Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sony tc-yx7 kaset dek

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: sony tc-yx7 kaset dek

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8973 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek30.10.2016. u 12:33 - pre 91 meseci
Cek, azimut, koliko me secanje sluzi ne postoji podesavanje na glavi za brisanje, samo na reproduk. glavi, rec glava je fiksna., Ali to opet nema veze, posto njemu jedan kanal ne brise. On sa upisom valjda nema problema.

Posto glave imaju svoje vodjice, tesko da je nesto toliko razdeseno, jer traka ide prvo na rec glavu i tu mora dobro da nalegne ( vodjena vodjicama na samoj glavi ), pa onda na play glavu.

Tesko je ovako na daljinu...samo mozemo da nagadjamo, jer nemamo povratnih informacija.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek30.10.2016. u 13:11 - pre 91 meseci
I ja tipujem da je u pitanju loš ugao glave za brisanje i trake, i da bi podešavanjem tog ugla bio rešen problem "duhova" koji ostaju na novom snimku. Ili treba zameniti glavu za brisanje ako štelovanje ne pomogne.

Inače, koliko se sećam, Rec i Play glava su ista stvar, ista glava i snima muziku (ili šta već), i posle je reprodukuje. Glava za brisanje briše traku pre nego što Rec glava snimi nešto. Retki su bili (i skupi) troglavi kaset dekovi koji su posle Rec glave imali i Play glavu, pa si mogao da radiš monitoring snimljenog materijala u, što bi se danas reklo, realnom vremenu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek30.10.2016. u 20:59 - pre 91 meseci
Nije azimut i nisu mikroprekidaci. Postoji selektor izbora trake koji premoscava mikroprekidace. Koji je i moguc izvor dela problema.

CrO2 brise OBA traga(pa se azimut iskljucuje kao problem), a METAL traku jedan kanal potpuno a drugi delimicno...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek30.10.2016. u 21:14 - pre 91 meseci
Azimut glave za brisanje kod tih jeftinijih dekova je ne promenljiv. Zavretnjevima je glava za brisanje čvrsto pričvršćena za nosač. Mada nije nemoguće da su zavrtnjevi popustili ali to se retko dešava osim ako neko nije čačkao.

Ipak bih stavio što noviju traku pa probao, naravno ako se ima jer su većinom iz prošlog veka.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek30.10.2016. u 23:18 - pre 91 meseci
Ma kakvo stelovenja Rec glave,,,

Decko neka me kontaktira na PP. Posalje to i resimo. Naravno, posto je ES ide sve za DZ.

Napsemo ovde u cemu je bio proplem i cao..

ILi ako ima neko blize...neka se javi. Ja sam Za. Nikakav Problem da resim.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek31.10.2016. u 14:07 - pre 91 meseci
Citat:
gilopile
ILi ako ima neko blize...neka se javi. Ja sam Za.


Kolega DAX je iz Mladenovca.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek31.10.2016. u 16:31 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
Nije azimut i nisu mikroprekidaci. Postoji selektor izbora trake koji premoscava mikroprekidace. Koji je i moguc izvor dela problema.

CrO2 brise OBA traga(pa se azimut iskljucuje kao problem), a METAL traku jedan kanal potpuno a drugi delimicno...

Kako tako sigurno možeš da tvrdiš, nisu mikroprekidači nego selektor?
To je takozvano soft tuch deck. Znači, ima više mikroprekidača, počev od toga da li je kaseta u kućištu, zaštita od snimanja, tip kasete.
Ti mikro prekidači se prljaju a mogu misliti kakvi su posle više od 30 godina.
Dovodimo olakim komentarima čoveka u situaciju da ne zna kome može verovati?



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: sony tc-yx7 kaset dek31.10.2016. u 19:33 - pre 91 meseci
Razgovarali smo telefonom i proverene su opcije mikroprekidaca. Detektuje razlicite kasete. Selektor bajpasuje mikroprekidace.

Tako da se niko ne zbunjuje, vec ja nemam vise ideja sta probati, a bez opreme i pride bez seme konkretnog modela. Pa je krenula debata.

Data je sema TCFX45 koji ima isti set glava, pribliznu pobudu glava i priblizne opcije, ali se konkretni pojacavaci(i konfiguracija kola) razlikuju od modela do modela. Vec recimo 44 ima za nijansu drugaciji oscilator, pa su vrednosti napona sa sema slabo upotrebljivi..

Tako da sam vrlo suguran u ono sto tvrdim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: sony tc-yx7 kaset dek

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8973 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.