Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 344580 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%18.08.2016. u 19:58 - pre 93 meseci
Da, MS spyware ne sme da postoji, mada bi onda trebalo potkačiti i Google spyware i Canonical spyware.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%18.08.2016. u 19:58 - pre 93 meseci
Citat:
plus_minus: Ja smatram da m$ spajver ne treba da postoji.
Zapravo, treba da postoji, ali ovakav kakav je, ne da ne sme da košta, nego ne sme da košta bilo čijeg novca - ič.
Svašta od tebe, naravno da bi trebalo da postoji i da bude skup pa da svi idu na krekovane pirate, taman posla da nestane pa nam se prikače takvi korisnici. Ovako njima lepo a nama ne smetaju. ;)
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%18.08.2016. u 21:25 - pre 93 meseci
^^ Meeeh. Jok. Linux bi ostao `komplikovan` za korišćenje isto koliko je i sad. A da spajver ne košta ništa, pa to bi uticalo i na iShit svet. I tamo bi prešli, ne bi kod nas.
about:networking
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%19.08.2016. u 06:10 - pre 93 meseci
Citat:
Microsoft PowerShell Goes Open Source and Lands On Linux and Mac

Microsoft announced on Thursday that it is open sourcing PowerShell, its system administration, scripting, and configuration management tool that has been a default part of Windows for several years. The company says it will soon release PowerShell on Mac and Linux platforms. PCWorld reports: The company is also releasing alpha versions of PowerShell for Linux (specifically Ubuntu, Centos and Redhat) and Mac OS X. A new PowerShell GitHub page gives people the ability to download binaries of the software, as well as access to the app's source code.


https://news.slashdot.org/stor...rce-and-lands-on-linux-and-mac

Uskoro Windows prelazi na Linux kernel i menja naziv u Microsoft Linux :D. A mozda stave i GNU ispred Linux ;). Nakon toga, Linux postaje najzastupljeniji OS na dekstop-u!
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%20.08.2016. u 15:35 - pre 93 meseci
Citat:
Nedeljko:
Naviku korišćenja upravljača paketima linuksaši ne mogu da prenesu na Windows jer tamo upravljača paketima nema.

Unchecky ne rešava problem jer imaš adware koji se nigde ne pominje, a uvali se čim klikneš da daš administratorske privilegije i pre nego što se pređe na pitanja. Ovo znam iz prve ruke od ljudi koji to rade. Cela industrija stoji iza toga.


Citat:
Nedeljko:
SlobaBgd


Niko ti ne brani da pišeš, ali moraš imati argumente. Da, repoi i upravljač paketima su prednost Linux-a, koja smanjuje mnoge probleme i poboljšava korisničko iskustvo. Sad, što Windows to nema, šta da vam radim.


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%20.08.2016. u 17:21 - pre 93 meseci
Ma, da ReactOS argument.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%20.08.2016. u 17:36 - pre 93 meseci
Ne bih ja ovo stavljao kao poređenje, ajde što je našao mesto na distrowatch sajtu ali je ono samo pokušaj. Nešto između windows 98 i windows 2000, slabo se snalazi sa particijama, ima i dalje one prohteve za primarnom a meni je skoro, pri pokušaju da ga instaliram na neku logičku, bez pitanja ubio sve particije od druge primarne pa logičke sve do te na kojoj sam hteo da instaliram. Taman sam iskoristio priliku da sklonim gomilu linuxa koji su bili instalirani reda radi.

