Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju maticnu plocu kupiti?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koju maticnu plocu kupiti?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20671 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 11:46 - pre 86 meseci
Zlatni , svaka cast na kvalitetnom postu . Toliko si dobro opisao , da i meni dodje da kupim jednu. Pisem ovo bez sale , da ne pomislis da se zezam .

Retki su tako dobri postovi .
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 18:53 - pre 86 meseci
Citat:
Resio sam da mi se ne ulaze preterano s obzirom da sam po internetu video da Aura ima 7 faza za CPU i 1 za NB, sto je bila retkost jer je vecina ploca ili bila 4+1, 6+2 ili 8+2. Asus je skapirao da nema potrebe za 2 faze ka NB i dao jos jednu fazu za CPU i time poboljsao dotok struje ka CPU.


Reci mi sta znaci ono NB, za koji izraz je ta skracenica?
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 19:36 - pre 86 meseci
UD3P je dosta jeftina ploca ali sve sem prve revizije koja se ne pravi vec par godina imaju bag u BIOSu da ne moze da se klokuje preko 4.4GHz ako se ne varam. I uz to, VRM hladjenje nije na zavidnom nivou. Kao sto rekoh, od tih gaming, pogotovu 970 chipseta, samo Aura.

Taj RAM imam i ja, klokovan je na 2200MHz na CL10. Prezadovoljan sam.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 19:38 - pre 86 meseci
NB = Northbridge. To ti je ispod hladnjaka koji ti se nalazi ispod procesora. Da ti ne bih objasnjavao tacno sta je, imas na Wikipediji na srpskom clanak.

Hvala ademare, opisao bih je jos bolje ali nazalost ove promene vremena ubise i nas mladje pa pola dana prelezim u krevetu i onda otvorim oci pa napisem nesto, prehlada zeza :(
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 20:18 - pre 86 meseci
Hvala ti Zlatni_bg, do sada si mi dao najbolja objasnjenja u vezi gorepomenutih ploca, posto sam isao i na druge forume ali nisu znali da me upute sta je najbolje da kupim. Uz to napisao si FANTASTICNU RECENZIJU, tako da si me samo ucvrstio u nameri da kupim AURU. Hvala ti jos jednom na svemu, jos bih samo da te pitam, da li na plocama AM3+ moze procesor AMD Athlon II X4 620?
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 20:44 - pre 86 meseci
Ne moze.A moja preporka je Intel Core i3 3220 3.3 GHz Dual cor.Nemoj se muciti,zivot je kratak! :).
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 20:46 - pre 86 meseci
Heh, procesor koji je sporiji od q6600 iz 2007 ;p nece ti taj ici na AM3+....
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 21:47 - pre 86 meseci
Citat:
zoxkika2:
Hvala ti Zlatni_bg, do sada si mi dao najbolja objasnjenja u vezi gorepomenutih ploca, posto sam isao i na druge forume ali nisu znali da me upute sta je najbolje da kupim. Uz to napisao si FANTASTICNU RECENZIJU, tako da si me samo ucvrstio u nameri da kupim AURU. Hvala ti jos jednom na svemu, jos bih samo da te pitam, da li na plocama AM3+ moze procesor AMD Athlon II X4 620?


Zlatni Bg, da li bi mogao bas ti da mi odgovoris na ovo pitanje, posto vidim da znas dosta o ovoj temi?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 22:46 - pre 86 meseci
Evo ti link koji opisuje sve moguce kombinacije sa AMD procesorima i socketima :

http://www.tomshardware.com/re...-features-upgrade,3569-11.html

You cannot install Socket AM2 or AM2+ processors in Socket AM3 motherboards.
You can install Socket AM2 processors in Socket AM2+ motherboards.
You can install Socket AM3 or AM2+ processors in Socket AM2 motherboards; however, the BIOS must support the processor, the FSB will run at lower HT 2.0 speeds, and only DDR2 memory is supported.
You can install Socket AM3 processors in Socket AM2+ motherboards, but the BIOS must support the processor, and only DDR2 memory is supported.
You can install Socket AM3 processors in Socket AM3+ motherboards, but the BIOS must support the processor.

