Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zavestanje organa - misljenja

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavestanje organa - misljenja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11392 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 09:31 - pre 81 meseci
Nemogu da skapiram kako neko može da hejtuje zaveštanje organa posle smrti ?! I to povezuje sa trenutno vladajućom političkom garniturom ?



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 09:49 - pre 81 meseci
Koliko vidim, jedino što se hejtuje je prinudni status davaoca organa, koji će mi neko nametnuti posle moje smrti, a da ja nisam izričito pristao da doniram organe.

U prevodu, neka svako donira SVOJE organe AKO ŽELI, i neka i meni prizna isto pravo: da doniram organe ako želim, a ne po defaultu da smatraju da pristajem samo zato što nisam izričito odbio.

Mislim da smo imali ovde na forumu sličnu diskusiju, da li kao posebnu temu ili u okviru neke druge teme, ne sećam se sad...
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 10:46 - pre 81 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nemogu da skapiram kako neko može da hejtuje zaveštanje organa posle smrti ?! I to povezuje sa trenutno vladajućom političkom garniturom ?



Ajde ako ti nije problem budi ljubazan pa stavi citat od samo jedne poruke na ovoj temi u kojoj se "hejtuje" zavestanje organa. Nema mnogo da se prelistava ima samo cela jedna strana.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 11:06 - pre 81 meseci
Mozda ce nekoga zanimati info, dnevni list Danas od skoro ima sekciju posvecenu ovoj temi u kojoj bi trebalo da ucestvuju ozbiljni ljudi, ljudi od struke, verske zajednice...
"Doniraj danas"
http://www.danas.rs/drustvo/doniraj_danas.1185.html
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 12:46 - pre 81 meseci
Citat:
Krađu beba dokazale 42 DNK analize

Roditelji privatnim istragama, prateći bolničku dokumentaciju, ušli u trag 74 nestala deteta. Nasledni materijal uzimali preko žvaka i opušaka. Majke omamljivane „formidalom“

...
Sumnja se da je u poslednje četiri decenije u Srbiji nestalo oko 10.000 novorođenčadi. Udruženje roditelja nestalih beba podnelo je oko 3.000 krivičnih prijava, ali, kažu, tužilaštvo nije pokrenulo nijedan postupak, ni dalo nalog za DNK analizu. Oni ne veruju da će se bilo šta promeniti ni posle 9. decembra, kada Srbiji ističe i produženi rok po presudi Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, da omogući roditeljima da saznaju istinu i oštećene obešteti.

http://www.novosti.rs/vesti/na...u-beba-dokazale-42-DNK-analize

Vrh ledenog brega. I posle se neko iznenađuje, kad ne postoji poverenje u "institucije".

Ko je kažnjen za ove 42 dokazane kređe deteta (istražene i finansiranje isključivo privatno, tužilaštvo prstom nije mrdnulo)?
Niko, naravno...
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
109.92.0.*



+117 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 13:09 - pre 81 meseci
Citat:
Ko je kažnjen za ove 42 dokazane kređe deteta (istražene i finansiranje isključivo privatno, tužilaštvo prstom nije mrdnulo)?
Niko, naravno...

Kakvi dokazi kakvi bakrači.
Za uzimanje materijala za DNK analizu postoji propisan zakonski postupak ako se želi da dobijeni rezultat posluži kao dokaz za tužilaštvo odnosno sud.
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 13:19 - pre 81 meseci
Vidi, tužilaštvo ignoriše celu istragu, sve sa dokazima, tj. već privatno urđenom DNK analizom. Tj. ta DNK analiza je samo 100% potvrda, do deteta se došlo istraživanjem one dokumentacije koja postoji, kao i celog procesa usvajanja u tom momentu - dakle, nije slučajno rađen DNK test (koji btw. kosta 300-400 Evra).

Dakle, država čak ne želi ni nešto što je dokazano, i što im je bačeno pred noge, da istraži - tj. potvrdi, izdavanjem zvanične naredbe da se uradi DNK test u tom i tom slučaju. Jednostavno je to ne zanima - boli je tuki za korupciju i kriminal u svojim redovima.

Bolje da se pravi luda, nego da rešava problem neverovatnog kriminala državnih institucija. Šta je epilog, pa da ti isti ljudi nesmetano, idalje "rade svoj posao" u porodilištima.

P.S. Sramotno je ovo što ti pišeš, upravo zato imamo ovakvu zemlju kakvu imamo. Razvodnjava se užasna priča, koja je evidentno tačna, potvrđena DNK testovima - a poziva se na "proceduru", korumipirane države koja ne radi svoj posao. Svakom normalnom čoveku se od ovoga okreće stomak.




