Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7641 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.19.*



+2282 Profil

icon Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 11:47 - pre 78 meseci
Vidim ovih dana pljuste kazne zbog koriscenja goriva koji nije sa pumpe, pa me zanima da li neko ima informacije da li je uopste dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstvene potrebe?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 12:51 - pre 78 meseci
Nije valjda da imaš postrojenje da sam proizvodiš biodizel ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 16:57 - pre 78 meseci
Ne možeš bioDizel da sipas u auto i da ga na tome vozikas.
(iz razno raznih razloga, izvor hoce da ostane anoniman)

BioDiz se namesava sa obicnim dizelom kome se dodaje 15% biodiz,
takva mixtura može da ide u auto.

(Ne pitaj me za ostale detalje, ne mogu da ti pomognem, postoji kodeks ponašanja)
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 17:14 - pre 78 meseci
Koje kazne? Daj link.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 18:42 - pre 78 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...2&dd=14&nav_id=1210075

Evo ti link od vesti pre godinu dana. U medjuvremenu je sve to zazivelo, kad policajac zaustavi vozilo radi rutinske kontrole, inspektor trazi da otvorite rezervoar kako bi gurnuo neku sondu unutra. Ako analiza pokaze da gorivo nije 100% sa pumpe, ; prijava i potom kazna.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 18:48 - pre 78 meseci
Darko,
Ja jos nisam video taj "AnaL-Lizator" ni kod jednog pandura.

A i jak mi taj "analizator" koji za 2 sekunde pokaze sta imas u rezervoaru,
to je neka igracka za budale !

Tako nesto su ranije radili na traktorima, da vide
da li voze na dizel iLi na lož-ulje.

Ali ovo sto sad kazes nisam uocio.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?12.10.2017. u 18:50 - pre 78 meseci
Gde pise da se to odnosi na bio dizel?Uostalom ti markeri su ubaceni da svercovano gorivo ne bi bilo na pumpi.Po seoskim stanicama za gorivo

imas onaj crveni dizel koji sipaju u traktor.Koja analiza da se vrsi na tom gorivu? Uostalom,svaka novija geneacija motora ( koja nema predkomore za ubrizgavanje) bi zavrsila

vrlo brzo svoj radni vek.Pritisci od 1500 bar nisu projetovani za to gorivo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 07:29 - pre 78 meseci
A šta ako sam putovao u Albaniju i "Nambiju" i u rezervoaru mi je gorivo koje sam tamo točio ?

Ponavljam pitanje za Nedeljkovića: stvarno imaš pogon za proizvodnju biodizela, ili pitaš onako, hipotetički ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.24.*



+2282 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 07:52 - pre 78 meseci
Java, to pitanje nije toliko bitno za temu a sta god da ti odgovorim nakacice se neki trolovi sa jos 50 podpitanja.
Zato cu odgovoriti samo hipoteticki i dalje necu odgovarati na potpitanja:
1. Mozda radim u firmi se bavi delatnostima vezanim za energiju, energetiku i energetsku efikasnost pa razmatram trziste za novi proizvod
2. Biodizel nije nuklearna fizika, ljudi po internetu ga prave koristeci opremu koju od ranije imaju u kuhinji i garazi, pa mozda i ja hocu tako
3. Mozda me interesuje samo radi opste informisanosti bez jasnog plana da ikada napravim kap biodizela

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.24.*



+2282 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:04 - pre 78 meseci
Citat:
Living Light:
A i jak mi taj "analizator" koji za 2 sekunde pokaze sta imas u rezervoaru,
to je neka igracka za budale !

Koliko sam ja informisan to ne rade panduri saobracajci vec inspektori iz valjda poreske uprave ili trzisne inspekcije, gde te pandur samo zaustavi i dok ti pise kaznu za pojas, svetla ili pricanje telefonom, inspektor uzima uzorak iz rezervoara i ne znam za koliko sekundi i cime ga analizira. Ukoliko gorivo ne prodje test, posle dokazujes da je to vozilo bilo u inostranstvu i tamo sipalo gorivo, a ako nemas te dokaze onda placas astronomske kazne.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:08 - pre 78 meseci
Ne,bas ti trolovski nastupas.Jasno ti je postavio pitanje posto si ti naveo da je to kod nas zabranjeno,a nije.

Stari si ti znanac foruma,od 100x skidanja accu,pa kamion da ne bi jedanput godisnje placao uslugu,Belorusija i blabla.

