Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335278 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.10.2016. u 19:46 - pre 92 meseci

nažalost ili na žalost


Piše se i jedno i drugo.

Spojeno nažalost kao prilog: nažalost, desilo se nešto ili nažalost, reći ću vam nešto.
Rastavljeno na žalost kad iza nje sledi genitiv: na žalost većine gledalaca film je otkazan.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.10.2016. u 20:25 - pre 92 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi:
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
ssi:
Citat:
Bradzorf012: Ne moguće, ja sad ništa ne kontam .


Znamo, nisi morao to da napises.


Ne, na žalost ne znate...


Profesore, „nažalost” se piše spojeno.


Stidim se.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju01.10.2016. u 20:37 - pre 92 meseci
Hahah kad god neko pogreši ispadne da je to uradio da bi mene zazao. Inače su svi nepogrešivi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 07:55 - pre 92 meseci
Citat:
Emmy:
Citat:
vladd:

Kakva crna diktatura ili demokratija, to su propagandne gluposti, nema vece diktature nego u USA, po svim parametrima.


ahahaha



Brasno?


Mislis da gradjani imaju mogucnost glasanja?
Prividnu, ugusenu, elektori su bitniji, anuliraju "pogresan" izbor gradjana.
Sloboda da se svako kandiduje za predsednika, samo ako moze da angazuje 30-50 mil$ da bi "narod" uopste bio obavesten preko medija..da postoji "kandidat" van establismenta.
Rezervati, mislim da je to najveca tekovina demokratije..
Sluzba koja prati privatan zivot gradjanina..a ne zove se udba? To je takodje odlika velikih sloboda, pardon, razlog je izmisljeni terorizam.."precrime"?
Kartelski monopoli, sto omogucavaju slobodu gradjanina da bira sve sto kartel ponudi..
Zdravstvena zastita, bazicna je minimalna, a dobra za dobre novce, ako se nema para nema zastite..no money no honey..

Posao se lako gubi bez prava na zalbu, istina,nesto se lakse nalazi u usluznim delatnostima, ali to za kreativnog gradjanina predstavlja problem, kako od nastavnika ili inzenjera da postane konobar..

Drzavno stampanje novca preo"privatne" firme, bez ekonomske opravdanosti, efekti anulirani oruzjem i silom..ekonomija prestala da bude nauka(nikada nije ni bila istina), vec oruzje..
Privid i farsa..

Pa se smeskaj u plicaku..
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 09:31 - pre 92 meseci
@vladd - a nesto o Belorusiji da napises, kakva je situacija tamo po tvojoj proceni?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 09:34 - pre 92 meseci
Ako nisi primetio, napisao je.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 10:31 - pre 92 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
Emmy:
Citat:
vladd:

Kakva crna diktatura ili demokratija, to su propagandne gluposti, nema vece diktature nego u USA, po svim parametrima.


ahahaha



Brasno? :)


Mislis da gradjani imaju mogucnost glasanja?:)
Prividnu, ugusenu, elektori su bitniji, anuliraju "pogresan" izbor gradjana.:)
Sloboda da se svako kandiduje za predsednika, samo ako moze da angazuje 30-50 mil$ da bi "narod" uopste bio obavesten preko medija..da postoji "kandidat" van establismenta.
Rezervati, mislim da je to najveca tekovina demokratije..:D
Sluzba koja prati privatan zivot gradjanina..a ne zove se udba? To je takodje odlika velikih sloboda, pardon, razlog je izmisljeni terorizam.."precrime"?
Kartelski monopoli, sto omogucavaju slobodu gradjanina da bira sve sto kartel ponudi..
Zdravstvena zastita, bazicna je minimalna, a dobra za dobre novce, ako se nema para nema zastite..no money no honey..

Posao se lako gubi bez prava na zalbu, istina,nesto se lakse nalazi u usluznim delatnostima, ali to za kreativnog gradjanina predstavlja problem, kako od nastavnika ili inzenjera da postane konobar..:)

Drzavno stampanje novca preo"privatne" firme, bez ekonomske opravdanosti, efekti anulirani oruzjem i silom..ekonomija prestala da bude nauka(nikada nije ni bila istina), vec oruzje..
Privid i farsa..

