Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poziv za izjavu u policiji...(VIP)

elitemadzone.org :: MadZone :: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24168 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 06:57 - pre 84 meseci
Ma ne mogu ti nista. Nema tu krivi;ne odgovornosti, samo prekršajne.
Da si zaposlen, odavno bi ti skinuli od plate, automatskim nalogom. Pošto nisi, mogu samo da te povuku za ...
VIP je skapirao da ne može da dobije pare, pa je dug prodao Matrixu, za 10% cene. Sada Matrix pokušava da zaradi. Samo ignoriši. Za godinu dve, sve zastareva.


Ali koliko ja kapiram stvari, policija te ne traži zbog VIP-a. Biće da te policija traži zbog nekog prekršaja ili neke neplaćene kazne. Nešto skroz deseto. Jer, kao što rekoh, prodajom duga Matrixu, VIP je završio sa tobom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 08:11 - pre 84 meseci
Citat:
tehnika011:
javicu se dacu izjavu ali neverujem da ce me vise videti.

Mislim da policija nece nista da ti uzima izjavu u vezi VIP-a, nego ce da te pita o prekrsaju fiktivne adrese i da ti napise kaznu zbog iste. Pripremi se da odgovoris na pitanje da li je adresa u lk tvoja prava adresa, ili imas drugu, neprijavljenu. Mislim da po zakonu moras da promenis adresu u lk ako si na nekoj drugoj duze od 15 dana, a ako si krace onda ne moras, ne mogu ti nista. Pomaze jos akoprethodno das izjavu u opstini da hoces da budes Rom, onda prosto u policiji izjavis nesto kao "u kulturi i tradiciji nas Roma nije svojstven zivot na jednom mestu duze od 15 dana, pa adresu nisam menjao jer je adresa u lk poslednja adresa na kojoj sam proveo duze od 15 dana". Pitace te jos da nabrojis nekoliko poslednjih gradova/sela u kojima si bio tokom poslednjih par meseci, ti nabrojis neke i to je to, adresa gde si bio ne moras da se secas, ne mogu ti nista i ako izjavis da nosis ranac sa satorom na ledjima i svako vece tokom poslednjih 10 godina kampujes na drugom mestu. Ili tako, ili tvrdis da si tu bio non stop i da postari i policajci uopste ranije nisu dolazili i donosili pozive. Ako kazes da si se krio i svesno izbegavao obavezu prijavljivanja adrese jer te VIP uznemiravao, nagrabusio si.
Ovako mozes malo da zakomplikujes zivot sudu, policiji i VIP-u i ujedno izbegnes kaznu zbog neprijavljivanja adrese, ali ugovor i presuda nece da nestanu, ako ikada nadjes neki legalan posao, naci ce oni tebe, poslace firmi resenje o uzimanju nekog dela od tvoje plate sve dok se dug ne plati.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 09:29 - pre 84 meseci
prekrsaje nemam nikakve proveravao sam licnu preko veze u policiji nema nista u sistemu,sto vi kazete moguce je da me traze zbog adrese,jel nisam u dobrim odnosima sa uzom rodbinom a oni su mi obecali da ce me odjaviti pa verujem da me zbog toga sada zovu,ja ne zajebavam ovde nikoga nego pricam o stvarima koje su se desile.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 09:31 - pre 84 meseci
ja sam podstanar i menjam adrese stanovanja jednom u 2god to cu im reci,kako jeste.verujem da njih taj Matrix i VIP neinteresuje.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 09:40 - pre 84 meseci
Citat:
Dexic:
Cekaj bre za sta tebe tuze? Za neplacene rate? Da li si raskinuo ugovor? Da li si izbegao placanje nekih rata?


Posto se Matrix ukljucio - tu ti ne mogu nista, ukratko.
A ta presuda da li je stvarna iz suda ili samo nesto sto lici na nju?
Pola si rekao, pola nisi, pa ko ce da skapira da li si ti nesto izbegao od placanja, ili izgleda da te tuze za nesto nepostojece.



Ugovor je raskinuo vip i predao matrixu zatim je matrix poceo sa zvanjem i slanjem papira navodne tuzbe jos pre 2god .3meseca sam placao i prestao znaci zbog neplacenih rata.tj pretplate.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 09:46 - pre 84 meseci
presuda je otkucana potpisana sve je to fotokopija i nelici na nikakvu presudu,taj Matrix ima ortacki ugovor sa Gucunja advokatom iz Nisa i taj mi je sve te tuzbe i opomene pred utuzenje slao,ja znam da je tuzba ili resenje stize u plavoj koverti sa pecatom nekog suda,ovo video suda nije.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 09:51 - pre 84 meseci
takodje sam cuo taj MATRIX ide po firmama u Beogradu i nudi usluge naplate dugova za 10% pa gde uspe.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 10:07 - pre 84 meseci
Citat:
Java Beograd:Samo ignoriši. Za godinu dve, sve zastareva.