Liči na linuxe od pre desetak godina, slabi drajveri, slabe mogućnosti ... baš pokušaj. Nije za neku preporuku.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2016. u 07:43 - pre 93 meseci
Izašao je LinuxMint 18 KDE beta, a za deset dana ćemo videti novo stanje o tržišnom udelu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2016. u 16:07 - pre 93 meseci
Koliko para si rešio da baciš? ;)

Ovaj Mint KDE je ušao u beta fazu sa 10 testiranih i 41 netestiranom stavkom, kako da imam poverenje u takav rad? Do pre par godina je Klem odbacivao verziju kad samo jedan detalj ne valja, sada to ide skroz netestirano. Ako već nećeš Kubuntu, koji je sigurno pouzdaniji od ovog Minta, probaj NetRunner varijantu koja se od sada zove Maui i ima razne sitnice ako baš ne voliš osnovni Kubuntu nego prerade.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 09:12 - pre 93 meseci
Da, stvarno je glupo. Možda će biti još jedna beta. U svakom slučaju, pre finalne verzije mora da bude barem jedna faza u koju se ušlo sa svim testiranim delovima i bez poznatih grešaka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 10:36 - pre 93 meseci
Ne mora da znači, bilo je situacija da je pustio neku verziju koja nije prošla neke testove a najdrastičnije je bilo pre 2-3 izdanja, testirala se konačna verzija, jedna je odbačena pa se krenulo sa drugom, onda je i ona odbačena zbog mnogo loših testova ali se istog dana našla na download strani kao stabilna verzija. Posle par dana je proglašena za stabilnu.
Mogu da razumem cinnamon varijantu jer je to njihov izum (mada se meni ne sviđa) ali mi nije jasno zašto bi neko izabrao Mint KDE tj Ubuntu u KDE obliku pored Kubuntu koji sigurno mora da bude stabilniji i pouzdaniji. A razlika je u nekim beznačajnim sitnicama.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 10:52 - pre 93 meseci
Da, takva je praksa sa Windowsom, Microsoft izbacuje nedovršene verzije svog operativnog sistema i reklamira ih kao poboljšanje bezbednosti i performansi, pa ih posle krpi zakrpama i Service Packovima. Korisnici Windowsa i svi drugi sa punim pravom kritikuju takvu politiku.

Na sreću pa Linux zajednica pazi da se iste stvari ne događaju na Linuxu u svim njegovim verzijama, nego strogo vode računa da se koristi i objavljuje samo stabilna verzija neke distribucije.

Oh, wait...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 11:43 - pre 93 meseci
Moraš da praviš razliku između pojmova windows (jednoznačno) i linux (mnogoznačno, pa i previše) i onda bi video da je ovde reč o jednoj podvarijanti koju je neko malo doradio, ubacio ono što on misli da ljudi hoće i ponudio kao svoju verziju. Ja bih to čak uporedio sa onim windows black, gold, tiny i sličnim ručnim radovima, sa razlikom što je to radio neki zaludan klinac na nečemu što nije smeo da dira a ovde se to radi redovno i legalno.

Ipak, to što ima stotine linuxa ne znači da svi poštuju neka pravila i procedure pa se lako pojave i neki koji uopšte ne rade, brljaju sa nekim programima ili hardverom ili imaju treći problem. Zato i pominjem da mi je (u ovoj priči) sigurniji Kubuntu nego Mint KDE a to može da se odnosi i na mnoge druge kombinacije. Zato koristim Arčija a ne recimo Manjaro ili NetRunner RR i slično.

Što se drugog dela tiče, da neko može da napravi savršen OS, onda bi sve bilo lako i ne bi više razmišljali o tome. Pošto ne može, normalno je da se stalno nešto ažurira. Nije u redu da se pusti nešto što ozbiljno brlja u osnovnom radu ali ako se kasnije otkrije neki problem ili ako kasnije neki poseban program traži da se nešto menja, onda tako mora. Ako se nešto novo izmisli, onda se i to ubacuje. Ne kažem da je Klem u ovoj prilici pustio neku nesigurnu verziju, moguće je da to što nije testirano nije ni menjano niti je bilo potrebe pa ne mora da se overava ali uvek mislim da je trebalo da to uradi.