[Ovu poruku je menjao Cube25 dana 20.07.2017. u 15:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 14:34 - pre 81 meseci
@RoRa

Ne isključujem mogućnost da je u javnosti taj problem preuveličan, a da je tema forsirana, ali sumnjivih slučajeva je svakako bilo. Svaki roditelj ima pravo da zna šta mu je sa detetom, tj. ako postoji osnovana sumnja ima pravo da pravdu potraži na sudu. Kako ti je Cube25 objasnio, institucije Republike Srbije su zakazale. Da li ćeš ti to nazivati bajkom ili relativizovati na neki drugi način, tvoj je lični problem. Kažeš
Citat:

Horor bajka o ukradenim bebama dospela je i pred institucije EU samo zbog toga što naše zdravstvene vlasti nisu ni htele niti mogle da prisile roditelje umrlih beba da
poštuju naše procedure.

Prvo, nisu u pitanju institucije EU, već institucija Saveta Evrope, Evropski sud za ljudska prava, a on i nema neke veze sa EU. Drugo, samo ili ne, svako ko smatra da su mu povređena prava može da se obrati Evropskom Sudu. To bi bilo kao da se ja žalim što si mi naneo teške telesne povrede, a samo sam ti suprugu/devojku nazvao kučkom. O tvojim ostalim relativizacijama ne bih, što reče Cube, svakom normalnom čoveku se od toga okreće stomak.


@CandyMan

Ako je stvar slobodne volje, onda mogu biti doneta odgovarajuća zakonska rešenja i to javnosti stavljeno na uvid. Ovako, izloženi smo prilično prljavoj kampanji, maltene se osećaš kao kriminalac ako slučajno ne želiš da budeš donor. Što se tiče licemerja, grešiš. Licemerno bi bilo da ja tebe nazivam humanim zbog tvoje spremnosti da mi pomogneš, a da mene istovremeno baš briga za tebe i tvoje zdravlje. Šta ti lično imaš od toga što ću te ja nazvati humanim? To godi tvojoj sujeti? Ako se ti rukovodiš takvim stvarima, samo napred, mada ja ne mislim da je to nešto mnogo pametno.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
109.92.0.*



+117 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja20.07.2017. u 22:32 - pre 81 meseci
@Cube25 @Bradzorf012
Link upućuje na članak u kome se tvrdi da imaju rezultate DNK analiza pribavljene " sa koca i konopca" i da se spremaju da sve to predaju nadležnom tužilaštvu.
Građanin Srbije može da se obrati Evropskom sudu za ljudska prava tek pošto iscrpi sve zakonske mogućnosti u Srbiji. Ovaj sud je Srbiji naložio da se promenom zakona
( zastarelost gonjenja u prvom redu) i administrativnih procedura prilagodi normama Evrope.
Dobro je da vam se obojici stomak prevrće jer vam ne pada na pamet šta znači POKRETATI, ne nastavljati, istragu sa zakašnjenjem od više decenija, protiv volje punoletnog
građanina kopati po njegovom biološkom poreklu itd.

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 02:09 - pre 81 meseci
Koliko me je poznato tehnologija "pravljenja" (uzgajanja, rasta, (kako hoćete)) organa je dosta napredovala u zadnje vreme. Ne znam koliko bi smisla imalo da neko ko planira da umre za 30 godina, sada zavešta organe. Sem u sluačaju ako mu se planovi ne iizjalove. :)

I da, kruži priča kako je sad pokojni Rokfeler promenio 7 srca. Koliko ljudi veruju u tu priču? Meni je apsurdna skroz. Pa nije srce rezerni deo pa ako imaš drugo samo zaminiš. Operaciju presadjivanja srca teško pregura i mladja, zdravija osoba. Stvarno me zanima kako bi neko tako mator moga da pregura 7.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 08:47 - pre 81 meseci
Citat:
dusanboss: I da, kruži priča kako je sad pokojni Rokfeler promenio 7 srca. Koliko ljudi veruju u tu priču? Meni je apsurdna skroz.

Aj' sto je apsurdna nego je i netacna :)
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
109.92.0.*



+117 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 09:39 - pre 81 meseci
Ako se dobro sećam uzgaja se veštačka koža koja može poslužiti, u slučaju masivnih opekotina, da se spasi život. Kasnije tu kožu organizam zameni vlasitom kožom.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 16:46 - pre 81 meseci
Citat:
RoRa:
@Cube25 @Bradzorf012
...


