Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334643 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 11:04 - pre 72 meseci
Citat:
Belorusi su se na referendumu 1996. ogromnom većinom – 80 odsto – glasali protiv ukidanja smrtne kazne. Međunarodni posmatrači su ocenili taj referendum kao neregularan.


Sunce ti hebem kakva diktatura, za razliku od BBC-jeve Britanije i ostatka EU gde se o ovakvim stvarima odlučuje demokratski.

A da ne pričamo o pravu na fer suđenje, poštovanju ljudskih prava itd. Strašno. Sablaznio sam se.

Citat:
1954-1961, u Keniji, u znak odmazde zbog ubistva 32 belih kolonista, britanska vlast je istrebila 300.000 pripadnika Kikuju naroda i odvela još 1,5 miliona u koncentracione logore.
 
Odgovor na temu

mb57

Član broj: 337338
Poruke: 401



+412 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 11:15 - pre 72 meseci
Nema veze sve navedeno ako zapad kaže da je diktatura onda je diktatura.
Oni imaju pravo da odlučuju i u njihovu se ne sumnja!
Eto, ako su rekli da je Irak imao hemijsko oružje, nema veze što ga nije imao. Dovoljno je pomisliti šta bi Irak mogao da uradi da ga je kojim slučajem imao i onda je opravdana agresija na Irak i broj od stotine hiljada nevino stradalih ljudi je čista demokratija!
E, kada je reč o Belorusiji, to je mračnjaštvo i za svaku osudu!
Da je Belorusija prijatelj (sluga) zapada kao Saudijska Arabija, onda bi bila pojam demokratije.
Tako se definiše demokratija po zapadnim standardima!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 11:16 - pre 72 meseci
Joj joj joj, dušebrižni Britanci i njihov propedofilski BBC, oni su našli da pridikuju o uslovima u zatvorima i o kaznenoj politici.

Što nisu napravili ovakav izveštaj o stanju u Gvantanamu, tamo se zapravo vrše i tajna mučenja, i tajne egzekucije. Samo nema tajnih suđenja. Zapravo, nema nkakvih suđenja, u Gvantanamu su zatočeni ljudi bez presude. Uhapse čoveka Avganistanca u sred Avganistana, dok čuva stado ovaca, i drži pušku radi svoje zaštite i zaštite stada. Kažu - možda je Al Kaidin čovek.

U Belorusiji bar postoji sudska odluka i tačna procedura kada i kako se vrši smrtna kazna. Samo što ta procedura nije po volji Englezima. Ne zato što ne valja, već zato što je beloruska.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 14:27 - pre 72 meseci
U Srbiji je dve trecine gradjana za vracanje smrtne kazne, tako da po ovom pitanju tema iz naslova nesumnjivo stoji. I ja sam za, sta koji moj silujes i ubijes dete od 3 godine i sad ja da ti finansiram smestaj i ishranu? Metak i cao, nema potrebe porodicu obavestavati da dolazi i oplakuje monstruma.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 15:20 - pre 72 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: U Srbiji je dve trecine gradjana za vracanje smrtne kazne, tako da po ovom pitanju tema iz naslova nesumnjivo stoji. I ja sam za, sta koji moj silujes i ubijes dete od 3 godine i sad ja da ti finansiram smestaj i ishranu? Metak i cao, nema potrebe porodicu obavestavati da dolazi i oplakuje monstruma.



A recimo, sta ako tebe neko nabedi da si silovao i ubio dete od 3 godine, a ti nisi to ucinio? Sta bi rekao na to? Metak u njokalicu isto? Moze?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 15:41 - pre 72 meseci
^

To stoji, i ovaj Belorus je 100% bio nevin nabeđen, jer je i pre toga već jednom bio osuđen na smrtnu kaznu zbog ubistva, pa pomilovan. A i čovek je sam na suđenju lepo rekao da se ničega ne seća jer je bio pijan. Garantovano je bio prodemokratski i prozapadno orijentisan, pa mu je diktatura smestila dokaze i svedoke.

Jadničko, nije imao dovoljno svetla u ćeliji, stražari su mu se podrugljivo obraćali... Srce mi se cepa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 15:42 - pre 72 meseci
Citat:
A recimo, sta ako tebe neko nabedi da si silovao i ubio dete od 3 godine, a ti nisi to ucinio? Sta bi rekao na to? Metak u njokalicu isto? Moze?

