Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plate u Srbiji/Novi Sad

[es] :: Ekonomija :: Plate u Srbiji/Novi Sad

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29826 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 10:48 - pre 84 meseci
Beskorisno je uporedjivati Novi Sad i Beograd, Novi Sad je mnogo manji grad i logicno je da ima i manje guzve i manje desavanja, tj da je "mirniji".
Treba uporediti recimo Novi Sad i Nis, ili Beograd i Budiumpestu.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 11:31 - pre 84 meseci
dacho nisi bas u pravu. Beogradske opstine se nekad protezu od strogog centra pa do iza Avale. U NS toga nema. Liman je grad, a Veternik nije.

Pogledaj samo sta je sve Vozdovac ili Palilula. u NS toga nema !
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:04 - pre 84 meseci
Cek cek Braxi, mozda nisam u pravu ali govorim o razlici izmedju dela grada i naselja u opštini. Krnjača je naselje a Voždovac je deo grada Beograd. Ili gresim ?

Slazem se sa tobom da je Liman deo grada NS a Veternik nije jer naselje u Novosadskoj opstini moze se reci i prigradsko mesto.
Koja je razlika izmedju Krnjace i Veternika ?

Dalibore@ koja su to desavanja u BG a da ih NS nema?
Bg je svakako veci i tu nema govora ali hoću da kazem da je saobracaj losiji u Bg od mnogih gradova iste veličine.
I sta znaci ''mirniji'' (-: ?
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:16 - pre 84 meseci
kod BG je stos sto se neke opstine protezu i na uze gradsko jezgro ali i na prigradska naselja. Primer su Palilula i Vozdovac npr.

A ima i u BG cistih gradskih opstina tipa Vracar, Stari grad, kao i cistih prigradskih Mladenovac itd...

Uzgred, cela organziacija gradova u Srbiji je apsolutna papazjanija.

Sta ce u gradskoj opstini NS poslanik iz Kovilja ili Futoga ? Zar nije bilo bolje da NS bude samo NS jer mi u gradu imamo druge potrebe i probleme od ovih sa sela. Sta je problem da jedan Kac ima svog gradonacelnika ? Ili mestonacelnika ??? Pobogu pa kac ima 2x vise stanovnika od Budve...

Ili npr zbog cega je Zemun Beograd ? Zemun je grad sa zasebnom istorijom...

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:23 - pre 84 meseci
@Dača
Voždovac je opština koja jednim delom zahvata gradsko jezgro, a većim delom pokriva periferna naselja. Isti slučaj je i sa Palilulom. Ali kao što rekoh, vama je čudno kako to da je neko naselje deo grada, ne razlikujete gradsko jezgro (u kojem živi možda 20% stanovnika) i teritoriju grada. Na primer, Novi Beograd nije deo starog gradskog jezgra, ali ne možeš reći da nije deo Beograda. A naselje je (čak više naselja), koliko i Krnjača, Banjica, Učiteljsko naselje, Višnjička banja.

Sve ovo nema veze sa temom, ali je zanimljivo kako neko ko misli da zna sve o Beogradu donosi zaključke iz svoje perspektive.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:33 - pre 84 meseci
haha meni se cesto desavalo da me u BG pitaju da li sam bas bas iz NS. Meni je to piutanje bilo cudno jer zasto bi na prvom mestu i rekao da sam iz NS, ako nisam. Medjutim to je za njih normalno jer jbg onaj iz Batajnice i onaj dole iz Lazarevca je tehnicki BG kao i onaj iz knez mihajlove.

Ali nije samo BG kriv i NS je tako zauzeo npr Petrovaradin koji n ije mali ima cak 30,000 i istorijski je stariji i vazniji od NS, ali avaj,. Logika je kao i u slucaju Zemuna. posto je blizu veceg grada ne moze biti zaseban grad !!!

Pazite Zemun npr ima 166,000 stanovnika sto je vece od Subotice koja je 5. grad u drzavi !

uostalom kad je u Srbiji bilo volje da se nesto normalno uredi i napravi ? Uvek je sve bio interes vladajucih elita.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:40 - pre 84 meseci
strogo urban grad BG bez NBG i ZE imao bio oko 850,000 stanovnika.
NBG bi npr sa 212,000 bio tik iza
NS sa 215,000 i ispred
Nisa 183,000

govorim o urbanim zonama. Dakle NS bez Petrovaradina i Kamenice.

U Eu i mesta sa 4000 stanovnika imaju gradonacelnika.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 12:53 - pre 84 meseci
Dobro, hvala obojici.