Eto, pre ove poruke sam pustio ažuriranje linuxa i on je nabacio novu verziju Firefoxa i neki VirtualBox apdejt. Da li i Windows u apdejtovanju ažurira i programe? Verovatno je bolje što to ne radi jer mnogi imaju gomilu programa koji ne bi ni smeli da se jave kući. ;) Ja inače verovatno nikad nisam napisao nešto protiv ažuriranja bilo kog OS, niti mi je windows nešto loš i po potrebi mogu da ga koristim (mada mi je malo ružno i ponekad previše čudno) a moje pisanje je uglavnom kao podrška linuxu a ne pljuvanje. Pre je to iz priče ... linux pljuju oni koji ne umeju da ga koriste nego da meni windows nešto ne valja. I po ko zna koji put, 99% onih koji koriste linux znaju da koriste i windows bar kao i oni koji su na strani pendžera ako ne i bolje dok linux napadaju oni koji u 90% slučajeva imaju iskustvo od jednog neuspešnog popodneva sa linuxom.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 14:25 - pre 93 meseci
Ako mislite da znate bolje kako treba praviti programe, onda to pokažite na delu.

Prvo proizvođač napravi nešto i testira na fabričkim testovima. Kada funkcija padne na testu, onda barem jedno od to dvoje ne valja - funkcija ili test. Ako funkcija prođe test, to znači da radi ispravno u onim slučajevima koji su ubačeni u test. Mnogo više slučajeva može da nastupi (praktično neograničeno), ali je samo neki ograničen skup slučajeva ubačen u test. Primeri se biraju tako da ako greška postoji, da se što verovatnije ispolji. Dakle, kada je proizvod prošao fabričke testobve, to znači da je u celini testiran i da nema poznatih grešaka. Tada se objavljuje beta.

Onda manji deo korisnika počinje da koristi i nastupa mnogo više slučajeva od onoga što je pokriveno fabričkim testovima. Onda korisnici prijavljuju greške i proizvođač ispravlja te novouočene greške. Kada prestane da bude poznatih, izbacuje se finalna verzija.

Onda mnogo više korisnika to koristi i ispoljavaju se greške koje nisu bile uočene. Onda se ispravljaju i one i kada praktično prestane da bude poznatih grešaka, onda je proizvod zreo za ozbiljnu upotrebu, naravno uz ispravke grešaka koje se naknadno budu uočile.

To nikako ne znači da je finalna verzija "nedovršeni poluproizvod krivicom proizvođača". Jednostavno su takvi razvojni ciklusi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 14:52 - pre 93 meseci
Citat:
Nedeljko: Ako mislite da znate bolje kako treba praviti programe, onda to pokažite na delu.

Tako je, Nedeljko! Jedva čekam da vidim tvoju verziju Windowsa.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 16:06 - pre 93 meseci
Ja nisam rekao da znam bolje od odrugih kako se prave OS-evi, već samo biram najbolje od ponuđenog. Ti si taj koji misli da je Windows "nezavršeni poluproizvod", a da pritom nema boljeg, što znači da po tvom mišljenju niko ko pravi OS-eve ne zna kako treba, odnosno da ti znaš bolje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.adsl.eunet.rs.



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 16:27 - pre 93 meseci
Sa ovim će prebaciti i 20%
http://www.ocsmag.com/2016/08/22/appimage/ :D

Još ako i drajveri budu u rangu onih na prozorima, Linux će osvojiti desktop za dve, najviše dve i po godine
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 17:53 - pre 93 meseci
Instalacioni čarobnjaci za Linux postoje. Uzmi na primer Qt SDK sa službenog sajta. To je izbor proizvođača/autora kako će da pakuje program, ali se nekorišćenjem upravljača paketima ne koriste njegove prednosti. Zato su retkost, a ne zbog tehničkih poteškoća.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 18:50 - pre 93 meseci
Zovu se agnostički instaleri.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.248



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%23.08.2016. u 19:18 - pre 93 meseci
Linux-u nisu potrebni nikakvi instalacioni `carobnjaci` zato sto pored package managera ne vidim sta bi jos neko hteo. Izmedju ostalog ko jos instalira na Linux-u nesto sa neta a da nije iz repoa ?
Boljka je naravno to sto imamo x package managera na y distribucija sto opet RedHat sa svojim flatpakom i Canonical sa snappy jem pokusava da resi. A eto i taj appimage ;p
Naravno nista nece biti od toga...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 344580 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.