Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287314 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina26.01.2018. u 07:19 - pre 75 meseci
Na primer Škoda Oktavija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina26.01.2018. u 08:21 - pre 75 meseci
Citat:
AstralPro:
A da pogledate Mercedes E klasu model w212? Ne znam da li postoji bolji auto u klasi od 15 000 evra.

https://www.topspeed.com/cars/...-mercedes-e-class-ar69091.html


Od modernih SUV vozila nema leba. Nisu stigli nigde. Nije karavan ni dzip niti se vozi kao limuzina. Retko koji da je komotan. Mazu ljudima oci velikim ekranima, 19" felnama i "sportskim" sedistima. Trenutna moda i nista drugo.


W212 ima jedan jedini motor ispod 2000 kubika i to turbo benzinca od 1800 ccm, ako hoće dizelaša ima da plaća 40 000 din veću registraciju.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina26.01.2018. u 11:32 - pre 75 meseci
Znam odlicno mane SUV, licno ne bih, radije bih limuzinu, zapravo karavan, zbog toga sto je prakticniji, ali njemu se svidja SUV zato sto je to kao sad moderno, pa ocekuje da ima neke prednosti, a realno nema nikakve prednosti.

E klasa mi je delovala interesantno, ali, to je auto pravljen za veliku km, znaci tesko je naci neki sa pristojnom km, drug strana medalje je sto taj auto odlicno podnosi kilometre, drugo, treba da se izdvoji oko 15k evra, a onda se vracamo na to da za taj novac, ili malo vise, moze da se kupi pristojan nov auto.

To sto je preko 2.0 nije problem, napisao sam u prvom postu. Dizel, benzin, sve jedno, mada posto se kupuje noviji auto, ne ocekujem nikakve probleme ni sa dizelom, u smislu zamene zamajca, dizni, itd.

Octavia, sta znam, moze da se uzme mladja za te pare, ali mi nekako deluje bedno naspram 508 ili drugih vozila.

Zna li neko nesto o VOlvu S/V 60 i Toyoti Avensis 2012 + (facelift)?

Ono sto me nervira je sto svi ti automobili imaju neku cudnu dimenziju guma, pa za pristojan set zimskih guma treba izvojiti preko 450e, a letnje se nalaze do oko 400. Npr. 225/45/17 su dosta jeftinije nego 215/55/17.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina26.01.2018. u 12:20 - pre 75 meseci
Dimenzije guma možeš lako da proveriš na:

https://www.wheel-size.com/
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina26.01.2018. u 15:54 - pre 75 meseci
Alternativa za 215 55 17 je samo skuplja :) 225 45 15 je 5% manja u obimu, previse. Vecina ovih automobila nosi 215 55 17.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina31.01.2018. u 23:20 - pre 74 meseci
Evo jednog jeftinog i skroz "demode" auta, pored koga ti "moderni" SUVovi deluju besmisleno.

https://www.polovniautomobili....agen-passat-b6-highline-18-tsi

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina31.01.2018. u 23:44 - pre 74 meseci
Samo sto tu nije cena fiksna kao ni broj predjenih kilometara, dogovorljivo i jedno i drugo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 07:23 - pre 74 meseci
Ništa tu nije jeftino ali je zato Passat veoma dosadan auto a izbor postoji, baš u kategoriji C/D sa jakim benzinskim motorima:

https://www.polovniautomobili....zila/11706750/lancia-delta-14b

https://www.polovniautomobili....11674506/citroen-c5-16-turbohp

https://www.polovniautomobili....eo-giulietta-14-multiair-turbo

https://www.polovniautomobili....ka-vozila/11600140/peugeot-308

(mogu 2 308-ice da kupim za jednog Passata istog godišta)

https://www.polovniautomobili....a/11607527/citroen-c4-16-b-nov

čak i iz VW kuhinje

https://www.polovniautomobili....118566/seat-ibiza-cupra-14-tsi

https://www.polovniautomobili....1625152/opel-insignia-16-turbo

https://www.polovniautomobili..../9416502/opel-astra-j-16-turbo

https://www.polovniautomobili....1/ford-focus-16-ecoboost-turbo

https://www.polovniautomobili....11240924/opel-astra-h-opc-line

https://www.polovniautomobili....00/opel-zafira-20i-240ksopcful

Kao što se vidi niti je Passat jeftin niti je bolji izbor od ponuđenih
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 10:00 - pre 74 meseci
Za taj 1.8 TSI sam cuo da ima brojne probleme, a najveci sa potrosnjom ulja. Navodno su klipovi i karike lose projektovani.

