Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[es] :: Java :: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[ Pregleda: 1183 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko
Freelance software developer
Minhen

Član broj: 93380
*.dyn.telefonica.de.

+760 Profil

icon Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?27.10.2017. u 08:53 - pre 19 meseci
Zaglavio sam sa nekom java aplikacijom. Radi se o spring boot maven eclipse projektu. Imam 3 lokalne jar reference koje sam instalirao u .m2 folder i referencirao ih u pom.xml. Lokalno sve radi, ali kada pokusam da uradim deployment na Heroku javlja mi gresku prilikom kompajliranja da ne moze da nadje te 3 reference. To je i razumljivo posto su ti jarovi registrovani samo kod mene lokalno pa ih na Heroku masini uopste nema. Nakon sto sam googlao kako da ubacim lokalne dependencies u target folder nasao sam na ne tako lepo resenje, a to je da kreiram lib folder u root-u projekta, tu iskopiram rucno ta 3 lokalna jara i da ih onda u pom.xml referenciram sa

Code:
<dependency>
          <groupId>com.sforce.soap.metadata</groupId>
          <artifactId>metadata</artifactId>
          <version>41.0.0</version>
          <scope>system</scope>
          <systemPath>${basedir}/lib/metadata-41.0.0.jar</systemPath>
        </dependency>

nakon toga, izvrsio sam komandu

Code:
mvn install dependency:copy-dependencies

i reference su se kopirali u target/dependency folder. Dalje, deploymnet na Heroku ocekivano prolazi, ali sada dobijam runtime Exception da ne moze da nadje klase iz referenciranih paketa jer referencirani jarovi nisu iskopirani u executable target/projekat.jar./BOOT-INF/lib

Zna li neko kako da ga nateram da se prilikom kompajliranja lokalne reference iskopiraju u target/projekat.jar./BOOT-INF/lib ? Ili postoji neko drugo resenje za koje ja kao java noob ne znam?

Hvala
“The study of AntiPatterns is an important research activity. The presence of ‘good’ patterns in a successful system is not enough; you also must show that those patterns are absent in unsuccessful systems. Likewise, it is useful to show the presence of certain patterns (AntiPatterns) in unsuccessful systems, and their absence in successful systems.” — Jim Coplien

Odgovor na temu

tdusko
Freelance software developer
Minhen

Član broj: 93380
*.dyn.telefonica.de.

+760 Profil

icon Re: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?27.10.2017. u 11:06 - pre 19 meseci
Problem je bio taj sto se jarovi sa scope=system ne kopiraju u target jar, to naravno nisam znao :). Resio sam to tako sto sam dodao novi "file" repository u pom.xml

Code:
<repositories>
      <repository>
        <id>my</id>
        <url>file://${basedir}/lib</url>
      </repository>
    </repositories>

Instalirao ta 3 lokalna jara u novi repository i sa mvn clean install su se sva 3 jara iskopirala u target jar. Deployment je prosao bez greske i aplikacija funcionise isto kao i u lokalu.
“The study of AntiPatterns is an important research activity. The presence of ‘good’ patterns in a successful system is not enough; you also must show that those patterns are absent in unsuccessful systems. Likewise, it is useful to show the presence of certain patterns (AntiPatterns) in unsuccessful systems, and their absence in successful systems.” — Jim Coplien

Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[ Pregleda: 1183 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.