Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16199 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 13:55 - pre 97 meseci
Citat:
Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.

Crveno a ne plavo

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
0

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
109.121.2.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 14:05 - pre 97 meseci
Citat:
ZAS011

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio


Nećeš ni dobiti.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 14:24 - pre 97 meseci
Citat:
ZAS011:
Citat:
Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.

Crveno a ne plavo :D

Nego, ja još ne dobih odgovor šta je to High End audio :)


ZAS011 sta sam pogresno napisao pa je crvenilo bilo potrebno?
Da li su proizvodjaci te "naj naj" opreme stavili tacku na "i"? Jel kad neko potvrdio da se doslo do vrha?
Sta ako je pokretac teme covjek koji moze napraviti poboljsanja?


Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 14:41 - pre 97 meseci
Citat:
Ja sam shvatio da imam pozitivan feedback i potencijala za vishe , kada mi je sef proizvodnje svetske kompanije za slicne proizvode postao kupac , ili masa ljudi iz UK koji zive na 100km od fabrike koja pravi isto ili slicno.Znas li koliko njih zabole sta je High End ili slicne mantre, to su ljudi iz posla i zanima ih samo krajnji proizvod.
Nemoj da mislis da ce mene da pokoleba ili da me stavi u misiju rupu jedna forumska rasprava.Znam gde zivim , znam koliko je Srbija sarena , i da manje vise mnogo ljudi gaji apriori prezir ponakad i ludacku nepotrebnu zavist prema necemu sto nije kadra ili nema hrabrosti sama da pokrene.Drugo kako starim , vise nisam siguran kakvi smo mi zaista ljudi............najbolji primer je Kanada , gde smo jedni druge prijavljivali da radimo na crno.......Kanadjani su se smejali......i treba.

Zasto mislis da je neko ko prodaje Pultec kit u USA za 1650 $ posteniji od nekog ko ga u skupljoj varijanti u Srbiji serijski proizvodi za mozda i dosta manje (do sad)...btw pricamo o public domain shemama , i svako ko je sposoban ima pravo da radi sta hoce.Ja licno nisam krenuo zbog biznisa , vec sto sam kao svaki iole iskusniji studijski muz. ili stagod , zeleo upravo te sprave.Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa karma i sl.


Ma sve je to ok kada se razjasne pozicije. I ustanovi normalna forma. Sa svih aspekata.
Ali diskusija uvek krece sa pozicije zadnjih namera. Navikla nas balkanska mehana..

A ostalo je stvar rada na terenu, prilagodjavanja okolnostima i sutuacijama.
 
0

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 16:25 - pre 97 meseci
Ivice, ništa lično.
High End se ne dobija smanjivanjem krajnje cene proizvoda

Pravi High End bi morao da se ponaša kao vertikalni pojačavač na osciloskopu: šta na ulazo to i na izlazu bez ikakvih izmena i devijacija.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 19:17 - pre 97 meseci
Kad obicni smrtnici dobiju uredjaj vec su je treca ili cetvrta ruka trgovine.Svako u lancu se uklopi po nekoliko procenta.Pokretaci teme su garant i sami to razmatrali.
Ne treba uopste da upotrijebe manje kvalitetne komponente i ostalo prostora za "prodju" oni najvjerovatnije kontaju da imaju.

Pozdravljam ideju u svakom slucaju...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 23:34 - pre 97 meseci
Malo se neke stvari brkaju.

Uredjaji koje Vlada i Saša nude/prodaju/rade na njima... su namenjni iskljucivo uskom delu populacije muzicara i nemaju ama bas nikakve veze sa HiFi pojmom kao ni sa klasicnim kucnim korisnikom ma kakav audiofil bio. Ali i sam pocetak je uslovio da se diskusija odvija mesanjem nekoliko stvari. Znaci na samom pocetku je navedeno ovo:
Citat:
Moritz21:
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku

Ova treca recenica je izazvala malu konfuziju jer nema veze sa prvom recenicom koja se tacno odnosi na ono sto se nudi (a ja sam se javio na osnovu pocetka citata do zareza).

Elem, nisam stigao ranije od nenadanih obaveza u Studiju pa da kazem da sam od Vlatka dobio samo reci hvale za uredjaj. Kaze da ga je testirao i na gitari i na glasu i na bas bubnju i na dobosu... i, njegove reci doslovce "Sprava je vrhunska, nemam reci…..".

