Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332606 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:32 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A sta je problem i ako jesam? Evo, prilikom sledece promene nacionalne pripadnosti cu razmotriti da budem Belorus. Belorusi su jedan od retkih naroda u Evropi koji se ne mrze sa svojim komsijama, sasvim su im OK i Poljaci u Rusi.


Za sada se ne mrze. Sta nosi sutra to niko ne zna. Pola Belorusije je nekada bilo poljska !

Inace u WWII ratu Belorusija je izgubila rekordih 25% stanovnika. Toliko o mirnom i lepom delu zemljine kugle.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:33 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Dobro. Sve to stoji. Ali takodje stoji i da bi Srbi voleli drzavu u kojoj kriminal konvergira ka nuli, da na ulici nema osoba koje izgledaju opasno po okolinu, da imaju nultu stopu nezaposlenosti, da imaju ulice sa 8 traka po gradu, a autoput sa 6 traka u perfektnom stanju van grada, da imaju cist i jeftin gradski prevoz, da imaju metro, da benzin placaju pola evra litar... Mozda je nemoguce takvo nesto imati na ovoj teritoriji i u ovim okolnostima, ali mislim da se mozemo sloziti oko toga da bi bilo lepo i da bi ljudi to voleli.



To sve imaju i Madjari, zamisli cak imaju i RV koje leti sa novim i modernim avionima a ne remontuju krseve iz USSR po istoj ceni? :)
Dakle, u cemu je to Belorusija specificna za tebe, i naslov?

Da, i u Budimpesti ti sofer autobusa zahvali sa 'hazard light' kad mu das prvenstvo, mada to svakako moras.

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:36 - pre 71 meseci
Citat:
DaliborP:
Ajde za pocetak da ne pricas u ime svih Srba, vec samo u svoje. Kao da citam naslov iz Informera. Evo samo na ovoj temi mozes naci druge srbe koji se ne slazu sa tobom.

Kad sam pokrenuo temu, bio sam u dilemi da li na kraju naslova staviti znak pitanja, ali nisam jer bi tada delovalo da i sam to dovodim u pitanje. Ne mogu da govorim samo u svoje ime jer se na forumu i inace ne izjasnjavam kao Srbin, objasnio sam vise puta, Ustav Srbije daje pravo ljudima na slobodan izbor nacionalnoste pripadnsti kao i da istu povremeno menjaju i ja samo koristim svoje ustavno pravo. Mogao sam umesto Srbi napisati Bugari, Slovaci, Makedonci... nevezano za moju nacionalnu pripadnost, ali posto su polovina ljudi na forumu Srbi, onda bolje ovako, da mogu procitati da li se ljudi slazu sa konstatacijom, ili ne i ako ne zbog cega.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:38 - pre 71 meseci
Citat:
DusanSukovic: To sve imaju i Madjari, zamisli cak imaju i RV koje leti sa novim i modernim avionima a ne remontuju krseve iz USSR po istoj ceni? :)
Dakle, u cemu je to Belorusija specificna za tebe, i naslov?

Da, i u Budimpesti ti sofer autobusa zahvali sa 'hazard light' kad mu das prvenstvo, mada to svakako moras.


nisu problem ni Belorusi ni Madjari, sve su to mali anrodi koji se snalaze kako mogu i umeju.

Problem smo u sustini mi Srbi jer smo upali u neku beskonacnu petlju, inata, uvredjenog ponosa i ne mozemo da izadjemo iz nje.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:42 - pre 71 meseci
Citat:
Jamajca: nisu problem ni Belorusi ni Madjari, sve su to mali anrodi koji se snalaze kako mogu i umeju.

Problem smo u sustini mi Srbi jer smo upali u neku beskonacnu petlju, inata, uvredjenog ponosa i ne mozemo da izadjemo iz nje.



Pa nema u medjunarodnoj politici uvredjenog ponosa i inata. Citiracu svojim recima instrukcije diplomatskim izaslanicima Dubrovacke Republike koji su isli za Istanbul : "Sve im obecajte, samo nam slobodu sacuvajte".


Kud ces bolje definicije diplomatskog zadatka? Nije im boss rekao otpevajte im Hasanaginicu, slobodan prepev, posle cemo videti sta i kako?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:43 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kad sam pokrenuo temu, bio sam u dilemi da li na kraju naslova staviti znak pitanja, ali nisam jer bi tada delovalo da i sam to dovodim u pitanje. Ne mogu da govorim samo u svoje ime jer se na forumu i inace ne izjasnjavam kao Srbin, objasnio sam vise puta, Ustav Srbije daje pravo ljudima na slobodan izbor nacionalnoste pripadnsti kao i da istu povremeno menjaju i ja samo koristim svoje ustavno pravo. Mogao sam umesto Srbi napisati Bugari, Slovaci, Makedonci... nevezano za moju nacionalnu pripadnost, ali posto su polovina ljudi na forumu Srbi, onda bolje ovako, da mogu procitati da li se ljudi slazu sa konstatacijom, ili ne i ako ne zbog cega.