Jel moze mala pomoc?! Da li neko moze da postavi sliku ili mapu samo gradskog dela BG i gradskog dela NS ?! Znaci bez prigradskih mesta kao sto su Veternik i Krnjaca ? Hvala



 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 13:13 - pre 84 meseci
Ama covjece Krnjaca je u sastavu grada a Veternik nije!
Evo ti google mape, oznaceno je sve.



Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 13:21 - pre 84 meseci
to sto si stavio notebook to je Urbani deo BG i NS. Medjutim u organizacionom smislu tako nesto ne postoji. Postoje gradske opstine.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 13:28 - pre 84 meseci
Citat:
cika dacha:
Dalibore@ koja su to desavanja u BG a da ih NS nema?
Bg je svakako veci i tu nema govora ali hoću da kazem da je saobracaj losiji u Bg od mnogih gradova iste veličine.
I sta znaci ''mirniji'' (-: ?

Mirniji da ima manje guzve na ulicama, i manje desavanja u samom gradu. Saobracaj je svakako vazna stavka.

Sto se tice desavanja mislim da je izlisno govoriti da Beograd kao glavni grad privlaci mnogo vise paznje, pa samim tim ima i mnogo vise dogadjaja u gradu. Nije to presudno za vecinu ljudi, ali svakako je izbor veci.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 13:30 - pre 84 meseci
Krnjaca moze samo kao Veternik biti prigradsko naselje, grad sigurno nije!
Pa po ovoj mapi i Batajnica je deo grada a lepo stoji tabla za ulazak u naselje...
Mozda gresim...

Po meni su Batajnica, Krnjaca i Veternik isto.
E jos je Veternik skroz spojen sa NS pa je opet prigradsko mesto a ne grad...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 13:55 - pre 84 meseci
Ovde je problematika pre svega terminološka, i ne kapiram dokle ćete da se preganjate.

Po meni, Bataja nije Bgd, a nije ni prigradsko naselje. Ovde ne mislim administrativno. Jer, administrativno, i Mladenovac je Bgd.

A Krnjača jeste beogradsko "prigradsko naselje". Ali grad se širi, pa je na neki način, kako ja kapiram pojmove, Krnjača postala gradsko naselje. Sad, OK, nije isto što i Čubura.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1755 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 14:01 - pre 84 meseci
Nema potrebe za raspravom . Krnjaca je sasvim Pogresan primer i tu nema pomoci . Nekada je to pre 40-50 godina, kad si ti Cika daco bio mlad stvarno bilo selo pored Beograda . Naravno pod Beograd spada svasta , posebni gradovi , sa svojim selima , Lazarevac, Mladenovac, Obrenovac itd . ali Krnjaca je pogresan primer.

Ima ogroman priliv stanovnistva, Svako svoju Planinu i jarugu zamenio za Krnjacu i slicne, ali od svih takvih Krnjaca je Najlosiji primer . Zasto ? Zato sto je odmah iza pancevackog most ! Predjes most i za par minuta si u danas Bulevaru despota Stefana, bivsi 29 . Novembar , a to je siri centar Beograda !

Inace je glupo porediti NS i Beograd , ceo NS je jedna veca opstina Beograda . Troskovi zivota , nisu mnogo razliciti ! Cene u samoposlugama , iste , iznajmnjivanje stanova slicno , velika je kriza sa iznajmnjivanjem i pale su cene , sem ko ne zeli u " krug dvojke " , mada tamo najmanje ljudi i zivi , na opstinama Stari grad , Vracar , ogromna vecina Stanovnistva su Penzioneri , ali zato tamo ima malo dodjosa i tamo AV dobija 28 % !

Kupovina stanova isto . Jos mi kazi da Zarkovo nije Beograd a tamo se zida , sve u 16 , koliko je legalno ili ne prolazi , a stanovi novi oko 1.000 , polovni i dosta nize . N. Beograd je skup itd. Komunalije su Iste cene . Struja , voda , smece, kablovska , tu gotovo da nema nikakve razlike .

Kako je onda zivot " jeftiniji " u NS , obicna Bajka .
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 16:11 - pre 84 meseci
Citat:
ademare: Nema potrebe za raspravom . Krnjaca je sasvim Pogresan primer i tu nema pomoci . Nekada je to pre 40-50 godina, kad si ti Cika daco bio mlad ;) stvarno bilo selo pored Beograda . Naravno pod Beograd spada svasta , posebni gradovi , sa svojim selima , Lazarevac, Mladenovac, Obrenovac itd . ali Krnjaca je pogresan primer.

Ima ogroman priliv stanovnistva, Svako svoju Planinu i jarugu zamenio za Krnjacu i slicne, ali od svih takvih Krnjaca je Najlosiji primer . Zasto ? Zato sto je odmah iza pancevackog most ! Predjes most i za par minuta si u danas Bulevaru despota Stefana, bivsi 29 . Novembar , a to je siri centar Beograda !

