Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335391 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 07:47 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Živog čovijeka nijesi upoznao osim đevojke koju si u bioskop vodio, ali za Bijelorusiju ekspert postade.

Upoznao sam dvocifren broj lokalniih ljudi i sa njima proveo dobar deo vremena. Tamo ljudi dosta jedu po restoranima, hrana u restoranu je po ceni uporediva sa onom koju bi sami mogli spremiti kod kuce, skoro svako vece sam vecerao sa ekipom od desetak ljudi. Izabere se restoran, zamole konobari da spoje stolove i onda se vecera i nakon vecere dugo razgovara o raznim temama. To je tipicna vecernja aktivnost ljudi starosti 25-35 godina.

Citat:
Što nijesi kupio novine da nam pokažeš sto im u novinama piše.

Kupio sam, procitao i doneo Kosmicku pravdu. U novinama dominira vest da su neke pijane osobe imale seks na ulici sto je vec drugi put u novijoj istoriji (posle se ispostavilo da to nije uopste fotografisano u Belorusiji) i povela se debata da li radi prevencije za takvo delo protiv morala i javnog reda i mira treba uvesti kaznu od 3 godine zatvora. Pohapsena je ekipa koju cine direktori banaka i armijski general zbog pokusaja ilegalnog iznosenja novca nakupljenog bankarskim mahinacijama. Novac je takodje nadjen pre nego sto je napustio zemlju. Sta jos bitno... konacno je rasvetljeno ubistvo koje je predstavljalo misteriju vec 10 godina i pohapsena ekipa narucilaca i izvrsilaca. Informacija odatle je da cena likvidacije obicnog coveka koji se bavi IT tehnologijama iznosi $20.000. Probano pre toga i sa 8.000$, ali sa takvom cenom nema kvaliteta, taj kad je poceo da kolje ajtisnjika, kad je video krv pripala mu muka i pao u nesvest, a ovaj uspeo da pobegne u bolnicu. I tako jos svasta po nesto manje bitno.

Citat:
Da stvarno...da li tamo ljudi uopste nesto znaju o Crnoj Gori?

Da, Belorusija je gotovo cela ravnica, pa ih impresioniraju te kojekakve vrleti a i ponasanje i stavovi ljudi koji su sisli sa brda su im interesantni za ponasanje. Price, iskustva i imitiranje od strane Beloruskinja sa kakvim stavom im Crnogorac pridje u Budvi su nas redovno uveseljavali i izazivali opsti smeh. Bez obzira na uveseljavanje iskustvima, ne moze se reci da im je stav prema stanovnistvu Crne Gore negativan, vec upravo suprotno. A da smatraju da su Crnogorci kukavice nevidjene sto uvedose sankcije - smatraju, nego dobro, hrabrost nije osobina koju svi imaju, jasno je to njima, ne gledaju ni na to sa mrznjom ili tako nekim osecanjem.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 11:41 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
bananaphone: Tvrd je orah vocka cudnovata, ...

Nego sto im uvedoste sankcije, sta su se ogresili o CG, pa ste im odlucili - kao sebi ravnima uvesti sankcije?



Iz istog razloga zbog kejeg je i Holandija uvela sankcije.


Nijesu se nešto posebno ogriješili o Crnu Goru, no je to stav EU.



Holandija je clanica NATO-a i EU, i tradicionalno pro-americki orjentisana, postoji ogroman upliv americkog kapitala u NL, za razliku od CG, koja je sve to samo obrunuto.

Pri tom je oboren MH17...

I posle sveg tog postoji poprilican talas nezadovoljstva od strane Holandjana sa uvodjenjem sankcija Rusiji, da ne pominjem referendum: http://www.dutchnews.nl/news/a...ty-with-ukraine-in-referendum/

Spoljni pritisak je izvrsen na CG i Srbiju da svojim tradicionalno dobrim saveznicima Rusima, uvede sankcije, CG politicari su se uvukli u guzice Amerike da im se vise ni stopala ne vide, ali nekako to je ispalo izraz cojstva i junastva, i CG je ispala moralni pobjednik u tvojim ocima, nad Srbijom koja je pokazala da nema mudda i odbila zahteve Amerike i EU?