Aha, jasno mi je. Neces da odgovoris, radije ces da pises gluposti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:46 - pre 71 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Ja tvrdio da je u Srbiji super u odnosu na bilo koga?
...
Druze iritira me tvoj naslov gde ti konstatujes da je Belorusija drzava koju bi Srbi voleli da imaju.
...
odakle crpis izvore za tvoj zakljucak da je Beloriusija nas ideal (ajde Srba recimo) ?

Izvini ako sam pogresno zakljucio, ali deluje da se ne slazes da bi Srbi voleli da imaju drzavu kao sto je Belorusija, vec im vise odgovara ovakva kakva jeste. Dakle, jednostavno stavis na vagu dve drzave, Srbiju i Belorusiju, sve ostale zanemaris i izjasnis se koju smatras boljnom drzavom. Moj jasan stav je da ce se vecina ovdasnjeg stanovnistva izjasniti da je Belorusija bolja (ukoliko su makar jedan dan proveli tamo). A ako nisu bili nego su se informisali preko informera, onda nista.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:49 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Izvini ako sam pogresno zakljucio, ali deluje da se ne slazes da bi Srbi voleli da imaju drzavu kao sto je Belorusija, vec im vise odgovara ovakva kakva jeste. Dakle, jednostavno stavis na vagu dve drzave, Srbiju i Belorusiju, sve ostale zanemaris i izjasnis se koju smatras boljnom drzavom. Moj jasan stav je da ce se vecina ovdasnjeg stanovnistva izjasniti da je Belorusija bolja (ukoliko su makar jedan dan proveli tamo). A ako nisu bili nego su se informisali preko informera, onda nista.


Naravno da si pogresno zakljucio. Pretpostavljam da je Belorusija pocetak serije tvojih natpisa o drzavama koje bi Srbi voleli da imaju, posto u svetu ima 50 i kusur boljih drzava od Belorusije?


EDIT:

https://en.wikipedia.org/wiki/...ies_by_Human_Development_Index

Evo za pocetak predlog, Rumunija, Montenegro, Hrvatska svi imaju veci HDI index od Belarusije i Srbije , mozes i njih da obradis..?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 09:59 - pre 71 meseci
Citat:
Za sada se ne mrze. Sta nosi sutra to niko ne zna. Pola Belorusije je nekada bilo poljska !

Inace u WWII ratu Belorusija je izgubila rekordih 25% stanovnika. Toliko o mirnom i lepom delu zemljine kugle.

Utoliko vise cudi sto Srbi i Hrvati odmeravaju ciji je bio veci u WWII. Mislim doprinos.

Ova prva konstatacija je veoma interesantna, ali - 99% Srba ce se takodje izjasniti kao Madjari ako im se ukaze prilika da dobiju madjarski pasos i dokopaju se Nemacke... Ima na ovom forumu tema o tome. Evo, ja prvi sa saglasan da se madjarska granica sa Horgosa pomeri dole ispod Preseva, pa da ja uzmem Madjarski pasos a da problem Kosova postane unutrasnje pitanje Madjarske. Poenta je da niti ja zelim da uzmem pusku i ubijem nekog da bi se to desilo, niti hoce neki Belorus da uzme pusku kako bi poljsku granicu pomerio tako negde ispred Smolenska. Takodje, ono sto je bitno - niti Madjarima treba granica kod Preseva, niti Poljacima treba granica kod Smolenska

Citat:
To sve imaju i Madjari, zamisli cak imaju i RV koje leti sa novim i modernim avionima a ne remontuju krseve iz USSR po istoj ceni?
Dakle, u cemu je to Belorusija specificna za tebe, i naslov?

U odnosu na Madjarsku? Ali na ovom forumu imamo jednu temu o Srbima koji bi voleli da im drzava bude Madjarska, mnogi su to uspeli, a drugi jos uvek pokusavaju, tako da nema razloga da se u cast Belorusije takodje ne raspravlja na temi kao sto je ova.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:05 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Utoliko vise cudi sto Srbi i Hrvati odmeravaju ciji je bio veci u WWII. Mislim doprinos.