Posto je ovaj Atlon AM3 , to znaci da teoretski moze ako ga ploca podrzava u BIOS-u . To vidis na stranici proizvodjaca .

https://www.asus.com/us/Mother...-PRO-GAMING-AURA/HelpDesk_CPU/

I tu pise da podrzava Athlon IIX4 620e(AD620EHDK42GM),2.6GHz,512KB,rev.C3,45W,SocketAM3

Jos ti samo ostaje da ako imas procesor u ruci pogledas da li je iz te serije ( na procesoru pisu ovi brojevi AD620XXXX), ako je instaliran na neku plocu , onda sa programom tipa CPU-Z , proveri da li imas tu verziju procesora.

Znaci , obican 620 ne podrzava , nego samo 620e , stedljivu verziju sa TDP-om od 45 wati .

 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?08.03.2017. u 23:41 - pre 86 meseci
Drugari, bolestan sam zadnja 2-3 dana pa stignem da odgovorim kad se probudim, nekad cete se mozda nacekati na odgovor :) Ubi pritisak, izgleda od ovog vremena.

Jedini siguran nacin je da otvoris stranicu proizvodjaca ploce i pogledas listu podrzanih procesora. Ako ga nema tamo, rizik je jedina opcija. Ademare ti je odgovorio na pitanje, ja bolje od njega ne mogu, nisam stavljao Athlone na AM3+ niti vidim poentu za to ako hoces iskreno. U svakom slucaju ako imas taj CPU mozes da narucis plocu preko interneta, pa ako ne radi, mozes da je vratis u roku od 14 dana po zakonu o zastiti potrosaca.

Nego, meni sad nesto nije jasno, ja sam mislio da ti imas vec FX procesor kod sebe, odakle sad Athlon u celoj prici? Sta posedujes od komponenata a sta zelis da kupis?

Ako vec nemas nista (ja bar nisam tako shvatio), reci budzet i namenu, pa cemo da vidimo sta je danas najisplativije za tvoje potrebe.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 04:19 - pre 86 meseci
Citat:
Jedini siguran nacin je da otvoris stranicu proizvodjaca ploce i pogledas listu podrzanih procesora. Ako ga nema tamo, rizik je jedina opcija. Ademare ti je odgovorio na pitanje, ja bolje od njega ne mogu, nisam stavljao Athlone na AM3+ niti vidim poentu za to ako hoces iskreno. U svakom slucaju ako imas taj CPU mozes da narucis plocu preko interneta, pa ako ne radi, mozes da je vratis u roku od 14 dana po zakonu o zastiti potrosaca.


Link ka https://www.asus.com/us/Mother...-PRO-GAMING-AURA/HelpDesk_CPU/ posetio sam, ali sam cisto hteo da vidim tvoje misljenje posto se dosta razumes u kompjutere.

Rizik u smislu da nece raditi, ili rizik u smislu da ce se desiti kvar ako stavim AMD Athlon II X4 620 na ovu plocu?

Citat:
Nego, meni sad nesto nije jasno, ja sam mislio da ti imas vec FX procesor kod sebe, odakle sad Athlon u celoj prici? Sta posedujes od komponenata a sta zelis da kupis?


On je tu u celoj prici iz razloga sto mi je crkla stara ploca na kome se on nalazio, a imam jos jedan komp koji je funkcionalan i na njemu imam procesor FX 8300, znaci da bih morao da skinem procesor sa tog kompa u slucaju da ne podrzava AMD Athlon II X4 620, u slucaju da podrzava takve procesore stavio bih taj AMD Athlon II X4 620, i za dva - tri meseca kupio bih FX 8350, to je ono sto me muci.


Citat:
Drugari, bolestan sam zadnja 2-3 dana pa stignem da odgovorim kad se probudim, nekad cete se mozda nacekati na odgovor :) Ubi pritisak, izgleda od ovog vremena.


Zlatni_bg posebno ti hvala, sto nalazis vremena i pod bolescu da se javljas i pises na forumu.

