Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kleveta za kršenje autorskih prava

[es] :: Advocacy :: Kleveta za kršenje autorskih prava
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31995 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 05:46 - pre 83 meseci
Pazi Nedeljko, ne družim se sa intelektualcima
već sa likovima kao što si ti.

A) Ako ti neko kaže da si lopov tada to može da bude kleveta.
Jer je kradja krivično delo.
Zato ti u sudskom sporu ne dokazuješ da je tvrdnja da si lopov kleveta.
Dokazuješ samo da je neko to izjavio. I ne dokazuješ da nisi lopov nego onaj drugi ima teret da dokaže da si lopov.

B) Sa druge strane, nije predvidjena nikakva kazna ako neko "nema legalan OS".
Zato izjava "nema legalan OS" nije kleveta sama po sebi.
Nego ti moraš prvo da dokažeš da je to kleveta
pa da dokažeš da je to izjavljeno (što imaš pismeni dokaz).
Ali nemaš zakonski osnov da tvrdiš da je ta izjava kleveta.

Razlika je ogromna izmedju A i B.

Izjava "nema legalan OS" je kleveta isto koliko je kleveta "nema kera u kući" a ti imaš čopor besnih pasa.

[Ovu poruku je menjao stopnarkomaniji dana 02.06.2017. u 06:58 GMT+1]
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 07:12 - pre 83 meseci
Iskaz "nema legalan OS" je u ovom slucaju neistinit jer ima OS i legalan je.

Isti iskaz nije kleveta jer obuhvata legalanu mogucnost da nema nikakvog OS-a, mada to ovde nije slucaj.

Ovaj iskaz je jednostavno laz jer im je receno da ima Linux i imali su mogucnost da to provere, ali su svesno napisali sta su napisali.

Iskaz "ima OS, ali nema legalan" jeste optuzba za prekrsaj i ako bi bila javna, bila bi utuziva.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 07:44 - pre 83 meseci
Ala ga cepidlačiš
A kako mi da znamo da stvarno nisi imao legalan OS kada je računar bio na servisu? Čak si to i potpisao! Kada si shvatio šta se desilo, ti si brže, bolje instalirao neki Linux... možda si čak i vratio datum/vreme u BIOS-u da ispadne da je bilo ranije?
Ajde sad ti dokazuj... Možda ti klevetaš servis?
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 09:36 - pre 83 meseci
Ne.

Racunar je odnesen na servis jos 16. 5. 2017. i jos uvek je tamo. Sta rade, ne znam. Javljali su da je neki tehnicar primetio nekakav kvar (koji ja nisam ni primetio ni prijavio), pa da se drugi tehnicar nije slozio sa njim itd. U svakom slucaju, javili su se u zakonskom roku i rekli da su predali uredjaj dalje na detaljno ispitivanje.

Carevi!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 10:05 - pre 83 meseci
Ispravan računar na kontrolnom servisu zadržan od 16. maja ?!

"Neki tehničar primetio nekakav kvar " WTF ?! A kvara nije ni bilo ?

Vidi, da sam na tvom mestu, ja bih iz ovih stopa otišao po svoj računar. Oterao bih sve tamo u tri lepe i batalio onu "produženu garanciju". I nikad više me ne bi videli.

Garant su to neka lopovska vnago.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 10:39 - pre 83 meseci
^ Apsolutno tacno.

Znaci, bez obzira sto sam vise znao da popravim sa 12 godina nego danas, pustim lepo youtube i krenem da rasturam laptop, pa makar trajalo ceo dan i makar dehidrirao od oznojaza, bar znam da sam ocistio prasinu i naneo pastu. Ako pokvarim nesto znam da sam ja pokvario.

Elem ti likovi po kojekakvim prodavnicama i servisima, ne razlikuju display port od hdmi, niti usb od ps/2, svaka cast izuzecima i dalje ima sjajnih ljudi u toj bransi, ali su manjina i u glavnom proterani ili pobegli iz tih firmi, sto zbog plate sto zbog uslova...
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 10:42 - pre 83 meseci
Citat:
Garant su to neka lopovska vnago.

