Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže

[es] :: Windows mreže :: Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže11.11.2016. u 19:07 - pre 89 meseci
Pozdrav,

izvinjavam se ako je bila ovakva tema, pretražio sam i ručno i preko pretrage, ne mogu da nađem.

Elem, imam SBB-ov wireless modem cisco epc3928 u koji su mi bili ukačeni desktop računar (ima gigabitni ethernet priključak), nas qnap (ima gigabitni priključak), tv i povremeno jedan laptop.
hteo sam da povećam brzinu, pa sam kupio gigabitni svič (tp-link tl-sg1005d) 5 portova. Pošto nisam dobio nikakvo ubrzanje, još sam i zamenio kablove, i stavio svuda cat6 kablove. i dobio neko ubrzanje ;

Međutim, šta god uradio, brzine ne prelaze 0,5 Gb/s.

Da li je možda problem u podešavanjima na desktop računaru ili NAS-u, (Jumbo freme sam isključio, speed & duplex podešen na 1 Gbps, full duplex), i tu se moje znanje o mrežama završava.
može li brže, ili je to to?

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
87.116.191.*



+536 Profil

icon Re: Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže11.11.2016. u 19:47 - pre 89 meseci
Jumbo frames bi pomogao, ali i switch mora da ih podržava. Tebi su tu i hardovi usko grlo kao i mrežne karte. Ne radi isto gbit kartica pravljena za server kao na primer Realtek koji najčešće srećemo na računarima. Ako si izvukao pola gigabita recimo da je to očekivano za kućne uslove.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže11.11.2016. u 21:06 - pre 89 meseci
Zavisi puno i od jačine procesora u tim uređajima. Ruter može da ima gigabitne portove, a da mu stavili neki prcoljak od procesora, pa ne možeš da izvučeš ni 50MB/s. Proveru možeš da izvršiš samo ako s obe strane staviš dobre kompjutere sa SSDiskovima. Ili ako imaš dosta memorije, napraviš s obe strane RAM disk, pa testiraš. Ja tako dobio oko 110-112MB/s transfer.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Gigabitni svič (switch) brizina kućne mreže

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.