Ova prva konstatacija je veoma interesantna, ali - 99% Srba ce se takodje izjasniti kao Madjari ako im se ukaze prilika da dobiju madjarski pasos i dokopaju se Nemacke... Ima na ovom forumu tema o tome. Evo, ja prvi sa saglasan da se madjarska granica sa Horgosa pomeri dole ispod Preseva, pa da ja uzmem Madjarski pasos a da problem Kosova postane unutrasnje pitanje Madjarske. Poenta je da niti ja zelim da uzmem pusku i ubijem nekog da bi se to desilo, niti hoce neki Belorus da uzme pusku kako bi poljsku granicu pomerio tako negde ispred Smolenska. Takodje, ono sto je bitno - niti Madjarima treba granica kod Preseva, niti Poljacima treba granica kod Smolenska :D



Eto vidis, opet niko ne bi pomislio na Belorusiju (Madjarska/Nemacka) , nema veze sto ti bi voleo da se izjasnis kao Belorus :D Salu na stranu mislim da si nespretno formulisao topic :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:06 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
pokusavaju, tako da nema razloga da se u cast Belorusije takodje ne raspravlja na temi kao sto je ova.


Teoretski moguce, kad Belorusija udje u EU, i odluci da ponudi Srbaljima pasose za free. Ali to ce bidne na Sveti Nikad :)
Sto bi reko Bora Chorba "Teoretski to lepo zvuci, malo je drugacije u praksi" :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:08 - pre 71 meseci
Citat:
Jamajca: da jeste kako da ne. Cela SR Srbija je imala manji BDP od SR Hrvatske, ne znam kako je onda mogla da ima firmu unutar svog BDP koja ima veci BDP od Hrvatske ? prekontrolisi malo svoju matematiku pa se javi da nastavimo.

Genex i Inex su drzali vecinu hotela po HR za pocetak, kao i nebrojeno firmi po HR, plus su bili dominatni za spoljnu trgovinu. Slicno kao Coca-Cola, generise 10% bdp-a i 1% poreza. Ali dobro dalo bi se diskutovati na ovu temu, ja sam je cuo nebrojeno puta ranije, ali nigde nemam podatke, kao sto nemam podatke o bpd-u republika iz tog vremena 60-tih/70-tih.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:19 - pre 71 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Naravno da si pogresno zakljucio. Pretpostavljam da je Belorusija pocetak serije tvojih natpisa o drzavama koje bi Srbi voleli da imaju, posto u svetu ima 50 i kusur boljih drzava od Belorusije?
...
Evo za pocetak predlog, Rumunija, Montenegro, Hrvatska svi imaju veci HDI index od Belarusije i Srbije , mozes i njih da obradis..?

Drzave EU nisu zanimljive za poredjenje, jer svakako svaki Srbin bi voleo da ima drzavu za koju ne treba radna dozvola za rad u Nemackoj, ili postoji neka znatno jednostavnija i liberalnija birokratija, tako da bi tema propala, nema oko cega da se polemise. Crna Gora dolazi u obzir, ali tamo je sve isto ao u Srbiji - kriminal, korupcija, losa ekonomija, losa putna infrastruktura, losa komunalna infrastruktura, divlja gradnja, nezaposlenost, rad na crno i tako dalje, Crna Gora = Srbija, tako da nema o cemu da se polemise, kako odgovoriti na pitanje - da li bi Srbi voleli drugu drzavu a istu takvu kao sto je Srbija.

Sledeci kandidati za razmatranje mogu da budu naprimer Oman ili Kazahstan, kad ih budem posetio mogu pokrenuti odgovarajuce teme.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:22 - pre 71 meseci
dejanet, prvo nauci i definiciju BDP. Hotel koji posluje u HR je deo HR BDP bez obzira ko mu je vlasnik.

Apsurdno je govoriti o GDP firme. Mozemo govoriti o vrednosti firme na berzi, zatim prihodima i profitu firme.

Nedeljkovicu,

kako ti to posmatras demagoski. "Vecina Srba zeli da im drzava bude madjarska pa su uzeli madjarski pasos"

:-D

vecinu Srba zabole uvo i za Madjarsku i za Srbiju, a pasos uzimaju jer je EU i daje bar za sada mogucnost da se radi u EU. 99,99% i etnickih Madjara koji uzme pasos nece ni u ludilu otici da zivi u MAdjarsku, a kamoli Srbi.


Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:23 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
DusanSukovic:
Zbog cega ne moze? Jel nam manji IQ, jesmo lenji, ruzniji? Ima li nas manje? Jel nam drzava manja? Imamo li vazduh, sunce, kisu, ruke nase?