Inace je glupo porediti NS i Beograd , ceo NS je jedna veca opstina Beograda . Troskovi zivota , nisu mnogo razliciti ! Cene u samoposlugama , iste , iznajmnjivanje stanova slicno , velika je kriza sa iznajmnjivanjem i pale su cene , sem ko ne zeli u " krug dvojke " , mada tamo najmanje ljudi i zivi , na opstinama Stari grad , Vracar , ogromna vecina Stanovnistva su Penzioneri , ali zato tamo ima malo dodjosa i tamo AV dobija 28 % !

Kupovina stanova isto . Jos mi kazi da Zarkovo nije Beograd ;) a tamo se zida , sve u 16 , koliko je legalno ili ne prolazi , a stanovi novi oko 1.000 , polovni i dosta nize . N. Beograd je skup itd. Komunalije su Iste cene . Struja , voda , smece, kablovska , tu gotovo da nema nikakve razlike .

Kako je onda zivot " jeftiniji " u NS , obicna Bajka .


O tome i ja citavo vrijeme pricam, svi marketi iz NS-a imaju i u BG-u a cijena je ista.
Samo mi nije jasno sto Novosadjani ovoliko dizu svoj grad. Sad bih i ja trebao reci da je Sarajevo bolji grad od Beograda a nije...Ali za razliku od NS-a ima aerodrom, tramvaj, gradjevine vece od 20 spratova, ambasade itd.

Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 16:48 - pre 84 meseci
@NotebookFun, realno, ovde na temi si ti poceo sa uzdizanjem Beograda a drugi su ti odgovarali na to. Ono u cemu ti gresis je sto svoj stav predstavljas kao opste pravilo. Tebi je NS spor dok ti je BG super. Nekom drugom se upravo obrnuto svidja.

Sto se tice razlika, da, BG ima stvari koje NS nema (aerodrom npr). Do tog istog aerodroma je cesto lakse stici iz Novog Sada nego iz Rakovice. Da, BG ima vise stvari koje su zajednicke jer - da, BG je veci grad sa vise ljudi, sasvim logicno. Takodje, BG je i skuplji. Skuplji je smestaj, skuplji je gradski prevoz kao i taxi, osnovne potrepstine su priblizno jednake, cene brze hrane su jednake ili blago vece, cena kretanja je veca (vece udaljenosti se prelaze i vece guzve u saobracaju). Takodje, vise se i vremena gubi u kretanju. BG nije "brzi" od NS-a. BG je pod vecim pritiskom od NS-a. NS nije sporiji nego opusteniji (mada ne mnogo).
Ah, da, BG ima i Beogradjane*.

Tu imas raznih za i protiv, a neke stvari su za nekog "za", za nekog "protiv" a takodje mogu da mu se menjaju i tokom vremena i svako bi trebao da odluci za sebe.



*A jbg, moram malo :P

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 16:53 - pre 84 meseci
@cika dacha, ne znam kako se sta od opstina, naselja ovih i onih itd. zvanicno vodi ali u praksi Krnjaca ti je ekvivalent Klise. Ekvivalenti Veterniku i Futogu bi ti bili recimo Mali Mokri Lug i Kaludjerica.
Naravno, sve to nije 100% jednako jer nije pravljeno po istom sablonu, ali priblizno.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 17:06 - pre 84 meseci
@nanananananana

Najbolje ti je onda da ides u Suboticu, Kragujevac ili Sabac, tamo ti je mirniji zivot, plate su skoro iste, sve ti je jeftinije.
Pribliznije je porediti NS sa ta tri grada nego sa Beogradom!


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

2015

Član broj: 329676
Poruke: 84



+8 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 19:31 - pre 84 meseci
A sta je tebi bolje u BG? Osim guzve (i na centru i po ulicama, zbog koje kazes da je "zivlje") i mesta za izlazak (pozorista, klubova), aerodroma, ambasada, tramvaja, broja ulica (da, samo broja, posto je povrsina BG samo nesto veca od povrsine NS, ako je verovati toj mapi, iako ima 5 puta vise stanovnika) i gradjevina visih od 20 spratova? Kakvih to "akcija" ima u BG a nema u NS?
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Plate u Srbiji/Novi Sad16.05.2017. u 20:12 - pre 84 meseci
Citat:
posto je povrsina BG samo nesto veca od povrsine NS

Znas li ti sta je razmjera na karti?

U Beograd dolaze najpoznatiji muzicari, glumci, sportisti...itd. Desavanja ima 10 više nego u NS-u. Covjece pricas o gradu koji je do neki dan imao samo jedan bioskop!


Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Plate u Srbiji/Novi Sad

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29826 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.