Razmisljao sam o tom pitanju pre nego sto si ga postavio - generalno mi je podjednako neprihvatljivo da popijem metak ili da presedim 30 godina iza brave zbog neceg sto nisam ucinio, tako da ostaje mi da se odbranim ako mogu, a ako gomila dokaza govori protiv mene i ne mogu se bas nikako odbraniti onda... daj metak i da zavrsimo sa tim.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 15:43 - pre 72 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
U Srbiji je dve trecine gradjana za vracanje smrtne kazne, tako da po ovom pitanju tema iz naslova nesumnjivo stoji. I ja sam za, sta koji moj silujes i ubijes dete od 3 godine i sad ja da ti finansiram smestaj i ishranu? Metak i cao, nema potrebe porodicu obavestavati da dolazi i oplakuje monstruma.


Btw, Srbija ima najmanje akademski obrazovanih gradjana u Evropi, tako da tvoje zalaganje i njihovo zalaganje veoma diskutabilno. Za tvoju informaciju Svedska je ukinula vec 1924 godine smrtnu kaznu. Verujem da bi ogromna vecina te dve trecine i ti licno odmah zapalili za Svedsku da moze da se ode, ili se varam? :-) Kud bi pre isao Belorusija ili Svedska? :D

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 15:49 - pre 72 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
A recimo, sta ako tebe neko nabedi da si silovao i ubio dete od 3 godine, a ti nisi to ucinio? Sta bi rekao na to? Metak u njokalicu isto? Moze?

Razmisljao sam o tom pitanju pre nego sto si ga postavio - generalno mi je podjednako neprihvatljivo da popijem metak ili da presedim 30 godina iza brave zbog neceg sto nisam ucinio, tako da ostaje mi da se odbranim ako mogu, a ako gomila dokaza govori protiv mene i ne mogu se bas nikako odbraniti onda... daj metak i da zavrsimo sa tim.



Ali covece to nije PRAVDA. Istorija poznaje milion slucajeva nevino osudjenih, pogubljenih? Zar nije pravna poslovica "Bolje 100 krivih na slobodi, nego jedan nevin u zatvoru" ? Uostalom postoji masa istrazivanja da smrtna kazna nista ne sprecava, cemu to onda? Priznajem da sam i ja par puta imao jaku reakciju na neke zlocine (Slucaj Tijane Juric) , ali ipak, po meni njenom ubici sprasiti sad metak u potiljak u nekom podrumu za to - gadi mi se i kao sam zlocin sto je on ucinio. Btw, najprosperitetnije zemlje na svetu su gde je sloboda stampe gotovo 100 %, ukinuta smrtna kazna pre skoro 100 godina i da ne nabrajam ostalo znate i sami..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 16:53 - pre 72 meseci
A PRAVDA je ovo sto imamo u demokratskoj nam Srbijici? Ili je pravda ovo:

Citat:
Migrantu iz Iraka koji je osuđen na šest godina zatvora zbog silovanja 10-godišnjeg dečaka poreklom iz Srbije, ponovo će se suditi, nakon što je Viši sud odbacio presudu, prenosi "Sun".

Amir A. (20) silovao je dečaka na bazenu u Beču prošlog decembra.

On je napao dečaka u svlačionici a zatim se vratio da pliva.

Dečak se obratio spasiocu na bazenu koji je obavestio policiju i Iračanin je uhapšen.

Amir A. je priznao krivicu i branio se rekavši da “nije imao seks četiri meseca”.

Dečak je odveden u bolnicu sa teškim povredama.

https://www.blic.rs/vesti/svet...lovao-decaka-iz-srbije/46n07tb

Ja sam pre za greske Beloruskog tipa, nego ove zapadne...
Belorusi su 100% u pravu, svi ne zasluzuju da zive. Kamo srece da u Srbiji postoji smrtna kazna za najteze zlocine.

...
I btw. najveci pobornici "PRAVDE", i protivnici smrtne kazne, su upravo one zemlje koje u treptaju oka odluce da pobiju na 100 000 nevinih, i naprave humanitrarnu katastrofu u citavim zemljama - a zarad promene vlasti i uspostavljanja svojih interesa. I pritom to cinicno nazovu "humanitarnom intervencijom". Dakako, bez postovanja medjunarodnih zakona, jer upravo oni znaju sta je za svakog dobro... i kako kome krojiti kapu - zrtve su tu "kolateralna steta".

I sad, ta ekipa prica o pravdi i pravu... vodi debate o smrtnoj kazni, iscudjava se. LOL.



 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 17:33 - pre 72 meseci
Citat:
DusanSukovic: Za tvoju informaciju Svedska je ukinula vec 1924 godine smrtnu kaznu.


