pa nije bitno šta je nama verovatnije već zašta ima ili nema dokaza. Mnogo toga u kvantnoj mehanici deluje malo verovatno i kosi se sa zdravom logikom pa ipak to je način po kome se ponašaju čestice na mikro nivou

Prvo je neka mata-fizika koju ste iskopali ko zna gde. a drugo je opšte prihvaćena teorija kojoj u prilog ide odredjen broj dokaza. Na, ne možemo sa sigurnošću da trvrdimo da je svemir nastao u velikom prasuku ali znamo da se nekakva dogadjaj sličan tome odigaro u dalekoj prošlosti.

Aj daj te mi neki link da pročitam o tim nehercijanskim talasam da vidim o čemu se radi. Možda je stvarno nešto istinito iza toga.
 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 16:39 - pre 78 meseci
Koji je dokaz za veliki prasak?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 17:09 - pre 78 meseci
Jaaooo bre ! Sad sam video u kakvu zemlju čuda vodi ova zečija rupa. Kao što sam i pretpostavio. Čista pseudo-nauka!

Teslino ime se vezuje za ovu na osnovu nekog intervjua koji on navodno dao za neki časopis "Immortality" koji se ne pojavljuje nigde drugde sem u linkovima vezanim za taj itervju. A čak i da je časopia zapravo postojao njegovo ima jasno govori u čemu se radi (nešto kao naše "Treće Oko" )

Gledam na netu, kazu da je taj inervju iz 1899. bio skriven 116 godina! A ja sam ubedjen da sam ga slušao na YouTube pre nekih 5 g . Tad sam čak mislio da je inervju istinit jer su tamo napomenili da je to zadnji Teslin kontakt sa novinarima kada je čovek već gubio kontakt sa relnošću. Sada sam ubedjen da je neko izmislio celu stvar.

Jedini koji govori o tim ne-hercijanskim talasima je ovaj šarlatan https://www.youtube.com/watch?v=6fBgWeIghac kaže za sebe da je diplomirani inženjer. Ako je to tačno treba mu odma oduzeti diplomu. Kako neko može da priča takve gluposti. To je bre osnovna fizika. Barem da je dao neko objašnjenje koje može barem približno da deluje moguće nego ... ništa. Sramota!

Poziva se na stacionarne talase koji su i dalje hercijanski pošto imaju frekvencija oscilavanja dok se ne ponište, a energija se oslobodi u vidu nekog zračenje. Ne nestaje kako on kaže niti je moguće prenositi energiju preko njih.

Još se pozva čini mi se na oscilovanje samog prostora što jeste moguće i za šta imamo ime "gravitacioni talasi". Nedavno je potvrdjeno njihovo postojanje. Dtektovani su talasi nastali prilikom sudara dve zvezde (ili c. rupe).

Ja ne znam da li je pojava ovakvih kvazi inženjera i pseudo doktora kao što je onaj Dr. Pod Mač Bato noviji venomen. Koliko se sećam pre ove expanzije interneta nije ih bilo toliko.

Strašno. Kažem ja. Po prvi put u istoriji imamo maltene svo znanje koje je čovečanstvo sticalo vekovima na dva klika, ipak mi koristimo internet za širenje gluposti, pseudo nauka, teorija zavere i smešnih snimaka kučića (dobro ovo zadnje je OK, danas sam gledao neke ).

"Idiokratija" je stvarno bio vizionarski film.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 17:18 - pre 78 meseci
Citat:
Everick:
Koji je dokaz za veliki prasak?


Šta god da ti kažem ti ćeš okrenuti na svoju vodenicu i verovati u ono u šta želiš da veruješ. Ponekad istna nije bitana već samo da "JA" budem u pravu i te se moja verovanja projektuju na svet oko nas.

Pozdrav! (Šćekić )
 
Odgovor na temu

Everick

Član broj: 337519
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 17:38 - pre 78 meseci
Ja kažem da je zemlja geoid, a ti pokušaj da to okreneš na svoju vodenicu. Naravno da ću lako okrenuti na svoju vodenicu teoriju koja nema uporište u logici, već mora da zakrivljuje prostor i talasa ništa.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 19:05 - pre 78 meseci
Citat:
Everick:
Koji je dokaz za veliki prasak?


Pa to sto se vaseljena siri u svim pravcima. Nigde nije nadjeno da se nesto krece ka 'centru', nego se sve galaksije uvek udaljavaju jedna od druge.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Elektricna energija i pitanja oko toga19.11.2017. u 20:45 - pre 78 meseci
Pa mogao bi i da pulsira, širi se, pa skuplja, pa širi, ako bi merili u momentu kad se širi čak i ubrzano moglo bi samo da deluje da je nekad eksplodirao, to što se širi baš i nije dokaz eksplozije, pluća se šire svaki čas, srce se širi pa skuplja?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektricna energija i pitanja oko toga

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39040 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.