Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plate u Srbiji/Novi Sad

[es] :: Ekonomija :: Plate u Srbiji/Novi Sad

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29739 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad27.05.2017. u 16:10 - pre 83 meseci
Citat:
notebookFun:
Ne znam otkud ti pravo da vrijedjas Java Beograd, kad je on na ovom forumu veliki covjek za razliku od tebe.


dobro, nemojmo bas preterivati.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad28.05.2017. u 00:12 - pre 83 meseci
Braxi@
Postoji li bilo sta pozitivno po tebi iz Srbije ?


nanana@
Video sam danas na Futoskoj pijaci oglas da se trazi prodavac na tezgi.
I pitam iz znatizelje koja je plata i zena mi je rekla 55.000din.
Tezga je bila sa mesovitom robom.
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad28.05.2017. u 17:32 - pre 83 meseci
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad28.05.2017. u 20:39 - pre 83 meseci
Pijaca u 16h vec uveliko ne radi.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad28.05.2017. u 21:18 - pre 83 meseci
Citat:
cika dacha:
Braxi@
Postoji li bilo sta pozitivno po tebi iz Srbije ?


vecina stvari u Srbiji meni je pozitivna, a jedino sto je negativno su ljudi.

A i to sto je pozitivno ne smem da kazem jer odmah skoce na mene: sta ovde nista ne valja, ovde je pustos, vrati se ovde pa onda da te vidimo... Znas tesko je the Srbima ugoditi. jako tesko...
 
Odgovor na temu

ujillistd
nezaposlen
none :(
Srbija

Član broj: 336816
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad29.05.2017. u 08:26 - pre 83 meseci
Citat:
nanananananana.:
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D


Nije od jutra do mraka, ali je svaki dan :(... misllim da kod njih nema slobodnih dana.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad29.05.2017. u 09:55 - pre 83 meseci
Braxi@
Nisu ni svi ljudi losi. Ima mnogo pozitivnih stvari ali ima i negativnih...
Lako je kritikovati. Debatom bar trebamo pokusati da se oko neceg slozimo pa da probamo neku negativnost ispraviti.
Eto ovde coveku pomazemo u ostvarenju njegove želje da dodje u NS. To je lepo i mi ljudi tome doprinosimo.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad29.05.2017. u 11:05 - pre 83 meseci
najveci problem sa Srbima generalno je sto smo bandoglavi, a bandoglavi smo jer imamo nerealno velik ego.

Mi svi znamo da mi nismo zapad i da vecina nasih ljudi jednostavno prezire i mrzi zapad. Evo samo primer iz Jugoslavije. mrznja Srba prema Slovencima i hrvatima tj bolje receno prezir je sada vec legendaran. Tako smo mi tvrdili da su Hrvati i Slovenci Austrijski konjusari (dok smo mi valda bili administracija na Sultanovom dvoru ?!?), da samo mi imamo kulturu i junastvo i samo mi imamo ponos i samo smo mi ljudi...

Recimo, Japanci takodje imaju kulturu koja je nekompatibilna sa zapadnom. Jedina razlika je sto su Japanci shvatili da zapad ne mogu promeniti, a posto sa njim moraju da rade ako ne zele da ostanu jedna od mnogih AZIJSKIH VUKOYYEBINA, prihvatili su pravila igre, ali zato ljubomorno za sebe cuvaju ono sto je njihovo. Medjutim, Srbin tako ne moze. Srbin ode u Nemacku i kad mu se ne svidi kako rade Nemci, on uzme pa se potuce.

Ja sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi. NE POSTOJI.
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 04:16 - pre 83 meseci
Citat:
ujillistd:
Citat:
nanananananana.:
55ooo? Jesi li siguran? Zvuči nerealno, mada je i verovatno tačno ukoliko je radno vreme od ujutru do uveče. Ne znam, evo, nisam pametan. :D


Nije od jutra do mraka, ali je svaki dan :(... misllim da kod njih nema slobodnih dana.

