Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rock Tumbler - noob traži pomoć

[es] :: Elektrotehnika :: Rock Tumbler - noob traži pomoć

[ Pregleda: 952 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vinjau
mučenik
Univerzitet u Beogradu
Leskovac

Član broj: 333230
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Rock Tumbler - noob traži pomoć16.04.2016. u 08:39 - pre 97 meseci
Pozdrav ljudi,


ja sam strastveni skupljač kamenja i minerala, i sad sam odlučio da napravim uređaj za automatizovano čišćenje i poliranje kamenčića, uređaj poznat kao "Rock Tumbler". Koliko god da znam o kamenju, ja sam überduduk kad se radi o elektrici, motorima, etc pa bih zamolio za malu pomoć:

Treba mi elektromotor koji bi mogao da radi nedelju dana bez prestanka, onda odmor pola sata dok ubacim drugi abraziv za čišćenje, pa onda još nedelju dana neprestanog rada. To treba sporo da se okreće, otprilike 10 obrtaja u minutu, možda 20.

Najčešći način na koji se ovo pravi je izgleda sledeći: motor okreće šipku, tanak valjak, koji onda okreće veći valjak koji se zbog ovog malog kretena okreće, ali sporije, što je i cilj. Evo slike: [url=]http://metaldetectingforum.com/attachment.php?attachmentid=16909&stc=1&d=1217612463[/url]





Konkretno, moje pitanje je kakav tip motora mi treba da napravim ovo? Uzeo bih nešto polovno povoljno na autopijaci, samo ne znam koja snaga motora mi treba, koliko obrtaja da ima, monofazni ili trofazni, i koji motor može da izdrži da radi dugo bez prekida. Inače teret nije veliki, taj doboš koji bi se okretao je lakši od svakog praseta, sve ukupno 5kg za rotiranje (ovo me podseća na ražanj)
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Rock Tumbler - noob traži pomoć16.04.2016. u 11:40 - pre 97 meseci
Ako je elektromotor u rezumu koji mu je konstruktivno predvidjen teoretski moze raditi besprekidno.
U industriji postoje mjesta gdje se motori samo iskljuce prilikom generalnog remonta i onda opet 6-24.
Postoje mjesta gdje motori vrte godinama dok se ne ishabaju.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

vinjau
mučenik
Univerzitet u Beogradu
Leskovac

Član broj: 333230
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Rock Tumbler - noob traži pomoć16.04.2016. u 13:34 - pre 97 meseci
Citat:
zica49: Ako je elektromotor u rezumu koji mu je konstruktivno predvidjen teoretski moze raditi besprekidno.
U industriji postoje mjesta gdje se motori samo iskljuce prilikom generalnog remonta i onda opet 6-24.
Postoje mjesta gdje motori vrte godinama dok se ne ishabaju.


Razumem, ali koji motor da kupim za ovaj rock tumbler koji hoću da napravim, kako da znam koji motor da izaberem za okretanje "kante" od 5-7kg? V, A, Watt, žnjut?
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Rock Tumbler - noob traži pomoć16.04.2016. u 22:02 - pre 97 meseci
Viđao sam neke slične sprave za mlevenje i mešanje aluminijum oksida. Radile su
sa običnim motorima kao od TA peći, uz odgovarajući prenos. Ako ovde pogledaš,
možda dobiješ ideju:
https://www.google.rs/search?q...bm=isch&q=diy+rock+tumbler
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Rock Tumbler - noob traži pomoć

[ Pregleda: 952 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.