Pa se smeskaj u plicaku..:)

Vladd, ti misliš da će likovi poput dotične emmy nešto ukapirati?
Ljudi koji imaju mišljenje ili stav isti argumentuju.
Ti si tvoje mišljenje argumentovao pobrojanim navodima i očekuješ od nje da će ti odgovoriti na isti način?
Ne, stereotip da je sve sa zapada in a sa istoka bad, govori o mentalnom sklopu sagovornika, mada takve ne treba ni tretirati za sagovornike.
Evo i bananaphone?! Ubi se od želje da učestvuje u polemikama a nije u stanju da rastumači o čemu je reč?
Da je uspeo, ne bi ti posle napisanog postavio krajnje besmisleno pitanje?!
Još da se uključe DaliborkaP i ssi-ca i ekipa u fulu! Ako sam neku propustio, izvinjavam se.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 10:57 - pre 92 meseci
Vidim prikljucio se i vladd, car offtopica i zamena teza. Ne znam tacno sta ce sledece napisati, ali znam sigurno da nece nista o Belorusiji.

Vas nekoliko ovde kao da "branite" Belorusiju, ne razumem zasto, kao da je neko napada. Ako se kaze da je diktatura, odmah dolazi kontra pitanje, da li je ta i ta drzava diktatura. Kakve veze ima sto je Usa takva? Ili neka druga drzava nije? Da li to znaci da onda Belorusija nije diktatura? Ne znaci, niti bilo sta dokazuje.

Ja bi iskreno i posetio Belorusiju, Darkova prica jeste interesantna, cak i pored preuvelicavanja. Cini se kao nesto drugacije, i sigurno vredi posetiti. Ali nemam problem da kazem da je u pitanju diktatura, koliko god uspesna bila. Ako jedan covek vlada solo celom drzavom 20+ godina, mislim da rasprave nema o kakvom se uredjenju radi.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 11:12 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP: Vidim prikljucio se i vladd, car offtopica i zamena teza. Ne znam tacno sta ce sledece napisati, ali znam sigurno da nece nista o Belorusiji.

Vas nekoliko ovde kao da "branite" Belorusiju, ne razumem zasto, kao da je neko napada. Ako se kaze da je diktatura, odmah dolazi kontra pitanje, da li je diktatura. Kakve veze ima sto je Usa takva? Da li to znaci da onda Belorusija nije diktatura? Ne znaci niti bilo sta dokazuje.

Ja bi iskreno i posetio Belorusiju, Darkova prica jeste interesantna, cak i pored preuvelicavanja. Cini se kao nesto drugacije, i sigurno vredi posetiti.

Da li da citiram tvoje kreativno učešće u temi?
Evo samo tvoj prvi, kreativan i nepristrasan post:
Citat:
DaliborP:
Sad bas gledam vesti, napravila se kolona automobila na granici, svi krenuli u Belorusiju.

 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 11:14 - pre 92 meseci
Citat:
vladd: Sloboda da se svako kandiduje za predsednika, samo ako moze da angazuje 30-50 mil$ da bi "narod" uopste bio obavesten preko medija..da postoji "kandidat" van establismenta.


Citat:
bananaphone: @vladd - a nesto o Belorusiji da napises, kakva je situacija tamo po tvojoj proceni?


Situacija u Belorusiji je "diktatoraska".
Lukašenko - sin seljaka, star 29 godina, za koga pre kandidature niko nije čuo, bez ikakvog novca, bez medijske mašinerije, čak bez političke partije iza sebe ... se kandiduje na izborima, pobedi i postane predsednik države.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 11:22 - pre 92 meseci
@Nika Matejic,

misliš li da će pojedinci, pobrojani više puta, ukapirati šta si napisala?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 12:57 - pre 92 meseci
Citat:
Nika Matejic:
Citat:
vladd: Sloboda da se svako kandiduje za predsednika, samo ako moze da angazuje 30-50 mil$ da bi "narod" uopste bio obavesten preko medija..da postoji "kandidat" van establismenta.


