Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama

[ Pregleda: 2992 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fat_fingers
fat_fingers
Prijedor, BiH

Član broj: 336876
Poruke: 3
31.223.145.*



+1 Profil

icon Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama13.06.2017. u 21:46 - pre 82 meseci
Pozdrav sima na forumu!
Molim pomoć. Ja sam iz Prijedora u Republici Srpskoj.
Naime, radi se o sledećem. Imam mogućnost da dobijem posao u Njemačkoj. Međutim, imam jednu nedoumicu, zbog koje se ne mogu odlučiti na taj korak. Imam troje djece od kojih je srednje dijete sa posebnim potrebama (teška mentalna retardacija). Da li neko zna kakva je politika prilikom spajanja porodice i prijema u državljanstvo djece sa posebnim potrebama, da li znate nekoga sa sličnim iskustvom? Ne želim da idem tamo, a da poslije određenog vremena podnesemo zahtjev za spajanje porodice, i dobijemo odbijenicu, ili već neki drugi scenario, da ostale prihvate a dijete sa posebnim potrebama odbiju...
Poslao sam pitanje direktno u ambasadu, ali imam osjećaj da se nekome jednostavno nije dalo tražiti odgovor na moje pitanje, pa mi je odgovorio da moramo prvo podnijeti zahtjev za spajanje porodice, pa će se to razmatrati u samom procesu donošenja odluke o spajanju...?!
Hvala.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+93 Profil

icon Re: Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama19.06.2017. u 19:12 - pre 82 meseci
Ne znam gde bi se to moglo proveriti, ali sam siguran da to ne bi smeo da bude razlog za odbijanje, pošto bi to bio klasičan slučaj diskriminacije
 
Odgovor na temu

fat_fingers
fat_fingers
Prijedor, BiH

Član broj: 336876
Poruke: 3
31.223.145.*



+1 Profil

icon Re: Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama03.07.2017. u 15:42 - pre 82 meseci
Diskriminacija ili ne, ali bojim se da je tako. Iz prostog razloga što me je prijatelj prije 9 god zvao da dođem u Kanadu, gdje je on emigrirao, ali kad sam se malo raspitao, i naravno "proguglao", došli smo do toga dA država Kanada ne prima osobe sa posebnim potrebama u državljanstvo. Na Internetu sam našao more foruma na tu temu, i jako je mali broj ljudi koji su uspjeli, ali posle jako dugo vremena i jako velike "borbe"... Čak sam na Netu našao jedan poznati slučaj odbijanja, gdje je čovjek iz Francuske htio da emigrira u Kanadu (imao je dijete sa posebnim potrebama), imao je svoj biznis, htio je i biznis tamo da prebaci, ali su ga odbili, ponudioje da on snosi sve troškove liječenja i rehabilitacije svog djeteta, ali su ga svejedno odbili.
Nisam još ništa konkretno saznao, svi mi govore da ne vjeruju da će me odbiti, ali ja se ne mogu odlučiti na taj korak.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Spajanje porodice - dijete sa posebnim potrebama

[ Pregleda: 2992 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.