Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.

elitemadzone.org :: MadZone :: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17061 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.25.07.2016. u 12:18 - pre 94 meseci
Neki su možda čuli, a verujem da većina nije, za ovaj boks meč održan pre više od tri decenije. Sada sam saznao za to i duboko me je pogodila sudbina poraženog u toj neravnopravnoj borbi.

Par opisa:
Citat:

Bio je 16. lipanj 1983. godine kada je Luis Resto, slabo poznati boksač junački izbubetao ‘Irish’ Billy Collinsa, tada veliku nadolazeću zvijezdu. Collins je nakon deset rundi završio s oba ‘zatvorena’ oka, prepun hematoma te unutrašnjih ozljeda koji su prekinuli obećavajuću karijeru 22-godišnjeg boksača. Nakon proglašenja pobjednika iz Collinsova su stožera primjetili da je Resto boksao sa tanjim rukavicama te su zatražili vještačenje. Otkriveno je da je Restov trener Panam Lewis zaista nepropisno ‘pripremio’ rukavice, a kako bi omogućio veću prednost svom je boksaču složio plastificirane bandaže kako bi udarci bili jači. Resto i Lewis su izbačeni iz boksa, kasnije su dobili i po dvije i pol godine zatvora zbog napada, urote i posjedovanja smrtonosnog oružja.

Billy Collins više nije boksao niti jedan meč, odao se alkoholu, upao u depresiju i 1984. godine poginuo je u prometnoj nesreći. Mnogi misle da je ova prometna nesreća zapravo bilo samoubojstvo.


Ovde nije rečeno da je Billy Collins od posledica ovog kriminalnog akta praktično i oslepeo, što je dodatno ubrzalo njegov tragičan kraj.


Citat:
On June 16, 1983, in front of a capacity crowd of 25,000 at Madison Square Garden, the lives of two young men were forever changed during a controversial boxing match. A tough club fighter from Puerto Rico named Luis Resto fought Billy Collins Jr., an Irish golden boy, for ten grueling rounds. Resto was declared the winner, but within minutes, was accused of tampering with the padding in his gloves - in effect brutalizing Collins Jr. with his bare fists for thirty minutes. More than two decades later, Luis Resto is still a broken man shouldering the burden of his opponent's death; a prison sentence; and a lifetime ban from boxing. Resto relives that infamous night in New York City and exposes the sport's dark side - unfolding an emotional story which finally reveals the truth.


Ceo meč:



Izveštaj



Evo filma snimljenog po njemu:



http://www.imdb.com/title/tt1207649/?ref_=ttpl_pl_tt

http://putlocker.is/watch-corn...ing-online-free-putlocker.html

http://www.boxinginsider.com/h...be-called-assault-in-the-ring/

Ako je još nekog ovaj slučaj dirnuo, ili zna nešto više o tome, ili zna nešto slično, neka se nadoveže.

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 25.07.2016. u 16:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.25.07.2016. u 15:41 - pre 94 meseci
To je ludilo namestaljki uz veliko upetljavanja kladionica. Naravno, za takve boksere niko nije nista istrazivao, prosto se podvelo pod neregularnost meca.

Sudija recimo nije suspendovan, a on je duzan da pregleda opremu boksera, kvalitet rukavice i cvrstinu bandaza.

Moguce je da je bio i neki dogovor, da se slabijem bokseru dodeli neka prednost, koja se ispostavila presudna. U tom slucaju se izmeni taktika, kada sevidelo da je jedan bokser pun cvoruga. Da je mec iole isao u regularnom pravcu.

Mislim da je samo napumpavanje medija da je Kolins bio "nada u usponu". On u ovom mecu nije pokazao nikakav kvalitet, a jos manje kvalitet u razvoju.

Mozda neukim gledaocima nije nista bilo sumnjivo, ali kompletno drustvance oko ringa moze da procenii sa vece udaljenosti da nesto nije u redu, da su udarci tvrdi. Cak i da proceni koliko su stare rukavice, a tek da su van dimenzije....

Tako da je nekakav zakljucak da je mec pripremljen marketinski, dabi se izglumilo neko iznenadjenje, a bokseri prakticno spaljeni u tom mecu.