Zafira OPC deluje zanimljivo, ali ne nudi nista spektakularno. Ogroman auto, ogromna potrosnja ....

C segment dolazi u obzir, ali samo u karavan varijanti, zbog veceg gepeka i veceg prostora.

BTW moje misljenje je da se uzme karavan, zbog prakticnosti. Limuzina nije ni blizu tako prakticna, gepek na papiru veliki, ali otvor nije, pa i veci kofer moze da pravi problem. U karavan strpas celu biciklu bez problema. Vise prostora u odnosu na SUV,pre svega za putnike, niza potrosja, bolje performanse.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 10:09 - pre 74 meseci
Ovi auti koji su postavljeni nisu ni blizu Passatu ni po klasi, ni po kvalitetu, ni po izdržljivosti, a naročito ne po stanju.

No dobro da su postavljeni da se vidi razlika, pa ko šta voli...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 11:36 - pre 74 meseci
Citat:
@AstralPro: Od modernih SUV vozila nema leba. Nisu stigli nigde. Nije karavan ni dzip niti se vozi kao limuzina. Retko koji da je komotan. Mazu ljudima oci velikim ekranima, 19" felnama i "sportskim" sedistima. Trenutna moda i nista drugo.


Citat:
@Nebojsa Milanovic: Ima i onih koji ne prihvataju tu "modu" nego preferiraju prave automobile koji daju tišu, udobniju, bržu i jeftiniju vožnju.


Citat:
botr: Znam odlicno mane SUV, licno ne bih, radije bih limuzinu, zapravo karavan, zbog toga sto je prakticniji, ali njemu se svidja SUV zato sto je to kao sad moderno, pa ocekuje da ima neke prednosti, a realno nema nikakve prednosti.


Ako možete da mi pojasnite te mane suv modela jer sam kupio jesenas toyotu rav4 2.0d-4d 4x4 koja je 2015 godište 7 mjesec... znači predzadnji model.
Vozi se odlicno, ponasanje, tišina i držanje na putu je odlicno čak i pri većim brzinama...
izuzetno komotan, sa dobrim paketom opreme... kamere,navigacija, pametni kljuc, led-xenon, električno otvaranje petih vrata i sl...
Ne gledajući pristrasno, jedina "mana" bi možda mogla da bude dimenzija fabričkih točkova i kupovina skupih guma 235/55R18.
Vi pričate o nekakvim manama novijih suv vozila koje se po vama "praktično ne dovode u pitanje" pa iako za sebe smatram da se razumijem u auta, ja o tim manama ne znam ništa...
Koliko sam shvatio radi se o nekim koncepcijskim "problemima" o kojima vi pričate... Nebitno je šta koji auto ima od opreme i kakve sve sisteme aktivne bezbijednosti posjeduje, vi ste zaključili da moderni suv ne valja nijedan...
Evo čisto da se zna o kojem se autu radi...



[Ovu poruku je menjao Nocni dana 01.02.2018. u 12:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 12:22 - pre 74 meseci
Niko nije rekao da ne valja ni jedan, ma, koliko dobro da se vozi, to nikad nece biti na nivou limuzine, zbog visine, klirensa, viseg tezista, veca potrosnja, veci tockovi (skuplje gume). To ima i neke svoje prednosti, npr. klirens, ali nije bitno onome ko uopste ne vozi van asfalta.

Nego, daj ti neku konkretnu informaciju o Avensisu 2012+ facelift, ili taj auto ne posecuje servis, osim zbog redovnog servisa ?
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 12:30 - pre 74 meseci
Ne moramo pricati o mojoj toyoti... možete li mi reći npr. zašto se recimo audi Q5 ne vozi dobro, mada je on od ove toyote skuplji 15.000 za isto godište... Po meni voznja u nekom audiju A4 je smijesna u odnosu na njega... ukupan osjecaj + vozne karakteristike...

Što se tiče avensisa... ima isti motor kao ovaj moj... to je pouzdan auto... od mana su do neke 2014 g imali problematican egr ventil koji je redovno morao da se cisti a može i softverski da se isključi isto kao i dpf ali to tek posle velike kilometraže... nije zahtjevna za održavanje, nema ni zupčasti kaiš...
Ako te nešto konkretno interesuje ti pitaj ali nabolje je da isprobas direktno u voznji jer se tako stiče najbolja slika...

