Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 292548 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6808
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina07.08.2018. u 22:40 - pre 69 meseci
Ovaj reno megan grand coupe troši po otvorenom 3,6-4,7 litara u gradu na sto km... Kakav fijasko za vw audi traktore i trovačnice :D

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 08.08.2018. u 00:47 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina07.08.2018. u 23:25 - pre 69 meseci
@bordzija, javna opomena, prva, a i poslednja.

Od sada će ti svaki post sličan ovome, a i mnogima prethodnim, biti obrisan po osnovu da ne odgovara ni minimalnom nivou kvaliteta potrebnom da bi se pisalo na ES, naročito na Autozone.

Ne svaki post nego SVAKA REČ koju si napisao od kada si došao na ovaj forum je ne samo totalna glupost i notorna besmislica i, nego je u potpunoj suprotnosti sa istinom, često i sa zdravim razumom.

Mnogo toga nisam ni pročitao jer prosto bole oči od tog đubreta kojim svaki dan zasipaš ES, i to više nećeš činiti.



Niko nema vremena da na to odgovara pa ni ja, odgovoriću samo recimo na ovo što sam prvo primetio:

Citat:
bordzija:A taj 1.5 dci troši 5-7 litara što je apsolutno nedostižno za škode i pasate.

Passat B7 2.0TDI, veliki i težak auto sa vrlo jakom motorom, JE ZVANIČNO NAJŠTEDLJIVIJI AUTO NA SVETU, na osnovu čega je ušao i u Ginisovu knjigu rekorda.

https://www.autotrader.com/car...cord-fuel-econo-210689?rinno=1


 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 00:54 - pre 69 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Passat B7 2.0TDI, veliki i težak auto sa vrlo jakom motorom, JE ZVANIČNO NAJŠTEDLJIVIJI AUTO NA SVETU, na osnovu čega je ušao i u Ginisovu knjigu rekorda.

https://www.autotrader.com/car...cord-fuel-econo-210689?rinno=1


Sad ce on da ti objasni kako to nije tacno jer SMART trosi manje i da to sto je Passat tri puta tezi nema nikakve veze :)

Ja lepo rekoh pre par poruka: mi ovde pricamo o automobilima a on prica o prevoznom sredstvu. Njega samo zanima koliko ce da ga kosta da dodje od tacke A do tacke B dok nas ostale zanimaju i neke druge stvari tokom voznje.

Doduse, jeste covek prilicno konfuzan i izgleda da ni njemu samom nije jasno sta hoce da nam ovde dokaze:

- prvo prica o tome da auto mora da trosi malo da bi moglo da se ustedi dovoljno za sledeci novi auto a onda kaze da on kupuje samo novi auto kojim odmah prilikom kupovine gubi 17-18% od cene sto je totalna besmislica ako gleda da ustedi

- prica o cenama dizni i slicnih gluposti kao da kupuje auto da bi ga popravljao

- ne shvata da osim potrosnje postoji jos nesto i pokusava da nam objasni kako je auto koji ima 1200kg bolji od auta koji ima 1700kg jer manje trosi.

- nalupetao se oko razlika u ceni automobila i to za medalju... to samo dokazuje koliko se razume. Kao, punto je bolji auto od cayenne-a jer manje trosi? Svasta...

A vazno da je meni natrljao na nos sto vozim auto sa velikim motorom jer je on vozio 200-300 konja kad je imao 20 godina a sada mu to vise nije zanimljivo. Kao on nije vise klinac a ja jesam. E pa momce, ne znam za tebe ali ja sam sa 20 godina tek poceo da radim i nisam imao para za takva kola koja si ti vozio a nisam bio ni toliko bogat da kupim neku krsinu staru 30 godina samo zato sto ima 200-300 konja pa da me gledaju cice. Moj auto danas ni po cemu ne odskace od ostalih automobila na uilici i kad ga vidis nemas pojma da li je ispod haube 130ks ili 270ks jer ja sam auto kupio za sebe a ne da me gledaju drugi.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 02:36 - pre 69 meseci
U REALNIM USLOVIMA Passat B7 2.0TDI varijante u proseku trose oko 6-6,5l

https://www.spritmonitor.de/en...mp;power_e=172&powerunit=2

@Doktor Hlad

Kao sto je suludo vecinu vremena voziti po gradu veliki auto sa motorom od 2000+ kubika i 100+ KS , tako je suludo cesto voziti
malim autom sa motorom male kubikaze i male snage duze rute.

Moguce je ali nije logicno
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 07:32 - pre 69 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:

Passat B7 2.0TDI, veliki i težak auto sa vrlo jakom motorom, JE ZVANIČNO NAJŠTEDLJIVIJI AUTO NA SVETU, na osnovu čega je ušao i u Ginisovu knjigu rekorda.

https://www.autotrader.com/car...cord-fuel-econo-210689?rinno=1




Da li ti stvarno veruješ svemu što pročitaš? Auto D segmenta sa motorom od 2 litra da bude najštedljiviji na svetu? Gde je logika na ovom forumu?



