Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android box se ne pali uopste

[es] :: Elektronika :: Android box se ne pali uopste

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11288 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste30.10.2017. u 13:48 - pre 78 meseci
Munjo, imas li ti osciloskop...?

 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste30.10.2017. u 14:02 - pre 78 meseci
A nee, nisam još toliko uznapredovao :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste30.10.2017. u 14:02 - pre 78 meseci
Ma sibni ga na ATX napajanje od kompa na 5V za probu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste30.10.2017. u 14:11 - pre 78 meseci
Vidiš, zanimljiva ideja, nije mi palo na pamet.
Probam to sigurno.
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste30.10.2017. u 16:57 - pre 78 meseci
Probao na ATX napajanje, sve isto, ne radi...
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste07.12.2017. u 16:22 - pre 76 meseci
Update

Posle kontaktiranja par servisa elektronike i mobilnih telefona samo jedan je uopšte hteo da uzme u obzir da pogleda Android box.
Po njemu je otišao AXP čip koji reguliše napon. Naručio sam sa aliekspresa, čip je stigao, zamenjen je u tom servisu ali se ništa nije promenilo, i dalje ne radi.

Ako neko ima predlog za neki servis koji bih mogao da kontaktiram jer ja više ne znam šta bih sam mogao da probam.


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste07.12.2017. u 20:26 - pre 76 meseci
Tesko ces naci majstora za to . Ja se u to ne bih previse nadao .

Tako sam ja pre 10-tak godina, kada mi je bilo potrebno da se zalemi na flet kabl , zvucnici za konzolu , ajde prvo da vidim majstori koliko traze , ipak racunam , imaju vise iskustva .

Obisao sam tada 4 servisa za mobilne, Nijedan nije hteo ni da pogleda flet kabl !!

Sta cu odem kuci , i zalemim za 5 minuta . Jos radi .

Tada sam jos digao ruke od toga da trazim da majstor za telefone , gleda bilo sta drugo , jednostavno nece ili ne zna , pa nece da ulazi u posao .

Tako i ovo nisam cuo da neki majstor to popravlja i sumnjam da iko i popravlja .
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 10:40 - pre 76 meseci
Da, ali ti si makar znao sta trebas da uradis, zalemis flet kabl, jeste malo z....... ali moze da se uradi.

Ja sam probao sve sto sam znao i vise nemam ideja, to je problem.

Zato sam prvo potrazio pomoc ovde na forumu ali nismo nista uspeli da uradimo,
onda sam krenuo po servisima, ali i tu slaba vajda.

Ne odlaze mi se bas u recycle bin, dobar je uredjaj.

Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 14:24 - pre 76 meseci
Nije bas lako servisirati te naprave, jer ih ima mali milion modela i tesko je naci semu. Serviserima je uglavnom neisplativo da ulaze dublje u trazenje problema, jer ne postoji kod takvih uredjaja `ucestao kvar`, pa da imaju neki orjentir.
Uglavnom se ide na ispitivanje napona na svim regulatorima, pwm kolima i ako je to ok, odustane se, jer problem moze biti gotovo u svakom elementu, a pogotovo u cipsetu.
Dakle, google datasheet za svaki ic redom, trazi vcc i ispituj. Naravno, treba znati kako funkcionise pw on za pocetak, pa dalje kako sprava uopste radi i onda kopati, neretko danima i nocima.
Itekako moze biti i SW kvar...Uglavnom, za izbegavanje :)




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 08.12.2017. u 15:39 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 15:00 - pre 76 meseci
Citat:
fangorn:

Ne odlaze mi se bas u recycle bin, dobar je uredjaj.

Dobar, a ne radi :D

Baci to i kupi drugi.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 17:03 - pre 76 meseci
Ja razumem Fangorna .

Ne znam koliko je njega kostao taj mini PC , ali skupa je to roba . Posebno je bio skup , kada je bio nov pre par godina . Jos je ovo kao navodno , jedan od boljih Kineskih proizvodjaca u pitanju, mada se ispostavilo da je roba Bofl.

Sad jos po negde se prodaje za 150 $ + , na to ako je bilo dazbina , da zaokruzimo na 200 Evrica . Skupa igracka . Zamisljeno kao dobra ideja , ali losa izrada i realizacija .

Zato kome treba Kineski Box , neki Android od 30 $ , pa kad crkne ,kao i ovaj, bar coveku nije zao , ili mu je manje zao

Gledam sad po stranim forumima i Blogovima , Amerikanci i Evropljani se pale , za neke Kineske dzepne da kazem laptop, mada je ovo mnogo manje sa ekranom od 5 inca ! Cena Kineska je nesto preko 400 $ , cak i ovde da se kupi posteni Laptop , ali ne moze da stane u dzep

I tamo se ljudi bez zezanja loze , kako je to ekstra povoljno ?!
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
87.116.179.*



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 18:26 - pre 76 meseci
@bakara
e nek' si mi rek'o!
Dodjem na forum po pomoc a on mi kaze "baci I kupi drugi" :)
Salim se, drugi je odavno kupljen, sto ne umanjuje moju zelju da popravim ovaj.