Crna Gora je pristupila NATO savezu, oćekuje nas i skori i ulazak u EU savez, to znaći da se slažemo sa stavovoma ovih organizacija i kao takve ih u potpunosti prihvatamo. Ako su stavovi NATO-a i EU saveza da se uvedu sankcije nekoj državi normalno je da će to i Crna Gora učini.
Nije normalno da se priča o Evropi i NATO savezu istovrijemeno držeći se za ruke sa Rusima. Takva politika ne vodi ničemu. Nema tu nikakvog uvlačenja u guzice, radi se o vitalnim državnim interesima.
Nema nikakvih negativnih poslijedica od uvođenja sankcija Rusiji i Bijelorusiji, dok je korist od pristupanja NATO savezu višestruka.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 11:47 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Živog čovijeka nijesi upoznao osim đevojke koju si u bioskop vodio, ali za Bijelorusiju ekspert postade.

Upoznao sam dvocifren broj lokalniih ljudi i sa njima proveo dobar deo vremena. Tamo ljudi dosta jedu po restoranima, hrana u restoranu je po ceni uporediva sa onom koju bi sami mogli spremiti kod kuce, skoro svako vece sam vecerao sa ekipom od desetak ljudi. Izabere se restoran, zamole konobari da spoje stolove i onda se vecera i nakon vecere dugo razgovara o raznim temama. To je tipicna vecernja aktivnost ljudi starosti 25-35 godina.




Kako sam reče bio si tamo samo četiri dana. Da si kojim slučajem ostao nedelju dana mogao si monografiju o Bijelorusiji napisati.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 13:00 - pre 92 meseci
Pet dana, a cetiri noci, ali shvatam sustinu tvoje primedbe, samo mi nije jasno koliko si ti bio u Milanu, a koliko u Minsku kad mozes sa takvom sigurnoscu da tvrdis da je Milano lepsi? Meni su u top 5 evropskih gradova Sankt Petersburg, London, Minsk, Prag i za peti bih morao da razmislim koji da izaberem, nisam jos isao u Lisabon, pa nek jedno mesto ostane upraznjeno za sad.

Citat:
Crna Gora je pristupila NATO savezu, oćekuje nas i skori i ulazak u EU savez, to znaći da se slažemo sa stavovoma ovih organizacija i kao takve ih u potpunosti prihvatamo. Ako su stavovi NATO-a i EU saveza da se uvedu sankcije nekoj državi normalno je da će to i Crna Gora učini.

Ako si pratio od pocetka onda znas da te ja u potpunosti razumem i podrzavam. Pomenuo sam da je tokom drugog svetskog rata bilo pametno da smo imali potpisan pakt sa III rajhom i da je danas tokom ovog ekonomskog rata isto tako pametno imati potpisan pakt sa IV rajhom, tako da ja Milovoj pameti tu nemam sta prigovoriti. Da je srece bilo i da je Njegos bio pametniji pa potpisao pakt sa Turcima a ne ovako sto su stradali i sekli glave jedni drugima i pricali kojekakve price o cojstvu i junastvu koje su skroz protivne zdravom razumu. Ili, kad je nas IV rajh bombardovao, gde je bilo razumno da Lukasenko sedne u auto i dodje da vidi kako nam je, umesto da priupita ako im treba jos koji avion pun bombi? Da se on tad slozio sa stavovima NATO gde bi mu kraj bio, kad se Belorusija ovako izgradila bez Natoa, sta mislis sta bi bilo da je pristupila tom savezu, mora da danas jace sile ne bi bilo u kosmosu
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 13:04 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pet dana, a cetiri noci, ali shvatam sustinu tvoje primedbe, samo mi nije jasno koliko si ti bio u Milanu, a koliko u Minsku kad mozes sa takvom sigurnoscu da tvrdis da je Milano lepsi? Meni su u top 5 evropskih gradova Sankt Petersburg, London, Minsk, Prag i za peti bih morao da razmislim koji da izaberem, nisam jos isao u Lisabon, pa nek jedno mesto ostane upraznjeno za sad.


