Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 345455 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 13:53 - pre 75 meseci
SlobaBgd

Ne svidja ti se linux, preskoci sve o linuxu i na ovim i na drugim forumima, i pravi se kao i da ne postoji jer je na dva posto. Shvatas sad?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 13:55 - pre 75 meseci
Tako je Slobo, ne vidis postojanje problema.... problem je u tome da je stvar dal je FS case sensitive ili insensitive potpuno vaporware. Tim pre sto je ultralako dodati jedno ili drugo po potrebi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 14:13 - pre 75 meseci
Da li je isto kovač i Kovač? Da li su lisac i Lisac potpuno isti i svjedno je kako se napiše? Nekome verovatno jeste pa i ako bi pisalo kOvAch jer je sve to isto. A neki os takođe ne vidi razliku i to je prava stvar. Što li su dirali 8.1 varijante, sada bi sve bilo lakše. Nekome.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 14:30 - pre 75 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
SlobaBgd

Ne svidja ti se linux, preskoci sve o linuxu i na ovim i na drugim forumima, i pravi se kao i da ne postoji jer je na dva posto. Shvatas sad?

Vidi, Božoviću, učestvujem u temi i držim se teme, tako da ćeš da zaiebeš da me ukloniš sa iste. To što ti se moje poruke ne sviđaju je tvoj lični problem, preskoči ih.
Ali najlakše je ućutkati i oterati onog ko ne misli isto, i onda se neometano valjati u samozadovoljstvu i osećaju veličine što ste, kako to pisac kaže, nerdovi.
Da se vi pitate, Linux bi bio zastupljen sa 0,2%. Na sreću, ima i razumnih korisnika i developera koji nisu sami sebi dovoljni, pa za Linux ima nade.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 14:43 - pre 75 meseci
Nije SlobaBgd, ja ne trosim vreme na macOS/OS X forumima niti pisem na macOS/OS X delu ovog foruma i ne govorim ljudima kako im sistem ne valja u odnosu na Windows ili Linux, i da trebaju da ga izmene u skladu sa mojim zeljama, jer to je sto ti i pisac radite.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 14:58 - pre 75 meseci
Citat:
pisac: U stvarnom životu 'STAR_WARS_4.MP4' i 'Star_Wars_4.mp4' su isti filmovi. U kompjuterskom (imaginarnom) svetu to su različiti filmovi.

U semantickom smislu je isto, dok je u sintatickom(sintaksnom) razlicito, kao i u stvarnom zivotu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 15:39 - pre 75 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Nije SlobaBgd, ja ne trosim vreme na macOS/OS X forumima niti pisem na macOS/OS X delu ovog foruma i ne govorim ljudima kako im sistem ne valja u odnosu na Windows ili Linux, i da trebaju da ga izmene u skladu sa mojim zeljama, jer to je sto ti i pisac radite.

Ako nisi primetio, ovo je tema u Advocacy forumu a ne na Linux forumu. Prema tome, nisam ja došao u vaš cvetni deo civilizacije gde su kuće od čokolade, da vam skidam mrak, već se javljam u delu foruma koji je po formaciji predviđen za diskusiju. Ako ne želiš diskusiju, povuci se u sigurnost Linux foruma i jako, jako žmuri, da ne vidiš očigledno.

A očigledno je sledeće:
Ne kažem JA da Linux nije po mojim željama, to kaže 98% korisnika desktop kompjutera. U celom svetu. Svih starosnih doba, svih obrazovnih nivoa, svih rasnih, polnih i socijalnih kategorija. Takođe, očigledno je da postoji neki procenat zadrtih među tih 2% koji je zadovoljan trenutnom prisutnošću Linuxa na desktop tržištu, i koji misli da i ne treba više od 2% korisnika da upotrebljava Linux. Ako je vama dobro, onda OK. Ali ne zapušavajte usta onima koji stvari vide drugačije.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 15:48 - pre 75 meseci
Wintroll wrote: "Ne kažem JA da Linux nije po mojim željama, to kaže 98% korisnika desktop kompjutera"