VW Lupo 1.2 TDI 3L je imao potrošnju od 2.7 litara još 1999. godine

https://www.cars-data.com/srb/...en-lupo-1.2-tdi-3l-specs/51382

https://www.just-auto.com/news...ecords-book-again_id68540.aspx

[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 08.08.2018. u 08:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
...199.8.static.quadranet.com.



+31 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 08:01 - pre 69 meseci
Honda sets Guinness World Record for fuel efficiency in Euro road-trip, July 7th, 2015

A Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC driven by two members of Honda’s European research and development team, Fergal McGrath and Julian Warren, recorded an average 100.31 mpg (2.82 l/100 km) over the 8,387-mi (13,498-km) journey.

https://newatlas.com/honda-civ...efficiency-world-record/38340/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9498
93.186.70.*



+10254 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 08:12 - pre 69 meseci
Ne znam samo kome su ovi podaci zanimljivi, kome su potrebni i čemu služe, osim zarad marketinških trikova multinacionalnih kompanija.

Onomad su jedni priznali da podatke o potrošnji mere na valjcima, a drugi su priznali da ne mere gorivo, neko izbačeni C02 pa onda zaključe koliko je goriva potrošeno.
Ne mislim tu na ove konkretne prikazane linkove. Verujem da su ljudi uspeli da izvoze to šta su napisali.

Ali, kažem, kakve koristi imam ja od tog podatka ? Hoću li da dođem na pumpu i natočim 15 L goriva da imam do Halkidikija i nazad ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bwe
Novi Sad, Tokyo, Peking

Član broj: 205756
Poruke: 121
...199.8.static.quadranet.com.



+31 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 08:24 - pre 69 meseci
U pitanju je rekord. Wayne Gerdes koji je vozio Pasat TDI je i sam rekao da obaranje rekorda ukljucuje opasnu i nebezbednu voznju, poput, voznje sa iskljucenim motorom, skretanje u ulicu pri velikim brzinama (kako bi minimalna brzina bila sto veca i sl), voznja iza velikog kamiona na malom rastojanju i dr.

http://jackbaruth.com/?p=4343
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9498
93.186.70.*



+10254 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 08:29 - pre 69 meseci
Da, kapiram. To ima smisla.

A ono "vožnja iza velikog kamiona na malom rastojanju" je super fora.
Puno puta mi je tako palo na pamet, (u toku dosadne vožnje iza kamiona), kao, "ako bi se ja sada okačio šipkom za šleper, dal' bi šofer to primetio ili bi me ladno vukao stotinama kilometara"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 10:24 - pre 69 meseci
Po zakonima fizike i zdravog razuma manji motor troši manje od većeg (slične konstruckije i godišta)
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 10:36 - pre 69 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Po zakonima fizike i zdravog razuma manji motor troši manje od većeg (slične konstruckije i godišta)


Da. Kada ga stavis na sto i ukljucis tako da radi onda ce da potrosi manje po jedinici vremena nego veci motor (jer, kada je na stolu onda nema predjenog puta).

Ali kada ga stavis u auto pa on onda mora da gura kompletnu konstrukciju od tonu-dve onda je jako bitno koliko je taj auto ukupno tezak.

Ja sam stvarno sokiran cinjenicom da diskutanti ovde raspravljaju o tome koji motor manje trosi a pri tome potpuno ignorisuci zdrav razum i zakone fizike koji kazu da je za vecu masu potrebna veca snaga.

To kao da mi pricate kako je bicikl na struju bolji od aviona jer trosi manje...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 10:49 - pre 69 meseci
Citat:
Ja sam stvarno sokiran cinjenicom da diskutanti ovde raspravljaju o tome koji motor manje trosi a pri tome potpuno ignorisuci zdrav razum i zakone fizike koji kazu da je za vecu masu potrebna veca snaga.


Da li te neko tera da voziš teži auto?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 10:51 - pre 69 meseci
Citat:
Doktor Hlad
Ja sam stvarno sokiran cinjenicom da diskutanti ovde raspravljaju o tome koji motor manje trosi a pri tome potpuno ignorisuci zdrav razum i zakone fizike koji kazu da je za vecu masu potrebna veca snaga.

A ti potpuno ignorises cinjenicu da prosecni motor danas ima preko 100ks

kao sto ranije rekoh totalno su nepotrebni slonovi od 200ks.
ja napravim 30000km godisnje, od doga je verovatno 26000 ciste gradske voznje, a verujem i da 95% korisnika takodje ima 90% gradske voznje osim ako ne zive van vecih gradova tako da im veliki i snazni motori ni po cemu nisu interesantni.