Jok. Samo su kao i svaki drugi servis te vrste. U te servise uglavnom dolaze ljudi koji kod nas spadaju u kategoriju „glupi amerikanci” pa je njima prilagodjeno sve. Od prijema pa na dalje. Svako ko ima ista u glavi ne nosi kompjuter u servis osim ako je siguran da je neka komponenta bukvalno crkla (proc, ploca, graficka,memorija, ekran, tastatura, hard) a u garanciji je. Sto podrazumeva lako i brzo dijagnosticiranje i lako i brzo menjanje crknutog elementa. Sve ostalo je van pameti a narocito neko „redovno servisiranje” jer se nikada tacno ne zna sta to znaci i sta ce mu raditi a najvaznije je sto ce da nadju nesto sto ce morati da se plati racunajuci na lose znanje klijenta. Sto se i desava Nedeljku.

Malo je cudno da je Nedeljko sebi dopustio tako nesto i svrstao se u gomilu koja pojma nema...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 11:01 - pre 83 meseci
Znas kako, kada sam kupio uredjaj, pisalo je koji je servis ovlascen itd. Sumnjam da su takvi lopovi komponenti. Ipak imaju neku licencu od HP-a, koji nece da posluje s bilo kim. Znam da kad odneses "bilo gde", uzmu ti komponentu koja vredi i zamene nekom gluposcu. Da platim necu nista, osim tih 1250 dinara jer sam trazio samo redovan servis. Iskustvo je vrlo lose, ali sad sta da radim.

Stiglo mi je pismo o "odbijenoj reklamaciji", pa sam reagovao da nista nisam ni reklamirao. Onda su mi rekli da je neki tehnicar primetio kvar na kuleru i reklamirao ga, a da je greskom odbijanje reklamacije (koju je podneo tehnicar) stiglo meni, kao i da su ga prosledili u "ovlasceni servis" (sta su onda pa oni) na temeljno ispitivanje.

Servis je ovaj: http://www.neposys.com/
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 11:10 - pre 83 meseci
Ovo postaje sve zanimljivije.
Nedeljko je odneo računar na "redovno servisiranje" i potpisao da "nema legalan OS".
I sada se žali po forumima što su ga ispalili.

Pa sa pristupom kakav ima ovde na forumu bolje nije ni mogao proći.

Samo ti raspali sa svojom teoremom za n >= 0 i ne beri brige.
Ošišaće te serviseri koji su tu rasporedjeni kao stranački besposličari
a školu su pohadjali tako što su nastavnike gadjali kredom a nastavnice urtonima punim paradajz sosa.
I sad su našli "kvar" za koji si naravno ti odgovoran jer "nemaš legalan OS"
pa ćeš platiti i vanredno servisiranje.
"Kvar" je toliko "složen" da ni brigada "stručnjaka" to ne može da popravi a "istražuju rudu i gube vreme" već 2 nedelje.

Da sve bude još lepše ti nisi primetio nikakav kvar
pa se postavlja pitanje da li serviseri ispituju upravo tu okolnost da kvara nema
a što ne može biti ništa drugo nego posledica nekog opakog kvara.
Sva sreće da će "višak beskorisnih delova" ostati u servisu!

Idi i kod advokata i to kod što skuplje ajkule da ti i on uzme meru.

Hahah, "redovno servisiranje" top lap-a, hahah!


Citat:
Nedeljko

Onda su mi rekli da je neki tehnicar primetio kvar na kuleru i reklamirao ga

Nisi morao nositi u servis.
Mogao si mene pitati i odmah bih ti objasnio:
Citat:
Zamislimo da si uz Linux instalirao i drajvere koji uključuju/isključuju ventilator za hladjenje.
Neka je okidačka temperatura Linux drajvera 35 stepeni....

Saznajte više.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 11:37 - pre 83 meseci
stopnarkomaniji

Cuj, "nemam legalan operativni sistem", pa sam kriv za kvar. Znas kako, osim sto po osnovu softvera ne mogu da me krive za neispravnost hardvera, ja ninakakvu dodatnu cenu nisam pristao. Pise na potvrdi da sam pristao na cenu redovnog servisa od 1250 dinara. Da sam doneo laptop pretesterisan na pola, mogli bi da mi poniste garanciju i nista vise od toga. Nikakva dodatna naplata nije moguca dok ja ne pristanem na to. Uredjaj sa ponistenom garancijom mogu da servisiraju o svom trosku (ako im je volja) ili da ne servisiraju ili da servisiraju o mom trosku, ako pristanem na to.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 11:48 - pre 83 meseci
Ja mislim da da ćeš dobiti reinstaliran sistem. Sasvim je moguće da su to prvo uradili i izgubili ti podatke Sada kada su skontali šta su uradili, 2 nedelje pokušavaju nekako da dođu do tvojih podataka kako bi mogli da ti vrate računar i da kažu kako su ispravili neki nevidljivi kvar.
Druga varijanta je da su oštetili nešto prilikom servisiranja (recimo polomili ventilator) i sad čekaju taj deo kako bi ga osposobili i, kao što sam već rekao, "ispravili neki nevidljivi kvar".

