Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audi A4 1.8T potreban savet

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 1.8T potreban savet

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 31867 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
212.200.65.*



+53 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet23.12.2016. u 18:24 - pre 89 meseci
svaki troši ulje jer ga na kraju moraš posle određenog broja kilometara ili vremena zameniti

generalno ti 1.8T su veoma dobri motori, ali u početku malo češće kontroliši nivo ulja prateći kilometražu da znaš "gde je sa potrošnjom ulja"..


... srećno
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet23.12.2016. u 19:33 - pre 89 meseci
da,moram se u pocetku videti da li ce i koliko da trosi.meni su rekli da ulje treba da bude na gornjoj granici jer ako je blizu minimuma onda kao hoce da ga potrosi zbog turbine ili tubina,tako nesto mi rekli ali praticu sta se desava.ja sam ga kupio u sad u sredu i zbog obaveza nisam stigao ni 10km jos da predjem sa njim
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet23.12.2016. u 20:16 - pre 89 meseci
Kupio si polovan auto, normalno da treba da pratis potrosnju ulja, cisto ta imas informaciju koliko ulja potrosi, steknes neki utisak o stanju motora, mada sama potrosnja ulja ne mora da bude pokazatelj da je motor dobar ili los.

Mislim da u taj motor ide 3.5 litra ulja, mozda gresim ali od nekud imam taj podatak u glavi, sto bas i nije neka velika kolicina, tako da bi trebalo da se prati nivo ulja, radi pravovremene reakcije.

Moras da shvatis, da danasnji automobili, pored inicijalnog ulaganja u kupovinu auta, kostaju i kroz odrzavanje, pre svega redovno, i to dosta vise, nego stariji automobili, tipa Golf 2.

Samo veliki servis kosta oko 200e, mozda i vise. Ima ili nema plivajuci zamajac, treba da budes spreman da ponekad izdvojis par stotina evra, da dovedes auto u potpuno ispravno i pouzdano stanje, mada pouzdanost s godinama opada, svi delovi su u izvesnoj meri potroseni, sto kroz aspekt kilometraze, redovnog trosenja, sto kroz vremenski aspekt, odnosno, delovi stare, vozio se taj auto ili ne.


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8369
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet23.12.2016. u 21:08 - pre 89 meseci
@goat, a i ostali:

Ako ili imate neku sigurnu preporuku za nekoga/neku radnju/uopšte_nešto, ili znate neku dobru prodavnicu delova, slobodno na forumu ostavite kontakt i biće mnogima korisno.

Ne plašite se da će vam neko prilepiti da "reklamirate" nekog/nešto, ili nešto slično. Takve stvari se vrlo lako prepoznaju i uklanjaju, a prave preporuke zbog toga ne smeju da trpe.
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet25.12.2016. u 15:37 - pre 89 meseci
Evo mene sa jos jednim pitanjem ovde da nepostavljam posebnu temu.Neradi mi sirena pa ako moze pomoc.Osidurac je uredu,otvarao sam volan ali ne znam sta tu treba da pravi kontakt a samu sirenu nemogu da proverim jer trenutno nemam kanal a ovako nikako nemogu da je skinem pa ako je neko imao iskustva sa tim molio bih za pomoc
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet25.12.2016. u 16:05 - pre 89 meseci
Najčešće bude problem ili samoj sireni ili u masi.
Dok ne skineš sirenu i ne prekontrolišeš je, nema svrhe nagađati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet25.12.2016. u 16:17 - pre 89 meseci
Citat:
MILANAN:Osidurac je uredu,otvarao sam volan ali ne znam sta tu treba da pravi kontakt a samu sirenu nemogu da proverim jer trenutno nemam kanal a ovako nikako nemogu da je skinem pa ako je neko imao iskustva sa tim molio bih za pomoc


Znas...ovo me podseca na jedu pricu...Kad je vo zaglavio glavu u jednom cupu, pa pitali najpametnijeg medju seljanima, kako da odglave volu glavu, a on kaze "Odsecite volu glavu"...Gava i dalje stoju u cupu, pa onda kaze " Pa sad razbite cup"...I nit` vola, nit` cupa...Osnovna stvar u ovakvim situacijama je provera osiguraca i provera sirene direktno...Ali, kad si vec otvarao volan, i kad si skinu taster, verovatno si primetio neke bimetalne kontakte...E ako jesi, onda si trebao sa nekim parcetom zice ili srafcigerom da ih "premostis" sa osovinom volana, tj. da ih spojis sa masom...Ako to ne pomaze (ne radi), onda se skida volan pa se gleda klizni prsten koji je u spoju sa tim kontaktima...Ali, prvo i pre svega gleda se prvo sirena, direktno...i da li dolazi struja do nje...pa osigurac..pa na dalje...Mozda su samo buksne, mozda je i relej...Verovatno taj auto ima relej sirene...zato je najbolje da ides kod majstora...Vozis ipak prestizan auto...:)
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet25.12.2016. u 17:00 - pre 89 meseci
Nemam trenutno ni kanal ni slobodnu dizalicu kod nekog pa zato pitam sta drugo moze da bude dok nenadjem kanal i vidim sta je sa sirenom.Osigurac sam proverio pa mi sad ostaje da vidim i samu sirenu ali nepristupacna je bez kanala,tj mnogo nezgodno da se skine.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet25.12.2016. u 18:55 - pre 89 meseci
Nema šta drugo. Sirena je prosta naprava.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 18:48 - pre 89 meseci
Pozdrav drugari.Imam jos jedan problem koji sam danas primetio pa da pitam ocemu moze da se radi.Ako sam dosadan recite i smanjicu pisanje.Auto je tek nedelju dana kod mene i danas sam primetio da ujutru upali normalno i ako se vozi vrlo malo da jedva da se zagreje i kad se ugasi posle nekog vremena od oko pola sata kad hocu da ga upalim onda samo jednom primi gas i usasi se odmah a kad ga ugasim i odmah hocu da upalim onda pali.Imam sekventni plin i auto pali na benzin a kad dostigne 40 stepeni prebaci se sam na plin.Ovde kazu da je neki problem oko tog prebacivanja pa da se podesi da ukljuci plin na vecoj temperaturi.Da dodam da tako kad nece da upali ja drzim pritisnuto dugme za plin i kad zaverglam tad upali.Ako je neko imao takav problem stvarno bih zamolio za pomoc.Ovde nema ko da podesi plin pa ako mora da se podesava onda moram do nisa.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 18:57 - pre 89 meseci
Ako nemas nikog da ti to podesi, ko ti je ocitao da prebacuje bas na 40 stepeni?
Inace je 40 stepeni sasvim dovoljna temperatura za normalan rad motora.