Citat:
bananaphone: @vladd - a nesto o Belorusiji da napises, kakva je situacija tamo po tvojoj proceni?


Situacija u Belorusiji je "diktatoraska".
Lukašenko - sin seljaka, star 29 godina, za koga pre kandidature niko nije čuo, bez ikakvog novca, bez medijske mašinerije, čak bez političke partije iza sebe ... se kandiduje na izborima, pobedi i postane predsednik države.


Ok razradi malo tu pricu, eto nek nije diktator, ajde sad napisi kakvo je politicko uredjenje u Belorusiji, jel demokratija? Sta je tamo, kako je drustvo uredjeno? Sta je problem da se napise kako jeste u toj zemlji?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:01 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: Ok razradi malo tu pricu, eto nek nije diktator, ajde sad napisi kakvo je politicko uredjenje u Belorusiji, jel demokratija? Sta je tamo, kako je drustvo uredjeno? Sta je problem da se napise kako jeste u toj zemlji?

Mada pitanje nije meni upućeno, voleo bi da nam ti prvo elaboriraš šta je to demokratija i onda zašto misliš da je nema u Belorusiji.
Potrudi se da sve bude argumentovano, bez zapadne zaprške!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:11 - pre 92 meseci
Citat:
batalale: Mada pitanje nije meni upućeno, voleo bi da nam ti prvo elaboriraš šta je to demokratija i onda zašto misliš da je nema u Belorusiji.
Potrudi se da sve bude argumentovano, bez zapadne zaprške!


Mrzi me da citiram sam sebe, poslao sam nekoliko postova ranije, vezano za tu temu, bazirano na mom limitiranom znanju, pri tom nisam govorio da li je to dobro ili lose za Belorusiju trenutno i kako ce biti u buducnosti, tako da necu sad da se ponavljam.

I prihvatam da nisam u pravu, na kraju krajeva imam samo posredno znanje u Belorusiji i zivotu tamo (preko drugara i preko novina), ali sad ovde ima 10 ljudi koji ocigledno znaju mnogo vise o celom svetu, prosipaju siroko i duboko dravno/drustveno/politicka uredjenja celog sveta i dokazuju da Belorusija nije diktatura.

Hoce li netko na kraju da objasni kako je Belorusija uredjena onda, ja hocu da menjam misljenje samo ako mi netko u kratkim crtamo objasni kakvo JESTE uredjenje u Belorusiji, a ne kakvo NIJE u Belorusiji a kakvo jeste npr. u Americi.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:24 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Ali nemam problem da kazem da je u pitanju diktatura, koliko god uspesna bila. Ako jedan covek vlada solo celom drzavom 20+ godina, mislim da rasprave nema o kakvom se uredjenju radi.


Pokušali smo da dokažemo da je u pitanju diktatura, ali se ispostavilo da nije, a ti si se naprasno izgubio sa diskusije.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:29 - pre 92 meseci
Ajmo matematički, egzatno.
U SAD-u, koja se predstavlja kao najdemokratičnijom zemljom, vladd je lepo pobrojao kako se to tamo radi. Uz to da dodamo stopu kriminala i broj beskućnika, ne vidim s kojim pravom te iste SAD mogu bilo koga prozivati i nazivati diktatorom!
U SAD-u je besplatno zdravstvo nezamislivo.
Zamisli ti tu diktaturu, ne moraš plaćati lečenje?!
Takav diktator je bio i Gadafi i Sadam!
Koliko možemo videti, narod Iraka i Libije konačno živi slobodno i normalno?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:31 - pre 92 meseci
Citat:
Bradzorf012: Pokušali smo da dokažemo da je u pitanju diktatura, ali se ispostavilo da nije, a ti si se naprasno izgubio sa diskusije.

Nisam se ja izgubio, nego niko nije odgovorio na moj poslednji post na tu temu.