E sad, to sto je rekao znaci, verujem, puno Vladi i Saši. Znaci puno meni.

Vladi i Saši jer je to potvrda onog strucnog sto su rekli i veoma znacajno to sto je nakon godinu dana koriscenja kod Vlatka nije doslo do negativnih spoznaja koje bi zahtevale intervencije otklanjanja, veoma bitno.

Meni znaci jer sam dobro upoznat sa Vlatkovim studijskim radom (a i miksao sam nesto njegovo...) pa mi govori o karakteristici uredjaja koja mi odgovara ili ne odgovara, manje bitno, ali svakako imam neku predstavu sta mogu da ocekujem u radu sa uredjajem (kupio ili ne).

Ostalim ucesnicima u temi - realno nista ne znaci ali je znacajno to sto jedan muzicar svetskog kalibra tako nesto kaze a vezano za temu na kojoj ucestvuju.

Malo sam umoran pa ne bih vise da kuckam...


Pozdrav!



"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 00:46 - pre 97 meseci
Citat:
vladd:
Batice fatalni, oglas je na prvu loptu delovao prevarantski, od samog bombasticnog naslova, tako da botovsko pisanje kojestarija ne stoji.

Osim reči "kompanija", meni nije.

Citat:
vladd:Vladd hoce da pomogne svakom, ali i poteze zvizdaljku kada god je nesto nekorektno.

Potegni po neki smajli u svakom pasusu, inače neću verovati da si ti ovo pisao :)

Citat:
vladd:To sto bi tebi Vlatko Stefanovski bio referenca za pazar, to pokazuje samo da ti je jezik razvijeniji od logike. Vlatko je vrh svetske muzike i gitare, ali nije referenca ni za sarmu, ni za rakiju ni za uredjaje.
Kao muzicar, on formira svoj specificni zvuk, a studijski uredjaj to ne treba da radi.


Hvala za to jezik razvijeniji od logike! Ah, ne, bio ja na nekom stranom forumu malo šireg spekra nego es, osim tehnike, kultura, umetnost, nauka, pa se poteglo i pitanje lokalnih etno muzika koje bi jelte prevazišle jezičke barijere i prenele emociju, identitet, bla, bla... Ma postavljao ja i Disciplinu kičme i Haustor, i Silvanu i Tomu, i Laboratoriju zvuka i Boru Dugića (na šta sam posebno tipovao), i niko ništa, jedina reakcija da postave sledeću svoju muziku, dok nisam postavio Leb i Sol, nekoliko njih se zahvalilo za "otkriće" tako epohalne muzike, rekli da ih "oduvalo", zanimljivo iskoristili isti izraz kao sasarist "pali na d..." itd, odahnuh i ja konačno što sam postavio muziku koja će da reprezentuje ove krajeve.

Citat:
vladd:A mozda su ga zamolili da nesto pridrzi dok ga slikaju...

Nije da nisam pomislio, ali, na primer ja opravljam oluke, ali kad bih hteo da napravim reklamu kao Vlatko pridržava oluk koji sam napravio, bojim se da mi ne bi pošlo za rukom, nit poznajem čoveka, nit kako stići do njega, nit su oluci toliko kvalitetni da ih on poželi na kući itd, itd...neće to samo od sebe.

Citat:
vladd:A kao trece, neki "veliki projekti" su razradjeni za diy zajednicu, cak se i prodaju kit paketi za izradu, pa je malo specificnoda neko pozeli da pravi bizmis od toga...nova radna mesta, da hrani zaposlene ..itd..

biznis, pa vidi i linux je besplatan pa mnogi fino zardjuju od istog i prave fin biznis, i pijaća voda sa česme je praktično besplatna pa kad udješ u prodavnicu u ponudi: Rosa, Aqua viva, Voda voda, Jazak, evian itd...

Citat:
vladd:Sto ne sporimo, na odredjen nacin podrzavamo, i posteno prenosimo svoja dragocena i visegodisnja radna iskustva i VREDNE savete, koji su pametnome dovoljni a budala ce da se cereka...I piskara botovske fraze...