Ocito je da tebi auto na plin pali, ali na benzin nece lepo da radi, jel tako?

Mozda su samo zapusene dizne.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 19:01 - pre 89 meseci
Taj sto sam od njega kupio mi kaze da je podeseno da prebaci na 40 stepeni.Ide normalono na bezin,normalno vuce ali samo nepali kad se ugasi pa malo stoji ugasen.Rekli su mi i da je mozda los neki senzor temperature ali meni to nema logike
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 19:03 - pre 89 meseci
e,sad se seti.probao sam malopre pre nego sto ga ugasim da prebacim na benzin i tad ga ugasim.kasnije je upalio.to sam probao samo jednom pa nemogu da kazem da tako pali,sad je ugasen na benzin pa cu za oko pola sata da probam ponovo,da se jos malo ohladi.mozda to ima neke veze?
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 19:10 - pre 89 meseci
To sto je on rekao ne mora nista da znaci...

Na njemu bi trebalo da bude sequent sistem, nemas ti tu sta da prebacujes na benzin jer kad ga ugasis on to treba da odradi sam.

meni deluje kao da je nesto neispravno.

probaj da iskljucis uredjaj, pa da vozis samo na benzin i vidi jel pali, gasi i ide normalno.
posle to isto odradi na plin da znas gd eje kvar na benzinu ili plinu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 19:13 - pre 89 meseci
jos malo cu da sacekam pa idem da palim.pre nego sto sam ugasio prebacio sam na benzin
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
ns1.eltakabel.net.



+334 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 19:59 - pre 89 meseci
Milane,
moguci scenario tvog problema je da u sistemu benzina imas curenje ili na nepovratnom ventilu
u pumpi, ili u reilu ili neka benzinska dizna pomalo pusta.
Tako se sistem benzina isprazni za tih pola sata, a ti vjerovatno odmah palis.
I benzincu treba zadrzati kontakt par sekundi prije paljenja.
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 20:50 - pre 89 meseci
cekao sam i desetak sekundi i nije hteo.do sad sam dvaput probao da upalim kad je prethodno bio ugasen na benzin i upalio je.malopre sam ugasio na plin pa cu za oko pola sata da probam da li ce da upali.
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 20:59 - pre 89 meseci
Citat:
moguci scenario tvog problema je da u sistemu benzina imas curenje ili na nepovratnom ventilu

Kako mislis"da curi".Ima pumpu koja isporucuje par bari.Da curi to bi sikljalo.I na koji bespovratni ventil mislis?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet26.12.2016. u 21:12 - pre 89 meseci

MIlane, postovi su ti malo " s brda, dole"...tesko je pohvatati, kad hoce kad nece da upali...ali da ti kazem osnovna pravila:...Auto se uvek pali i gasi na benzinu...Drugo, pre svake intervencije na plinu, auto mora da se dovede "u standard", da besprekorno radi na benzinu...tek tada se servisira, steluje, za rad na gasu...Ja ipak mislim da ces morati da odes do Nisa...Sad za vikend sam servisirao moj isparivac, i iznenadio sam se kad sam video u kakvom stanju su bile membrane i koliko prljavstine je bilo u njemu (ulja)...filter tecne faze je bio "katastrofa"...Znaci, trenutno zaboravi gas, pozabavi se benzinom...Ako, pak, na benzinu pali, radi dobro, idi servisiraj plinski sistem...nema druge...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
ns1.eltakabel.net.



+334 Profil

icon Re: Audi A4 1.8T potreban savet27.12.2016. u 06:05 - pre 89 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Kako mislis"da curi".Ima pumpu koja isporucuje par bari.Da curi to bi sikljalo.I na koji bespovratni ventil mislis?


Lave,
pumpa za benzin nabija ko zna koliki pritisak, ali on zavisi od napona, stanja pumpe, temperature i trenutne potrosnje benzina.
Posto dizne ocekuju tacan pritisak u sistem je postavljen redukcioni ventil koji vraca visak goriva u rezervoar.
Na nekim kolima je na samom rejlu, na nekim u pumpi na nekim iza filtera benzina.

Kad se ugasi pumpa benzin iz crijeva i rejla bi se vratio u rezervoar i sistem bi ostao suv da nema nepovratnog ventila tu negdje kod pumpe za benzin.

Eto vidis da je moguce curenje a da ne curi napolje nego u rezervoar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 1.8T potreban savet

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 31867 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.