Tih godina sam se bas zanimao za boks, do 81-e i trenirao, a posle samo (mahnito) pratio i lokalne beton revije. Tada je vec bilo poznato takvo raubovanje boksera, cak je mnogim amaterima predocavano sta ih sve eventualno ceka pri prelasku u profi.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.25.07.2016. u 18:01 - pre 94 meseci
Pogledaću meč kad budem imao vremena. Inače kako se ovde kaže tanke rukavice mogu da imaju ogromni uticaj. Znam iz ličnog izkustva pošto sam sparingovao sa ljudima koji su ih nosili. Pri svakim jačem udaracu kost ruke udara o kost tvoje glave što nimalo nije prijatno. U ostalom uloga rukavica je upravo da spreči to kao i da možeš lakše blokirati suparnikove udarce u glavu.

Ne znam kako se nije bunio posle par primljenih udaraca pošto je razlika ogromana i nemoguće da profesionalac ne primeti to. Plus ovo je srednja kategorija tako da udarci imaju snagu.

Možda je bilo i nečaga oko meča što mi ne znamo. U profesionalnom boksu se često nameštaju mečevi. Tu barem nije komlikovano. Dovoljno je da ubediš jednog čoveka.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.25.07.2016. u 18:10 - pre 94 meseci
Ovaj klip sam juce gledao cim sam upalio komp ali ne mogu da se setim da li je to sa nekog bloga ili...?

Nebojsa,gde si ti ovo nasao?

Da,onaj deo kada prolazi pored njih da ih pozdravi imao je jednu po meni gestikulaciju kao,jebiga,morao sam.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 02:12 - pre 94 meseci
Gledao sam meč, ne znam. Luis dominira apsolutno Irac deluje traljavo ceo meč. Čak i na početku. Tada rukavice ne bi imale toliko uticaja.
Ovde pominju da je izvadjeno punjenje i da je ubačen gips u rukavice. Da je to tačno mislim da bi Iraci bio nokautiran. Dobio je par jačih udarac u bradu, a nije ni kleknuo.
Moguće je da su digli prašinu zbog dokumentarca.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
212.200.247.*



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 09:29 - pre 94 meseci
Jok, nije tačno...Ma da, svejedno je da li se u rukavicama nalazi sunđer ili gips...

Da li si se ti, ili neko drugi, stavio u kožu tog dečaka? Da li ste razmišljali kako mu je bilo?
Da li je on tada, pre skoro 35 godina i sa svojom 21 godinom života, mogao da pretpostavi da ga udara beton a ne čovek?
Kako mu izgleda lice iz runde u rundu, šta govori u pauzama, itd..

Ja bih za ovo dao minimum 40 godina zatvora bez pomilovanja, ovo je tragično.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 09:47 - pre 94 meseci
I meni se cini da je sve regularno. Naprimao se dobrih udaraca lik i pravo je cudo i sto je izdrzao mec do kraja. I suparnik ne izgleda bas dobro na kraju meca.
U svakom slucaju, zao mi je sto je tako zavrsio covek. Mozda nije ni trebao da se bavi tim `sportom`. Inace, po meni debilan sport. Poznajem par likova koji se bave boksom, ne znas koji je veca diabola.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 27.07.2016. u 10:58 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 09:53 - pre 94 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Neki su možda čuli, a verujem da većina nije, za ovaj boks meč održan pre više od tri decenije. Sada sam saznao za to i duboko me je pogodila sudbina poraženog u toj neravnopravnoj borbi.

Verujem da je film emotivno delovao na tebe, ali brate, to je bilo pre 33 godine. U medjuvremenu se kod nas svasta izdesavalo, mnogi mladi i perspektivni zivoti su izgubljeni ili unisteni ali o njima nisu snimani filmovi pa nije bilo prilike da se blize upoznamo sa njihovim tragedijama. Izvini al' nesto me ne pogadja sudbina tog boksera.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 10:50 - pre 94 meseci
Zanimljivi komentari, paralele i skretanja.

Ako se uopšte, dovoljno govore o dijagnozi ovog naroda.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 11:51 - pre 94 meseci
Pojedinci imaju dijagnoze, narod ima pojedince. Da se snimi koji holivudski film mozda bi te pogodile i njihove dijagnoze.
Davanje egocentricne dijagnoze nekom narodu govori o pojedincu koji je postavlja.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 12:23 - pre 94 meseci
Ako si video, ovo nije holivudski film nego 1/1 autentični događaj sa direktnim snimkom.

