Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rostilj u Salzburgu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Rostilj u Salzburgu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13678 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
205.228.82.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Rostilj u Salzburgu?26.04.2017. u 10:35 - pre 84 meseci
Pozdrav! Ove godine za prvi maj idem u Salzburg da posetim neke prijatelje, a posto oni imaju samo elektricni rostilj onda sam mislio da nosim i svoju resetku, pa da napravimo pravi rostilj na vatri. Oni kazu da kod njih nema mesta gde se moze paliti vatra...

Da li zna neko da postoji u okolini neki kamp (a da se ne placa), ili neko mesto gde mozemo paliti vatru i praviti rostilj?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?27.04.2017. u 21:49 - pre 84 meseci
To sto ti zelis mozes samo na odredjenim mestima i uz odredjenu novcanu nadoknadu (mora da se plati neka ekoloska taksa ili tako nesto). Druga opcija je da bude na privatnom vlasnistvu mada ni tu nije iskljuceno da ce komsija da zove policiju jer mu dim ulazi u kucu. Sve ostalo - ne moze.

I da... u Austriji moras da zaboravis tu varijantu da nesto mozes da koristis "a da se ne placa". Tamo se sve placa ;)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 00:21 - pre 84 meseci
Informer lupaš gluposti. Samo mi na ovom svetu pravimo roštilj !!! Ostali su gladni svi. Samo ne znam šta će mo baciti na njega. Kažu da su tikvice jako zdrave, a i ukusne su na roštilju. Probao sam .

Citat:
Informer:
Druga opcija je da bude na privatnom vlasnistvu mada ni tu nije iskljuceno da ce komsija da zove policiju jer mu dim ulazi u kucu.


Pa da, začudi se naš čovek kad ode u sred gradskog paraka, raspali roštilj i posle dodje murija. Ma taj zapad ... Katstrova. gajo2 sedi ovde bre i uživaj.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 03:16 - pre 84 meseci
@gajo2


https://www.salzburgerland.com...rillplaetze-im-salzburgerland/

http://www.fraeuleinflora.at/2...latze-zum-grillen-in-salzburg/

https://www.das.at/Rechtsausku...echtlicheszumThema-Grillen-DAS
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 08:37 - pre 84 meseci
Citat:
dusanboss: Informer lupaš gluposti.


A ti si licno bio negde u Austriji na otvorenom i pravio rostilj besplatno bez da si posle platio kaznu?

Citat:
Pa da, začudi se naš čovek kad ode u sred gradskog paraka, raspali roštilj i posle dodje murija. Ma taj zapad ... Katstrova. gajo2 sedi ovde bre i uživaj.


Nas covek ima neverovatan problem da svoj mentalitet i navike izbaci iz sebe. Zivim u Austriji vec nekoliko godina i do sada sam mnogo puta video kako to izgleda kada neko nas dodje ovde. U prvih 24 sata boravka stignu da mu naplate kaznu za svercovanje u gradskom prevozu, dobije kljusu na auto zbog nepropisnog parkiranja ("samo minut" i slicne varijante), plati 300 evra na autoputu zbog neposedovanja vinjete, itd. Najjaci mi je bio lik koji je rekao "ostavili su mi kaznu na autu od 30 evra, ja nisam znao da treba da se plati i onda su me nahvatali ponovo i odneli mi auto pa sam za onaj prvi put morao da platim 400 evra jer nisam platio na vreme.".

Ej, "nisam znao da treba kazna da se plati". Jbt :) Mislio je verovatno da ce da mu posalju opomenu koju ce on da baci, pa ce onda da ga zove sudija za prekrsaje kom on nece da se odazove, pa kad dodju da ga hapse onda ce baba da kaze da je umro, pa kad mu proglase fiktivnu adresu i ne daju mu da registruje auto onda ce da ode u policiju u svojstvu strucnjaka za ustavno pravo i da zove TV... pa ce na kraju da ode kod sudije za prekrsaje dobrovoljno i da se pozove na zastarevanje. Aha, oce to ovde :)

Sa jednog od ovih linkova sto je sasa022 postavio:

Citat:
Auf freiem Feld, außerhalb von Wohngebieten ist das Grillen meist durch Landesgesetze verboten. In Naturschutzgebieten besteht generell ein Grillverbot.