Ako se pokrene postupak onda ne zastareva.

Mada, sto rece neko, ako on ima 21 godinu njemu verovatno jos 10-15 godina nece biti ni na kraj pameti da bi mogao nesto da pocne da radi tako da ne mora da brine sto se tice odbijanja od plate bar jos neko vreme.

Ali ce za to vreme sigurno da mu istekne licna karta pa ce morati da je menja ili ce mu od policije trebati neki drugi dokument pa ce morati sam da se pojavi. Osim ako ne zeli da ode totalno u ilegalu mada ne znam kako se to nekom isplati za tako male pare pogotovo sto je kriv koliko vidimo. Klasicna prica, hteo da dodje do telefona "sad i odmah" pa je potpisao ugovornu obavezu iako mu pretplata ne treba pa onda kuka kako on njima mora da placa pretplatu i onda u jednom momentu prestane da placa misleci da ce sve da se zaboravi (naravno uz smisljen odgovarajuci izgovor kako je usluga losa itd...). Mislim, takve stvari smo ovde na forumu videli onoliko puta :)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 11:46 - pre 84 meseci
Citat:
Klasicna prica, hteo da dodje do telefona "sad i odmah" pa je potpisao ugovornu obavezu iako mu pretplata ne treba pa onda kuka kako on njima mora da placa pretplatu i onda u jednom momentu prestane da placa misleci da ce sve da se zaboravi (naravno uz smisljen odgovarajuci izgovor kako je usluga losa itd...).

Samo sto njemu izgleda nikad nisu dali taj telefon. I to je uzrok zbog kog im je posle 3 meseca i "otkazao" (tj. vratio karticu). VIP nije ispunio obaveze, a trazio je od njega da placa pretplatu.

E sad, moguce da nam nije sve rekao. Drugo, kad im je vracao karticu, trebao je da trazi dokument da je raskinuo sa njima/vratio karticu, ili barem da napishe obavestenje VIP-u i posalje ga preporucenom postom sa povratnicom (najbolje preko nekog advokata), gde sve lepo pishe. Ovako nema dokaza, ni da je raskinuo, ni zasto je to uradio...

...
Btw. svaka presuda bi trebalo da ima broj pod kojim se vodi. Taj broj je moguce preko interneta ukucati u nesto sto se zove tok predmeta... i tako dobiti stanje predmeta i vishe informacija (kad su bila rocista, ako su bila)... dakle proveriti da li je to sto je stiglo zaista proslo kroz sud. Dodatno, sa tim brojem, moguce je otici na pisarnicu suda, i traziti uvid u predmet... dakle da ti oni daju sva dokumenta vezana za taj proces, da ih procitas.

http://www.portal.sud.rs/code/navigate.aspx?Id=601
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 12:40 - pre 84 meseci
Naravno da Nije dobio telefon . Kada bi VIP davao telefon , svakome ko se pojavi na vratima poslovnice, mogao bi da stavi katanac za nedelju dana !

VIP ne daje telefone , bez kreditne provere . E sad ako su po prici pokretaca teme , dali tamo nekom , ne znaci da su nameravali njemu da daju !

Zato se nikakav ugovor ne potpisuje , dok se ne stavi telefon u " dzep" . Prica tipa potpisi ti sada , pa dodji za nedelju dana kada proverimo, zavrsava se ovako .

Druga stvar je ko zna sta pise u tom ugovoru , i Nemoguce je ovako napamet tvrditi da je VIP prekrsio ugovor , jer nije dao telefon !

Koliko ljudi detaljno procita i razume , ugovor koji potpisuje od VIP-a i slicnih ? Jedan u Milion , naravno 99.9% i ne cita sta potpisuje , ostali ne razumeju ili citaju na brzinu, samo prelete pogledom.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
87.116.188.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 12:57 - pre 84 meseci
U pozivu pise Javiti se dana ODMAH radi davanja izjave.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
87.116.188.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 12:58 - pre 84 meseci
Ugovor cu pronaci pa cu okaciti sliku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 13:00 - pre 84 meseci
Citat:
tehnika011:
ja sam podstanar i menjam adrese stanovanja jednom u 2god to cu im reci,kako jeste.verujem da njih taj Matrix i VIP neinteresuje.