Film nisam ni pogledao, on je nebitan, naročito sa činjenicom da ovi likovi nisu dobili višedecenijske robije.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 12:42 - pre 94 meseci
Iskreno, zavidim ti na sutuaciji u kojoj imas vremena/volje da posvetis paznju likovima iz price od pre 30-tak godina.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 12:55 - pre 94 meseci
A ja tebi zavidim na tvom mentalnom sklopu. Nekada je definitivno bolje da se ima takav.

Ali ne uvek, jer ako je uvek tako, a na žalost jeste, onda u tom okruženju takvi likovi kao ovaj "bokser" i njegov "trener" umesto da trunu u zatvoru, dolaze čak i na vlast ili blizu iste.


 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 14:56 - pre 94 meseci
Tragedija jeste. Mlad boksert, sve pobete, kariera u usponu i završi na taj način. Pogotovo ako je tačno da nešto nije bilo uredu sa rukavicama.

I da, naravno da sam se stavio u njegovu kožu i odgovorno tvrdim da je nemoguće nešto uraditi sa rukavicama a da on to nije primetio posle prve ili druge runde.

Rukavice stvarno deluju malo mekše. Ispravljaju se kada Luis ispravi prste, što ne bi trebalo da se dešava. U vez gipsa verovatno se prilikom bandažiranja ruke namaže malo gipsa na zavoj kao što se radi kod preloma kosti.
Opet nemoguće da se Bili nije žalo. To je ogromna razlika, ja nisam imao problema da osetim da nešto ne valja, a to mi je bio tek 5-7 sparing. Da mi se to desilo u meču svakako da bi se bunio nakon prve runde i prekino bih meč.

Buni me i to što nije ni jedan nokdaun bio.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 19:07 - pre 94 meseci
Citat:
To je ogromna razlika, ja nisam imao problema da osetim da nešto ne valja, a to mi je bio tek 5-7 sparing. Da mi se to desilo u meču svakako da bi se bunio nakon prve runde i prekino bih meč.

O cemu ti bulaznis?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 21:01 - pre 94 meseci
Citat:
dusanboss:
Da mi se to desilo u meču svakako da bi se bunio nakon prve runde i prekino bih meč.


Zar potencijalni legionar tako brzo odustaje???
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 22:01 - pre 94 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ako si video, ovo nije holivudski film nego 1/1 autentični događaj sa direktnim snimkom.
naročito sa činjenicom da ovi likovi nisu dobili višedecenijske robije.

Nebojša, nekako se gađaju godine događaja. Kako to da niko nije dobio ni dan apsa za ovaj
događaj koji stvarno nije holivudski film.
http://rtv.rs/sr_lat/svet/u-na...-sin-i-troje-unuka_251647.html
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
212.200.247.*



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 22:43 - pre 94 meseci
Koja besmislena paralela...kakve to veze ima sa ovim što je tema??

Otvori novu temu pa će se pričati o opravdanosti i razlozima za taj čin.

Ili misliš da je sasvim opravdano i skroz ok da umesto sunđera staviš beton u rukavice i boksuješ...Sa argumentom, da eto, nije to ništa, jer da jeste protivnik bi popio nokaut?!
Čim je ostao na nogama - nije to ništa!?!?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 22:59 - pre 94 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
A ja tebi zavidim na tvom mentalnom sklopu. Nekada je definitivno bolje da se ima takav.

Sad i meni postavljas dijagnozu?? Ako, ako, samo se ti zabavljaj, meni ne smeta.

Citat:
Ali ne uvek, jer ako je uvek tako, a na žalost jeste, onda u tom okruženju takvi likovi kao ovaj "bokser" i njegov "trener" umesto da trunu u zatvoru, dolaze čak i na vlast ili blizu iste.


E sad, ima u tome istine ali ... to je Amerika.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8372
212.200.247.*



+1348 Profil

icon Re: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.27.07.2016. u 23:10 - pre 94 meseci
Ne nije to Amerika...tamo su ti kriminalci osuđeni, premalo, ali ipak osuđeni...

Sudeći po nekim komentarima ovde, a siguran sam i po stavu mnogih na ovom podneblju, ovde bi taj njihov postupak bio ocenjen kao pozitivan, u stilu: "U al' smo ga rasturili betonom, niko nije ni primetio jer ostao je na nogama, super!".

E to je dijagnoza naroda.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Boks meč Luis Resto - Billy Collins, Madison Square Garden 1983.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17061 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.