Klasika vidjena, vec n puta svugde i svagda. Ima nesto novo?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 15:50 - pre 75 meseci
Ima.
98,5%
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 16:03 - pre 75 meseci
Slobo, niko ne stoji iza GNU Linux-a (imas i Android) pa da kazemo da je nekom to nekakva zarada. Postoji Red Hat kao firma koja ozbiljno zaradjuje na tome, i to ne prodavajuci Linux, jer to i ne moze, nego support i to je to.
Ako je cena popularnosti nesto kao Android ili Windows, neka hvala...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 16:13 - pre 75 meseci
Slažem se, Branimire.
Ali onda treba jasno i glasno reći da je Linux jedan hobi projekat, da ni nema ozbiljne ambicije i da je svaki promil korisnika koji probaju Linux i ostanu na njemu - čist ćar. U tom slučaju sve diskusije o tome da li je bolje ovo ili ono, kakva su rešenja u okviru privilegija, fajl sistema, načina update-a, kompajliranja... postaju bespredmetne. Linux zajednica, sudeći po tvojem objašnjenju, ni nema ambiciju da napravi OS koji će parirati velikim igračima. Čemu onda ovo brojanje procenata svakog meseca, i Del-Bojevski optimizam "iduće godine u ovo vreme bićemo milioneri"?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 16:20 - pre 75 meseci
Nema toga SlobaBgd, Linux nije niti ce (hvala bogu!) biti napravljen tako da odgovara prosecnom korisniku racunara, ali hobi projekat nije, jer se koristi na embedded uredjajima i serverima, a na superracunarima skoro uvek, i za neke stvari je bolji od Windowsa, jer ni Windows ako ga ne koristis iz GUI nije nista jednostavniji. Da li moze da se napravi od Linuxa nesto sto ce odgovarati prosecnom korisniku? Svakako, vidi Android, ali je to za neke stvari slabo upotrebljivo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 16:25 - pre 75 meseci
"Ali onda treba jasno i glasno reći da je Linux jedan hobi projekat,"

U pocetku jeste bio. Sada je daleko od toga. Kvalitet koda u Linux kernelu, danas, prevazilazi Windows i OSX zajedno verujem....
Necu sad da ulazim u diskusiju zasto je to tako, ali recimo avx512 support je Linux imao jedno 5 godina pre Windows-a. Pa onda zram, to je Windows uveo tek od nekog patcha za 10-ku. Itd....
I na kraju krajeva file sistemi. NTFS, a da ne govorim HFS, su zastareli mastodonti. Na Linux-u imas brdo toga pa cak i zfs koji koristim. No to je bitno nekom ko sad gleda sta gde ima i kako.
Na dekstop strani imas KDE i Gnome. I jedno i drugo je daleko od hobija. Zapravo, danas to sto Windows drzi u tih top 80% je cista inercija i zato sto ljudi jednostavno ne znaju da instaliraju OS.
Ko god zna ima bar dual boot sa Linux-om. Zato tvrdim da je tih 2% besmisleno zato sto ne kaze koliko od tih 100% ima dual boot. I na kraju krajeva ne postoji nikakva registracija kod Linux-a pa da
znas neko je prodao tolko i tolko licenci ko sto ima Mikrosoft. Ali da se broje licence Windows-a opet tvrdim da bi to bilo daleko ispod 80%.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.25.*



+44 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 17:08 - pre 75 meseci
Možda zvuči smešno, ali mene leđa više ne bole. Bukvalno...

Zvuči smešno, linux je besplatan, lak a tako dobar, bolji od svih drugih os-ova. To je istina. I da baš za desktop, šećer. Ali ono što me plaši to je komercijalizacija, do koje, nadam se, neće da dođe u toj meri. Zato ljubomorno čuvamo svoje...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 17:15 - pre 75 meseci
@revlo

Uvek moze da se forkuje FOSS projekat, i to je kao glasanje protiv vodjstva, vidi primer XFree86.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 17:58 - pre 75 meseci
Forkovanje forkovanog forka od forkovanog forka i jeste ono što ubija Linux za širu upotrebu, nasuprot vašem orgazmu zbog te mogućnosti.

Kad jedan cannonical nije imao snage da "komercijalizuje" Linux i da napravi i forsira neke standarde tipa mora ovako ili nikako, neće niko. Dokle god bude postojalo 56 stvari koje rade jednu stvar, ali ne radi kako treba, umesto jedne ili dve, a koja radi kako treba, od Linuxa na desktopu nema ništa.

Vidi samo ovaj primer. :D http://without-systemd.org/wiki/index.php/Main_Page

Pa lol hebote.

Lično će jedina stvar da me natera da koristim Linux u kućnoj varijanti, jeste jednog dana ako Microsoft ukine desktop model Windowsa, pređe totalno na UWP platformu i bude forsirao Windows as service only platformu, sa sve špijunažom. Odnosno, ako ukinu LTSB desetku ili od nje naprave frankeštajna.

