Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?

[es] :: Elektronika :: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8600 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?25.04.2017. u 19:02 - pre 84 meseci
I kod mene isti problem sa LED reflektorom 10W i smetnjama u mrezi, prave bas veliku elektronsku buku koja se siri od Audio do MHz opsega (slusao sam na TH-F7e)

Stavio sam jedan manji RSO filter zajednicki za 4 komada reflektora i malkice se poboljsala situacija ali i dalje to nije dobro :(

Jedina dobra varijanta koju mi je Macola spomenuo je da ih prebacim sve na DC i vezem redno na mrezu preko nekog povec blok kondenzatora i greca + manji elco.

Sve ostalo je katastrofa sa njihovim pretvaracima, to unutra nije videlo filter nikakav, na osciloskopu mi se vide smetnje, uzas ...

Sva ostala oprema koja mi prikljucena u razvodnik (vise komada) zajedno ne pravi toliko elektronske buke koliko ovaj jedan LED reflektor!
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?25.04.2017. u 20:36 - pre 84 meseci
Da li bi promena adaptera za napajanje rutera resila pad SNR margina? Sta mislite?

Ovo je jako bitno zbog ADSL/VDSL korisnika kojima je margina tipa 10dB - 11dB, ukljucivanjem LED panela pala bi verovatno na ispod 6dB sto bi doveklo do prekida DSL linka.
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
31.223.128.*



+162 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?25.04.2017. u 21:09 - pre 84 meseci
Citat:
goran_68:
Polako ljudi. Čovek je blizu DSLAM-a što se vidi iz slabljenja. PTM nije bezveze uključen. Broj grešaka je zanemarljiv za period koji se posmatra. Možda bi nešto dobio ukoliko bi stavio neko kvalitetnije napajanje na taj ZTE VDSL modem ili ukoliko bi dovukao produžni sa druge faze (ovo za probu, naravno). Generalno, to što ti margine padnu za 5dB nije ništa strašno. Gotovo sam siguran da tvoja internet konekcija uopšte nije degradirana ovim.


Milan je blizu dslama. Do 500m sigurno.
Gilopile nije. Nema centrala veze s tim. Dslam je noviji, cim podrzava vdsl i nije do dslama...veruj da je do linije. Vektoring, ako je ukljucen,zajedno sa g.inp moze cuda da ucini...ako je linija ok. Ako nije,onda imas urusavanje performansi sa sve pucanjem linka s vremena na vreme a prvi parametar su cec i fec i tada se vektoring skida jer samo smeta.
Gilopile, moze se i na samom dslamu nesta uciniti,kreiranjem profila koji najbolje može odgovoriti tvojim potrebama ali,sudeci po slici,ja nisam optimista.
Ovo sto vidite je direktna posledica zagađenja mreze đubretom iz kineskih napajanja koja emituju i na xxxMhz. Uvozna kontrola je smesna i tu se ne moze nista. Ko ima iptv a od zida do modema ima plosnati kabl, neka namota par krugova plosnatog u krug (šlinga) ili ne do Bog, uz strujni kabl...moze da vidi noise uzivo :-)
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?25.04.2017. u 21:35 - pre 84 meseci
Probao sam sa adapterom od TP-Linka 1043ND V2, output odgovara output-u ZTE H168N V3.1, dzabe, opet isto dok je ukljucen panel.

Evo kako je sa drugim adapterom:

Ukljucen panel:



U trenutku iskljucivanja panela generise se po jedna CRC i FEC greska, margine rastu:




[Ovu poruku je menjao Milan86 dana 25.04.2017. u 22:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 02:05 - pre 84 meseci
Dzaba, ta napajanja nisu pravljena da filtriraju prljavstinu iz shukoa. Tu su da daju hardveru dovoljno struje, malo popeglaju napon i to je to. Ja iskreno nisam ni znao koliko prljava struja moze da skodi dok nisam imao loseg iskustva sa zvucnicima. Verujem da utice i na ostale uredjaje, na neke manje, na neke vise.

Nego da gledamo iz druge perspektive. Ti modemi sami mogu da izadju na kraj s prljavstinom do neke mere. Ako je kao kod kablovske, nivo signala mogu da ti menjaju tehnicari iz centra? Mozda pustanje jaceg signala uspe da nadomesti tu prljavstinu?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 02:08 - pre 84 meseci
A sto se tice "prociscavanja", jedino ovo mi pada na pamet: http://www.ebay.com/sch/i.html...w=power+conditioner&_frs=1

Ako imas neki UPS pri ruci, mozda s njim da probas? Opet, ne bi moglo da bude trajno resenje...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
31.223.128.*



+162 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 05:08 - pre 84 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Ako je kao kod kablovske, nivo signala mogu da ti menjaju tehnicari iz centra? Mozda pustanje jaceg signala uspe da nadomesti tu prljavstinu?


Nivo signala se ne moze bitno menjati. Menja se spektralni raspored nosilaca informacije. Zaboravljate da je i guranje jaceg signala "zagadjivanje" kabla nepotrebnom emisijom koja bi napravila vise stete nego koristi,ostalim korisnicima.
Kod kablovske postoji opasnost od prepobudjivanja linijskih pojačavača,intermodulacija, itd.
Razmena informacija na relaciji dslam modem nije jednosmeran proces i ne zaboravite da je i modem odgovoran za istu. Ne radi se o prijemu TV signala nego je i modem generator saobracaja koji on mira da dobaci do dslama.
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 06:44 - pre 84 meseci
Citat:
Milan86:
Ovo je jako bitno zbog ADSL/VDSL korisnika kojima je margina tipa 10dB - 11dB, ukljucivanjem LED panela pala bi verovatno na ispod 6dB sto bi doveklo do prekida DSL linka.