Pusti te kamiondzijske fazone nego ako vec otvoris temu upristoji se da bar das pristojan odgovor.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.24.*



+2282 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:17 - pre 78 meseci
Ok, odgovoreno mu je vise nego pristojno, ali na tvoju veliku zalost ne dovoljno konkretno da bi bilo upotrebljivo za pisanje moje biografije :D
Ako imas nesto da kazes na zadatu temu bio bih ti zahvalan, a ako si dosao da skupljas podatke o liku i delu clanova foruma, ovoga puta nesto nisam raspolozen da ti dajem materijal.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:18 - pre 78 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Living Light:
A i jak mi taj "analizator" koji za 2 sekunde pokaze sta imas u rezervoaru,
to je neka igracka za budale !

Koliko sam ja informisan to ne rade panduri saobracajci vec inspektori iz valjda poreske uprave ili trzisne inspekcije, gde te pandur samo zaustavi i dok ti pise kaznu za pojas, svetla ili pricanje telefonom, inspektor uzima uzorak iz rezervoara i ne znam za koliko sekundi i cime ga analizira. Ukoliko gorivo ne prodje test, posle dokazujes da je to vozilo bilo u inostranstvu i tamo sipalo gorivo, a ako nemas te dokaze onda placas astronomske kazne.

Aj' navedi neki link za ovo.




Ovi sledeći redovi se ne odnosi na tebe lično Darko, ovo su samo logička pitanja koja se sama nameću:

- Kako se dokazuje da je vozilo bilo u inostranstvu ?! Vozilo nema pasoš. Ja možda nisam bio, ali bio moj "od šuraka pašenog", mojim kolima.
- I još, kako se dokazuje da se "sipalo gorivo u inostranstvu" ?!?
- Šta ako sam bio u inostranstvu pre tri godine, i od tad, eto, nisam nešto vozio, i ostalo gorivo u rezervoaru ? Jesam li prekršio neki zakon ?
- Šta ako sam u Beogradu kupio gorivo pre pet godina, i od tad, eto, nisam nešto vozio. Ostalo staro gorivo. Jesam li prekršio neki zakon ?
- Teret dokazivanja nije na meni, nego na onome ko me optužuje. Dakle, može li inspekcija da dokaže da gorivo nije nabavljeno legalno ? A realno, moraće na sudu nešto da dokaže.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:19 - pre 78 meseci
Tek sada vidim da nisi informisan,ne znas koliko sekundi i cime se analizira

ali ali to rade tako i tako. Nema,nastavljas na forumu sa biserima.😯
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
77.243.24.*



+2282 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 08:51 - pre 78 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ovi sledeći redovi se ne odnosi na tebe lično Darko, ovo su samo logička pitanja koja se sama nameću:

- Kako se dokazuje da je vozilo bilo u inostranstvu ?! Vozilo nema pasoš. Ja možda nisam bio, ali bio moj "od šuraka pašenog", mojim kolima.
- I još, kako se dokazuje da se "sipalo gorivo u inostranstvu" ?!?
- Šta ako sam bio u inostranstvu pre tri godine, i od tad, eto, nisam nešto vozio, i ostalo gorivo u rezervoaru ? Jesam li prekršio neki zakon ?
- Šta ako sam u Beogradu kupio gorivo pre pet godina, i od tad, eto, nisam nešto vozio. Ostalo staro gorivo. Jesam li prekršio neki zakon ?
- Teret dokazivanja nije na meni, nego na onome ko me optužuje. Dakle, može li inspekcija da dokaže da gorivo nije nabavljeno legalno ? A realno, moraće na sudu nešto da dokaže.


Ja mogu da odgovorim samo uopsteno u skladu sa svojim skromnim iskustvom - inspektor konstatuje da nesto nije u redu i napise kaznu. Onda napises zalbu i ides na drugostepeni postupak, to je otprilike nesto kao visi sud. Onda ti doneses sve dokaze za koje smatras da pobijaju tvrdnju inspektora. Drugostepeni organ odlucuje da li si ti svojim dokazima uspeo da pobijes dokaze inspektora, a ako nemas nijedan dokaz vec samo neku pricu, onda ce verovatno konstatovati da nisi. U svakom slucaju konstatacije su ti interesantne i ja se slazem sa njima, ali postavlja se pitanje ako je sve to tako, kako oni uopste uspeju bilo koga da kazne kad je svako mogao imati u rezervoaru gorivo staro 5 godina?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 09:11 - pre 78 meseci
O tome se i radi.

