Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ves masina indesit witp 82

[es] :: Elektrotehnika :: ves masina indesit witp 82

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9356 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavnikus
Predrag Ikonic
Pale, Republika Srpska

Član broj: 338188
Poruke: 3
31.223.138.*



Profil

icon Re: ves masina indesit witp 8223.02.2018. u 12:21 - pre 74 meseci
Pozdrav za sve!

Imam problem sa mašinom Indesit win 82. Manifestuje se tako što mašina krene sa radom, odradi do centrifuge i tu zablinkaju sijalice 1. i 3. (kod mene nemaju 4 kao na slici koju ste postavili ovdje pa ne znam kako da izračunam kod greške). Sijalice koje blinkaju su centrifuga i jedna iznad koje je nacrtan sat. Kad se isključi, pa uključi samo centrifuga onda dovede program do kraja, ali to neće uvijek iz prve, nego iz par puta. Nekad neće ni to, ostane vode, ne ispusti je do kraja.

Dolazio je majstor, proimjenio metlice/četkice koje i nisu bile dotrajale i rekao da testiram kako će odraditi prazna mašina. Kao, ako prođe do kraja bez blinkanja onda je do motora pa će staviti polovan. Ako ne prođe, onda je elektronika i to se ne isplati mjenjati nego kupiti novu. Kod njega u prodavnici ;) Mašina je prilikom pranja bez tereta opet zablinkala na istom koraku kao i s teretom.

Onda sam se zarovio ovdje kod vas i vidim da ima ljudi voljnih pomoći. Pročitao sam da kada ode elektronika blinkaju sve sijalice što kod mene nije slučaj. Čitao sam da bi kao prvi korak možda trebalo da mašinu očistim tj. uključim mašinu na 90 stepeni, a ubacim 500gr limuntosa (je li ov previše).

Ima li ko neki prijedlog kao ida mi kažete kako se na ovoj mašini određuje kod greške.

Hvala unaprijed.

NAPOMENA: Slika u prilogu nije slika moje mašine nego sam našao na internetu WIA82 jer ima ista 3 dugmeta samo je kod mene obrnut raspored.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
89.216.107.*



+311 Profil

icon Re: ves masina indesit witp 8223.02.2018. u 15:07 - pre 74 meseci
Zameni pumpu i kaiš, mora oboje i to novi, nikako polovni.
 
Odgovor na temu

slavnikus
Predrag Ikonic
Pale, Republika Srpska

Član broj: 338188
Poruke: 3
31.223.138.*



Profil

icon Re: ves masina indesit witp 8223.02.2018. u 20:02 - pre 74 meseci
Hvala puno Test1234, probacu ovo pocetkom sedmice jer nisam kuci za vikend. Provjerio sam cijene pumpa je oko 10 evra, remen 5 evra ;)

Ako masina proradi zovem pice tj. zovem turu svakako jer si pravi drugar.

Valjda cu ovo znati promjeniti sam da ne zovem majstora, ima video klipova na youtube.
 
Odgovor na temu

slavnikus
Predrag Ikonic
Pale, Republika Srpska

Član broj: 338188
Poruke: 3
31.223.138.*



Profil

icon Re: ves masina indesit witp 8209.03.2018. u 11:08 - pre 74 meseci
Nikako da se javim...

Prije nego što sam otišao da kupim dijelove odlučio sam da očistim mašinu sa sodom bikarbonom ppo ranijim vašim savjetima. Upalio sam mašinu na 90stepeni, ubacio sode koliko je moglo stati, oko 200gr. I mašina je opet zasvjetlucala na istom koraku i ista dugmad. Onda je progulila nakon paljenja i gašenja, ali nije izbacila vodu. Ispumpao sam vodu i otvorio vrata naprijed da očistim filter. Majstora kad sam ranije pitao za filter rekao mi je ne treba, to je samočisteći, jedino da zapne neka plastika, novčić i sl. ali to bi se drugačije manifestovalo.
Filter je bio krcat sedrom, raznoraznim otpadom, pa oni propeleri na pumpi nisu mogli ni da se okreću. Kada sam sve dobro očistio, opet sam upalio mašinu na prazno, a umjesto deterdženta ubacio sodu. Mašina je odradila cijeli program do kraja bez problema i od tada radi savršeno.

Niti je "elektronika", nije ni pumpa i sl nego filter koji nije odavno čipšćen. A ja sam definitivno izgubio povjerenje u svog majstora za veš mašinu.

Hvala na pomoći, a ako ovaj moj slučaj nekad nekom pomogne još bolje.

Piće za tebe Test1234 stoji, naravno
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: ves masina indesit witp 82

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9356 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.