Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 345500 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%17.09.2018. u 11:39 - pre 68 meseci
U septembru će biti 21.6%, u oktobru 100%-21.6%=78.4%. a u novembru 100%-2.16%=97.84%.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%18.09.2018. u 09:26 - pre 68 meseci
Došlo je do korekcije na netmarketshare-u. Linux 2.20%, ChromeOS 0.31%, BSD 0.01%, Unknown 0.17%, Windows XP 3.30%.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.09.2018. u 10:47 - pre 68 meseci
Linux - The beginning of the end

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.09.2018. u 12:52 - pre 68 meseci
To je zapravo izvanredna studija upotrebe jezika (i dominacije engleskog, sa svime što to implikuje), korporativnog poslovanja, odnosa između zaposlenih, uprave i kompanije kao posebnog entiteta, itek u manjoj meri se dotiče Linuxa i njegovog kraja.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.09.2018. u 13:06 - pre 68 meseci


Ma daj dedoimedo ;)
Fuchsia nije imala komit 3 meseca zadnji put kad sam pogledao ;p
To je toy projekt koji je hypovan do nebesa a zapravo nema koda vec vise godina ;p
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.09.2018. u 14:19 - pre 68 meseci
Fuchsia je glup argument, ali stoji i da "Linus did nothing wrong". Njegov projekat. Ne svidja vam se? Forkujte. Ali batalite kreativne ljude i "code of conduct", takve akcije vode da isplivaju raznorazni "profesionalni manageri", najcesce kroz laktanje, ulizivanje i zabadanje noza u ledja ili tako vec nesto. Linux je do sad funkcionisao jer Linus napusi svakoga ko lupeta. Sad ga optuzuju sto psuje, sto odbija da koristi trece zamenice za kontributore koji su "non-binary gender" i razne druge gluposti. Pri tom, svi se slazu da covek nije seksista, vec da je "equal opportunity napusavac", ako moze tako da se kaze. :)

Ne mislim da je ovo dobro za Linux. Cak se i RMS slaze sa tim:



Code of conduct je za javne ustanove. Ovo je Linus. Covek vodi projekat koji se zove po njemu. Ovo me potseca na hype u zadnjih godinu-dve kad trosimo divljacke kolicine vremena fantasticnih developera da izbacimo termine "master i slave" jer su uvredljivi. Pri tom, vredjaju se ljudi jer neko tako zove parcice memorije.... Zadnjih par godina iza svakog coska je po neki millenial koji vise "I am offended by this". Mislim, OK. Dobro je da jesi. Pa sta?

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.09.2018. u 16:11 - pre 68 meseci
Master/Slave je termin koji se odnosi na veze izmedju hdd-ova, memorija, servera i ko-zna gde jos.. Ovo sto se predlaze je vrhunsko nasilje nad strukom, kao i nasilje nad zdravim razumom i vecinskom populacijom u evropi i usa. Sto se Linusa tice bio sam spreman da bacim stotine evra u opkladu da ce se naci u "me too" ili ce ispasti da je silovao neku kuravu u Svedskoj.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 08:47 - pre 67 meseci
Sa LKML :

Citat:
First, let me confirm that this threat has teeth. I researched the
relevant law when I was founding the Open Source Initiative. In the
U.S. there is case law confirming that reputational losses relating to
conversion of the rights of a contributor to a GPLed project are
judicable in law. I do not know the case law outside the U.S., but in
countries observing the Berne Convention without the U.S.'s opt-out of
the "moral rights" clause, that clause probably gives the objectors an
even stronger case.


Pocinjem da se plasim ozbiljnog shitstorm-a....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 08:53 - pre 67 meseci
Da secam se bilo mi cudno sto funckija abort() nekom smeta ;p
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 09:53 - pre 67 meseci
<sarcasm> Jeste, zamenice je funkcijom choice() .... </sarcasm>

Da se razumemo, ne smatram ja da post meritocracy ljudi nisu u pravu. Svi mi jesmo pre svega ljudi, definise nas mnogo vise od naseg posla i nase strucnosti i svi zasluzujemo postovanje. Sve to stoji. Ali to ne znaci da zato imamo pravo da budemo kernel developeri. "Ja se izjasnjavam kao kernel developer" nije opcija. To nije licni identitet. Slobodno se ti osecaj kako hoces, ali to ne znaci da mozes da upadas na projekat ili da nameces "code of conduct". Vec je bio ozbiljan shitstorm kad je FreeBSD uveo isti, ako se i Linux tako raspadne nece da valja.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 11:21 - pre 67 meseci
Ja već nekoliko meseci mislim da je početak kraja linuksa počeo. Prvo Fuchsia, zatim nije više najinstaliraniji kernel, a Linus je svake godine stariji za godinu dana.

Nikada nisam ni mislio da će neki projekat (zvao se Linux ili drugačije) da živi večito. Desiće se kvantni skok u računarstvu, posle koga ni OS-evi ni programski jezici neće biti nalik današnjim. Na to gledam pozitivno, a ne kao na problem.

Trenutno koristim ono što mi trenutno najviše odgovara. Čim se bude pojavilo nešto što će mi biti bolje, preći ću na to.