Nego, zakonski rok, koliko se sećam, je 45 RADNIH dana. Znači lepo svake godine im nosi računar, plati 10€ za to i koristi ga preostalih 10 meseci, pošto će 2 meseca provesti u servisu. Naravno sve po zakonu.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 11:58 - pre 83 meseci
Reko je meni vec drugar gde se nosi na servis. Imamo svog drugara hardverasa. Da sam kupio od njega, odneo bih ga kod njega po potrebi i caos. Isto bih i uredjaj kupljen drugde nosio kod njega po potrebi i caos.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 12:16 - pre 83 meseci
Moram da se ogradim: nisam mislio da će da u servisu da ukradu hard ili koju drugu komponentu.

Pre sam mislio da će da "pruže uslugu", "poprave cinculator", "zamene stare megaherce novim" i slično. I naravno, to naplate, jer, eto prema pravilniku, baš to ne podleže garanciji. Ali, pri tome, korisnik će biti srećan, jer iako je račun 100€, mogao je nastupiti mnogo veći kvar, crkavanje diska, matične ploče ili ekrana. "'Oće to kad se megaherci ne zamene na vreme" Posebno 'oće kad nema legalnog OS-a.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:04 - pre 83 meseci
U danasnje vreme (i vec neko vreme...) se te fore zamene dobrih losim delovima ne rade. Nema tu zarade jer ne moze da se zameni neispravnim a ispravno kosta tako da je razlika u cifri (pri prodaji tog „ukradenog”) zanemarljiva...

A to sto si napisao/opisao tipa ”stelovanje getutne na drugu specijalu sa pomakom na funglu od dva stepena...” je redovna pojava. Par drugara mi rade u ovlascenim servisima, svi su veliki znalci u oblasti hardvera ali svoje znanje ne primenjuju u servisu jer nema potrebe. A plata je ista kao, da navedem primer cut od jednog od njih, coveku koji isto tako radi u servisu kompjutera kao serviser a privatno je „diplomirani rudar” (studirao rudarstvo...) i nema i inace ni smisla ni volje ni znanja u vezi kompjutera, naucio najvaznije pojmove i pitanja za klijente i cepaj bato...

Nositi kompjuter u servis a sve radi - ne znam kako to da nazovem a da budem pristojan, pa i necunikako nazvati.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:07 - pre 83 meseci
Nemam pojma zasto ali dve iste poruke... a sada ne moze da se izbrise... pa neka moderator brise...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:12 - pre 83 meseci
Java Beograd

To mogu samo naivnima da urade. Zakon me tu vec stiti. Ne mogu d ami naplate nesto sto nisam trazio. Na papiru kojim podizem uredjaj pise da sam trazio redovan servis i pristao na cenu od 1250 dinara.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:19 - pre 83 meseci
Ima ovde Silnih dilema . Po jednima ispada da Pokretac teme , " nema pojma" , po drugima da je " Naivan " ??

Verovatno ce se do kraja teme naci jos neka Dilema ovog tipa, cim veruje da ce mu Laptop biti aktuelan 6 godina , ili vec kolika je garancija ? Mogli su da napisu i 16 godina svejedno
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:23 - pre 83 meseci
Citat:
Nedeljko:
Java Beograd

To mogu samo naivnima da urade. Zakon me tu vec stiti. Ne mogu d ami naplate nesto sto nisam trazio. Na papiru kojim podizem uredjaj pise da sam trazio redovan servis i pristao na cenu od 1250 dinara.

Nedeljko, ja sam na tvojoj strani.

"Crvena lampica" se upalila, a nadam se da sam u krivu, nakon tvoje rečenice da je neki tehničar pronašao neki kvar i da zadržavaju tvoj računar još od 16. maja. A odneo si ispravan, samo zarad pregleda i produženja garancije.

Meni tu nešto dismr. To je logički zaključak na osnovu iznetih fakata. Kažem, nadam se da nisam u pravu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:29 - pre 83 meseci
Ma, ja sam to u stvari nosio u nadi da ce da mi produze jos nesto osim garancije. Znas!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.static.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kleveta za kršenje autorskih prava02.06.2017. u 13:46 - pre 83 meseci
I ja sam na tvojoj strani ako nesto zatreba.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Kleveta za kršenje autorskih prava
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31995 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.