Linux ima još par godina fore da se zategne sa širu narodnu masu i da preuzme dobar deo kolača desktop korisnika, a ionako će za par godina sve aplikacije biti pokretane kroz browser ili multiplatforskih runtime-ova. I da, ona glupost sa "nemamo sve codece i činimo vaš sistem neupotrebljiv za multimedija primenu, već morate sami da instalirate ako mislite da budete u 21. veku" jednostavno mora da prestane! A i večita patnja sa screen tearingom i hw video dekodingom i akceleracijom. Tome ne sme da bude mesta u 2018. godini, jednostavno mora da radi!

A do tada, kod mene će imati primenu jedino na namenskim uređajima. Dakle to su lede/openwrt, unifi controller, moj čuveni kućni server na laptopu koji je i dalje na xubuntu 15.04, :) i VPSu koji sam zakupio i roknuo centos 7 za openvpn i owncloud.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 18:42 - pre 75 meseci
Sta je forkovano to, vidim kernel i dalje vodi Linus Torvalds od pocetka devedesetih, GNU userland i GCC FSF od kraja osamdesetih. Jedino je XFree86 nestao, i zamenjen sa X.org, zato sto su promenili licencu u GPL nekompatibilnu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 19:00 - pre 75 meseci
Forkovano je sve ostalo, te više compositiona, te više desktopova, te više sada i "ono na čemu leži desktop", o aplikacijama da ne govorimo, beše OpenOffice, pa LibreOffice, a ni jedan ne može da otvori MS formate kako treba, aj' na stranu što ih Google Office objasnio kako se otvaraju MS formati, nego što LibreOffice ujebe fraking richtext format.

A takođe da ne spominjem i nenormalne nazive programa koje rade nešto, kao i pluginove za nešto, gde nikad ne bi rekao da program x radi stvar y.

Pa onda muke sa zvučnom karticom gde te ama baš ništa ne sprečava da je pojačaš toliko da bude preglasno i da bude distorzija zvuka, moguće da može i da spali karticu.

Onda q*čenje koje ide toliko da pojedina desktop okruženja ne nude ama baš ništa normalno na desni klik, čak ni kreiranje nove prečice, gde je obično podešavanje taskbara noćna mora, gde nemaš unificiranu mogućnost kroz gui da uđeš u task manager (pa zar je toliko teško napraviti da se do task managera može doći na desni klik na taskbaru, onako kako je naviklo 90+% desktop korisnika) nema normalan gui koji će biti pandad device manageru gde mogu da radim sa harvdverom šta ja hoću i mnoge stvari kojih se sad više ni ne sećam, samo se sećam da su mi bile mučne i da sam presekao i rekao kako to nije za mene.

Da ne ulazim sad u nedostatak group policija i podešavanje kroz gui u sitna crevca, već treba da umirem u .config fajlovima...

Isto tako i za Windows 10 tvrdim da nije za mene, jer čik napravi prečicu za UWP tako što ćeš ići desnim klikom na nju i send to desktop, neće da može. Iz searcha isto tako čik napravi prečicu, bez drag and dropa ili bez desnog klika pa open window location, pa tek onda desni klik na prečicu, pa send to desktop, itd, itd.

I da, postoje slučajevi gde će sve da proradi iz prve tako što će neka distribucija da legne na taj komp i sve da radi out-of-box, ali će to raditi do prve sledeće verzije te iste distribucije u kojoj će da odluče da izbace podršku za xyz.

Saće valjda *buntu 18.x LTS pa ću da ga probam, valjda će imati ono drugo čudo umesto Xa, ali ne očekujem previše...

P.S. Sad vidim da im je podrška za LTS na samo dve godine? Šta je tu long term support? Dve godine? WTF? Pa oni su gori od Microsofta. Enterprise LTSB ima 5+5 godine podrške, dakle, na postojećem hardveru si miran jednu deceniju!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 19:10 - pre 75 meseci
Ne odgovara ti, preskoči, nije ni napravljeno za tebe koji želiš"prilagodjen" i ograničen OS, praktično consumer appliance. Windows 10 S ionako to donosi, čemu ćeš se verovatno veseliti, jer je pandan Chromebook-ovima.
Dalje, ako hoces pravu podršku za Linux obrati se Red Hatu jer sumnjam da banke vrte Oracle baze na Ubuntu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%04.02.2018. u 19:12 - pre 75 meseci
Nisi ni pročitao moju poruku, je l' da?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 345455 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.