Njih interesuje da li si ti promenio adresu pre manje ili vise od 14 dana i ako je vise a nisi ih o tome obavestio onda sledi kazna. Nema sta rodbina da te odjavljuje, kad se prijavis izvrsice se automatska odjava. Ne mogu da te odjave i da si NIGDE izuzev ako hoces da budes Rom. Romi su se izborili za pravo da mogu slobodno da se krecu i da nemaju stalnu adresu na kojoj zive. Ali to te verovatno ne interesuje, zato im reci kako jeste, plati kaznu ili ako nemas para zameni je za zatvorsku i to je to. Ako odes u zatvor, tamo ces da naucis dosta fora kako da izbegnes razne obaveze i kako da pribavis sebi imovinsku korist a da te posle niko ne juri.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 14:04 - pre 84 meseci
Citat:
VIP ne daje telefone , bez kreditne provere . E sad ako su po prici pokretaca teme , dali tamo nekom , ne znaci da su nameravali njemu da daju !

Zato se nikakav ugovor ne potpisuje , dok se ne stavi telefon u " dzep" . Prica tipa potpisi ti sada , pa dodji za nedelju dana kada proverimo, zavrsava se ovako .

Pa onda je isp'o najvan (da ne kazem nesto drugo, ona vunata zivotinja... od koje se pletu dzemperi, i nakurnjaci).
Mislim, uci u pretplatu, a pritom ne biti siguran da ces dobiti ono (telefon), zbog cega i ulazis u takav dil... je stvarno vrlo cudno i najvno.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 14:23 - pre 84 meseci
Citat:
tehnika011:
Ugovor je raskinuo vip i predao matrixu zatim je matrix poceo sa zvanjem i slanjem papira navodne tuzbe jos pre 2god .3meseca sam placao i prestao znaci zbog neplacenih rata.tj pretplate.

Ili mnogo mesas stvari, da te ne mozemo razumeti, ili namerno precutkujes.

Rata je za telefon. Ti nemas telefon. Pretplata je za tarifu.
Da li si imao ugovor na 24 meseca bez telefona ili si samo potpisao ugovor?
Da li si raskinuo ugovor? Da li imas napismeno da je raskinut ugovor?

Ovo je samo da se vidi za sta te Matrix juri, ali ti nista ne mogu, osim da te smaraju. A ti ih za to mozes tuziti. Da su izvrsitelji, ne bi te ni zvali.

Ako nije u plavoj koverti, tesko da ce biti od zvanicne ustanove, kao sto je MUP, SUP, Poreska, Sud ili nesto deseto.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
87.116.188.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 14:47 - pre 84 meseci
Ja sam placao mesecnu pretplatu za neku od tarifa i dok sam potpisivao ugovor pitao za telefon rekli su kad budete hteli mozete zatraziti uredjaj.ugovor je na 24meseca potpisan,a isti nisam raskinuo jel je bio uslov da platim sve u napred pretplate da bih mogao da raskinem ugovor.
 
Odgovor na temu

anon336207

Član broj: 336207
Poruke: 611
87.116.188.*



+1 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 14:48 - pre 84 meseci
Neznam sta ja precitkujem kad sam reko sta i kako.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 20:27 - pre 84 meseci
Citat:
tehnika011:
Ja sam placao mesecnu pretplatu za neku od tarifa i dok sam potpisivao ugovor pitao za telefon rekli su kad budete hteli mozete zatraziti uredjaj.


A čekaj, koji je razlog što si potpisivao ugovor na 24 meseca, ako si mogao i bez ugovora da plaćaš postpaid? Šta si dobio tim vezivanjem?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 21:34 - pre 84 meseci
@Dušan

Nisu oni nikakva kompanija, oni su organizovana kriminalna grupa i kao takvima bi im trebalo suditi. U 99% slučajeva, da se neko obratio forumu na način na koji je to uradio postavljač topika, rekao bih mu samo jedno, pazi šta potpisuješ. Ovako, pošto su me grubo zavrnuli, mene lično, ali i nekoliko osoba iz mog neposrednog okruženja, imam potpuno drugačiji stav. Koliko sam razumeo, shvatili su da mu ne mogu ništa, pa su dug prodali uterivačima, a izgleda da im je to i praksa. Znam pošto sam čitao iskustva ljudi na forumima i sajtovima za zaštitu potrošača.

Kao što rekoh, ako bi neko trebalo da završi ne samo na sudu, nego i u Zabeli, onda su to menadžeri, ali i zaposleni ove kompanije. Pošto živimo u zemlji Srbiji, gde poštenim ljudima(čistim pred zakonom) poštovanje zakona vrlo često može da šteti, jer smo prodati belosesvetskim hohštaplerima da nas muzu i šišaju, uopšte ne čudi da je ovo "neka druga priča".

@Ranko Milić
Zakon o obligacionim odnosima? Piše tamo mnogo toga, a stvari nisu ni približno tako jednostavne.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)10.05.2017. u 21:44 - pre 84 meseci
Je l' mozes da opises kako su te to zavrnuli. Bas me interesuje. Da se ne desi i meni
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Poziv za izjavu u policiji...(VIP)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24168 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.