Znaci, nemoj da ti padne na pamet da odes u neku sumu i da raspalis rostilj. Za to vec mogu da te stave i u neku ustanovu zatvorenog tipa... i to spolja zatvorenog :)

A sto se tice ovih ostalih mesta, koliko sam stigao na brzinu da vidim to je sve prostor gde je predvidjeno i dozvoljeno rostiljanje ali ni jedan nije besplatan.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 08:50 - pre 84 meseci
Sve je to lepo, i poštovanje zakona, i rad, red i disciplina, i prelepi bečki parkovi i salzburška šetališta, ali ne vidim šta je toliko pogrešno u roštiljanju na travi na nekom izletištu ili u svojoj avliji. Je l' njima trava služi samo za šišanje, slikanje i kučiće? I mora li sve da se naplaćuje? Pa nije taj Austrijanac došao na moj plac da nešto radi, pa da mu ja naplaćujem korišćenje privatnog zemljišta, on je na javnoj površini, dakle i njegovoj, zašto bi plaćao što koristi nešto svoje?

Još čudniji su mi ovi koji takav odnos "države" i građana vide kao vrhunac reda, rada i onog trećeg. Ej, pristaješ, i još se hvališ, što si primoran da iznajmljuješ SVOJ deo javnog prostora od države koja bi trebalo da je tu zbog tebe a ne obrnuto.

I nemojte odmah "a kako je u Srbiji!", to nije tema. Iste stvari me nerviraju i čude i u Srbiji.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 28.04.2017. u 10:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 09:14 - pre 84 meseci
Nemam pojma kako je u Salzburgu, ali generalizacija veze uredjenosti neke drzave sa zabranom rostiljanja definitivno ne vazi za NL.

Ovde svi ljudi koje znam da zive u kuci, imaju rostilj, i to uglavnom na ugalj, a bogami i nekoliko ljudi koji zive u stanu, na terasi drze elektricni ili gasni rostilj. Znao sam i jednog lika koji je lozio ugalj na terasi - ali dobro to je izuzetak. Bio sam par puta i na rostilju koji se pripremao u basti ispred stana u prizemlju.

Preko sveg tog, gomila parkova u Amsterdamu imaju za rostiljanje predvidjen prostor, negde sa javnim wc-om, vodom, negde imaju i rostilji, negde smes da rostiljas u celom parku, negde imaju delovi gde sme da se rostilja i sl. I naravno sve je besplatno, ne placas taksu da bi dosao u javni park i rostiljao na svom rostilju...

Preko toga u parku koji je najblizi mom stanu je zabranjen rostilj, pa ljudi redovno organizuju rodjendane i zabave i zapale rostilj... Nisam primetio da ih je iko ikad cimao zbog tog, cak nekad organizuju rostilj na zelenoj povrsini izmedju zgrada.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 09:44 - pre 84 meseci
Austrija je ekoloska drzava. I oni se ni malo ne sale kada to kazu niti im to sluzi kao samo neko slovo na papiru.

Nisam ulazio nikad u detalje odnosno razloge zasto je to tako jer ovde kontra-razlog nije dovoljan da mozes da ignorises pravila i da radis sta hoces samo zato sto imas neki izgovor. Moja pretpostavka: Salzburg i okolina imaju takvu konfiguraciju terena da, ako bi kojim slucajem u sumi izbio pozar, to Bog Otac ne bi ugasio. A njima je gore da im izgori parce sume nego svoja kuca. Jer, ovde je sve osigurano: ako mu izgori kuca naplatice osiguranje i napravice drugu a ako mu izgori suma moze da se slika... Nama je jako tesko da shvatimo da obican austrijanac ovako razmislja odnosno da ne misli samo na sebe i da ga boli uvo za sve ostalo.

Na autoputu izmedju Salzburga i Klagenfurta koji ide kroz Alpe ogranicenje brzine je uglavnom 100 a negde i 80 iskljucivo iz ekoloskih razloga (tehnicki moze da se ide 150 bez problema) i niko se ne buni.

