Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 900

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 900

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13087 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 16:08 - pre 90 meseci
Ma ipak si ti sentimentalno vezan za taj gramofon :D

Niko ne kaze da se ne moze spojiti, naprotiv, vrlo je lako. Ne ides u osetljivi Phono ulaz, vec u Tape i radice kako radi i to je to.

Daleko je to od dobrog zvuka. Nemoguce je sa tom zvucnicom i tim plastikanerom izvuci nesto i to je fakat.

Niko tebe ne tera da kupis, ali smo dali predlog za neke modele koji bi zavrsili posao. To su niza klasa gramofona, ali dosta dobrog zvuka. Uz dobro pojacalo i kutije, bilo bi to skroz ok.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:27 - pre 90 meseci
Citat:

Interesantno, primetio sam da često učestvuješ u temama tako što upućuješ ljude na taj sajt "Kupujem-Prodajem".
Koliko sam mogao da primetim, ljudi ne traže savet za kupovinu uređaja nego za osposobljavanje postojećeg.



- Učestvujem i uvek ću učestvovati, a to što kačim linkove sa KP-a je zato što sam pretresao ponudu i sa iskustvom koje imam sa uređajima mogu da ocenim da li uređaj vredi ili ne.
- Koliko sam Ja primetio pojedinci se ama baš ne razumeju u probleme HiFi opreme.


[Ovu poruku je menjao zeoN_Rider dana 28.10.2016. u 18:40 GMT+1]
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:36 - pre 90 meseci
Citat:
zeoN_Rider: - Učestvujem i uvek ću učestvovati, a to što kačim linkove sa KP-a je zato što sam pretresao ponudu i sa iskustvom koje imam sa uređajima mogu da ocenim da li uređaj vredi ili ne.
- Koliko sam Ja primetio pojedinci ama baš ne razumeju u probleme HiFi opreme.

Nije reč o bilo kakvim ponudama, aco84 nije tražio savet za kupovinu gramofona.
Rekoh, primetio sam to i u ranijim temama, na konkretno pitanje umesto odgovora ti kačiš ponude za kupovinu uređaja?!
Takođe, bez ljutnje, imao sam prilike da pročitam i dosta tvojih gafova po temama a toliko iskustvo?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:41 - pre 90 meseci
Citat:
perkom: Nije reč o bilo kakvim ponudama, aco84 nije tražio savet za kupovinu gramofona.
Rekoh, primetio sam to i u ranijim temama, na konkretno pitanje umesto odgovora ti kačiš ponude za kupovinu uređaja?!
Takođe, bez ljutnje, imao sam prilike da pročitam i dosta tvojih gafova po temama a toliko iskustvo?


Meni je baš drago što se moj lik i delo pomno prati.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:47 - pre 90 meseci
Jel se to meni cini da cu da odem po cips i kokice?

Aca je dobio predlog da batali i sam je pitao da mu se preporuci nesto.
http://www.elitesecurity.org/p3707948

Uglavnom je dobio odgovore na sva pitanja koja su ga interesovala.

Aco, nabavi i cepice za usi, jer ako taj osposobis i prikljucis na pojacalo, trebace ti :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:50 - pre 90 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Meni baš drago što se moj lik i delo pomno prati.

Hahahaha....na tvoju žalost, sve što sam zapamtio je to tvoje upućivanje na KP i dosta gafova.
Nema veze, uživaj ti meni i nastavi sa "savetovanjem"!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:50 - pre 90 meseci
Aco84 Ovo što ti predlažu ne možeš da spojiš direktno na pojačalo, potrebno ti je predpojačalo za magnetnu gramofonsku glavu. Starija hi-fi pojačala imaju već takvo predpojačalo u sebi, novija po pravilu nemaju. To ti je pored gramofona dodatni trošak, a i verovatno se takva predpojačala danas teško nalaze, ali mogu jednostavno da se naprave. To je dobro, ali skupo rešenje.