To za botovski nisam siguran značenje 100%, ali ne poznajem čoveka, nisam ničiji bot u tom smislu, gledajući novine, vesti, okruženje, deluje mi proizvesti nešto u Srbiji ne uspeh, nego poduhvat vredan poštovanja, čak i proizvesti krompir, cveklu, stolicu, sto, policu, a kamoli nešto složenije tipa ovih uredjaja, čovek ti se žali (hvali) da je čak i na glodalici morao da radi, posle proizvodnje napraviti biznis od toga to je tek epopeja uz našu birokratiju i dadžbine, u tom smislu mi se samo učinilo da je malo hladno i podrugljivo dočekan ovde, a samo je došao da potraži radnike?



Nemoj da pricas?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 01:07 - pre 97 meseci
Citat:
sasarist:Bezim pre nego me zaskoci taj sa smajlijima , ili ne daj Boze ovaj sa velikim slovima u sredini.


Nema ti sad bežanja dok ti ne nadjemo radnike, ili razlučimo šta je High End audio, zapetljao si se. A za dotične ne brini, sad imamo jednog što piše više od tri tačke umesto nastavka nabrajanja: "serijski................pa, biznis........pa, dana.......jako, jednostavno.......radis.......ponudis.................ako, svidja ....kupi ......i , ljudi............najbolji, crno.......Kanadjani, smejali......i, Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa, Vlatka .........ja, opus....i , Skoplju....jedan, gromada......u, smislu........prepametan, studio....gde, sad .....nek "

To što je neko iz UK kupio iako se proizvodi 100 Km dalje ne mora da znači ništa, drugar prodaje auto delove i živi u unutrašnjosti, ponekad pošalje kurira da kupi neki deo u Bg a isporuči 100 metara dalje, samo znači da kupac nije uspeo da nadje ono što mu je bilo pred nosem...



Nemoj da pricas?
 
0

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 04:36 - pre 97 meseci
@Fatalni: MRŠ na MZ. Stil tvoje diskusije i put kojim si krenuo da skreneš temu je za MZ.
'Fala na razumevanju.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 07:14 - pre 97 meseci
Citat:
Ah, ne, bio ja na nekom stranom forumu malo šireg spekra nego es, osim tehnike, kultura, umetnost, nauka, pa se poteglo i pitanje lokalnih etno muzika koje bi jelte prevazišle jezičke barijere i prenele emociju, identitet, bla, bla.


Ah,bio si na stranom forumu.......ajde!!! ..

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..

Citat:
pa vidi i linux je besplatan pa mnogi fino zardjuju od istog i prave fin biznis


Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????

Citat:
To za botovski nisam siguran značenje 100%, ali ne poznajem čoveka


Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..
 
+1

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 20:26 - pre 97 meseci
Citat:
Sceka:
Malo se neke stvari brkaju.

Uredjaji koje Vlada i Saša nude/prodaju/rade na njima... su namenjni iskljucivo uskom delu populacije muzicara i nemaju ama bas nikakve veze sa HiFi pojmom kao ni sa klasicnim kucnim korisnikom ma kakav audiofil bio. Ali i sam pocetak je uslovio da se diskusija odvija mesanjem nekoliko stvari. Znaci na samom pocetku je navedeno ovo:
Citat:
Moritz21:
Postovani,

ocigledno niste iz Studijskog sveta audio segmenta, stoga vam se taj naziv High End cini neprikladnim. High End se odnosi na izradu uredjaja i kvalitet prenosa audio signala. High End je i iz razloga sto ako taj segment podbaci u kvalitetu ni jedan Hi Fi ljubitelj nece uzivati u High End zvuku :)

Ova treca recenica je izazvala malu konfuziju jer nema veze sa prvom recenicom koja se tacno odnosi na ono sto se nudi (a ja sam se javio na osnovu pocetka citata do zareza).

Elem, nisam stigao ranije od nenadanih obaveza u Studiju pa da kazem da sam od Vlatka dobio samo reci hvale za uredjaj. Kaze da ga je testirao i na gitari i na glasu i na bas bubnju i na dobosu... i, njegove reci doslovce "Sprava je vrhunska, nemam reci…..".

E sad, to sto je rekao znaci, verujem, puno Vladi i Saši. Znaci puno meni.

Vladi i Saši jer je to potvrda onog strucnog sto su rekli i veoma znacajno to sto je nakon godinu dana koriscenja kod Vlatka nije doslo do negativnih spoznaja koje bi zahtevale intervencije otklanjanja, veoma bitno.

Meni znaci jer sam dobro upoznat sa Vlatkovim studijskim radom (a i miksao sam nesto njegovo...) pa mi govori o karakteristici uredjaja koja mi odgovara ili ne odgovara, manje bitno, ali svakako imam neku predstavu sta mogu da ocekujem u radu sa uredjajem (kupio ili ne).