A kako si tacno ti dokazivao, pricom o Americi i njihovim predsednicima? Zamena teza, po hiljaditi put na delu.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:39 - pre 92 meseci
Demokratija, predizborna kampanja:

-Ukinucemo nezakoniti pljackaski bus plus koji maltretira gradjane.
-Prodaja telekoma je nacionalna izdaja.
-Prioritet ce nam biti briga o najstarijima i penzionerima.

Po zavrsetku izbora:

-Bus plus dobio stereoide, poskupljenja cene prevoza sa nikad strozijom kontrolom i maltretiranjem gradjana.
-Telekom mora da se proda po sto boljoj ceni.
-Ukinuta jednokratna pomoc penzionerima i na gradskom i na republickom nivou, visina poreza na imovinu odlazi u nebo, kasnije se jos smanjuju penzije itd.

"Patriote" na recima koje su htele da docekuju potpisnike sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju na aerodromu sa linc ruljom, potpisase i ono sto prethodni "izdajnici" nikada nisu.
Od price kako je busplus privatna firma kojoj se ne sme dozvoliti upravljanje gradskim prevozom preslo se na pricu o privatizaciji svega sto moze da se unovci i proda od komunalnih preduzeca do telekoma, eps-a, vode, vazduha?
Premijer koji je dao cerci ime po devojcici ubijenoj u nato bombardovanju odlazi kod Klintona i seni pred njim kao pudlica izvinjavajuci se sto je u proslosti bio mlad i glup i sto je davao glupe neodmerene izjave.
Ljudi glasali za dss gledaju odmah nakon izbora preletanje stranke za koju su glasali u sns i predsednicu stranke koja podnosi ostavku zajedno sa jos nekim clanovima stranke.
Ovo je samo ono sto cega sam se na brzinu setio a kad bi krenuo da trazim i da se prisecam sta se sve tu pricalo a sta se dogodilo nasla bi se jos gomila stvari.

Sve u svemu demokratija, mogucnost izbora. Radujmo se sto imamo takvu sjajnu tekovinu demokratije kao sto su izbori. Kad ce sledeci? Jedva cekam da izadjem i uticem na stvari u mom drustvu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:45 - pre 92 meseci
@Dalibor

Naravno, između ostalog i time, da li je to neki problem, o usa se ne sme govoriti? Nisam to znao. Lepo sam te pitao, šta je diktatura, a ti si izvadio definiciju(jedan njen deo) sa vokabular.rs. Prvo svojstvo diktature, po toj definiciji je neograničenost. Pitao sam te tada, pa te evo pitam i sada, kako to da Milo Đukanović ili Žan Klod Junker nisu okarakterisani kao diktatori iako im se političke karijere poklapaju sa Lukašenkovom: na najvišim državnim funkcijama već dvadeset godina? Zašto sam pomenuo usa? Stalno se vrti priča, kako u diktaturi poluge vlasti drži uska grupa ljudi, a ja te pitam kako je moguće da onda usa nije diktatorska, ako se tamo dve porodice smenjuju na vlasti evo već trideset godina.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju02.10.2016. u 13:47 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:
Ajmo matematički, egzatno.
U SAD-u, koja se predstavlja kao najdemokratičnijom zemljom, vladd je lepo pobrojao kako se to tamo radi. Uz to da dodamo stopu kriminala i broj beskućnika, ne vidim s kojim pravom te iste SAD mogu bilo koga prozivati i nazivati diktatorom!
U SAD-u je besplatno zdravstvo nezamislivo.
Zamisli ti tu diktaturu, ne moraš plaćati lečenje?!
Takav diktator je bio i Gadafi i Sadam!
Koliko možemo videti, narod Iraka i Libije konačno živi slobodno i normalno?


Pusti covece vise SAD, pusti Gadafija, Sadama i Njegosa, pusti sve to, napisi dve smislene recenice kako JESTE u Belorusiji. Stalno neka zamena teza i prica o sve zivom sem o samoj Belorusiji...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335278 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.