Hvala i ostalim ljudima sa ovog foruma, na trudu i odgovorima koje su davali.
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 04:52 - pre 86 meseci
Nece se nista pokvariti, samo nece raditi ako moze da udje u socket, u najgorem slucaju. Tako da nemas brige. Mada za taj procesor nema potrebe da ides na Auru. Meni CPU vuce ~480W iz zida pri Prime95 testu i to je ono s cime se ploca bori, Athlon joj nece biti nikakav problem.

Samo mi reci, da li ti trebaju oba racunara? Secam se na OCNu da je bila diskusija da li ce Sabertooth podrzati taj Athlon, mislim da na kraju niko nije ni pokusao jer nigde na internetu nije bilo podataka da radi.

Moj predlog je da ne uzimas tu plocu za taj procesor sad, bar ne ovog cenovnog ranga. Uskoro ce to biti prilicno pregazen CPU. Znaci nasao bih najjeftiniju plocu koja ga podrzava i produzio mu malo zivot, ako ti bas znaci.

Imaj u vidu da FXovi zahtevaju malo truda da se podese da rade onako kako ti zelis. Mogu ili da budu monstrumi koji ce moci da zgaze svaki zadatak koji im das, ili da rade underclockovani i undervoltovani i da imas mirnu masinu koja ce uspevati da izvrsi vecinu zadataka. Ali nazalost, skup je put do dobrog rada FXa: top-end ploca, top-end hladjenje, razne modifikacije poput ventilatora iza maticne ploce koja duva ka socketu... na kraju moze da izadje dosta skupo.

Tako da, moj savet ti je za taj Athlon da uzmes ili najjeftiniju ili neku polovnu plocu, a ako pozelis da sredis taj FX racunar ili sklopis jos jedan, da kazes prvo pa da vidimo sta je najbolje. Inace da znas, FXovi su identicni, 8320/8350/8370/9590/E serije... sve je to isto, samo su to cipovi koji recimo upadnu u neku klasu koja postoji, tipa jedan cip upada sa TDP-om od 125W na 4.0GHz i postaje 8350. Ako jedan uspe da za 3.2GHz pravi manji TDP od 95W postaje 8370E, itd. Pravilo je da uzimas najjeftiniji FX koji ima u ponudi i posle ga podesis po svojim potrebama.

A ako bi da igras igrice, moj savet ti je da zanemaris FX, Intel daje mnogo bolje rezultate za manje para (koliko god to smesno zvucalo). Moj 8370E na 4.85GHz jedva dostize performanse 4690K pri standardnom clocku u vecini igara, a 4690K se takodje dosta manje greje. Tu je vodeno hladjenje od ~15k RSD, ploca od 14K (nekad je bila i ona od 24K), a na Intelu mozes da ustedis na ploci i hladjenju jer ce ti jedan Hyper 212 Evo raditi posao za neke sitnije overklokove.

I nema na cemu, zadovoljstvo mi je ;)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 05:37 - pre 86 meseci
Velika je razlika u arhitekturi sestojezgarnih i osmojezgarnih AMD procesora. Osmojezgarni imaju neke stvari koje sestojezgarni nemaju.

A da su slicnih performansi, opet kazem, zavisi sta se trazi. Intel ima gotovo 40% bolji IPC (iteracija po kloku/MHz vs MHz poredjenje), pa ce aplikacije koje koriste manje jezgara dobiti mnogo vise od 4690K. Jedno vreme je bio drugarov 4690K kod mene, podesen samo na stalan 4.0GHz klok (umesto turba na 4.0), zaista je bilo razlicitih dogadjaja. Recimo u GTA V, imao je 99% iskoriscenost GPU dok je 8370E imao 60-70%, znaci da je grafika cekala stalno na procesor da zavrsi racunanje kako bi nastavila s poslom i dala sledeci frejm. Razlika u FPSu je bila oko 20FPSa sa GTX970, klokovan na 1506MHz (otprilike performanse stock GTX980). U igrama je imao prednost. Ali je zato FX mogao u isto vreme i da cepa GTA i da drzi fejsbuk otvoren na drugom monitoru :) Sve ima svoje, trenutno je i5 neprikosnoven (pa cak i 4460) za igrice, dok developeri ne krenu da prave igre koje koriste maksimalan broj threadova. Ali za svakodnevnu upotrebu, uvek bih uzeo FX pre i5ice. Imam obicaj da drzim otvoren FB, pusten Youtube, aktivnu virtualnu android masinu, Xamarin + Visual Studio, Photoshop u isto vreme i sve radi bez problema i kocenja, a i5 verovatno to ne bi tako lepo podneo. Ali ako je FX6300 u pitanju, ipak i5 ima prednost jer FX6300 nema puna 2 modula i pun kes kao osmojezgarni procesori, recimo da je osakacen.

