Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14366 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 11:24 - pre 86 meseci
Gledam danas neku konferenciju za stampu. Sastali se Vucic i kancelar Austrije. Pricaju o ekonomskoj saradnji, novim fabrikama, izgradnja pruge, turizam, migranti... itd itd.

I sad, dolazi deo gde su pitanja novinara i jedno od prvih pitanja za Vucica:

- Da li ste se cuili sa predsednikom Nikolicem i da li je tacno da vam je poslao pismo povodom kandidature... bla bla bla...

I sve to dok austrijski kancelar stoji tu pored. Dakle, pitanje koje ama bas nikakve veze sa temom i sa sastankom i koje gosta nikako ne tangira. Vucic je naravno rekao da nece na toj konferenciji da odgovara na unutrasnja dnevno-politicka pitanja (mada je dodao par recenica odgovora posle) i onda je usledilo jos nekoliko pitanja razlicitih novinara na istu temu iako nije ni mesto ni vreme za to (iskljucivo zbog gosta).

I onda na kraju, poslednje pitanje postavlja novinar neke austrijske novinske agencije (ili tv... ne secam se tacno) koji pitanje pocinje:

"Evo, mogli bi i mi sada da pitamo kancelara neka dnevno-politicka pitanja ali to necemo sada, bla bla bla...."

U prevodu rekao im je: "Natrag u stalu stoko nevaspitana!".

E sad... ja se ne secam se da ovo desavalo ranije (tipa pre desetak godina i slicno)... kada smo se toliko srozali? Sta se to dogodilo?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 11:34 - pre 86 meseci
Nisu novinari postavljali pitanja, nego blogeri i slicni amateri zaposleni u novinama.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 11:41 - pre 86 meseci
Kakav starešina - takvo i selo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 12:01 - pre 86 meseci
Citat:
dusans: Kakav starešina - takvo i selo.


Ti likovi su isti bez obzira ko im je staresina.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 12:28 - pre 86 meseci
„Zato sto ste vi to trazili...”

Hteli smo da budemo moderni, aktuelni, svetske vrednosti, kopiranje „normalnih” zemalja, napredno, da se digne nivo svesti i svega ostalog, da brinemo o drugima vise nego o sebi, da se osvestimo i da priznamo pedere i ostale devijacije, da dostignemo te neke visine koje smo toliko zeleli i o kojima smo ceznuli, da razapinjemo svaoga koga hocemo jer je nazadan po nasoj slobodnoj proceni, da pljujemo svoje, da pljujemo mesto gde zivimo i ljude kojih smo deo... ... pa eto, imamo sve to. Doduse izvitopereno ali to je to sto smo trazili.

Danas svako moze za sebe da tvrdi da je novinar. A moze zato sto je priznato u drustvu da su neka zanimanja - koja se pojavise samoproklamajuci ih kao vazna i nadasve prava zanimanja/profesije - to sto i tvrde ti koji su to izmislili. Pa tako imamo blogerke/blogere pa mejkap artiste a davali su mi vizit karte gde pise da je profesionalna garderoberka na filmu i profesionalni modni analiticar kao i renomirani tviteras (bukvalno tako napisano) i slicno. Pa onda postoje ti neki pi arovi koji smatraju da su u stvari novinari a tako se i ponasaju. O konsultantima politickih licnosti da se ne prica. ... i svi oni imaju puno pravo glasa po svim pitanjima. Pa zasto onda cudi ponasanje i pitanje/a nekoga na nekoj konferenciji za novinare?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 12:47 - pre 86 meseci
Sve ti je vrh, ali ono "da priznamo pedere" je neprejebivo !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.net.upcbroadband.cz.



+638 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 18:09 - pre 86 meseci
@Sceka

Jeste Secko, ja sam bas to hteo, pogodio si.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?17.02.2017. u 21:23 - pre 86 meseci
Citat:
dusans:
Kakav starešina - takvo i selo.


Znao sam da ce ovo da se desi pa sam ipak zaboravio da napomenem :(

Dakle, moje pokretanje teme nema nikakve veze sa politikom niti sa tim ko je na vlasti, kakav je, itd. I ne zelim da se ovo pretvori u bilo kakvo politicko prepucavanje jer je moj motiv iskljucivo bio nedostatak elementarne kulture, vapitanja, poslovne etike... kako god da nazovemo to. Ti ljudi koji su postavljali ta pitanja osim sto su predstavljali sebe takodje su predstavljali i firme za koje rade a i drzavu. Mislim da je prvi postavio pitanje lik sa RTS-a a ne neki tamo no-name bloger...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?18.02.2017. u 10:52 - pre 86 meseci
Posmatrajte novinare na TV-u, nijedan ne dozvoljava da gost priča do kraja, mora da ga prekine, kao da je novinar važniji od gosta. To je bukvalno postalo pravilo, što nekulturniji to se više ceni.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?18.02.2017. u 11:20 - pre 86 meseci
Citat:
Informer:
Mislim da je prvi postavio pitanje lik sa RTS-a a ne neki tamo no-name bloger...