@gilopile
znam da nije lako popravljati ovakve kineske "uredjaje", al da bas niko nece ni da pogleda...
Inace ja pomalo privatno servisiram racunare, reinstalacija, zamena komponenti, osnovne stvari
dodje mi skoro covek sa starim racunarom, ima jako bitne podatke, radi racunovodstvo, napao ga neki gadni virus
kaze spasavaj ali reinstalacija ne dolazi u obzir, nema .exe fajlove knjigovodstvenih programa, baze su ko zna gde, preko 10 godina podataka je na hdd-u
po toj nekoj logici ja sam trebao da kazem "a ne ne, to nije "ucestao kvar", ne radim tako nesto,
morao bih bas da se udubim I potrosim mnogo vremena a mozda necu nista uraditi"

posao sam prihvatio, prvo uradio backup celog hdd-a (ghost), u slucaju veceg ostecenja bar mogu da vratim kako je bilo
posle dva dana sam uspeo da uklonim virus I svi podaci su otali netaknuti, covek presrecan
naplatio sam mu malo vise nego da sam radio reinstalaciju sistema (koja je neuporedivo laksa za mene)
ali nije sve u tome, vec je tu I osecaj zadovoljstva kad resis neki "neresivi", tezak problem, naucis nesto novo, usavrsavas se,
a I coveku sam ulepsao dan, preporucice me valjda nekome.
Vidim da vecina servisera kod nas ne deli moj entuzijazam
razumem da su u guzvi, ali kod nekih kod kojih sam dosao su bukvalo sedeli I blejali u mob,
pa ja bih makar bacio pogled 5 minuta, premerio osnovne stvari, ionako sedim bzvz.... ali nema veze, tako je kako je.


@ademare
jeste, skupa je igracka, ali I da je jeftinija opet bih pokusao da je popravim :)
pre 15ak godina, kad su se tek pojavili kucni HDD rekorderi, do ruku mi je dopao jedan Sony-jev
extra skup I dobar model sa hdd-om od 160gb.
Neko je tu cackao unutra, hteo valjda da izvadi hdd I polomio I pokidao adapter I flat kabl kojim se hdd povezuje za plocu.
Adapter je neki specijalni, nigde se vise ne koristi.
Znaci imam extra uredjaj koji je tada kostao preko 1000 eura, a ne radi samo zbog nekog adaptera?!? To sam morao da resim :)

Ne znam koliko dana I noci sam sedeo za racunarom I trazio I citao, nasao sam I neke slike unutrasnjosti uredjaja
zakljucio sam da je to obican flat kabl bez ikakve elektronike, jednostavno povezuje pinove hdd-a na maticnu plocu uredjaja (40 pinova ata hdd na 40 pinova na ploci).
Prvo sam hteo da uzmem ata kabl I da ga isecem, jedan deo svakako ide u hdd a drugu stranu da zalemim direktno na plocu, zicu po zicu,
ali je taj deo na ploci bio izuzetno mali, bukvalno 2 pina je 1mm, tako da to nije bilo moguce.
Onda sam se povezao sa nekim likom sa nekog foruma, elektronicar voljan da pomogne, nekoliko puta sam isao kod njega I gledali smo kao to da resimo.
Na kraju je on narucio konektore od nekud, tada nije bilo Aliexpresa, I napravio flat kabl koji se savrseno uklopio.
Onda je nastao problem jer nije bilo ni originalnog hdd-a, nego sam ja stavio neki obicni, javljao se "HDD ERROR" na ekranu.
Jedva sam nasao servisno uputstvo, kombinacijom tastera usao u servisni mod I formatirao hdd u neki interni format, I sve je proradilo!
E moje srece, jos uvek se secam toga :)

Al sam se raspisao, izvinite ako sam smorio :)
Uglavnom, poenta je da ne odustajem bas "na keca",
mozda ce se I ovde naci neka dobra dusa koja se razume u elektroniku vise od mene I zeli da pomogne,
pa cemo negde uz pice da zajedno preispitamo android box :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 19:41 - pre 76 meseci
Citat:
drugi je odavno kupljen, sto ne umanjuje moju zelju da popravim ovaj.