Pretpostavio sam da je tako. Primamljiva je plata, ali ne bih da me posao zarobi. :)
Voleo bih neki butik, kladionicu... Ne znam više ni sam. :|
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 05:50 - pre 83 meseci
Naravno da prodavci na pijaci imaju slobodan dan, i naravno da ne rade od jutra do mraka. Ali treba otići na pijacu i raspitati se malo. Nema sve na Internetu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 07:23 - pre 83 meseci
Citat:
Mi svi znamo da mi nismo zapad i da vecina nasih ljudi jednostavno prezire i mrzi zapad.

Haha, pa je prosle godine otislo 60-80 k srba da zivi i radi na isti taj zapad. Koliko znam ne odlaze ljudi tamo samo iz razloga pocetnickih plata(koje su relativno skromne), vec zbog boljeg okruzenja, manje tenzija, boljih skola, gradova, itd..

Citat:
Evo samo primer iz Jugoslavije. mrznja Srba prema Slovencima i hrvatima tj bolje receno prezir je sada vec legendaran. Tako smo mi tvrdili da su Hrvati i Slovenci Austrijski konjusari

Mislim da je ovo egzistiralo vise u Indeksovom pozoristu koje je islo na Radio 202-jci. Bila je ratno-huskacka kampanja koja je radjena amaterski ako poredimo americke i hrvatske huskacke kampanje. Cak je po intezitetu slabija nego danasnja kampanja protiv srba u HR, tako da...
Citat:
Recimo, Japanci takodje imaju kulturu koja je nekompatibilna sa zapadnom. Jedina razlika je sto su Japanci shvatili da zapad ne mogu promeniti, a posto sa njim moraju da rade ako ne zele da ostanu jedna od mnogih AZIJSKIH VUKOYYEBINA, prihvatili su pravila igre...

Svabama i Japancima su ameri i rusi prislonili pusku na glavu pa im dali izbor.... Mi smo u tom smislu imali malo vise izbora...
Citat:
Ja sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi...

Nisam siguran.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 15:06 - pre 83 meseci
Stvarno Braxi treba da se opustis malo :-)

I te kako ima i mnogo gorih naroda od nas ali ima i boljiH. Sto si tako surov u kritikama stvarno ne znam :-)

Nnanana nemoj ti da puno biras poslove :-)

Ispravio sam Braxi samo za tebe ! (-:

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 01.06.2017. u 22:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 21:35 - pre 83 meseci
Citat:
cika dacha: Stvarno Braxi treba da se opustis malo :-)

I te kako ima i mnogo gorih naroda od nas ali ima i bolji. Sto si tako surov u kritikama stvarno ne znam :-)

Nnanana nemoj ti da puno biras poslove :-)


kaze se boljiH !
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad01.06.2017. u 21:55 - pre 83 meseci
(-:
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad02.06.2017. u 00:26 - pre 83 meseci
@Postavljac teme, picerija Ciao trazi radnika, plata je oko 40k din.
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad05.06.2017. u 02:59 - pre 83 meseci
Probao sam to ranije, tu uglavnom konobari zaposle nekog druga. Nisam imao sreće, ali probaću ubuduće svakako.
Evo jednu poruku što sam dobio u vezi kladionice ''BalkanBet'':

Pomenuti depozit koji odbijaju od plate se vise ne primenjuje, to je ukinuto pre godinu dana, mozda i vise.

Stalno traze radnike jer samo u Beogradu postoji preko 60 lokala, razloga za davanje i dobijanje otkaza je raznih. A da ne spominjem koliko devojaka je otislo na trudnicko.

Plata je 30.000, zaposljavaju i muskarce i zene, muskarci rade kladionicu mahom, a devojke mogu i kladzu i aparate. Neki lokali imaju posebnu devojku za sank, u manjim lokalima radnica sa aparata radi i sank.


Obuka traje onoliko koliko se obe strane sloze da ti je potrebno ili ne. Mnogi otpadnu vec prvog dana jer verovali ili ne, neke devojke nisu znale koliko je 100 podeljeno sa 5. Nije tacna izjava gore pomenuta za sisate i slicne radnice, i da se upada samo preko veze. Svi radnici imaju iste uniforme: majice na kratke rukave bez dekoltea. Nije dozvoljeno raditi u suknjicama, sortsevima i slicno. I momci i devojke moraju izgledati pristojno i uredno. Neki menadzeri ne dozvoljavaju cak ni helanke. Ja ih licno nosim, jer mi je tako udobnije, kad vec trenerke nisu dozvoljene.
Nikakvu filozofiju ne traze, sa iskustvom ili bez, nije vazno, ako imas iskustvo-bolje za tebe, brze ces poceti da radis. Cim prodjes obuku, zaposljavaju te, nema cekanja. Gledaju da te zaposle u lokalu koji ti je u blizini.


