Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mišem i USBom

[es] :: Windows desktop :: Problem sa mišem i USBom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 21:38 - pre 89 meseci
Potrebna mi je pomoć, svašta sam probala i nisam uspela da nađem u čemu je problem...
Imamo neki stari kompjuter, pa smo ga nadogradili, vodili smo računa da sve lepo povežemo, instalirali win7 i radio je normalno. Međutim, odjednom, ne znam u kom trenutku tačno miš je krenuo da baguje i zamrzne kad skrolujem točkićem. Provalim da ni fleš ne prepoznaje, niti bilo šta, samo miša i to na samo jednom slotu, plus što zamrzava svaki put kad pipnem točkić. Ostalo radi, funkcioniše tastatura. Svi drajveri su instalirani. Obrisali smo sve i opet podigli sistem kad ono isti problem, još nisam ni instalirala drajvere... Pomislili smo da je do matične, ili do drajvera, ne znam ni sama do čega, svašta smo probali da uradimo. Na istom mestu je pre toga stajao naš kompjuter koji je bio uključen i tu povezan pre ovog. Normalno je radio, isključili smo da bi koristili taj monitor, drugi nemamo. Međutim isti problem sad i na tom kompjuteru :( tako da ne znamo šta bi tu moglo da bude problem. Sve je isto kao i na ovom koji smo čačkali i sređivali. Probali smo sa drajverima za usb, ali ništa, ni jedan fleš ne prepoznaje, miš samo na jednom slotu radi. Jedino što je zajedničko su kabl za napajanje, monitor i miš, s tim što smo probali i sa drugim mišem, isti je problem.
Udavih, ali stvarno ne znam kako sažetije da objasnim situaciju...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 21:41 - pre 89 meseci
Napiši tačno o kojoj se matičnoj ploči radi, koliko ram memorije imaš i koja verzija sedmice je instalirana?
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:05 - pre 89 meseci
Na jednom matična gigabyte ga-k8ns, 3gb rama i win7 enterprize, na drugom msi gf615m-p33 v2(ms-7597), 4gb rama i win7 ultimate 64bit sp1. Jako me buni to što je ovaj drugi radio normalno godinama i sad to ne radi... ajd za ovaj drugi koji smo osposobljavali za matorce da imaju za internet i neke sitne igrice, tu smo možda nešto zeznuli, ali ovde ništa nismo instalirali čak nismo ni usb utakli, samo je bio isključen par dana dok smo čačkali taj lošiji i kad smo ga vratili eto belaja...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:22 - pre 89 meseci
Gigabyte je baš stara ploča i pitanje je koliko su pouzdani drajveri pošto je rađena pre win7.
Samo to izgleda nije problem. Meni se čini da je problem u mišu, čim je isti simptom na dva računara.
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:43 - pre 89 meseci
Isti problem je i sa drugim mišem... a ni ostali usb slotovi ne rade... nisam pametna, fenomen neki :( znam da je stara ploča, ali je radilo sve par sati i odjednom paf...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:46 - pre 89 meseci
Otvori device manager i vidi šta tamo kaže za USB
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:55 - pre 89 meseci
Čini mi se da je sve ok tu... ne znam kako drugačije da okačim sliku... ovo je sa novijeg kompa
https://scontent.fbeg2-1.fna.f...77606d5e8e9057&oe=58F3BB42
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:56 - pre 89 meseci
Pokušala da updateujem drajvere tu i vrti u nedogled, juče je vrteo pola dana i nije se zaustavio dok nisam otkazala...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 22:59 - pre 89 meseci
Polako. Kačiš mi sliku sa novog a ne radi na starom?
Daj sliku sa starog?
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:06 - pre 89 meseci
Ne radi na oba kompjutera, isti problem, a sad trenutno nisam u mogućnosti da prikačim stari, jedan monitor imamo i tu je priključen ovaj...
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:10 - pre 89 meseci
Onda ti ne valja miš a možda si putem fleš memorije zarazila oba nekim virusom?
Treba proveriti sve sistemom eliminacije.
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:19 - pre 89 meseci
skenirana su oba kompa, avast i malwarebytes nisu ništa našli. Flash ne mogu ni da formatiram jer neće da ga prepoznaju, usb slotovi ne rade... probaću sutra opet sa trećim mišem pa ću javiti. totalno sam zbunjena... Hvala na trudu :)
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:23 - pre 89 meseci
Ajde još jednom, da mi razjasniš?
Tebi na oba kompjutera ne radi isti miš ili oba miša na bilo kom USB portu i na oba su ti blokirani svi portovi?
jesam li dobro shvatio ili sam pobrkao?
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:30 - pre 89 meseci
Bolji komp je radio normalno, ali smo ga isključili da bi priključili lošiji i sredili ga za matorce. Sredili i odjednom miš počinje da baguje, kad god pipnem točkić on zamrzne i ne pomera se pokazivač, tastatura radi i ništa ne koči, ali miš ne. Probali drugi miš ista stvar. Onda smo provalili da ne rade ostali usb slotovi, samo taj gde je miš. Pokušavali i čačkali i nismo uspeli pa odustali.
Međutim kad smo povezali bolji komp koji inače koristimo svakodnevno vidimo da ima isti problem, jedino što smo tu radili jeste da smo otkačili periferiju i nakon dva dana vratili. Pre toga je sve radilo normalno.
Fleš nigde ne prepoznaje, čak ni ne gori lampica.
Tako da sad imam isti problem na dva kompjutera, a ne znam kako je to sve povezano... Valjda je sad jasnije :(
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:46 - pre 89 meseci
Uh....
Već je kasno da razmišljam. Neka prenoći....
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:47 - pre 89 meseci
Evo novina, setili smo se da imamo drugi usb i bežični miš, probali i normalno učitao,miš radi bez problema i skroluje... tek sad sam zbunjena... Klasični optički miševi i dalje prave problem kad se bilo šta sa točkićem uradi. Ne rade na drugim slotovima, samo na jednom. Bežični i drugi usb rade svuda normalno... Na onom starijem nisam probala, to moram sutra. Laku noć i hvala, pišem sutra kad isprobamo sve.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom03.12.2016. u 23:57 - pre 89 meseci
Klasični znaju da blokiraju ceo kompjuter!
Uzrok je u kablu, izlaz kabla iz miša. Tu strada od silnog savijanja.
Ne znam zašto, ja sam od početka mislio da je reč o bežičnom mišu?
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom04.12.2016. u 00:00 - pre 89 meseci
Jedan jeste stari miš, ali drugi je nov, nema par meseci kako ga koristimo, nije nigde oštećen... probala bih na svom laptopu, ali se bojim da je neki virus koji može preko miša da se prenese haha verovatno sam prolupala...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom04.12.2016. u 00:07 - pre 89 meseci
Ogromna vecina ljudi u pitanju kompjutera , imaju neku crtu Nezajazljivosti , ovo nije uvreda , nego konstatacija u cilju pomoci !