Takođe, veliki sam protivnik "političke korektnosti". Jesam za ravnopravnost, ali se mora znati šta se pod tim podrazumeva. Često se pod tom firmom propagira čak i diskriminacija. A što se tiče toga da procesi u računaru treba da imaju ljudska prava, neka neko napravi "demokratski OS", pa ako bude bolji, preći ću na njega.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 11:44 - pre 67 meseci
Nedeljko, Fuchsia je vaporware....
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 16:27 - pre 67 meseci
Što, je l' Google nesposoban da napravi kernel, bilo fork nečega (BSD), bilo od nule?

Google pokazuje razmišljanje u pravcu traženja alternative Linux-u.

Što se Linux-a tiče, on se uglavnom ne valja u originalnom obliku (sa init-om), već u izmenjenom obliku (sa systemd-om), pa šta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 16:36 - pre 67 meseci
Ja se nesto prisecam da je neko portovao i systemd na FreeBSD. :) Zvucacu kao RMS, ali Linux je "samo" kernel...

Ali jako dobar kernel.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 18:13 - pre 67 meseci
Mislim da je ovo najbitniji deo Igorovog teksta
Citat:
Linux kernel is everything that the Linux desktop is not, and therefore so successful, is the way the kernel is done: tight control, not breaking the user space, long-term support, and a single, passionate, largely unaffiliated leader at the top. There can be only one!

A complete opposite of how the Linux desktop is realized.


Mislim da će Red Hat, Intel, Google,.. nastaviti da razvijaju kernel prema svojim potrebama (server i HPC), a za desktop šta ostane. Tj. ne verujem da će se za ozbiljne poslove mnogo toga promeniti, ali na desktopu će biti sve gore i gore. I to ne zbog ovoga, već zbog stvari kao što su Wayland, Flatpak, GNOME, Plasma i ostali projekti koji se godinama razviju da zamene ono što je (skoro) odlično funkcionisalo, a još uvek nisu ni na pola puta. I što je to danas trend, a ne izuzetak

I posle se ljudi čude kako odjednom ovakav uposn desnih ideja u svetu. Nije ni čudo kad su se SJW-ovci popeli na glavu i i bogu i ljudima i pustili pipke i gde treba i gde ne treba :d
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 18:49 - pre 67 meseci
Citat:
ali na desktopu će biti sve gore i gore

Kako god da bude, gore od ovoga neće sigurno:

Microsoft Continues To Install Bloatware Applications Onto Every Windows 10 PC
Citat:
On a fresh, untouched, clean install of Windows 10, these apps will download themselves onto your PC. Even if you cancel the installation of these apps before they manage to complete the download, they will retry at a later date, without you even noticing. The only way I've found that gets rid of them permanently is to let them install initially, without canceling the download, and then uninstall the apps from the Start menu. If you cancel the initial download of the bloatware apps before they complete their first install, the Microsoft Store will just attempt to redownload them later and will keep doing so until that initial install is complete.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.180.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 18:56 - pre 67 meseci
@Panta

Da, imam ovde Disney Magic Kingdoms i stosta jos, ali to uopste ne utice na brzinu rada, jer clock procesora se meri u GHz a kolicina memorije u Gb. Neko sa krsinom koja ima 2-4 Gb mozda i oseti, ali ja nikako ne mogu.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 19:31 - pre 67 meseci
Nije poenta u brzini rada, već da sistem instalira razne "gluposti" i menja podešavanja bez znanja korisnika.
 
Odgovor na temu

Mord
Home
Home
Serbija

Član broj: 320859
Poruke: 123
78.109.106.*

Sajt: teurgiamistica.blogspot.c..


+12 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 20:27 - pre 67 meseci
Ne znam ali ja ne mogu da nađem te vaše bloatware. Pokrenem alat za deinstalaciju store aplikacija čak i kalkulatora. Instaliram old calculator. Ono što postavim na off i ostane na off. Ono što mi je najvažnije da imam kontrolu nad OS jer čim instaliram OS instaliram firewall sa maximalnim podešavanjem i kontrolišem što ide na net i nemam nikakvih problema.
Na Linuxu ja nemam nikakvu kontrolu nad sistemom. Osim što dosađuje sa njegovim stalnim traženjem passworda za autentikaciju koju ne mogu da isključim nemam Task Manager da vidim koji procesi rade u pozadini ne znam da li neko hakuje moj računar instalira keyloger, da li nešto drlja u pozadini ništa. Ne želim da koristim takav OS.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%24.09.2018. u 20:31 - pre 67 meseci
Citat:
Nedeljko:
Što, je l' Google nesposoban da napravi kernel, bilo fork nečega (BSD), bilo od nule?

Google pokazuje razmišljanje u pravcu traženja alternative Linux-u.

Što se Linux-a tiče, on se uglavnom ne valja u originalnom obliku (sa init-om), već u izmenjenom obliku (sa systemd-om), pa šta.


Da je Google sposoban da pravi svoj kernel forkovao bi i pravio. Ali to mnogo kosta.

edit:
na ovo drugo samo mogu da se nasmejem ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 345500 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.