Citat:
Uglavnom, poenta je da ne odustajem bas "na keca"


E ovaj je gori od mene :D

Hehe, ma razumem ja tebe, isti si kao i ja, ne odustajes tako lako.
Sto kaze Bakara, baci ga, al` kod mene u dvoriste :D
Ne bacam ni ja nista, ostavim sa strane pa kad tad uleti volja za rad, delovi i sl. resi se. Uvek, ali uvek nesto iz mrtvih dignem, da`l za godinu ili dve, uvek dodje na red :) Zadovoljstvo je vece nego kupiti nov uredjaj.

Stvarno nemam ideju sta pokusati sa njim, jbg, uglavnom treba da se kopa i kopa, nije niti malo lako kad ne znas sta je sta i kako u sustini funkcionise. Dugo vremena i citanja datasheet-a treba da se udje u semu i onda ce ici lako dijagnostika i uklanjanje kvara.

P.S. Upravo podignut iz mrtvih Dell monitor LCD 17` :D Otisla dva power tranzistora u inv. delu i evo ga ko nov :) Par meseci kako mi je stigao i nisam uspeo u prvom naletu da sredim i danas se zainatih :) Nisam imao tranzistore i danas rckajuci nesto sasvim trece naletim na njih. Umesto 2 kom C5706 stavih C5607 jaci su i sve ok radi :)
Bakara bi ga bacio kroz prozor u roku od odmah, al ne i ja :) Ubio bih se da sam ga bacio, a danas iskopah tranzistore, uhhh, progutao bi ih.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 20:16 - pre 76 meseci
Evo dok ja citam malo duzi post , Gile me pretece .

Hteo sam da ti napisem isto sto i on Da je Entuzijazam , odlicna stvar i da sam ja isti takav . Nikada ne odustajem , dok nesto ne resim .

Samo ja nemam takve lepe "igracke " savremene , obicno krpim neku jeftinu starudiju

Sad imam probleme , sa Msi Ultra 5950 , AGP karticom, pod opterecenjem, samo iskljuci oba ventilatora ?

Drugi problem mi pravi pregrevanje specijalnog minijaturnog napajanja na IBM p4 i tako ta godista krpim .

Pre 10-tak godina , sam imao neki prilicno glup hobi , sakupljanje i doterivanje starih Crno belih Telefona . Jeftino sam ih kupovao na kilo i onda popravljao . sada imam kolekciju koja naravno ne vredi nista od nekoliko stotina crno belih telefona

Ali dok sam to radio bio sam aktivan na forumima za popravke telefona, nekada je servisa za mobilne bilo na svakom koraku , danas ih je 10 X manje . I jedan od uglednih clanova , koji je imao servis u nekom napadu iskrenosti , mada ionako obicne musterije nisu ni posecivale taj forum , napise optrilike da ga parafraziram .

" Kad musterija donese telefon , sa hardverskim kvarom, gde je otislo nesto na ploci , uzmem i produvam . Vise nista i ne popravljam . U 60 % upali i telefon proradi , one ostale vratim musterijama i kazem nije uspela popravka , to i ne naplacuje . "

Eto to moze da ti posluzi kao neka ideja . Znas dok je radilo da li se neki deo ploce , cipset ili nesto drugo jako grejalo . Obicno usled ciklusa , toplo , hladno , dolazi do toga da popusti neki lem . Zato umesto pecenja i drugih gluposti , pravi majstori koriste duvaljku , njome ne greju sve , nego samo sumnjiva mesta , ne bi li se neki prekinuti spoj koji mozda postoji , ponovo spojio . Tako za pocetak , ne znam da li imas duvaljku , ima jeftinih , mnogo jeftinijih nego sto je taj box, koje mogu da odrade posao , pregledaj dobro pod uvelicanjem , detaljno i produvaj ako imas duvaljku .

Mozda Pomogne , nece da steti , ako znas sta radis ,ako ne znas , onda prvonadji nesto jeftinije za vezbanje , pa sto kaze Gile posle se vratis ovome
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 20:21 - pre 76 meseci
Postoji li mogucnost da je tom boxu pokrenut update i da je u toku procesa ostao bez napajanja?
U trenutku kad procesor potpuno obrise ROM a sadrzaj ceka u RAM-u jako nezgodan trenutak,mada to nikada nije definisano u potpunosti.
Sta god mjeris okej a funkconalno mrtav!

Meni svako malo donesu one MAG245 i MAG250 cak mu ne radi ni power LED!


Flash bude potpuno prazan ili opsti nered,polu obrisan,polu upisan i svasta jos !
Inace imam fetis da sve sto mogu iscitat iscitavam i arhiviram,imao sam jedan box kome je odvalio HDMI. Iz njega iscitao sadrzaj flasha koji sada spasava situaciju.
Roknem ga preko programatora i proradi. U dumpu promijenim MAC na i serijski broj koji je na uredjaju i to je to.Naravno to zahtijeva odlemljavanje i zalemljavanje TSOP48 chipa ali poslije mnogo utakmica "medju nogama" to traje par minuta.
JTAG jos nisam nasao rjesenje a buduci da mi odlemljavanje ne pada tesko ni ne trudim se bas puno.