Smrtna kazna u Švedskoj je mogla najranije biti ukinuta samo u doba Ulofa Palmea i socijalista, a to su 1970-e. Ti si tu nešto debelo fulao za pola veka.
I zakon o sterilizaciji je u Švedskoj ukinuo Ulof Palme. Do tada, za počinjeno delo dobiješ zatvor, a možda i sterilizaciju - da ne bi (više) mogao imati decu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 17:52 - pre 72 meseci
Singapur, Japan, UAE, USA - imaju smrtnu kaznu i aktivno je izvrsavaju. Rusija ima smrtnu kaznu medjutim od 1996 nije izvrsena. Sta nam to govori? Skoro pa nista cini mi se, glup i tendeciozan tekst sa BBC-a polarise raju oko gluposti...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 21:02 - pre 72 meseci
Citat:
Svedska je ukinula vec 1924 godine smrtnu kaznu.

Pa da,i onda policija kokne Olof Palme.Bese da ni istraga nije do kraja zavrsena.

Ajde da da budemo civilizovani i kazemo da je smrtna njesra,ali za kradju saka,ruka,za silovanje ode penis ili klitoris,

za klevetu i pretnju ubistvom ode jezik.Sta mozemo jos,pa neke varijacije.Recimo da se mazne neki bubreg,kostana srz,koža.

Mogu ja jos ili da ostanemo na smrtnoj?!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 21:04 - pre 72 meseci
Sceka

Slažem se da nije baš umesno porediti Srbiju i Albaniju, u većem delu novije istorije Srbija je za Albaniju bila super turbo ozbiljna država, naspram jednog ploudivljeg skupa plemena u kojem je na primer krvna osveta bila jedan od načina društvene komunikacije. Slično važi i za vođe. Na našu žalost, devedesetih smo pokazali da i mi imamo svoju tamnu stranu. Zar nismo stvarali Veliku Srbiju? Čak i danas imamo pojedince čija je osnovna profesija srbovanje. To što projekat Velika Srbija nije uspeo, a projekat Velika Albanija ima šansu, što su velike svetske sile prvi uspešno osujetile, a drugi manje ili više glasno podržavaju, to je neki sasvim drugi par opanaka.

vladd

Da, sve je to lepo što kažeš, ali ne odgovara istini, tj. ti si u pravu, ali grešiš. Čak ni u Srbiji ovakvoj kakva jeste, ni jedna vlast se nije ustoličila revolucijom, oružanom pobunom ili vojnim udarom, bar ne od dvehiljadite. Svaka je izabrana potpuno demokratski i legalno. E sad, ako je društvo zaostalo i primitivno, nespobno da stvori funkcionalnu državu, ko je tu kriv. Najlakše je okriviti vlast, tj. državu, ali bi trebalo znati da ovo prvo izvire iz drugog, a ne obratno i tu leži problem. Narodski se to kaže, da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje.

U vezi smrtne kazne. Najpre, nije toliko bitno samo kako se izjašnjavaju građani u datom trenutku, već i međunarodne konvencije i ugovori. Srbija je članica saveta evrope ako se ne varam, a to ne može biti zemlja koja ima smrtnu kaznu. Ispravite me ako grešim.

U svakom slučaju, ovo je jedna prilično teška tema i ne bi trebalo tako lako se određivati prema istoj. Usuđujem se ipak da kažem kako sam protiv smrtne kazne. Prvo, ispostavilo se da su u nekim slučajevima ljudi robijali za delo koje nisu počinili ili je čak na njima izvršena smrtna kazna. Koliko god malo ovakvih slučajeva bilo, bolje je da deset krivaca bude na slobodi, nego jedan nevin smaknut. Drugo, postavlja se pitanje šta je cilj i smisao smrtne kazne? Meni se čini da toga nema, osim ako je u pitanju osveta. Mi ipak ne živimo u vremenima od pre pet hiljada godina kada je važila ona "oko za oko, zub za zub". Zato, pošto ne postoji pojedinac jači od zajednice, doživotna robija bez prava na pomilovanje je sasvim dovoljna kazna. Time se potpuno eliminiše opasnost po društvo, a ono samo kao neuporedivo jače se ne srozava na nivo zločinca.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju16.05.2018. u 23:01 - pre 72 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa da, ...


Ma de bre čoveče ukidanje smrtne kazne 1924!? Tada su još postojali zoološki vrtovi u kojima su držani crnci. Poslednje žene u Evropi su dobile pravo glasa, pravo da imaju sopstveni račun u banci itd. tek sredinom 70-ih. Švedska je do Ulofa Palmea bila teška fašistička vukohebina. Pa imali su zakon o sterilizaciji na snazi, to je sto puta gore od smrtne kazne.