Inače, ono sto si ranije napisao da 2.0tdi ima nekih problema bas i nije tačno... prilikom kupovine pogledaj slovnu oznaku motora, svi sa 4 slovne oznake su odlični...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 14:40 - pre 74 meseci
Citat:
Nocni: Po meni voznja u nekom audiju A4 je smijesna u odnosu na njega..

Pojasni malo ovu rečenicu... uporedi ta dva auta po najbitnijim voznim kriterijumima, dakle buka u vožnji (posebno pri većim brzinama), stabilnost u krivinama, stabilnost pri kočenju i naglim promenama pravca, potrošnja, i naravno cena za iste vozne karakteristike.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 14:44 - pre 74 meseci
Nema sta da se objasnjava Q5 je duplo bolji po svim tim parametrima. Za isto godiste je duplo i skuplji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 15:08 - pre 74 meseci
Dobar je passat B6 mene bi tu samo brinuli troskovi odrzavanja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 16:21 - pre 74 meseci
Pasat B6 je prilicno problematican i kvarljiv, treba izbjegavati stariji 2.0 tdi... bolji je 1.9 a dobar je i 2.0 tdi od 2009 koji je već kao u pasatu B7 odnosno kao u audiju B8 koji smo ranije pominjali.....
Ali ništa nije savršeno pa tako ni 77+33 nije 100

Auto treba kupovati naspram svojih potreba i naravno mogućnosti... Naš narod je tu čudan pa će recimo kupiti poršea kajena turbo s (koji se btw vozi kao pegla iako ima veliki klirens ) čak i ako nema riješena mnoga druga pitanja u životu niti može da ga održava... ne znam kako to da objasnim drugačije... ja mu se ni u kom slučaju nebi obradovao jer mi jednostavno ne treba...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 16:22 - pre 74 meseci
Dodao bih jos par prednosti Q5, a to je da za manje spoljne dimenzije nudi vise mesta u kabini ukljucujuci i vise korisnog prostora u gepeku. Dalje, ulazak i izlazak iz auta je laksi nego kod A4 ukljucujuci i nauporedivo lakse ubacivanje/izbacivanje dece na zadnju klupu tjst. sediste. Jos dalje, zbog samog oblika karoserije, ravnijih i vecih staklenih povrsina prijatniji je osecaj unutar vozila jer je svetlije i ima vise mesta oko glave. Preglednost je isto bolje zbog vislje pozicije sedenja.

Sto se tih voznih karakteristika o kojima Nebojsa prica, iz mog iskustva, one su primetne tek na velikim brzinama, do 160-180 ja ne primecujem nikakvu posebnu razliku.

Moj glavni problem sa SUV-ovima je visina posto u moju garazu staju samo automobili do 1.5m visine inace bi moju bmw trojku odavno zamenio za X1.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 17:47 - pre 74 meseci
Vozi se Cayenne dobro, ali je samo set plocica 300e, a gde je ostalo? :D

Verovanto je slican slucaj i sa Q5.

Nego da zanemarimo to, koliko vidim, 2.0 TDI motori sa cetvoroslovnom oznakom su CR motori. Izgleda da je motor sa 120ks iskljucivo CR. U svakom slucaju, ako se na slikama ne vidi koji je motor, odnosno ubrizgavanje, a ne vidi se zbog plasticnog poklopca motora, onda pitam prodavca da mi iscita slovnu oznaku motora i znam da li da idem da gledam taj auto.

Trazimo ono sto ce najmanje da visi po servisima, moj otac i onako to ne voli da radi, da zove servis, zakazuje, itd. nego ja to radim.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment), 6-12 hiljada € - najbolja kupovina01.02.2018. u 18:57 - pre 74 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
Nocni: Po meni voznja u nekom audiju A4 je smijesna u odnosu na njega..

Pojasni malo ovu rečenicu... uporedi ta dva auta po najbitnijim voznim kriterijumima, dakle buka u vožnji (posebno pri većim brzinama), stabilnost u krivinama, stabilnost pri kočenju i naglim promenama pravca, potrošnja, i naravno cena za iste vozne karakteristike.


Ovo je apsolutno nebitno za prosečnog srpskog kupca, bez obzira o kojoj se sumi radi. Najbitnija je isplativost takvog auta ( i bilo kog drugog, u bilo kojoj klasi), znači troškovi održavanja (redovni+vanredni), registracija i potrošnja, sve ostalo je nobles.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287314 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.