Svuda postoje odredjena mesta gde moze da se rostilja i tu se placa neka taksa. Nije to nista spektakularno ako zivis tu i hoces nekoliko puta godisnje da rostiljas. Mislim da je u Becu nesto reda velicine 10 evra na godisnjem nivou ili tako nesto. Kada to platis dobijes neku karticu kao potvrdu da si platio i kada rostiljas moze neko da ti pridje i trazi da pokazes tu karticu i to je to. Inace, to sto si platio taksu ne znaci da si oslobodjen obaveze da kada napustas mesto rostiljanja vratis sve u prvobitno stanje (kome nije jasno na sta mislim neka kuca u google: "kosutnjak posle rostiljanja" i neka pogleda slike). Za to su takodje kazne sumanute (kao so rekoh na pocetku - ekoloska drzava).

Sto se tice rostiljanja u parkovima kao sto rece covek u NL to nisam video ni jednom ovde.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 09:53 - pre 84 meseci
U Zenevi sam ziveo godinu dana, i postoji ogroman park pored reke sa drvenim klupama i stolovima, velikim lozistem sa resetkom za rostiljanje.
Besplatno. Doduse mi nismo nista placali, mozda iz neznanja...
Cak smo jagnje i prase tu okrenuli :)
Isto prvi maj
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.adsl.highway.telekom.at.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 10:13 - pre 84 meseci
U Salzburgu trenutno pada sneg, ali videćemo za ponedeljak :) hvala za linkove sasa02
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 10:23 - pre 84 meseci
Citat:
ovde kontra-razlog nije dovoljan da mozes da ignorises pravila i da radis sta hoces samo zato sto imas neki izgovor.

Ovako govori pravi podanik!
Nema tog razloga, razumnog ili ne, društveno, socijalno ili moralno opravdanog, koji može da dovede u pitanje pravila i zakone. Totalitarne države vape za takvim podanicima.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 10:35 - pre 84 meseci
Citat:
Informer:
Sto se tice rostiljanja u parkovima kao sto rece covek u NL to nisam video ni jednom ovde.



http://www.amsterdaily.nl/amsterdam/bbq-in-amsterdam/ - ako nekad nekom zatreba.


BTW - sad proverih - uskoro se ocekuje uredjeno mesto za rostilj u ovom parku pored mog stana, pa ce skinuti zabranu - koju uglavnom niko ni ne postuje :D
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 11:08 - pre 84 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
ovde kontra-razlog nije dovoljan da mozes da ignorises pravila i da radis sta hoces samo zato sto imas neki izgovor.

Ovako govori pravi podanik!
Nema tog razloga, razumnog ili ne, društveno, socijalno ili moralno opravdanog, koji može da dovede u pitanje pravila i zakone. Totalitarne države vape za takvim podanicima.


A ovako reaguje pravi balkanac kad ga ubodes gde ne treba. Sve mozes da mu diras samo njegovo pravo da ima izgovor za bukvalno sve i da zbog toga radi sta hoce nemoj nikako da diras.

Blago tebi ako si od cele moje poruke samo ovaj deo primetio.

Zna se gde se i kako menjaju pravila i zakoni. Ne menjaju se sigurno tako sto ja odlucim da za mene pravila ne vaze zbog izgovora XY. Neko je ta pravila doneo, neko je za njih glasao, neko se sa njima slaze ili ne slaze i nikakva treca opcija ne postoji. Jer, ako neko odluci da ta pravila za njega ne vaze onda:

- ogromna verovatnoca je da ce da bude uhvacen
- nikakva verovatnoca da kada bude uhvacen ne plati za to sto je uradio

E, na to sam mislio kada sam rekao da kontra-razlog nije dovoljan. Mozes da imas 150 razloga protiv nekog pravila ali kaznu ces da platis.

Ali ako ti se ne svidja uvek mozes da odes u neku drugu zemlju gde je dozvoljeno da radis sta hoces... sve se svodi na to sta kome odgovara i ne odgovara :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 11:25 - pre 84 meseci
To što ti nazivaš izgovorom ja nazivam razlogom.
Citat:
Ali ako ti se ne svidja uvek mozes da odes u neku drugu zemlju gde je dozvoljeno da radis sta hoces