Ako si pratio od pocetka onda znas da te ja u potpunosti razumem i podrzavam. Pomenuo sam da je tokom drugog svetskog rata bilo pametno da smo imali potpisan pakt sa III rajhom i da je danas tokom ovog ekonomskog rata isto tako pametno imati potpisan pakt sa IV rajhom, tako da ja Milovoj pameti tu nemam sta prigovoriti. Da je srece bilo i da je Njegos bio pametniji pa potpisao pakt sa Turcima a ne ovako sto su stradali i sekli glave jedni drugima i pricali kojekakve price o cojstvu i junastvu koje su skroz protivne zdravom razumu. Ili, kad je nas IV rajh bombardovao, gde je bilo razumno da Lukasenko sedne u auto i dodje da vidi kako nam je, umesto da priupita ako im treba jos koji avion pun bombi?


Tako je bolje da se petljamo sa azijatskim diktatorom i njegovim drugarem iz KGB-a
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 14:11 - pre 92 meseci

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 15:04 - pre 92 meseci
Kakve veze tacno ta slika ima sa Belorusijom i temom?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 15:06 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
bananaphone:
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
bananaphone: Tvrd je orah vocka cudnovata, ...

Nego sto im uvedoste sankcije, sta su se ogresili o CG, pa ste im odlucili - kao sebi ravnima uvesti sankcije?



Iz istog razloga zbog kejeg je i Holandija uvela sankcije.


Nijesu se nešto posebno ogriješili o Crnu Goru, no je to stav EU.



Holandija je clanica NATO-a i EU, i tradicionalno pro-americki orjentisana, postoji ogroman upliv americkog kapitala u NL, za razliku od CG, koja je sve to samo obrunuto.

Pri tom je oboren MH17...

I posle sveg tog postoji poprilican talas nezadovoljstva od strane Holandjana sa uvodjenjem sankcija Rusiji, da ne pominjem referendum: http://www.dutchnews.nl/news/a...ty-with-ukraine-in-referendum/

Spoljni pritisak je izvrsen na CG i Srbiju da svojim tradicionalno dobrim saveznicima Rusima, uvede sankcije, CG politicari su se uvukli u guzice Amerike da im se vise ni stopala ne vide, ali nekako to je ispalo izraz cojstva i junastva, i CG je ispala moralni pobjednik u tvojim ocima, nad Srbijom koja je pokazala da nema mudda i odbila zahteve Amerike i EU?



Crna Gora je pristupila NATO savezu, oćekuje nas i skori i ulazak u EU savez, to znaći da se slažemo sa stavovoma ovih organizacija i kao takve ih u potpunosti prihvatamo. Ako su stavovi NATO-a i EU saveza da se uvedu sankcije nekoj državi normalno je da će to i Crna Gora učini.
Nije normalno da se priča o Evropi i NATO savezu istovrijemeno držeći se za ruke sa Rusima. Takva politika ne vodi ničemu. Nema tu nikakvog uvlačenja u guzice, radi se o vitalnim državnim interesima.
Nema nikakvih negativnih poslijedica od uvođenja sankcija Rusiji i Bijelorusiji, dok je korist od pristupanja NATO savezu višestruka.


Dobro - CG politicari su profilisali svoju spoljnju politiku na jedan nacin koji smatraju da je najpametniji, i pristupili su NATO savezu. Gazda je rekao - sankcije, politicari u CG su rekli "da gazda" i ako taj potez generalno steti CG vise nego sto joj doprinosi, ideja je da bi dugorocno trebalo biti bolje za CG da bude u tom savezu...

I gde su tu mudda? Gde je tu prica nastupanje prema Rusima kao sebi jednakim, gde je junastvo? Nema prijatelju, profilisali ste svoju spoljnju politiku uz jednu veliku silu, i sad govorite "da gazda". Kad kazu - dosta je bilo sankcija - ima da ih dignete isti dan uz isto to "da gazda". Holandjani su uz tu istu silu daleko duze i daleko blize, pa ohoho kazu - "alo gazda, uspori malo" i imaju mudda da raspisu referendum i odjebu Ukrainu od EU.

Srbija je sizofrena zemlja sto se politike tice, ali deo koji mi najmanje smeta je spoljnja politika, nesto mrsomude i sa Rusima i sa EU i sa Amerima, kuurvaju se pa tko ponudi vise. Pokusavaju svojom glavom i pamecu (koju tesko da imaju), da naprave sopstvenu - toliko koliko nezavisnu politiku, gde ne moraju, bar na prvu da kazu "da gazda" prvom gazdi koji digne glas. Sta ce od sveg toga da bude - videcemo, ali definitivno imaju bar neka mudda da igraju donekle svoju igru.