Znam ja i previse ljudi licno , moji prijatelji , kolege, poznanici , prosto se utrkuju ko ce pre da Stavi noviji Jaci Windows na kojekakve Krntije !!

Lepo je to sto ste pokusali Roditeljima da osbosobite stari komjuter za koriscenje , ali sta ce tu Win 7 Enterprajz . Na tom kompjuteru , to nije Upgrejd , nego Downgrejd !! Sve ce raditi sporije nego na windowsu koji je bolje prilagodjen , za tu starudiju !

Sad , ako ne poslusate , moje savete , necete biti jedini , nego naprotiv , u velikom redu onih koji misle da rade pravu stvar , ne secam da me je ikada iko poslusao oko Windowsa , koja verzija za koji kompjuter , iako sam neke ljude ubedjivao u 4 oka satima !!

Znaci resenje je jednostavno , pod uslovom da je do windowsa . Na Kompjuter namenjen roditeljima instalirati zavisno od procesora XP SP2 ili ko je paranoican SP3 i instalirati drajvere za maticnu plocu, ne moraju original , ali ih na sajtu GA ima , pa sto ih ne iskoristiti .

Za ovaj malo noviji , mozda posluzi i win 7 , takodje zavisno od jacine ostalih komponenti , jer ploca nije dovoljna za ocenjivanje kompjutera. Ali i tu nema potrebe za Ultimate , Enterprajz, i ostale iz Zvezdanih staza

Vec Home Basic, Home Premium u vrh glave, dzabe se resursi optrecuju opcijama koje nikada necete koristiti . Isto sa sajta maticne ploce nadjite na netu drajvere pa instalirajte , ako ima.

Evo sad sam gledao sajt GA i kao sto sam i mislio SAMO XP i nista drugo , cim na zvanicnom sajtu nema ni drajvera za Vistu , a kamoli win 7 , tu win 7 nema sta da trazi .

Da vidimo ovaj drugi za njega moze win 7 64 , uz dozu umerenosti u bombasticnim nazivima edicija , Home Premuim puna kapa . Za oba vazi instalirajte drajvere, ne pustajte da samo windows se instalira. To bi trebalo da bude dovoljno ako i uradite na oba kompjutera format HD , antivirusi nisu dovoljno pouzdani , samo format , pre toga sacuvati nesto akoima trajni karakter beckapovanjem .
 
Odgovor na temu

bebascrapping
Ivana Vladisavljev

Član broj: 324358
Poruke: 16



Profil

icon Re: Problem sa mišem i USBom04.12.2016. u 00:27 - pre 89 meseci
Razumem potpuno o čemu pričaš i slažem se... međutim uvek naiđem na problem sa drajverima itd kad instaliram Xp i rekla sam sebi neka hvala, pre će da stoji sa strane ako ne može najslabiji win7 da se instalira...
Na novijem imamo win7 godinama, čini mi se da je kupljen sa instaliranim softverom, i sve super radi, za sad ne menjamo, jaci win neću instalirati sigurno, mogu jedino isti kad budem obarala sistem, kad budem morala... Takođe na laptopu koji je jači od njega isto imam instaliranu sedmicu, prosto sam se navikla i super me služi, nemam potrebe za jačim softverom. Lepo radi i COrel i PS i AutoCad, nemam problem zaista, meni više od toga ne treba...
Što se starog tiče znam da je slab, ali imamo jedan slične jačine, koristi ga klinac, lepo radi sa win7, čak igra i Minecraft bez problema. Probaću sutra da instaliram najslabiji za moje, pa ću videti.
Međutim mislim da nije do toga problem sada, pomislila bih da jeste da je samo na tom starom problem gde sam tek podigla sistem, ali pošto nije onda ne znam :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa mišem i USBom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5385 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.