EDIT: nestade post na koji sam odgovarao :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 06:16 - pre 86 meseci
Obrisase mi post ;p Ma pazi jeste intel 50% brzi na single kloku bio do sad ali dupla cena.... pogledaj passmark trenutno je fx6300 najisplativiji procesor.
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 06:39 - pre 86 meseci
Passmark bas i nije neki pokazatelj toga da li je neki CPU dobar za nesto ili nije :) I ja imam 11300 poena na multithreadu i skoro 1900 na single threadu, sto bi znacilo da imam slicne performanse mnogim intelima, a nemam.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 06:43 - pre 86 meseci
Pa hm, stvar je u tome je li ti radi posao ili ne ;)
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 08:25 - pre 86 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Nece se nista pokvariti, samo nece raditi ako moze da udje u socket, u najgorem slucaju. Tako da nemas brige. Mada za taj procesor nema potrebe da ides na Auru. Meni CPU vuce ~480W iz zida pri Prime95 testu i to je ono s cime se ploca bori, Athlon joj nece biti nikakav problem.

Samo mi reci, da li ti trebaju oba racunara? Secam se na OCNu da je bila diskusija da li ce Sabertooth podrzati taj Athlon, mislim da na kraju niko nije ni pokusao jer nigde na internetu nije bilo podataka da radi.

Moj predlog je da ne uzimas tu plocu za taj procesor sad, bar ne ovog cenovnog ranga. Uskoro ce to biti prilicno pregazen CPU. Znaci nasao bih najjeftiniju plocu koja ga podrzava i produzio mu malo zivot, ako ti bas znaci.

Imaj u vidu da FXovi zahtevaju malo truda da se podese da rade onako kako ti zelis. Mogu ili da budu monstrumi koji ce moci da zgaze svaki zadatak koji im das, ili da rade underclockovani i undervoltovani i da imas mirnu masinu koja ce uspevati da izvrsi vecinu zadataka. Ali nazalost, skup je put do dobrog rada FXa: top-end ploca, top-end hladjenje, razne modifikacije poput ventilatora iza maticne ploce koja duva ka socketu... na kraju moze da izadje dosta skupo.

Tako da, moj savet ti je za taj Athlon da uzmes ili najjeftiniju ili neku polovnu plocu, a ako pozelis da sredis taj FX racunar ili sklopis jos jedan, da kazes prvo pa da vidimo sta je najbolje. Inace da znas, FXovi su identicni, 8320/8350/8370/9590/E serije... sve je to isto, samo su to cipovi koji recimo upadnu u neku klasu koja postoji, tipa jedan cip upada sa TDP-om od 125W na 4.0GHz i postaje 8350. Ako jedan uspe da za 3.2GHz pravi manji TDP od 95W postaje 8370E, itd. Pravilo je da uzimas najjeftiniji FX koji ima u ponudi i posle ga podesis po svojim potrebama.

A ako bi da igras igrice, moj savet ti je da zanemaris FX, Intel daje mnogo bolje rezultate za manje para (koliko god to smesno zvucalo). Moj 8370E na 4.85GHz jedva dostize performanse 4690K pri standardnom clocku u vecini igara, a 4690K se takodje dosta manje greje. Tu je vodeno hladjenje od ~15k RSD, ploca od 14K (nekad je bila i ona od 24K), a na Intelu mozes da ustedis na ploci i hladjenju jer ce ti jedan Hyper 212 Evo raditi posao za neke sitnije overklokove.