Potpuno si u pravu. Zato sam i rekao da ti nisi ugrožen ali svi drugi sa dužom i lošijom linijom mogu da budu.
gorankg
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 09:38 - pre 84 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
A sto se tice "prociscavanja", jedino ovo mi pada na pamet: http://www.ebay.com/sch/i.html...w=power+conditioner&_frs=1

Ako imas neki UPS pri ruci, mozda s njim da probas? Opet, ne bi moglo da bude trajno resenje...


Ne mogu da verujem koliko je losa elektronika kod ovih Lumax LED panela. Znao sam da za 950 din. (toliko sam ga platio na akciji u jednom trgovinskom lancu) ne moze biti kao Philips od ~ 3000 din., ali ni sanjao nisam da ce doci do ovog!

Kontaktirao sam uvoznika panela, receno mi je da povracaj novca mogu da zatrazim u radnji gde sam kupio isti, uz fiskalni racun.

Pre LED panela sam imao neonsko osvetljenje i to tursko, prugusnica + starteri i nijedan jedini problem sa strujom!

Problem je sto ne znam sta uzeti za osvetljenje ako vratim ovo smece od LED panela. Cak sam malo sumnjicav, plasim se da bi i Philips od 3000 din. mogao da napravi isti problem...
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 10:04 - pre 84 meseci
Nazalost, sistemski problem ne lezi u uvozniku nego u nekom ko je "uradio atest". Taj ZTE modem ima prilicno dobro napajanje, pa i solidan ulazni filtar u njemu. RFI ne prolazi korz njega nego se generalno, emituje u etar a, slabo upredena parica je najslabiji borac i vise je prijemna antena...
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 11:33 - pre 84 meseci
Citat:
Milan86:

Problem je sto ne znam sta uzeti za osvetljenje ako vratim ovo smece od LED panela. Cak sam malo sumnjicav, plasim se da bi i Philips od 3000 din. mogao da napravi isti problem...


Mora li da bude baš LED? Kod mene su u prostorijama još uvek stare dobre svetiljke sa užarenim vlaknom. Bez dimera. Ne mislim da ih menjam.
gorankg
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?26.04.2017. u 11:37 - pre 84 meseci
Citat:
goran_68: Mora li da bude baš LED? Kod mene su u prostorijama još uvek stare dobre svetiljke sa užarenim vlaknom. Bez dimera. Ne mislim da ih menjam.


Ne mora. Moze i najobicnija plafonjerka sa Philips stedljivom sijalicom. :)
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?27.04.2017. u 20:44 - pre 84 meseci
@DSL

Stavio sam ruter na 3m od uticnice. Koristio sam oko 3m telefonskog kabla sto sam dobio uz ruter. Za vise od pola sata nijedna CRC/FEC greska i imam skoro duplo manje slabljenje parice. CRC i FEC definitivno imam u svojoj sobi sa 15m kabla, a nizu marginu kad ukljucim LED penel(e) u sobi.

Treba mi preporuka za sto kvalitetniji telefonski kabl. Izmerio sam, 13m kabla bi mi bilo sasvim dovoljno, ali treba mi svakako preporuka za sto kvalitetniji kabl.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?27.04.2017. u 21:09 - pre 84 meseci
A da konacno taj postojeci kabal uvrnes kako sam opisao?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
31.223.128.*



+162 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 06:20 - pre 84 meseci
Pa, ne znam sta da ti kazem.
Žica49 ti je za pocetak preporucio uvrtanje parice. Ko je imao cb televizor sa 300ohm ant ulazom (a to je stara garda) zna dobro koliko uvrtanje moze da poboljša SNR.
Ja sam ti preporucio UTP kabl.
I opet trazis savet koji kabl...
Uzmi brate CAT7 od Beldena, debeo kao palac, i nema da te boli glava...osim kad ga budeš krimpao na RJ11.
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.160.*



+356 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 07:11 - pre 84 meseci
I najlosiji (CAT 3) UTP je bolji od bilo kojeg telefonskog kabla, pogotovo pljosnatog C4 (ili C2)-C6 se rijetko koristi.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 07:46 - pre 84 meseci
Citat:
zica49:
A da konacno taj postojeci kabal uvrnes kako sam opisao?


Uvrtanje parice i uvrtanej kabla nije isto, ako se ne varam. Kod uvrtanjs parice se petljice uvrću naizmenično na jednu i na drugu stranu. Sa kablom to ne može da se uradi.

Najprostije je uzeti UTP kabval, sa oklopom i kroz njega psutiti telefonski signal, a oklop uzemljiti.

Može da pomogne i da se kabal provuče kroz feritno jezgro, jedno tri četri puta, na primer ovako: http://pedja.supurovic.net/prigusnica-choking-filtar/
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 09:12 - pre 84 meseci
Citat:


[Kod uvrtanjs parice se petljice uvrću naizmenično na jednu i na drugu stranu. Sa kablom to ne može da se uradi.

pOz


Aj malo obrazlozi ovo (ako imas kakvu slikicu, bilo bi superiska...)
Ako je kabl pljosnat ne vidim kakva je razlika?? (Mada, dobre pljoske imaju upredanje izvedeno unutar..)
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 09:28 - pre 84 meseci
Moram ceo kabl da vadim iz plasticne kanalice da bih ga uvrtao, uvrnuo sam malo deo koji ne ide kroz kanalicu, ali dzabe. Inace, kabl je postavljen uz ivicu plafona da se ne bi gazio.

Znaci da trazim CAT 3 kabl?
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.160.*



+356 Profil

icon Re: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?28.04.2017. u 11:33 - pre 84 meseci
UTP koji nadjes-sumnjam da jos negdje ima CAT3-moze i STP.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Lumax LED panel 18W unosi sum u elektricnu mrezu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8600 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.