Ne znam, odgovori ti umesto mene. Evo, u danasnjim novinama imas reportazu o stanju autoputeva kroz Srbiju. Nasuprot tome, autoput kroz Belorusiju ima 6 traka i svih 6 su u perfektom stanju, izgradjene kvalitetno, nije naplacen 12cm debeo sloj a ugradjen 6cm kao kod nas, jednostavno vec nakon kilometar pod tockovima osecas u kojoj drzavi ima korupcije a u kojoj je nema.

https://www.blic.rs/vesti/drus...ju-i-bubrezi-i-tockovi/k10cent

A za to vreme u Belorusiji:
https://www.shutterstock.com/v...ic-highway-wide-shot-cars.html



Pa sto ne napravi temu Holandija zemlja kakvu bi Srbi voleli da imaju. Evo A2 autoput Amsterdam - Utreht, ima 5 traka + 2 zaustavne + veliku damping zonu u svakom smeru :D :D :D

Pocepali su ga sto se autoputeva tice, ako si kamiondzija - zivot je strava u NL :D :D :D
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:43 - pre 71 meseci
Da, jos ispada kao da su dobri autoputevi najvece dostignuce neke drzave.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 10:50 - pre 71 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa sto ne napravi temu Holandija zemlja kakvu bi Srbi voleli da imaju


A pa ne može tako. Sa autoputevima bi dobili i:

* veća prava za LGBT populaciju i uživaoce opojnih droga
* dobar procenat stanovništva koje nije baš srpski belo
* vlast koja priznaje delimičnu odgovornost za Srebrenicu
* bicikliste
* pravnu državu

a to Srbin baš ne bi ako ne mora
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 11:08 - pre 71 meseci
* nemaju harizmaticnog vodju
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 12:15 - pre 71 meseci
Citat:
DaliborP:
Da, jos ispada kao da su dobri autoputevi najvece dostignuce neke drzave.


Realno i Hrvati su ga pocepali - sto se regiona tice, samo raja ne moze da ih koristi, putarina su im tri puta vece nego u Srbiji. Ko moze - vozi se sporednim putevima, tako da ne samo sto su kvalitetni autoputevi, nego ce biti i jako dobro ocuvani :D :D :D
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju25.05.2018. u 12:38 - pre 71 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic: Sto je Belorusija bolja od Srbije? Vlada inflacija, plate strogo kontrolisane, diktatura sovjetskog tipa gde se progone politicki protivnici? Jel to nama treba?


Evo, za pocetak da ponovim neke od razloga koji su izneti jos u uvodnoj poruci:
Citat:
Pre svega, kriminal koji konvergira ka nuli. Vecina evropskih prestonica je sto zbog lokalnog stanovnistva sto zbog doseljenika sklonih kriminalu postala mesto na kom prosecan covek oseca neku bojazan za zivot, zdravlje i imovinu, ako ne danju onda svakako nocu. Minsk i dalje odaje utisak veoma bezbednog mesta gde na ulicama nema nikakvih osoba koje izgledaju opasno po okolinu. Zatim nezaposlenost koja takodje konvergira ka nuli. Saobracaj koji perfektno funkcionise - siroke ulice sa 8 traka omogucuju odvijanje saobracaja bez ikakvih zastoja, cak i u vreme kada svi idu na posao. Svuda reklame da treba sacuvati prirodu, parkirati automobil i koristiti gradski prevoz, za koji karta kosta oko 30 dinara. Autobusa ima dovoljno, savrseno su cisti i kad god sam usao bilo je mesta za sedenje. Za razliku od Beograda koji o metrou decenijama prica, Minsk ima metro kojim se vecina ljudi brzo i lako prebacuje iz jednog dela grada u drugi. Automobili slicne starosti kao u Beogradu, mada se vise voze gradski terenci, jer je benzin oko pola evra litar, a gas jos upola jeftiniji, pa niko ne razmislja o potrosnji. Na ulicama nema nikakvih prosjaka niti semaforskih peraca vetrobrana, takvo nesto ovde ne postoji.


U diktaturama sovjetskog tipa je normalno da nema kriminala. Pa eto i mi u SFRJ smo imali nisku stopu kriminala. Sto se tice nezaposlenosti, naravno, i SFRJ je imala nisku nezaposlenost. Svi su dobijali malu platu po koeficijentu...
ne pominjes krizu iz 2011 kad je Lukasenko digao platu na 500$.
Ostalo je zemlja koja ima prirodne resurse...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332606 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.