I nema na cemu, zadovoljstvo mi je ;)


Odlucio sam da uzmem FX 8300 ili FX 8320, tako da uzimam i AURU. Kad je bal nek je bal. A sa ovim AMD II X4 sklopicu racunar za sina, za njega cu kupiti neku plocu na limundu ili kupindu. Ostale komponente vec imam.



[Ovu poruku je menjao zoxkika2 dana 09.03.2017. u 11:24 GMT+1]
 
0

zoxkika2

Član broj: 270298
Poruke: 128
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 10:34 - pre 86 meseci
Samo bih morao da te pitam jos nesto, reci mi koji je bolji procesor:

1. AMD FX 8320E 3.20GHz AM3+ BOX
http://www.kupujemprodajem.com...GHz-AM3-BOX-25791475-oglas.htm

ili

2. AMD FX 8320 BOX
http://www.kupujemprodajem.com/AMD-FX-8320-BOX-22205359-oglas.htm

Da li ono E znaci neku znacajnu razliku izmedju njih, ili to nije nista bitno. Posto onaj prvi kosta 119 E, dok drugi kosta 130 E, sto je ipak bitna razlika u ceni.
Mada kazu da onaj prvi radi na 3.20 ghz, dok za drugog kazu da radi na 3.5 ghz. Voleo bih da cujem tvoje misljenje. Nadam se da nisam previse dosadan.

Ili i za ove vazi ono gore sto si rekao:

Citat:
Pravilo je da uzimas najjeftiniji FX koji ima u ponudi i posle ga podesis po svojim potrebama.





[Ovu poruku je menjao zoxkika2 dana 09.03.2017. u 12:49 GMT+1]
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 12:24 - pre 86 meseci
Ako razmisljas da ozivis AMD X4 620 razmisli o :

http://emmi.rs/mati%C4%8Dne-pl...ga-cpu.11.html?productId=53744

Nforce 630a je predstavljen davno , tako da je ovo u stvari AM3 ploca , koju su inzenjeri Asrocka Twikovali da podrzava i seriju FX 4XXX .

Moguce da ces naci na oglasima plocu za 10 Eura manje , ali to su sve izandjale koje imaju godine rada sa sobom , a novo i garancija vrede i vise od 10 eura razlike . Sigurno podrzava procesor X4 , kao i sve modele te generacije , plus sto ima dodatak za FX 4 XXX , nisu ni to losi procesori , ko zna mozda i to nekad zatreba .

Sto se tice glavnog komjputera , onaj moj prvi savet i dalje mislim da je najpametnije ako se zeli kontinuitet sa AMD platformom , strpiti se 3- 4 meseca, i sacekati dolazak Ryzen 5 serije , a kasnije i Ryzen 3 . Amd ce cenu odrediti prema Brzini i novi procesori nece biti skuplji , od ovih vec starih ukoliko nisu adekvatno brzi . AMD je vec prestao da proizvodi FX procesore sve , i rasprodaje zalihe Nestrpljivima . A Ryzen donosi nove tehnologije AM4 , konacno je realno konkurentan Intelu i ako nisto drugo , Intel nece moci da divlja sa cenama kao sto je radio do sada . A i bice aktuelan jos godinama , dok je FX serija sa proizvodnjom u 32 nm , odavno prevazidjena u tehnoloskom smislu . Zato novi procesori od 14 nm , fabriku kostaju manje i AMD koji ne stoji bas dobro finansijski , moze da ih prodaje za isti novac uz prednosti tipa TDP od 65 wati i slicno .

Jer na primer da AMD nije izbacio Ryzen 7 za u Evropi i kod nas trenutno od 360 Eura pa navise , Intel nikada ne bi odgovorio sa i7 7700K , za slican novac , vec je takve procesore prodavao za 4 cifre Eura !

P.S. Sta ce ti dva skoro ista procesora ?? Posto vec imas 8300 FX u radu , neces dobiti nista znacajno kupovinom bilo kog 8320 .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 09.03.2017. u 14:09 GMT+1]
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koju maticnu plocu kupiti?09.03.2017. u 13:31 - pre 86 meseci
Zar 7700k nije obican i7? Mislio si na 6900k i 6950x modele koji kostaju sa 4 cifre ? ;)
 
+1

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koju maticnu plocu kupiti?
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20671 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.