U svim državama u Evropi su nakon WW2 izvršavane smrtne kazne, a to je znači druga polovina 40-ih. To eventualno da je neka država prva ukinula eventualno krajem 60-ih.

Ko zna šta je ovaj stručnjak negde pročitao ili čuo.

Možda je u nekoj zemlji 1924. poslednja smrtna kazna izvršena, jer niko nije počinio zločin za smrtnu kaznu, ili ga nisu uhvatili, ili je pomilovan itd... ili je možda negde 1924. ukinuta smrtna kazna za određenu vrstu zločina, ali da je totalno ukinuta - to nema šanse.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.05.2018. u 02:56 - pre 72 meseci
Citat:
bananaphone:
Singapur, Japan, UAE, USA - imaju smrtnu kaznu i aktivno je izvrsavaju. Rusija ima smrtnu kaznu medjutim od 1996 nije izvrsena. Sta nam to govori? Skoro pa nista cini mi se, glup i tendeciozan tekst sa BBC-a polarise raju oko gluposti...



Koja je svrha smrtne kazne ? Ne vidim neke svrhe osim primitivne osvete, kao prevencija - ne.

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.05.2018. u 03:00 - pre 72 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa da, ...


Ma de bre čoveče ukidanje smrtne kazne 1924!? Tada su još postojali zoološki vrtovi u kojima su držani crnci. Poslednje žene u Evropi su dobile pravo glasa, pravo da imaju sopstveni račun u banci itd. tek sredinom 70-ih. Švedska je do Ulofa Palmea bila teška fašistička vukohebina. Pa imali su zakon o sterilizaciji na snazi, to je sto puta gore od smrtne kazne.

U svim državama u Evropi su nakon WW2 izvršavane smrtne kazne, a to je znači druga polovina 40-ih. To eventualno da je neka država prva ukinula eventualno krajem 60-ih.

Ko zna šta je ovaj stručnjak negde pročitao ili čuo.

Možda je u nekoj zemlji 1924. poslednja smrtna kazna izvršena, jer niko nije počinio zločin za smrtnu kaznu, ili ga nisu uhvatili, ili je pomilovan itd... ili je možda negde 1924. ukinuta smrtna kazna za određenu vrstu zločina, ali da je totalno ukinuta - to nema šanse.



Svedska, ukinuta 1921, i u vreme ratnog stanja 1973.

https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment_in_Europe



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.05.2018. u 03:03 - pre 72 meseci
Citat:
Bradzorf012:
U vezi smrtne kazne. Najpre, nije toliko bitno samo kako se izjašnjavaju građani u datom trenutku, već i međunarodne konvencije i ugovori. Srbija je članica saveta evrope ako se ne varam, a to ne može biti zemlja koja ima smrtnu kaznu. Ispravite me ako grešim.



Potpisane medjunarodne konvencije i ugovori od strane Srbije su deo domacih pozitivnih propisa.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.05.2018. u 03:06 - pre 72 meseci
Citat:
bananaphone:
Singapur, Japan, UAE, USA - imaju smrtnu kaznu i aktivno je izvrsavaju. Rusija ima smrtnu kaznu medjutim od 1996 nije izvrsena. Sta nam to govori? Skoro pa nista cini mi se, glup i tendeciozan tekst sa BBC-a polarise raju oko gluposti...



Cela Evropa nema vise smrtnu kaznu, a i ti zivis u Evropskoj drzavi, sta nam to govori?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.05.2018. u 03:08 - pre 72 meseci
Citat:
Cube25:

I btw. najveci pobornici "PRAVDE", i protivnici smrtne kazne, su upravo one zemlje koje u treptaju oka odluce da pobiju na 100 000 nevinih, i naprave humanitrarnu katastrofu u citavim zemljama - a zarad promene vlasti i uspostavljanja svojih interesa. I pritom to cinicno nazovu "humanitarnom intervencijom". Dakako, bez postovanja medjunarodnih zakona, jer upravo oni znaju sta je za svakog dobro... i kako kome krojiti kapu - zrtve su tu "kolateralna steta".

I sad, ta ekipa prica o pravdi i pravu... vodi debate o smrtnoj kazni, iscudjava se. LOL.




Druze, koliko se ne varam i mi smo imali u komsiluku ratove u kojima "Srbija nije ucestvovala" pa izginu tu dosta ljudi, a?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334643 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.