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 15:16 - pre 92 meseci
Citat:
DaliborP:
Kakve veze tacno ta slika ima sa Belorusijom i temom?

Skoro po nikakve. Nadovezao sam se na post od ssi-a gde pominje drugara iz KGBa. Znaimljiva je slika, a vezano za seriju hakerskih napada iz Rusije u poslednje vreme. Čak je i na moj Gmail neko pokušao da se nakači iz Rusije :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 15:39 - pre 92 meseci
Je li, Dušane, je l' ne primećuješ d se ponašaš vrlo neuljudno? Upadaš na teme u kojima odrasli ljudi raspravljaju, muvaš se oko nogu, diskutanti paze da te ne nagaze, trpe tvoje ispade i blesavljenje... Stvarno se malo upristoji i ponašaj se kao da si odrasla osoba. Ne dosađuj i ne kvari teme. Nije ti ovo klupica ispred prodavnice.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 15:50 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone:


Dobro - CG politicari su profilisali svoju spoljnju politiku na jedan nacin koji smatraju da je najpametniji, i pristupili su NATO savezu. Gazda je rekao - sankcije, politicari u CG su rekli "da gazda" i ako taj potez generalno steti CG vise nego sto joj doprinosi, ideja je da bi dugorocno trebalo biti bolje za CG da bude u tom savezu...

I gde su tu mudda? Gde je tu prica nastupanje prema Rusima kao sebi jednakim, gde je junastvo? Nema prijatelju, profilisali ste svoju spoljnju politiku uz jednu veliku silu, i sad govorite "da gazda". Kad kazu - dosta je bilo sankcija - ima da ih dignete isti dan uz isto to "da gazda". Holandjani su uz tu istu silu daleko duze i daleko blize, pa ohoho kazu - "alo gazda, uspori malo" i imaju mudda da raspisu referendum i odjebu Ukrainu od EU.

Srbija je sizofrena zemlja sto se politike tice, ali deo koji mi najmanje smeta je spoljnja politika, nesto mrsomude i sa Rusima i sa EU i sa Amerima, kuurvaju se pa tko ponudi vise. Pokusavaju svojom glavom i pamecu (koju tesko da imaju), da naprave sopstvenu - toliko koliko nezavisnu politiku, gde ne moraju, bar na prvu da kazu "da gazda" prvom gazdi koji digne glas. Sta ce od sveg toga da bude - videcemo, ali definitivno imaju bar neka mudda da igraju donekle svoju igru.




Ubači neki NLO objekat, marsovce i masone, kad si već apostrofirao gazde, te ću ti poslije odgovoriti taman kako valja.

Nema gazde, ne funkcionišu odnosi na tim principima. Ne valja ti logika.

Što sankcije štete Crnoj Gori? Rusi su kupili kuće, doneli su novac, kuće nijesu poneli niđe, stoje đe su bile godinama. Ako ih žele prodati, prodaće ih po daleko nižoj cijeni. Ko je u Crnoj Gori oštećen zbog toga, niko. Ako ne uspiju prodati kuće, vrijemenom će samo ostati bez njih. Niđe štete za Crnu Goru.

A pitao si đe su mudda, pa nijesmo se uplašili reakcije Rusa, ne bojimo se "velike sile", kako je ti i ostali predstavljate. Jesu Rusi nešto gunđali, no se niko nije obazirao na te prijetnje. Veći je problem po njih što im je sad Jadran skroz zatvoren, nemaju đe uploviti.

Zaboravih da ti rečem koje su prijednosti pristupanja NATO savezu.

Dobili smo "ubrzani postupak" uspostavljanja granice sa Kosovom. Nema više prijetnji za konflikt sa Albanijom i uticaj Beograda je sveden na minimum. Sa Hrvatima smo u dobrim odnosima, skor da se rata niko više i ne sjeća.

Eto, ja ti objasnih, ti sad kako te volja.