Ako ti je igla dobra (zamenu ćeš teško naći) onda ti je najjeftinije rešenje da sa tog "tape" izlaza odeš u "tape in" ili "aux" ulaz na nekom pojačalu i uživaj dok ti igla traje.

P.S. Ja sam imao vrhunski gramofon i svojevremeno prodao. Kada sam se dosta godina kasnije ponovo uželeo gramofona kupio sam neki Dual direct drive za male pare reda 25-30 e koji radi oslično. Ne sećam se. ali mislim da sam ga našao na nekom oglasu nekog hi-fi foruma. Hoću da kažem ako ćeš da menjaš gramofon može da se nađe savremeniji za male pare, ali opet ostaje pitanje predpojačala.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:50 - pre 90 meseci
Citat:
gilopile
Uglavnom je dobio odgovore na sva pitanja koja su ga interesovala.


Slažem se.
Nije mi jasno da ljudi pokušavaju uz pomoć "super lepka i dve žice" osposobe neki uređaj, a onda ako im se odgovor ne sviđa počne drvlje i kamenje.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:52 - pre 90 meseci
Citat:
perkom:
Nema veze, uživaj ti meni i nastavi sa "savetovanjem"!


Naravno, hvala na odobravanju.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:53 - pre 90 meseci
Citat:
Sava:
Ako ti je igla dobra (zamenu ćeš teško naći) onda ti je najjeftinije rešenje da sa tog "tape" izlaza odeš u "tape in" ili "aux" ulaz na nekom pojačalu i uživaj dok ti igla traje.


Električno će raditi ali će zvuk biti katastrofa.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:56 - pre 90 meseci
MA dasta, totalna katastrofa. Otprilike, krestavo, samo srednji tonovi + blaga distorzija zbog jacine izlaza tih zvucnica.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 17:57 - pre 90 meseci
Citat:
gilopile:Aco, nabavi i cepice za usi, jer ako taj osposobis i prikljucis na pojacalo, trebace ti :D

Zašto?
Koliko se sećam, takvi gramofoni su imali 5-polni izlaz za magnetofon i mogu se povezati na AUX, TUNER, TAPE ulaz dok na MM i MC phone ulaze ne povezivati. Imaće kvalitetniji zvuk nego sa ugrađenog pojačala u sam gramofon.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 18:02 - pre 90 meseci
Slazem se, imace kvalitetniji zvuk ako poveze na neko kvalitetnije pojacalo sa kvalitetnijim zvucnicima. Ali to je toliko daleko da ce taj zvuk biti slusljiv da to nije normalno.

Ne pricam napamet, dobro znam kako funkcionise plastika + keramicka zvucnica. To sa zvukom veze nema. Naravno `70., `80. je i moglo da prodje kada smo uglavnom slusali kasete na `lezecim` kasetofonima i tranzistorima...

Tu keramicku zvucnicu mozes povezati direktno bez ikakvog pojacala i predpojacala na zcune kutije i dobices, ne tako slab zvuk ili napravis fisek od papira i prislonis na nju i cuce se glasno...a i ovako se cuje bez icega kako drlja po ploci, a neretko ti gramofoni imaju pritisak na plocu od 100 gr. :) Rodilo za unistavanje ploca.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 18:08 - pre 90 meseci
Dragane, ajde onako najiskrenije nam napiši kada si poslednji put slušao ploču preko keramičke zvučnice?

Dakle, neće biti hi-fi, ali neće biti ni katastrofa, biće sasvim slušljivo sa nedostatkom krajeva spektra. Poenta je u tome da on već ima pretpojačalo usklađeno sa zvučnicom i kačenjem tape outa će samo taj zvuk da pojača. Na pojačalu se odradi tonska korekcija i to će biti dovoljno za pristojan ton.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 18:13 - pre 90 meseci
Citat:
gilopile: Slazem se, imace kvalitetniji zvuk ako poveze na neko kvalitetnije pojacalo sa kvalitetnijim zvucnicima. Ali to je toliko daleko da ce taj zvuk biti slusljiv da to nije normalno.