I da vozilo koje trosi manje novca je bolje od onog koje trosi vise novca.

Napisao covek iz prve ruke koliko mu trosi njegov passat, tj trosi kao i svaki drugi auto:
Citat:
prstic: Pasat B8 2.0 tdi 150ks

Grad
Mereno na 5500km - 7.2l - 7.7l
( Konjarnik - Banjica- svakodnevna voznja u spicu )+(Konjarnik - Petlovo brdo- autoputem do mostara -sajam ili Topciderska zvezda pa rakovicki put)3 puta nedeljno + svrljanje po gradu van spica
Da je svakodnevno vozen u samom centru po spicu mislim da bi mu potrosnja bila 8.5l - 9l ako ne i vise
l


[Ovu poruku je menjao bakara dana 08.08.2018. u 12:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 08.08.2018. u 12:03 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:08 - pre 69 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Da li te neko tera da voziš teži auto?


Jok. Ja volim to. I uopste se ne zalim.

Citat:
bakara: I da vozilo koje trosi manje novca je bolje od onog koje trosi vise novca.


To je upravo problem. Vi svi pricate samo o novcu a ne o automobilima. Ja racunam koliko auto trosi po predjenom putu po jedinici mase i tako dolazim do zakljucka koji auto trosi mnogo a koji ne a vi samo sabirate novcanik a pricate o automobilima.

Ima i nas koji vodimo racuna i o udobnosti, kvalitetu (ali ne o kvalitetu plivajucih zamajaca, ventila i karika), performansama itd itd... za razliku od vas koji dodjete na forum da diskutujete o automobilima a vozili bi se i trotinetom samo ako bi to bilo jeftinije.

Lepo sam rekao pre koji dan: vi imate auto zato sto morate i to je za vas prevozno sredstvo a ima nas koji volimo automobile i nije nam cena prevoza jedini kriterijum. I meni je to skroz u redu ali nemojte svaku temu gde se diskutuje o nekom autu da pretvarate u temu "kako se najjeftinije prevesti od tacke a do tacke b". I daj da diskutujemo malo o kvalitetu, udobnosti, performansama, dodatnoj opremi a ne samo da pricamo o tome koji se delovi kvare i koliko kostaju popravke.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:16 - pre 69 meseci
Citat:
Ja racunam koliko auto trosi po predjenom putu po jedinici mase i tako dolazim do zakljucka koji auto trosi mnogo a koji ne a vi samo sabirate novcanik a pricate o automobilima.


Šta ti voziš? Kombi, pa računaš po jedinici mase?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:17 - pre 69 meseci
Ma vidis da vozi covek ferari
Bas mi je drago da znam nekog ko vozi taj auto
Ko je nama kriv sto vozimo obicne automobile.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:33 - pre 69 meseci
Opet se masi poenta i opet se ide u nepotrebnu raspravu

Ako se gleda samo prosecna potrosnja goriva veliki Pasat trosi manje od malog Punta

https://www.spritmonitor.de/en...exactmodel=1.2&powerunit=2


HAJDE DA NAPRAVIMO RED
http://www.elitemadzone.org/t500014-ANKETA-Reorganizacija
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:42 - pre 69 meseci
Saša, i ti mašiš poentu, upoređuješ benzinca starog 20 godina od 1000 evra sa ultra modernim i novim turbo dizelašem od 15 000 evra. Svaki u svom godištu i vrsti i cenovnom rangu.
Drugo, ako se ugradi plin u Punta troši 30 % manje, a ako se ugradi metan troši 50% manje nego na benzinu (cena po km).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9498
93.186.70.*



+10254 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 11:56 - pre 69 meseci
Potrošnja u gradu direktno je zavisna od težine automobila. Radi, čestog kreni - stani.
Potrošnja na otvorenom, ravnom, putu je takoreći nazavisna od težine (trenje kotrljanja je samo 2% težine) ali je direktno zavisna od aerodinamičnosti auta. Naravno, ako je uzbrdica, računica se menja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.08.2018. u 13:12 - pre 69 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Citat:
Ja racunam koliko auto trosi po predjenom putu po jedinici mase i tako dolazim do zakljucka koji auto trosi mnogo a koji ne a vi samo sabirate novcanik a pricate o automobilima.


Šta ti voziš? Kombi, pa računaš po jedinici mase?


Ja vozim auto koji prazan ima 1850kg i ne smatram da mnogo trosi a trosi na otvorenom putu 7 litara a u gradu 10-12. A da vozim punto koji toliko trosi sigurno je da bi mi zakljucak bio da trosi previse. U tome je razlika. Vi samo racunate konacnu cifru u dinarima i na osnovu toga dolazite do zakljucka koji je auto bolji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 292548 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.