[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 29.09.2016. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 16:05 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent: Ubači neki NLO objekat, marsovce i masone, kad si već apostrofirao gazde, te ću ti poslije odgovoriti taman kako valja.

Nema gazde, ne funkcionišu odnosi na tim principima. Ne valja ti logika.

Što sankcije štete Crnoj Gori? Rusi su kupili kuče, doneli su novac, kuče nijesu poneli niđe, stoje đe su bile godinama. Ako ih žele prodati, prodaće ih po daleko nižoj cijeni. Ko je u Crnoj Gori oštećen zbog toga, niko. Ako ne uspiju prodati kuće, vrijemenom če samo ostati bez njih. Niđe štete za Crnu Goru.

A pitao si đe su mudda, pa nijesmo se uplašili reakcije Rusa, ne bojimo se "velike sile", kako je ti i istali predstavljate. Jesu Rusi nešto gunđali, no se niko nije obazirao na te prijetnje. Veći je problem po njih što im je sad Jadran skroz zatvoren, nemaju đe uploviti.


Pazi - nema potreba da se uvode masoni i marsovci, zna se tko vodi NATO alijansu i kreira politiku alijanse, ako ti to do sad nisi naucio, siguran sam da vasi politicari to dobro znaju.

Logika stete je - sto su Rusi dosli - doneli novac i donosili bi ga i dalje, pogotovo sad kad im se izbor zbog sankcija suzio, ali sad ce malo da uspore ili da stopiraju upliv novca. Svestan sam ja da su oni tu bili zbog svog interesa, ali ne mozes reci da CG nije imala svoj interes i dobitak od njihovog dolaska, i da je sad volsebitno - profitirala sa njihovim povlacenjem i stopiranjem investicija...

Nisam rekao da se vi plasite velike sile, nego da ste nebitni, prema tome ne treba ni da se plasite niti se itko plasi vas - po definiciji, odradili ste sta vam je receno, odradicete ponovo sta vam se kaze, nema to veze sa muddima koja ima CG, nego Rusija zna da i vi igrate kako vas gazda svira, pa i ne pregovara oko sankcija sa vama - nego sa vasim gazdom...


P.S. Vidim da si dodao prednosti pristupanja NATO-u, neka brate i treba da imate koristi od toga, inace bi ispali glupanderi da ste usli u neku pricu a da nema koristi nikakve, vec samo ulazite u konflikt sa najvecim investitorom u CG, netko je dugorocno proracunao u CG da je NATO politika ta koja vam se isplati i gura tu pricu. Ja podrzavam da vodite politiku koja donosi bolji zivot gradjanima i zelim CG narodu sve najbolje - bez ikakvog sarkazma ili skrivenih namera, ako je NATO to nesto sto ce vam obezbediti bolji zivot i treba da idete u NATO!

Ja sam odgovorio na tvoju pricu o muddima, hrabrosti, jednakosti sa Rusima i sl. koja po meni nema veze sa zivotom ;)


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 16:11 - pre 92 meseci
Bilo bi korisno za sve da shvatite da taj trol nema apsolutno nikakve veze sa crnom gorom. Na par tema se zeznuo pa poceo da prica ekavicu pod pogresnim nalogom, ne moze ni on vise da pohvata sta radi...
Radi se o dezurnom trolu, sitnom kladionicaru, kandorus, hotchimney, deviceplugin, ima sigurno jos, samo ko to moze sve da isprati....
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 16:21 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: Pazi - nema potreba da se uvode masoni i marsovci, zna se tko vodi NATO alijansu i kreira politiku alijanse, ako ti to do sad nisi naucio, siguran sam da vasi politicari to dobro znaju.

Logika stete je - sto su Rusi dosli - doneli novac i donosili bi ga i dalje, ali sad ce malo da uspore ili da stopiraju upliv novca. Svestan sam ja da su oni tu bili zbog svog interesa, ali ne mozes reci da CG nije imala svoj interes i dobitak od njihovog dolaska, i da je sad volsebitno - profitirala sa njihovim povlacenjem i stopiranjem investicija...

Nisam rekao da se vi plasite velike sile, nego da ste nebitni, prema tome ne treba ni da se plasite po definiciji, odradili ste sta vam je receno, odradicete ponovo sta vam se kaze, nema to veze sa muddima koja ima CG, nego Rusija zna da vi igrate kako vas gazda svira, pa i ne pregovara oko sankcija sa vama - nego sa vasim gazdom...