Ja kao pojedinac nisam dužan da vodim poslovne knjige i robno-materijalne evidencije o gorivu u mom rezervoaru.
Za razliku od mene, benzinska stanica, kao pravno lice, mora da ima dokumentovano pokriće za svaki litar goriva u rezervoarima. I ako je faktura od juče, onda nije gorivo od pre pet godna.


Iskreno, još nisam čuo da je neko, kao građanin, kažnjen za nedostatak markera u gorivu u rezervoaru auta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 09:22 - pre 78 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ja mogu da odgovorim samo uopsteno u skladu sa svojim skromnim iskustvom - inspektor konstatuje da nesto nije u redu i napise kaznu. Onda napises zalbu i ides na drugostepeni postupak, to je otprilike nesto kao visi sud. Onda ti doneses sve dokaze za koje smatras da pobijaju tvrdnju inspektora. Drugostepeni organ odlucuje da li si ti svojim dokazima uspeo da pobijes dokaze inspektora, a ako nemas nijedan dokaz vec samo neku pricu, onda ce verovatno konstatovati da nisi.


Pazi, ja nemam iskustva, posebno ne sa inspektorima, ali ova logika "dokazivanja" nikako ne pije vodu. Bar ne u nekom pravnom sistemu. Zna se na kome je teret dokazivanja. On treba da dokaže da sam počino prekršaj, kad me kažnjava, a ne ja da nisam.

'Falabogu, približavamo se EU zakonodavstvu pa se iskreno nadam da neće ovi naši kauboji da donesu ovakve uredbe.


Jer, ako bi u nekom zakonu pisalo "građanin ne sme da se zatekne na putu sa gorivom u rezervoaru starijim od godinu dana " - onda OK. Onda, ako nema markera, plaćam kaznu jer sam zatečen ili sa starim gorivom ili sa neleganim gorivom.

Ali bi u zakonu moralo da stoji i "građanin ne sme da se zatekne na putu sa gorivom kupljenim u drugoj državi ". Jer, realno, markeri koje koriste u Bugarskoj, Albaniji i Nambiji (ako ih koriste) nisu oni koji se traže u inspekcijskim proverama u Srbiji.

A onda se otvara čitav niz nelogičnosti ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 09:30 - pre 78 meseci
Ali realno, ako država zaista hoće da stopira šverc goriva, ona to i može. Dovoljna je kontrola benzinskih stanica i granica.

Drugo je pitanje što korumpirana držva preko lokalnih kauboja i carinskih moćnika "zažmuri" i propusti konvoj šlepera sa naftom iz Rumunije.

Tvoja proizvodnja bio dizela je, kap u moru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 10:10 - pre 78 meseci
Sa onog linka b92

Citat:
Ukoliko se u rezervoaru pronađe gorivo nelegalnog porekla, odnosno ono u kojem koncentracija markera nije odgovarajuća, novom uredbom su propisane kazne od 50.000 dinara do 2.000.000 i zabrana rada do tri godine. Izuzetak su vozila koja su gorivo sipala u inostranstvu, uz dokaz o kupovini derivata van Srbije.


Znaci ukoliko ides u inostranstvo treba da cuvas racune da bi dokazao da si sipao gorivo u inostranstvu, koji idiotizam ....

Neka moja pretpostavka je da koncentracija markera moze dugo da ostane niza nego sto je potrebno da bi utvrdili da li si sipao gorivo kod nas ili ne, znaci treba mesecima da cuvas racune ....

Dalje, sta ako pumpa na kojoj si sipao gorivo petlja sa istim? Nisi bio u insotranstvu, ne mozes da dokazes odakle ti nemarkirano gorivo, ti platis kaznu, a nisi nista kriv.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?13.10.2017. u 10:23 - pre 78 meseci
^ Ma naravno.

Nigde ne postoji moja krivica kao građanina, pojedinca, ako kupim ne-markirano gorivo na pumpi koja posluje u Srbiji. Registrovana u APR sa dozvolom za rad. Šta, jel ja lično treba da pre svake kupovine goriva proveravam da li je gorivo markirano ?!?

Kad se malo bolje razmisli, jasno je šta hoće vlast: da i dalje dozvoli naprednim poslušnicima da uvoze konvoje cisterni nafte iz Rumunije, ali da onda od sirotinje naplate ono šta država izgubi ulaskom konvoja. Ne vidim drugu logiku.

Isto kao kad uz znanje DB uđe tona heroina, a onda panduri 'apse sitne dilere.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je dozvoljeno proizvoditi biodizel za sopstveno vozilo?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7641 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.