Radno vreme se razlikuje od lokala do lokala, uglavnom pitaju na razgovoru da li si za iskljucivo dnevne smene ili u obzir dolaze i nocne. Negde je smena 7, negde 8 sati. U nekim nocnim 12h, sa tim sto 2 dana radis, 2 odmaras. Sa dnevnim smenama imas 1 slobodan dan u nedelji.


Menadzeri su uglavnom ok ljudi, svi su oni dosli sa iste pozicije za koju ti apliciras. Dakle samo dogovor, postovanje osnovnih pravila i sve ce biti ok.


Zaposleni su vecinom mladi ljudi, uvek nas je u smeni dvoje ili troje, tako da ako se uklopis u tim, na poslu moze biti i zanimljivo.


Baksis se razlikuje od lokala do lokala, ali i od tvog odnosa sa igracima, neki prosek je da kazem plus jedna plata. Nekad manje, nekad vise.


Prijavljuju, imas zdravstveno, jedino se odmori odradjuju, ali valjda ce i to da srede jednog dana.



Ukoliko dovedes nekog svog i taj pocne da radi za Balkan Bet, tebe nagradjuju sa 10% od plate.



Svaki lokal ima cistacicu koja vodi racuna o higijeni lokala, na tebi je da odzavas cistim i urednim svoje radno mesto (sank, komp, i slicno)



Postoji mogucnost za povecanje plate, premestaj u bolje i jace lokale, kao i unapredjenja ako se pokazes kao neko ko to zasluzuje, naravno nista preko noci. Potrebno je da se do toga dogura.


Ako nekoga zanima jos nesto, a da nisam spomenula, slobodno neka pita. Licno smatram da nije divan posao, ali ce mi uvek biti bolji od butika, pekara, prodavnica i sl.
Bar za neki period dok se ne snadjes za nesto bolje.

Takodje, plata nikada ne kasni, moze samo da porani ukoliko datum pada za vikend. Do 3-eg na racun leze prevoz, ostatak od 30.000 do 15-og.


Tako da ko hoce da radi, smatram da su ovo sasvim ok i korektni uslovi. Pritom ne radis zapravo nista tesko. Ja licno ispijam kafe i pusim, visim na tel veci deo svog radnog vremena, sto mi ne valja ali hajde. Nije da se nesto trudim za povisicu ili unapredjenje jer cekam bolji posao, u medjuvremenu, stvarno se ne bih zalila, jer sam radila i mnogo teze poslove, tako da mi kockari dodju kao male bebe.
Zimi si u toplom, leti u klimatizovanom prostoru, kad vidim na sta sve ljudi pristaju kada su radni uslovi u pitanju, i kakvi se nude, kladionica je divna.
Samo malo paznje oko novca, kucanja, brzine, malo vestine oko jacih igraca i to je sve, a sve se stice iskustvom.


Nadam se da ce nekome znaciti ove info.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad05.06.2017. u 07:34 - pre 83 meseci
Lep i zanimljiv opis. Nekome će svakako značiti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
87.116.181.*

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad05.06.2017. u 14:14 - pre 83 meseci
Citat:
BraxiJa sam prosao pola sveta i jednostavno ne postoji narod kao sto smo mi...



Ti si jedan urbani Jugosloven koji nema pojma sta govori.

H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad08.07.2017. u 16:59 - pre 82 meseci
Jel postavljac teme postao novosadjanin sa zaposlenjem ?
 
Odgovor na temu

nanananananana.

Član broj: 329300
Poruke: 149



+5 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad26.10.2017. u 04:22 - pre 78 meseci
Nije i dalje, druže.
Konkurisao sam par oglasa, čekam da se jave. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Plate u Srbiji/Novi Sad

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29739 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.