Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280392 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 10:28 - pre 79 meseci
Za one dobre volje, , objasnjenje je opis problematike, prezentovan pre ili nakon iznosenja termina, procesa ili pojave.
Pojasnjenje je prakticno dopunska korekcija objasnjenja, sa eventualnim uvodjenjem detaljnijih opisa, nesto kao povratna sprega objasnjenju zarad preciznijeg razumevanja..
Razjasnjenje je korekcija znacajnije pogresnog razumevanja, ili dileme, npr ovaj post..
Objasnio sam razjasnjenjem
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 10:46 - pre 79 meseci
Mozete li vas dvojica da pojasnite/razjasnite/objasnite zasto lingvisticko pitanje smatrate nacionalnim/nacionalistickim? Jezik nema veze sa nacijom, evo ja naprimer mogu po nacionalnosti da budem rus, a da se najnormalnije na forumu sluzim srpskim i hrvatskim jezikom ako umem.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 13:27 - pre 79 meseci
Hahah nisam ni sumnjao da ćeš izabrati "Rus"?

Ne smatramo mi to lingvističko pitanje nacionalistickim, ti si uleteo sa nekim tumačenjem koje si verovatno čou od nacionalističkih lingvista pošto nijedan normaln neverujem da bi napravio takvu podelu.

A i da, nacija izmedju ostalog vrlo često definiše i jezik kojim se služi. Ponekad se više nacija služi istim jezikom pa onda nastanu ovakvi problemi i dileme kao ova naša.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 17:48 - pre 79 meseci
Da, a ima i nacija koje koriste vise jezika, naprimer u Kini se govori vise stotina razlicitih jezika, a svi su oni Kinezi. Bilo kako bilo, mene pomalo nervira kad neko u cilju vredjanja sagovornika kaze - ti si nacionalista, kao da je to nesto apriori lose, zabranjeno i nemoralno. Bez obzira sto osecam totalnu kurcobolju prema nacijama kao pojavi, smatram da ljudima ne treba uskracivati pravo na nacionalizam, ako je to deo njihovog identiteta, niti tu njihovu osobinu komentarisati u podrugljivom kontekstu. U svakom slucaju, toliko smo se udaljili od teme da ja ne mogu da se setim sta je uopste bila tema.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 20:29 - pre 79 meseci
Da ste vas nekoliko slepa grana evolucije jer se raspravljate a da pri tom ne možete da se setite šta je bila tema?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije07.10.2017. u 21:55 - pre 79 meseci
Nemoj da si formalista, zar je bitno sta je tema ako je nama ovako lepo?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 00:03 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da, a ima i nacija koje koriste vise jezika, naprimer u Kini se govori vise stotina razlicitih jezika, a svi su oni Kinezi. Bilo kako bilo, mene pomalo nervira kad neko u cilju vredjanja sagovornika kaze - ti si nacionalista, kao da je to nesto apriori lose, zabranjeno i nemoralno. Bez obzira sto osecam totalnu kurcobolju prema nacijama kao pojavi, smatram da ljudima ne treba uskracivati pravo na nacionalizam, ako je to deo njihovog identiteta, niti tu njihovu osobinu komentarisati u podrugljivom kontekstu. U svakom slucaju, toliko smo se udaljili od teme da ja ne mogu da se setim sta je uopste bila tema.


Dare, imaš toliko kontradiktornosti u ovom postu.

Patriotizam niko ne osudjuje. Problem je što kad se na našim prostorima kaže "nacionalizam" tu se uglvnom misli na nešto bliže nacizmu nego patriotizmu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 02:25 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nemoj da si formalista, zar je bitno sta je tema ako je nama ovako lepo?


Ne kažem, ne kažem, mslm nisam to rekao, al nema veze...:)


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 09:09 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...mene pomalo nervira kad neko u cilju vredjanja sagovornika kaze - ti si nacionalista, kao da je to nesto apriori lose, zabranjeno i nemoralno.


Mene pomnogo nervira kada neko cepe li cepe do besvesti, uobražavajući pritom da je ispao pametan.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 09:25 - pre 79 meseci
Citat:
Bradzorf012: Mene pomnogo nervira kada neko cepe li cepe do besvesti, uobražavajući pritom da je ispao pametan.


Molim prevod jer stvarno ne shvatam šta si hteo da kažeš ?
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 11:26 - pre 79 meseci

Citat:

Mene pomnogo nervira kada neko cepe li cepe do besvesti, uobražavajući pritom da je ispao pametan.

A ja ne razumem zasto onda to radis kad te nervira, mazohista si ili sta?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 11:40 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Mozete li vas dvojica da pojasnite/razjasnite/objasnite zasto lingvisticko pitanje smatrate nacionalnim/nacionalistickim? Jezik nema veze sa nacijom, evo ja naprimer mogu po nacionalnosti da budem rus, a da se najnormalnije na forumu sluzim srpskim i hrvatskim jezikom ako umem.