Ne pricam napamet, dobro znam kako funkcionise plastika + keramicka zvucnica. To sa zvukom veze nema. Naravno `70., `80. je i moglo da prodje kada smo uglavnom slusali kasete na `lezecim` kasetofonima i tranzistorima...

Tu zvucnicu mozes prikljuciti direktno bez ikakvog pojacala na zcune kutije i dobices, ne tako slab zvuk :D

Znam i ja kako funkcioniše a posebno ploče stare više od 20 godina.
Meni leži u podrumu kolekcija od nekoliko stotina LP-ija i to je to. Na mom Dualu 1249 sa Shure M44G davno je istrošena igla. Poručio sam je i dobio iglu koja nije davala ni približno isti zvuk kao stara.
Ko zna ko je skarabudžio a platio sam je baš debelo.
Zato, sve ima svoj kraj.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90028.10.2016. u 18:20 - pre 90 meseci
@Sava
Iskreno, pre jedno 20 godina. Imam cak negde po tavanima, podrumima plastikaner liniju sa gramofonom i keramickom zvucnicom, pa mogu da se podsetim :)

Dobro si rekao, dobice `okrnjen spektar`, ali ako je to nekome ok, onda nemam ja nista protiv. Kod mene to ne pije vodu i ne bih mogao ni pod razno tako da sednem i slusam muziku ili sta uopste da slusam kada ce da fali pola toga od instrumenata.

Jednom prilikom kada mi je crko sredjotonac...Burazer mi rece ( slusao se tada Pink Floyd ), `ccc, ovi dadose milione da vrhunski snime tu klavijaturu, a ti je tu uopste i ne cujes` :D Pokopao me je, ali je apsolutno u pravu.
Da se razumemo, nisam ja nikakav audiofil i nemam nikakvu skupu opremu. Mene zadovoljava najobicnije pojacalce neke srednje klase i par Hi Fi kutija i to je to. Nikada nisam imao nesto od fensi opreme.


@perkom, ma jasno. Jako je tesko naci dobru zvucnicu, a da je to neka normalna cena, a ne 300 - 600eur. Stvarno preterase. A i kad je kupis, opet ne znas sta ces dobiti, jer kinezi izgleda i tu umesali prstice...
Nemoj ih drzati u podrumu, steta za ploce, cuvaj to. Ja, nazalost sve razdelio, tenkre. A sve je pocelo pojavom ovih glupavih CD-a i Mp3-a, ccc

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90029.10.2016. u 08:08 - pre 90 meseci
Znaš ima dosta stvari za koje se danas pitamo kako smo to mogli, recimo "kako smo mogli da se vozimo u Fići" ili "kako smo mogli da slušamo zvuk keramičke igle"!? Istina je da smo uživali u tome pa sa Fićom išli i na more i u Italiju, a zvuk keramike slušali do (relativno) nedavno. Podsetiću da su svi stariji jukeboxovi imali baš takve igle i jedan od poslednjih koji pamtim je bio u "Mitrovićevom domu" na Avali u koji sam često odlazio. Niko nikada nije stavio primedbu na kvalitet zvuka! Pri tome ja sam posebno u to vreme bio pravi audiofil.

Drugo, da li čujete sebe šta pričate? Kupi gramofon, eno bagatela 100 e, kupi ovo, kupi ono. Uzgred, na pomenutim oglasima sam video daleko jeftinije, a sasvim pristojne gramofone, ali i pretpojačalo za glavu od "svega" 327 e ako sam dobro zapamtio. Ja sam čoveku savetovao besplatno rešenje.