Da ne ispadne da imam nešto lično protiv tebe, komentarisaću ovaj citat koji sam čuo i od mnogih drugih.
Neću da odem u drugu zemlju, jer ja u toj zemlji u kojoj živim, kojoj doprinosim, u kojoj plaćam porez, u kojoj kupujem dobra, čije zakone poštujem, ja u toj zemlji nisam gost pa da me neko savetuje da odem iz zemlje. Ta zemlja je moja (Srbija, Austrija, Belorusija), i imam potpuno pravo da tražim da se menja tako kako će građanima odgovarati. Ako građani hoće da roštiljaju pored reke (podrazumeva se da ne bude požara i smeća), koji k.rac ima država da štiti imidž "države" od mene i tebe zbog kojih država (treba da) postoji?! Ti i ja smo građani, ne podanici.
Capisci?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 11:28 - pre 84 meseci
Citat:
A ovako reaguje pravi balkanac

Je l' to "balkanac" treba da bude pežorativno?
Je li, balkanac?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 11:46 - pre 84 meseci
Citat:
SlobaBgd:
To što ti nazivaš izgovorom ja nazivam razlogom. :)
Citat:
Ali ako ti se ne svidja uvek mozes da odes u neku drugu zemlju gde je dozvoljeno da radis sta hoces

Da ne ispadne da imam nešto lično protiv tebe, komentarisaću ovaj citat koji sam čuo i od mnogih drugih.
Neću da odem u drugu zemlju, jer ja u toj zemlji u kojoj živim, kojoj doprinosim, u kojoj plaćam porez, u kojoj kupujem dobra, čije zakone poštujem, ja u toj zemlji nisam gost pa da me neko savetuje da odem iz zemlje. Ta zemlja je moja (Srbija, Austrija, Belorusija), i imam potpuno pravo da tražim da se menja tako kako će građanima odgovarati. Ako građani hoće da roštiljaju pored reke (podrazumeva se da ne bude požara i smeća), koji k.rac ima država da štiti imidž "države" od mene i tebe zbog kojih država (treba da) postoji?! Ti i ja smo građani, ne podanici.
Capisci?



Ne slazem se sa ovim sto je Informer napisao, kao pali ako ti se ne svidja.

Ali ovo sto si ti napisao je isto tako vrlo diskutabilno.

Nije drzava neki apstraktni pojam. Upravo su gradjani te drzave, preko svojih predstavnika - politicara, doneli zakone koji na ovaj ili onaj nacin regulisu nacin kako ce da zive.

Ti kao gradjanin mozes da pokrenes akciju - politicku, da se neki zakoni promene, ili drustvenu, da resis problem tako sto ce te vi kao gradjani napraviti resenje koje je u skladu sa zakonom a resava problem itd. Ali ne mozes ti licno proglasiti neki zakon glupim i krsiti zakon i terati svoje pod tim izgovorom, u fazonu - sto da stojim na semoforu kad je crveno, kad nema nikog itd. i to je ono sto ti Informer govori...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 12:03 - pre 84 meseci
Citat:
SlobaBgd:
To što ti nazivaš izgovorom ja nazivam razlogom. :)


Znam, imam ispred kuce u Srbiji gomilu takvih koji mi parkiraju auto ispred garaze kada idu u obliznju prodavnicu. Svi do jednog imaju "razlog" zbog kog to rade a glasi "izvini komsija, nije bilo nigde mesta" iako mesta uvek ima za bar dva do tri slepera ali bas ispred moje garaze im je zgodno pa onda samo izmisle "razlog". Ne bi verovato sa kakvom lakocom i kojom brzinom ljudi koji mogu roditelji da mi budu ispaljuju "razloge" kao iz topa. Sto je najgore oni duboko veruju da nesto sa mnom nije u redu...

Citat:
Citat:
Ali ako ti se ne svidja uvek mozes da odes u neku drugu zemlju gde je dozvoljeno da radis sta hoces

Da ne ispadne da imam nešto lično protiv tebe, komentarisaću ovaj citat koji sam čuo i od mnogih drugih.


Nemam ni ja nista protiv tebe licno. To sto sam rekao nije se odnosilo na tebe licno. Samo sam hteo da kazem da postoji mogucnost da covek ako mu se ne svidja u globalu cela prica moze slobodno da ode tamo gde mu se svidja. Nije to Severna Koreja pa da nije dozvoljen izlazak iz zemlje.

Citat:
Ta zemlja je moja (Srbija, Austrija, Belorusija), i imam potpuno pravo da tražim da se menja tako kako će građanima odgovarati. Ako građani hoće da roštiljaju pored reke (podrazumeva se da ne bude požara i smeća), koji k.rac ima država da štiti imidž "države" od mene i tebe zbog kojih država (treba da) postoji?! Ti i ja smo građani, ne podanici.


