Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko traje servis?

[es] :: Advocacy :: Koliko traje servis?

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Koliko traje servis?12.06.2017. u 21:19 - pre 82 meseci
Napokon iščupah lap top sa servisa.

Dakle,

16. 5. 2017. predat na redovan godišnji servis radi produženja garancije.

9. 6. 2017. u 13:15 primio sam poruku da mogu da ga preuzmem. Subotom rade do 14:00, pa nije imalo šanse da se stigne.

11. 6. 2017. dolazim u 8:00 da ga podignem, ali im pola sata nije radio program za to, pa sam čekao da proradi.

U međuvremenu, glupi mejlovi da je odbijena reklamacija koju nisam ni prijavio, molba da donesem uređaj koji je kod njih itd.

Onda mi jedan student reče da je zbog mrtvih piksela nosio isto kod njih i da su ga žilavili 3 nedelja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koliko traje servis?12.06.2017. u 22:05 - pre 82 meseci
Čemu sad i ova tema, pored one koju si već otvorio i u kojoj se diskutuje o istom problemu?
Je l' u ovoj temi hoćeš nešto da pitaš (Koliko traje servis?), ili se opet istovaraš sa nepotrebnim zamerkama?

Servis traje onoliko koliko serviseri procene da treba. Svakako je tvoj servis završen u zakonskom roku. To što ti ni ne znaš šta je servisirano ni kako se to radi, ne daje ti kvalifikacije da procenjuješ za koliko dana neko treba da uradi svoj posao.

U svakom slučaju, to može da se završi i brže, u nekom nezvaničnom servisu. U tom slučaju, plaćaš punu cenu servisa, i gubiš i redovnu i produženu garanciju. Pa sledeći put izaberi.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Koliko traje servis?12.06.2017. u 22:11 - pre 82 meseci
^Nedeljko

Rokovi za sevisiranje nisu baš najprecizniji.
Kod tebe je bio bezazlen nedostatak i to je moralo da se završi za manje od 2 nedelje (po meni za 2 sata).

Možeš tražiti produženje garancije. Pa ako ti odobre.

U medjuvremenu kontaktiraj
Citat:
Centar potrošača Srbije

Telefon: 011/312-0444 i 011/312-2102, od ponedeljka do petka od 8 - 12 časova

Prijem potrošača: utorkom i četvrtkom od 11 - 15 časova

E-mail: [email protected]

Adresa: Španskih boraca br. 32a, Novi Beograd

Da bi ti oni pomogli moraš imati jasno formulisan zahtev i neki dokaz.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koliko traje servis?12.06.2017. u 22:30 - pre 82 meseci
Nema poente cimati se oko "zakona za zastitu potrosaca" ako se moze nazvati takvim. To su udruzenja bez ikakve jurisdikcije. U ovom slucaju, apsolutno beskorisna. Sve je odradjeno manje vise bez greske (da su te cimali, jesu, ali zakonske propise da su krsili, nisu) tako da ces samo opet gubiti zivce. Tako je sa domacim servisima. Ja sam zivce gubio kada sam cekao delove iz inostranstva po 40 dana. Onda sam krenuo drugom logikom - das nesto na servis - kao da si ga poklonio, ili kao da si porucio robu iz kine. Kad stigne, stigne. Ako dodje pre 30 dana, radujes se, ako ne dodje, cutis i cekas, jbg.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Koliko traje servis?13.06.2017. u 03:06 - pre 82 meseci
SlobaBgd

Neki su pitali da javim šta je na kraju bilo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ujillistd
nezaposlen
none :(
Srbija

Član broj: 336816
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Koliko traje servis?13.06.2017. u 09:37 - pre 82 meseci
Mislim da ovi rokovi važe još uvek...

Rokovi za potrošače u brojkama
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.ip.telfort.nl.



+7166 Profil

icon Re: Koliko traje servis?13.06.2017. u 09:54 - pre 82 meseci
Citat:
Nedeljko:
Napokon iščupah lap top sa servisa.

Dakle,

16. 5. 2017. predat na redovan godišnji servis radi produženja garancije.

9. 6. 2017. u 13:15 primio sam poruku da mogu da ga preuzmem. Subotom rade do 14:00, pa nije imalo šanse da se stigne.

11. 6. 2017. dolazim u 8:00 da ga podignem, ali im pola sata nije radio program za to, pa sam čekao da proradi.

U međuvremenu, glupi mejlovi da je odbijena reklamacija koju nisam ni prijavio, molba da donesem uređaj koji je kod njih itd.

Onda mi jedan student reče da je zbog mrtvih piksela nosio isto kod njih i da su ga žilavili 3 nedelja.


Ako ti je servis spor, nadji drugi.

Nekompetencija i sporost nisu zabranjeni zakonom, ti imas odredjena prava kao korisnik ako su presli zakonski rok i sva prava kao korisnik da sledeci put izaberes drugo mesto za servisiranje svoje opreme.

Ja sam morao da cekam nekoliko dana da stigne maticna ploca iz Japana za stari Sony laptop iako je "samo" pukao BIOS za vreme flash-a. Da li su mogli brze? Mozda, ali im je ocigledno operativna procedura drugacija i imaju prava da taj problem resavaju zamenom cele maticne ploce, ja sam prihvatio da servis traje koliko njima, po njihovim procedurama, treba da otklone kvar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Koliko traje servis?16.06.2017. u 21:36 - pre 82 meseci
Nedeljko nije mogao da nastavi diskusiju na onoj temi jer je zakljucana. Nadam se da ova nece morati biti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Koliko traje servis?

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.