Aco84 ako sam dobro razumeo jack je 5-polni DIN. Kupi znači jedan petopolni muški, dva cincha (pretpostavljam da ti je tako na pojačalu) i metar-dva stereo oklopljenog kabla pa poveži kako sam ranije napisao. Slušaj tako pa ako ti ostane želja za gramofonom ponovo se javi pa da raspravljamo o odgovarajućem rešenju.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

aco84
aleksandar milosavljevic
dsada
novi sad

Član broj: 335207
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 21


+1 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90029.10.2016. u 08:20 - pre 90 meseci
Citat:
Sava: Znaš ima dosta stvari za koje se danas pitamo kako smo to mogli, recimo "kako smo mogli da se vozimo u Fići" ili "kako smo mogli da slušamo zvuk keramičke igle"!? Istina je da smo uživali u tome pa sa Fićom išli i na more i u Italiju, a zvuk keramike slušali do (relativno) nedavno. Podsetiću da su svi stariji jukeboxovi imali baš takve igle i jedan od poslednjih koji pamtim je bio u "Mitrovićevom domu" na Avali u koji sam često odlazio. Niko nikada nije stavio primedbu na kvalitet zvuka! Pri tome ja sam posebno u to vreme bio pravi audiofil.

Drugo, da li čujete sebe šta pričate? Kupi gramofon, eno bagatela 100 e, kupi ovo, kupi ono. Uzgred, na pomenutim oglasima sam video daleko jeftinije, a sasvim pristojne gramofone, ali i pretpojačalo za glavu od "svega" 327 e ako sam dobro zapamtio. Ja sam čoveku savetovao besplatno rešenje.

Aco84 ako sam dobro razumeo jack je 5-polni DIN. Kupi znači jedan petopolni muški, dva cincha (pretpostavljam da ti je tako na pojačalu) i metar-dva stereo oklopljenog kabla pa poveži kako sam ranije napisao. Slušaj tako pa ako ti ostane želja za gramofonom ponovo se javi pa da raspravljamo o odgovarajućem rešenju.


pokusacu ima dobru iglu a uz njega i dalje imam rezervnu iglu koja je samo stajala u kutiji nova, jedini problem je sto mu je neko skinuo kajis/remen i sada to prvo moram da nadjem inace kada ga upalim radi...posto na netu ne mogu iscackati koji kajis ide za njega nasao sam u Poljskoj prodavaca i pitao ga koje su dimenzije za kajisa za moj gramofon ovo mi je poslao samo Belt - 46 cm Φ - 147, ja se zaista slabo razumijem oko toga mjerio sam tamo mislim da bi visina remena bila oko 8mm a obim i jest tako kako je on poslao 46 47 cm kada okruzim kanapom.
http://www.mgelectronic.rs/remen-trakasti-1470-x-100-x-600-mm
http://www.mgelectronic.rs/remen-trakasti-1470-x-050-x-800-mm
da li su to ti kajisi sa tih linkova?
Da u pravu si nekada je fica bio dobar,kao i vokmen koji je bio velik kao cigla i trosio mnogo baterija ali ipak slusao se i nosio za pasom niko se nije zalio. Prvo sto cu pokusati da osposobim ovaj svoj i da ga cujem kako zvuci ako ne bude ok onda cu gledati da nesto kupim.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90029.10.2016. u 08:32 - pre 90 meseci
@aco,

cena kaiša je takva da i ako ne bude odgovarajući nije strašno.
Pozovi tu radnju i reci im koja je prava dimenzija (to što su ti Poljaci naveli).
Slažem se sa Savom. Davati 80 ili više evra za stare gramofone više je nego suludo.
Ja sam moj, već pomenuti Dual nudio prvo za 50 pa 40 i na kraju 30 evra i niko mi se nije javio a tebi "stručnjak" preporučuje kupovinu za 80?
Sve bi to možda imalo smisla da imaš kolekciju ploča koje su nove ili dobro očuvane, bez ogrebotina, bez prašine u brazdama...i da onda uživaš u zvuku neke vrhunske MM ili MC glave.
 
Odgovor na temu

aco84
aleksandar milosavljevic
dsada
novi sad

Član broj: 335207
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 21


+1 Profil

icon Re: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 90029.10.2016. u 08:52 - pre 90 meseci
Pokusacu, uslucaju da to nista ne bude kako treba...Ne znam koji gramofon da kupim na kraju, cjene zaista variraja ja ne trazim nista posebno da se moze povezati sa pojacalom i pustiti ploca da zvuci ok i to je to :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Gramofon UNITRA Artur Stereo WG 900

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13087 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.