Upravo to i jeste poenta. Ali ako ti dodjes u Austriju sa balkanskim mentalitetom samo ces da gubis vreme pokusavajuci da njih prilagodis sebi. Kada bi ovde bio sutra referendum sa pitanjem za i protiv rostiljanja u sumi, a poznavajuci prosecnog austrijanca, mogu da ti garantujem da bi 80% bilo protiv (onih 20% su turci i balkanci).

Ti kada bi upoznao jednog mog kolegu austrijanca koji se pre tri godine istinski nervirao jer nema snega verovatno bi mislio da je lud. A covek se nije nervirao sto nema snega jer on licno ima problem zbog toga (covek je u tom momentu pakovao kofere da ide na Filipine na odmor) vec zato sto to nije dobro za drzavu odnosno ekonomiju. Ja sam u pocetku mislio da se on samo folira ali posle, kada sam ga malo bolje upoznao, shvatim da covek razmislja globalno i vrlo je ozbiljan u tome. Nama je, naravno, to mnogo tesko da prihvatimo jer smo navikli na sistem gde je "ja, ja, ja i samo ja i bas me briga za sve ostalo, samo sam ja bitan". E takvih je ovde gomila i zbog njih, izmedju ostalog, nije dozvoljeno da se rostilja u sumi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 12:05 - pre 84 meseci
@bananaphone
Naravno da ne propagiram kršenje zakona, iako zadržavam svo pravo da svaki glupi zakon tako i nazovem - glupim, bio on izglasan u Austriji, Holandiji ili Srbiji. Jedina razlika je što u Srbiji imam (teoretske) šanse da zakon i promenim. Na žalost, skoro ista situacija je i kod građana npr. Austrije ili Holadije: i oni imaju teoretske šanse da promene zakone u svojoj zemlji. Praktično, i ne baš, jer se zakonima bavi, donosi ih i menja "elita" koja umišlja da zna bolje od građana šta građani žele. Često su promene zakone pogodnije za krupni kapital, za naddržavne saveze ili za rešavanje trenutnih situacija, nego za građane. Patriot Act u USA, vanredno stanje u Francuskoj, povećanja poreza, smanjenje socijalnih izdvajanja i smanjenje privatnosti širom Evrope, međudržavni transatlatski trgovinski sporazumi koji štete domaćoj privredi, obaveza da zemlje izdvajaju više para i više vojnika zbog učstvovanja na ratištima na kojima ta zemlja nikad nije polagala nikakva prava...

Dakle, pusti me priče o svetosti zakona, i o "zna se kako i gde se zakoni menjaju". Na žalost, zna se kako i gde se menjaju, a to nije ono što građani žele. Ni u Srbiji ni šire.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 12:08 - pre 84 meseci
Citat:
bananaphone:Ne slazem se sa ovim sto je Informer napisao, kao pali ako ti se ne svidja.


Aman... :)

Sta ste se uhvatili svi za tu jednu recenicu kao da nista drugo osim toga nisam napisao. Prvo, nisam mislio da on licno treba ili ne treba negde da ide vec uopsteno. A drugo, ne vidim nista lose u toj izjavi. Svako treba da ide gde mu se svidja. Evo ja prvi... nije mi se svidjalo u Srbiji, moja percepcija je da od menjanja bilo cega tamo nema nista, doneo sam odluku i otisao sam tamo gde mi se svidja. Ne vidim nista lose u tome. Nisam ni prvi ni poslednji :)
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Rostilj u Salzburgu?28.04.2017. u 12:20 - pre 84 meseci
Uuuuu Slobo, e tu zestoko gresis...

Poenta zapadne demokratije je upravo ta mikrosegmentacija. Odnosno nije da postoji diktator ili centralna elitisticka vlast koja na dole spusta zakone, nego se stvari formiraju - kako da kazem - od strane gradjana pa na gore. I to bukvalno za svaku glupost.


BTW - interesantno je kad se iznose razlozi protiv zapada na ovom forumu, iznose se upravo razlozi koji su susta suprotnost realne situacije na zapadu... Jedno vreme je bila prica kako se radi mnogo vize na zapadu nego u Srbiji, pa ovo kako elita kreira zakone pa diktatura itd...




[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 28.04.2017. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Rostilj u Salzburgu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13678 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.