Nisam mislio na blogere koji pisu licne blogove, nego novinare kojima je blog do juce bio jedino pisanje ( u stvari, cesto ni to )

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?18.02.2017. u 17:06 - pre 86 meseci
Jel moguce da je pokretac teme Zaboravio , bivseg ministra vojnog, inace poznatijeg kao " Bata Keramicar " kada je rekao pred kamerama ono vec cuveno " Ala volim, kada novinarke , ovako lako kleknu " . A " novinarka " posle objavila na svom Fejsu refren valjda svoje omiljene pesme " idem putem oka bistra , vaznija sam od ministra" , brzo je to skinula . Inace Primakov kada je bio u poseti Srbiji , odbio je da daje izjave Novinarima dok klece .

Znaci Kakvi su politicari dno , dna , takvi su i " novinari" , koji mahom rade za njih . Danas svako moze biti novinar, i najvise je Nepismenih !
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?18.02.2017. u 17:10 - pre 86 meseci
Citat:
Sceka: „Zato sto ste vi to trazili...”

Hteli smo da budemo moderni, aktuelni, svetske vrednosti, kopiranje „normalnih” zemalja, napredno, da se digne nivo svesti i svega ostalog, da brinemo o drugima vise nego o sebi, da se osvestimo i da priznamo pedere i ostale devijacije, da dostignemo te neke visine koje smo toliko zeleli i o kojima smo ceznuli, da razapinjemo svaoga koga hocemo jer je nazadan po nasoj slobodnoj proceni, da pljujemo svoje, da pljujemo mesto gde zivimo i ljude kojih smo deo... ... pa eto, imamo sve to. Doduse izvitopereno ali to je to sto smo trazili.

Danas svako moze za sebe da tvrdi da je novinar. A moze zato sto je priznato u drustvu da su neka zanimanja - koja se pojavise samoproklamajuci ih kao vazna i nadasve prava zanimanja/profesije - to sto i tvrde ti koji su to izmislili. Pa tako imamo blogerke/blogere pa mejkap artiste a davali su mi vizit karte gde pise da je profesionalna garderoberka na filmu i profesionalni modni analiticar kao i renomirani tviteras (bukvalno tako napisano) i slicno. Pa onda postoje ti neki pi arovi koji smatraju da su u stvari novinari a tako se i ponasaju. O konsultantima politickih licnosti da se ne prica. ... i svi oni imaju puno pravo glasa po svim pitanjima. Pa zasto onda cudi ponasanje i pitanje/a nekoga na nekoj konferenciji za novinare?


Pozdrav!


ne nismo mi to hteli. Mi tj vi ste hteli da idete vasim putem koji vam je prokrcio vas marsalj i Zlobica i tako smo se qrcili bezuspesno jedno 10 godina i sad smo skontali kako treba.

Kakav staresina takvo selo. Ali vazi i obrnuto jer staresina je takodje iz sela.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?18.02.2017. u 22:27 - pre 86 meseci
Citat:
ademare:
Znaci Kakvi su politicari dno , dna , takvi su i " novinari" , koji mahom rade za njih .


Takvi su novinari i koji pisu o Bg ulicama i o desavanjima u Nisu i novinari koji vode rubrike "Slobodno vreme" i slicno.... Dakle, nema veze sa politicarima.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?19.02.2017. u 01:19 - pre 86 meseci
Ne znam , meni izgleda da svi , i ti novinari iz " levih " rubrika rade za politicare . Takodje mediji , koji se bave zabavom, rijalitijima itd.

Nisam paranoican , ali imam takav utisak , da neko odredjuje cak kakva ce biti i vremenska Prognoza ! Prati malo na sajtu Republickog Hidrometeoroloskog zavoda , pa ces i ti mozda doci na neku slicnu ideju . Posebno mi je upala u oci Biometeorolska prognoza . Evo ima 10-tak dana , bas nekako , kada se i politika uzburkala , da su sve idealni dani , pre toga ne pamtim kada su bili takvi , a sada bez obzira na vreme , Ceo dan Magla , nije lose , vlaznost bez padavina 80 % , Super , Vremenske promene , posle neuobicajeno dugog hladnog talasa , nekoliko dana naglo otopljenje, nikada bolje itd .