Volšebito profitirati i imati štetu su dijametralno različiti pojmovi. Rusi i dalje moraju plaćati porez na nekretnite, kao i njihovo održavanje. Ne mogu ih poneti u Rusiju, ako se mnogo zaduže oduzeće im se nekretnine.

Došli su drugi investitori na mijesto Rusa, ciklus ide dalje. Gradi se Porto Montenegro, razumiješ li ti da su to prijednosti ulaska u NATO. Crna Gora ne daje povlašćene uslove da bi beko uložio, čak naprotiv, izimaju se samo najbolje ponude.
Ođe na moru, svi su zapošljeni, radnike dovodimo sa strane i tako će biti još godinama. Ovakvu ekspanziju imaš samo u Emiratima i Crnoj Gori, dok se pametni Srbijanci pitaju kako da obijezbede redovnu platu ne veću od 200 evra.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 16:27 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent: Volšebito profitirati i imati štetu su dijametralno različiti pojmovi. Rusi i dalje moraju plaćati porez na nekretnite, kao i njihovo održavanje. Ne mogu ih odneti u Rusiju, ako se mnogo zaduže oduzeće im se nekretnine.

Došli su drugi investitori na mijesto Rusa, ciklus ide dalje. Gadi se Porto Montenegro, razumiješ li ti da su to prijednosti ulaska u NATO. Crna Gora ne daje povlašćene uslove da bi beko uložio, čak naprotiv, izimaju se samo najbolje ponude.
Ođe na moru, svi su zapošljeni, radnike dovodimo sa strane i tako će biti još godinama. Ovakvu ekspanziju imaš samo u Emiratima i Crnoj Gori, dok se pametni Srbijanci pitaju kako da obijezbede redovnu platu ne veću od 200 evra.


Vidi - razumeo si sta sam rekao, neka CG bude Balkanski Monako, i svi zive kao carevi. Dabogda se to desilo, ali ja pricam o muddima, jednakosti sa Rusima i ostalim glupostima koje si napisao ;), one ne stoje, politika koju CG vodi je mozda pametna, ja se nadam da jeste, vreme ce pokazati, ali nema veze sa vasim nekim pokazivanjem mudda Rusima, ako i pokazujete neka mudda - sigurno nisu vasa, a vlasnik mudda odredjuje koja ce politika CG biti prema Rusima i to je to.

Nemoj sad i ti da vrtis ovo do besvesti, jasno ti je koji deo ne stoji...
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 16:32 - pre 92 meseci
Citat:
bananaphone: Vidi - razumeo si sta sam rekao, neka CG bude Balkanski Monako, i svi zive kao carevi. Dabogda se to desilo, ali ja pricam o muddima, jednakosti sa Rusima i ostalim glupostima koje si napisao ;), one ne stoje, politika koju CG vodi je mozda pametna, ja se nadam da jeste, vreme ce pokazati, ali nema veze sa vasim nekim pokazivanjem mudda Rusima, ako i pokazujete neka mudda - sigurno nisu vasa, a vlasnik mudda odredjuje koja ce politika CG biti prema Rusima i to je to.

Nemoj sad i ti da vrtis ovo do besvesti, jasno ti je koji deo ne stoji...


A viđi, i Tito je pokazao mudda Rusima, kad je osigurao podršku na Zapadu. Tako rade pametni ljudi, kad pokažeš mudda, a nijesi obezbedio zaštitu, onda dođu da te biju do iznemoglosti. Ima takvih primjera podosta u novijoj istoriji.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 17:01 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:

... Čak je i na moj Gmail neko pokušao da se nakači iz Rusije


Ja znam ko je to bio...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 18:42 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Ima li Minsk metro ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 18:48 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
... Ima takvih primjera podosta u novijoj istoriji.


A ovakav primer se vise ne moze ponoviti u Crnogorskoj istoriji...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 19:14 - pre 92 meseci
Citat:
Darko... nisam jos isao u Lisabon, pa nek jedno mesto ostane upraznjeno za sad.


I nemoj zaboraviti Barselonu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335391 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.