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Haris_Ba
Berane, Crna Gora

Član broj: 335047
Poruke: 125
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 22:03 - pre 76 meseci
Nemam iskustva sa ovim tipom uređaja ali provjereno veliki broj satelitskih risivera ne daje nikakve znakove života ako im se iz nekog razloga prekine proces flešovanja. Ne reaguju baš kao i ovaj uređaj što ne reaguje. Rješenje je JTAG. Za neke uređaje, softver i šema interfejsa se mogu naći online a za neke "zatvorenije" uređaje (npr. Amiko)
se to vrlo teško nalazi.
Bojim se da ovaj android spada u ovu drugu grupu ali pogledaj po stranim forumima, možda nađeš nešto.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 22:29 - pre 76 meseci
Ima ovaj mini komp. na prvoj strani je slika , interfejs za externi serijski ! Ocigledno on sluzi za servisiranje , za flesovanje itd .

Ali Kinezi kriju te seme ko zmija noge .
 
Odgovor na temu

Haris_Ba
Berane, Crna Gora

Član broj: 335047
Poruke: 125
*.2.mtel.me.



+2 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 22:41 - pre 76 meseci
Vidim da ima ovih uređaja na aliju i ebayu, možda pokretač teme da se napravi lud i kontaktira prodavce redom vezano za ove "servisne" informacije :) Mora da ima neko osim proizvođača šeme i ostalo...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste08.12.2017. u 22:42 - pre 76 meseci
Ma jasta, ima vremena, kasnije se vratis na Box.
Malo je cudno, tj. nista nije cudno kod ove savremene elektronike da posle duzeg lezanja jednostavno nece vise da se pokrene. Nije mi to bas najjasnije zbog cega, ali je tako.
Samo dva slucjaja cu brzinski navesti.

Zona sumraka:
Ploca, neka Asus 754 pre ne znam ni ja koliko vec godina...Nece da kresne, tj. kresne, vrti kulere ali nista dalje. Sve zivo i mrtvo sto sam znao sam ispitao i sve ok, ali nece da startuje. Vadio 100x BIOS batt, vracao i nista, ni da bekne ni BIOS post.

Ostavim je za delove negde u cosak i posle godinu, dve, nesto kopam i nadjem je, skopcam ponovo i iz prve kresnula. Zavrsila posle u frendovom kompu i radila godinama...Nista nije menjano niti dodavano, sve iste komponente koje su bie na njoj su i ostale do dana kada sam je upalio :D

Drugi slucaj, drugarov tel, davno bese KP500 tel mu zena oprala u ves masini. Mratav totales. Rasklopimo ga, operemo destilovanom vodom i alkoholom, sve iscetkamo, osusimo i tel kresnuo, ali nema zvuka na buzeru. Nema tel nista skriveno pod limovima, sve je na jednoj ploci i lako se vide komponente. Lociram audio cip, pa ga jos 5x detaljno operem, iglicom, istruzem i najmanje naslage sto su ostale, operem, osusim i nista.

Drugar mi posle par meseci javi kako je tel odjednom proradio, cuje se najnormalnije :D WTF!??
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
87.116.179.*



+9 Profil

icon Re: Android box se ne pali uopste09.12.2017. u 11:12 - pre 76 meseci
E ljudi, bas mi je drago da vidim da nisam jedini entuzijasta ovde :)
Mislio sam da ce me docekati "drvlje I kamenje" posle mog posta, drago mi je da nije tako :)

@gilopile
Tako je, posle nekog vremena ce sigurno nesto da iskrsne sto ce pomoci da se uredjaj popravi :)
off:
vezano za monitor, imao sam prosle nedelje dva 22", jedan MAG drugi Asus
otvorim Mag, naduveno par konda, zamenim ih sve, radi ko nov
otvorim Asus, naduveno par konda, zamenim ih sve, ukljuci se 2. sekunde I iskljuci se
ako imas neku ideju mozemo preko PP ")

@ademare
imam Baku duvaljku (i lemilicu)
kad je decko u servisu menjao AXP288 cip, preduvao je ceo taj deo oko DC konektora
mislim da je to u redu i da ne treba vise.

@zica49
nije ostao bez napajanja u toku procesa flesovanja
samo dugo nije radio, bio iskljucen iz zida jedno mesec dana
posle toga nista
Teoretski, kada bih nasao drugi takav ispravan, mogao bi da ga iscitas i flesujes ovaj preko programatora?
ROM file ne moze da posluzi za ovo?

@Haris_Ba
mogu da probam da kontaktiram nekog prodavca sa Alija ili ebay-a
sta konkretno da mu trazim?


 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Android box se ne pali uopste

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11288 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.