Jedino ti mogu reci da sve sto je vezano za drzavu i njene institucije, agencije , zavode itd. Nista nije slucajno.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?19.02.2017. u 01:52 - pre 86 meseci
Energija koju nam rialiti programi prenose je strašno loša.
Ja se nekad doslovno tresem od zla koje odande dolazi, ali ne mogu da
ubijem nekog ko to sluša, da odsečem sopstvene uši ili tako nešto.
Čaša vina je lek, ali ne uvek.
Ludi učesnici, agresivne voditeljke, jedna zanosi dok govori, ni deset
odličnih logopeda joj ne bi pomogli.
I kako onda da budemo vaspitani?
Druga strana priče su tzv. finjaci koji sve rade naizgled savršeno, a
zapravo su psihopate.
Znači, onih prirodnih je sve manje.
Mislim, prirodnih koji cene normalne vrednosti, koji imaju normalan
smisao za humor, normalno ponašanje lišeno primitivizma.
na minus 20 agresija, na plus 15 agresija, a leti stalno agresija.
Onda stvarno mogu samo da:
pamtim samo sretne dane
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?19.02.2017. u 09:59 - pre 86 meseci
Citat:
starka: Energija koju nam rialiti programi prenose je strašno loša.


Apsolutno. I ne samo to, nego bilo koji drugi oblik nekog programa, od tv-a do novina. Kada izadjes na ulicu, jedna od stvari koju ces sigurnho videti su naslovi u djubretu koje vode ti novinari u stil "uzas, jeza, pakao, sok, stravicno...".

A uplasenom masom se lako upravlja, tako da....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?19.02.2017. u 11:48 - pre 86 meseci
Što se rialitija tiče, čak sam jednom nekom ironično rekla da ću
napisati scenario za rialiti Svako sa svakim.
Tu bi postojala određena pravila, naravno, pa kad toliko odosmo na dno,
najbolje je možda da odemo totalno.
Razume se da ozbiljno ne mislim ovako, ali takav šou program tipa Svako
sa svakim će biti za nekih pet godina, a za deset će biti šou sa
ubistvima, ili sam ja optimista.
Prosto se iznenadim kad upoznam kulturnog, normalnog čoveka u Srbiji,
kad naiđem na normalnu emisiju na TV, istinski se zaprepastim i treba mi
neko vreme da dođem sebi.
Odmah da se razumemo, volela sam i ja kao klinka ekstreme, ali se to
manifestovalo na poeziju, na pisanje, na levičarske ideje, a ne na ovo
danas.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
62.193.158.*



+288 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?19.02.2017. u 21:03 - pre 86 meseci
Ovi idu na dno brze od svih
http://www.businessinsider.com...w-murder-rape-anything-2016-12
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?20.02.2017. u 10:57 - pre 86 meseci
Citat:
Informer:Dakle, moje pokretanje teme nema nikakve veze sa politikom niti sa tim ko je na vlasti, kakav je, itd. I ne zelim da se ovo pretvori u bilo kakvo politicko prepucavanje jer je moj motiv iskljucivo bio nedostatak elementarne kulture, vapitanja, poslovne etike... kako god da nazovemo to. Ti ljudi koji su postavljali ta pitanja osim sto su predstavljali sebe takodje su predstavljali i firme za koje rade a i drzavu. Mislim da je prvi postavio pitanje lik sa RTS-a a ne neki tamo no-name bloger...

Kako mislis nema veze? Pa ako se predstavnici vlasti ponasaju dripacki bez imalo postovanja sto izmedju sebe sto prema gradjanima, kako je moguce ocekivati da se novinari ponasaju iole drugacije? I ti si kao iznenadjen??

Taj mali broj kvalitetnih novinara koji postoje u Srbiji svakako nisu podobni za vlast(da ne bi upitali nesto pametno), pa samim tim i nemas prilike da ih cujes na ovakvim konferencijama. Sve u svemu, kakva vlast, takvi i novinari.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?20.02.2017. u 11:02 - pre 86 meseci
Citat:
DaliborP: Kako mislis nema veze? Pa ako se predstavnici vlasti ponasaju dripacki bez imalo postovanja sto izmedju sebe sto prema gradjanima, kako je moguce ocekivati da se novinari ponasaju iole drugacije? I ti si kao iznenadjen??

Taj mali broj kvalitetnih novinara koji postoje u Srbiji svakako nisu podobni za vlast(da ne bi upitali nesto pametno), pa samim tim i nemas prilike da ih cujes na ovakvim konferencijama.


trka za profitom !

Svi hoce jednostavnu vest i senzaciju prilagodjenu working Joe-u ciji je IQ cca 85 a kumulativno kao grupni i nizi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li je moguce da smo toliko nevaspitani?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14366 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.