Pa ti si prvi hteo da nam objasnis kako se radi o hrvatskoj reci. A sad pitas zasto MI smatramo da je rec vezana za naciju? Jesi bas toliko glup?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 19:29 - pre 79 meseci
Izgleda da jesam. Sta da je rec nekim slucajem iz latinskog jezika ili esperanta? Isto nacionalizam, ili se u tom slucaju nesto menja?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije08.10.2017. u 21:57 - pre 79 meseci
Citat:
jovajovic100:
Molim prevod jer stvarno ne shvatam šta si hteo da kažeš ?


Fora nije moja, ali mi se dopada. Obrati pažnju, pa ćeš razumeti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.10.2017. u 10:09 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Izgleda da jesam. Sta da je rec nekim slucajem iz latinskog jezika ili esperanta? Isto nacionalizam, ili se u tom slucaju nesto menja?

Ne foliraj se, prilicno je jasno sta si hteo da kazes sa. Kuzis? Ili kapiras?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2283 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.10.2017. u 16:17 - pre 79 meseci
Sta sam hteo to sam rekao. Prekoreo sam coveka koji na forumu zamera ucesnicima sto koriste zvanicni jezik tog foruma. Ti mozda mislis da sam imao jos nesto da dodam, pa sam precutao?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije09.10.2017. u 19:16 - pre 79 meseci
Darko, može li neki link gde možemo videti da je neko naveo "pojasniti" kao hrvatsku, a "objasniti" kao srpsku reč?

Šta bi sa onim srpsko-hravatskim jezikom kaga sam u prva dva razrada još uvek učio? Mnogi od vas ovde su ga učili kroz celo školovanje. Kruh mu ebem!

Zanima bi kako bi mali Darko prošao da je u za života Joze pitao svog učitelja da pojasni - objasni tu dilemu izmenju hrvatskog "pojasniti" i srpskog "objasniti".

Još zanimljivije bi bilo da je mladi Darko u nekim poznim tinejdžerskim godinama otišao kod lokalnog komesra da mu on pomogne oko te dileme.



 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
tor-exit2.signal.center.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.10.2017. u 20:05 - pre 79 meseci
Zašto propada Zapad? Šta hoće da kažu oni kvazi-eseji gore?

Lo, ho and behold!!! 14:55!!!

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije15.10.2017. u 22:37 - pre 79 meseci
Ovima sa fakulteta je izgleda jako teško da priznaju da prodaju m. za bubrege. Razumljivo, mnogo ljudi pored zaposlenih na fakultetima živi od priliva studenata u univerzitetske centre.

Imaju promlem jer sve više ljudi shvata da ulaganje u dete-studenta od 90-ih godina na ovamo knostantno raste, a sve je manje isplativa investicija.

Mada ne brinem se ja za tu visoko-školsku bulumenta. Profitiraće oni od ega reoditelja koji neće dozvoliti da njihovo dete ne završu fax, a da dete nekog tamo poznanika završi. Pa nije valda taj pametniji od našeg? .

Mnogi ljudi su još zarobljeni u 80-im kada je diploma zaparvo značila nešto.

Da li su i kod nas kao u USA zaživeli oni studentski kerediti? Ne verujem, nije niko lud da da našim studetima keš osim ako nemaju nšto vredno da založe. Znaju banksteri da te pare nazat videti neće.

Kad samo razmislim o tim klincima u US koji su uzeli te kredite kako bi sebi obezbedili bolju budućnost. On ni ne dolaze iz dobrostojećih familija pošto im u suprotnom ne bi trebao kredit. Istraživanja pokazuju da fakultetsko obrazovanje ima uticaj na povećanje šansi za boljim i plaćenijim poslom samo kod studenata iz bogatih porodica.

Tako jadni nakon 5 ili više godina ako i završe taj fakultet, radiće na benziskoj ili u meku i varćaće finu sumicu kredita on svog minimalca. Naravno pre ili kasniji pomisliće da im je kanda neko uvalio patku. I tamo će se isto onda naći neka gospoja kao ova iz BG sa RAVENovog videa da objasni kako oni na koledžima eto ne spremaju ljude za tržište rada već ih uče da sami stvore tržište rada. a dotični koji radi na benziskoj je verovatno sam kriv za svoju situaciju. Zanimljivo
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije16.10.2017. u 09:55 - pre 79 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Moram vama dvojici da POJASNIM neke stvari - glagol pojasniti je tipičan oblik za hrvatski jezik, dok je objasniti tipičan oblik za srpski jezik. Ako pogledate Page Source ove strane, već na samom početku html-a piše:
Code:
<html lang="hr">

Sto znači da je zvanični jezik ovog foruma hrvatski, čime svi automatski imaju odobrenicu koristiti ga, a srpski netko moze da tolerira, a netko da se buni, ali ako smo se vec saglasili koristiti hrvatski jezik, kako onda možemo posramiti onoga ko je napisao neku riječ na tom jeziku?!


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 06.10.2017. u 10:04 GMT+1]


Lupio i ostao živ.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 280392 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.