Tvoje samo je toliko besmisleno i glupo da boli. Kao da kažeš: "popio je čašu vode samo zato što je bio žedan", "ručao je samo zato što je bio gladan",... E sad, što ti misliš da je za sve potrebna prisila ili da je to bio jedini način da država(ili zdravstvene vlasti kako ti kažeš) obave svoj deo posla i zaštite sebe pred pravosudnim organima to je tvoj problem. Ima jedan u ovoj zemlji, donedavno se predstavljao kao premijer, a sada za sebe kaže da je predsednik, koji kaže kako država "nema snage" da se obračuna sa kriminalcima tj. navijačima. Mnogo me podsećaš na njega.

Da li ti je bajka i presuda Evropskog suda za ljudska prava sa nalogom za odštetu u visini od deset hiljada evra? Neću dalje o ovome, ne želim da koristim ovako tešku temu da bih bilo koga učio nekim stvarima.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
109.92.0.*



+117 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 22:52 - pre 81 meseci
Citat:
Da li ti je bajka i presuda Evropskog suda za ljudska prava sa nalogom za odštetu u visini od deset hiljada evra? Neću dalje o ovome, ne želim da koristim ovako tešku temu da bih bilo koga učio nekim stvarima.


Naravno da nije bajka ali jeste tvoja jeftina manipulacija. Bebe su navodno nestale u porodilištima kako onda tako i danas. Do suđenja i presude je došlo SAMO zbog uskraćivanja dokumentacije tužillji iz razloga koji meni nisu poznati ali verujem (to sam i napisao u prvom postu) da ta dokumentacije verovatno NE POSTOJI.. Dodatno Srbiji je naloženo da u datom roku ozbiljnije pristupi istrazi i izmenama propisa praktično spreči pojavu u budućnosti ovakvih sumnji. Prema tome slučaj je još uvek, nažalost, otvoren,
Moja a ni tvoja politička uverenja nisu za raspravu u ovoj temi, to nalaže elementarna pristojnost u civilizovanoj komunikaciji neistomišljenika.
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja21.07.2017. u 23:35 - pre 81 meseci
Problem je sto nisu "navodno nestale"... jer je DNK test pokazao da su zapravo ukradene. A pronadjene su privatno, preko tragova koji su ostali...

Ono sto je cinjenica, je, da je drzava imala iste te tragove, i jos sire mogucnosti i ovlascenja... ali nije nasla za shodno da ih upotrebi, istrazi i bavi se problemom. A to, kao sto se vidi, ne radi ni kad im je DNK analiza spustena na sto - i prakticno cela prica dokazana sa 100% sigurnoscu. Za barem 42 deteta...

Idalje se prave blesavi, idalje nema odgovornosti, idalje se spinuje sa "navodno" nestalom decom, poziva na "proceduru"...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 00:12 - pre 81 meseci
Me ebale vas bebe. Šta se palite? beba - beba, sve su iste i ovako nisu nizašata. Nedaj bože da sa nekom nešto nije u redu, to bi bilo šokantno da je roditelji ne žele.

Hmm dugo godina je bilo normalno da se takve odstarnjuju iz populaije.

Koj će k nekome tvoja šugava beba? Zašto bi neko krao bebe? Lupate jako.

 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 00:41 - pre 81 meseci
Pocela ova topla kosava da duva... sto kazu na vestima....
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 00:54 - pre 81 meseci
Napolju je 27 a ko da je preko 32.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 08:31 - pre 81 meseci
Citat:
dusanboss:
Me ebale vas bebe. Šta se palite? beba - beba, sve su iste i ovako nisu nizašata. Nedaj bože da sa nekom nešto nije u redu, to bi bilo šokantno da je roditelji ne žele.

Hmm dugo godina je bilo normalno da se takve odstarnjuju iz populaije.

Koj će k nekome tvoja šugava beba? Zašto bi neko krao bebe? Lupate jako.


Eh da su tebe tvoji odstranili kad su primetili da nešto nije u redu, ne bi sad krizirao ovde po forumu.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zavestanje organa - misljenja22.07.2017. u 09:14 - pre 81 meseci
Skinuo je sesiric sa glave i sad ga ubi HAARP u mozak sve preko waj-faj.
Srecom ES ima resenje: Internet Kaciga

A mozda su mu usli na port...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zavestanje organa - misljenja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11392 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.