Ostalim ucesnicima u temi - realno nista ne znaci ali je znacajno to sto jedan muzicar svetskog kalibra tako nesto kaze a vezano za temu na kojoj ucestvuju.

Malo sam umoran pa ne bih vise da kuckam... :)


Pozdrav!




Imao sam utisak da sam jutros odgovorio na ovaj post , ali nema veze.
u svakom slucaju , hvala.A hvala i Vlatku , cucu se sa njim ovih dana , drago mi je da je intezivno upotrebljava.

Pozdrav
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 23:30 - pre 97 meseci
Citat:
ZAS011:
@Fatalni: MRŠ na MZ. Stil tvoje diskusije i put kojim si krenuo da skreneš temu je za MZ.
'Fala na razumevanju.


@ZAS0 Nemam razumevanja za prostake, marš tamo gde sa sagovornicima možeš da komuniciraš upotrebljavajući MRŠ, a meni nemoj da se obraćaš dok se prvo ne izviniš za to šta si napisao, još samo tebe da pitam gde da pišem i kojim stilom, "ja bi ovu temu obriso iz odma", pa šta ćeš onda i dalje ovde? cvrc.


Nemoj da pricas?
 
0

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
109.121.49.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 23:41 - pre 97 meseci
Tema je odlična, šteta što nema više ovakvih.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji12.04.2016. u 23:44 - pre 97 meseci
Citat:
vladd:

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..:)


Poenta je bila da su inostranci medju 20 različitih grupa, izvodjača, jedino Leb i Sol ocenili kao epohlno dobru muziku i pored toga što su inostranci pa postoji jezička barijera, čak i da su Leb i Sol kupili uredjaj pa da posle skuplja prašinu i dalje bi bila dobra referenca.


Citat:
vladd:Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???:D

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????


Imam primer da neko zaradjuje od pijaće vode a da ga ne zanimaju: flaširanje, pvc ambalaža, etikete, čepovi, transportna sredstva i distribucija, trgovina, žedj, jonska ili kovalentna veza, samo ga zanima zarada od prodaje flaširane pijaće vode, uspešno zaradjuje, i pri tom čak i zapošljava dosta ljudi.


Citat:
vladd:Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..


Šta da kažem, baš sam plitkouman, pa što ne reče tako nego: botovski?

Nemoj da pricas?
 
0

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
178.149.38.*

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji13.04.2016. u 08:08 - pre 97 meseci
Ako hocete da pazarite "ozbiljan" alat (High End), onda nema Ersa za 150E, niti secica za 300 RSD, nego je to drasticno skuplje!

Kao sto je cenjeni clan emiSAr spomenuo, Lindstrom, Bernstein, PACE …
Npr ozbiljne secice nema ispod 70-80E!!! Lemne stanice ispod 300E, pincete ispod 20E ...

Dalje, ozbiljan DSO osciloskop nema ispod 1000E a AP (Audio Precision) necu ni da spominjem koliko kosta mada koliko svatam postavljaca teme to i ne interesuje preterano posto ima druga "merila" :)

http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=43
http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=319
http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=77

Cene su im bez PDV.

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 13.04.2016. u 09:20 GMT+1]
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji13.04.2016. u 09:07 - pre 97 meseci
Citat:
major fatal....Odakle tebi uopšte ideja da bilo šta proizvedeš u Srbiji? Sa kojim pravom ti uopšte pokrećeš posao i nudiš radna mesta?


Propustio sam par dana da vidim nastavak sage pa da ti odgovorim.

Vlatku tu negde viri fiskalni racun ili profaktura firme.Pitam,javno se zaposljavaju ljudi pa cenim da ce i doprinosi biti placeni!Lako se sve proveri.

Odlicna stvar zato sto drzavi odgovara njen deo ( nece da je prevare)jer zna koliki je od 6-10k necega,ma koja god valuta bila.



Drzi se teme aviona i dovrsi je.Bolje.Vec si dosao do dela da ti se neko izvinjava.



Elem,zasto se krenulo u ovom smeru teme.Pa postavljac je mislio da moze na ESu da izvadi qitu i pravi masnice na celu clanova.

Prvo,to trazenje elektronicara po Srbiji meni deluje na necu da platim,MNOGO.Elektronika nije kako ljudi misle,uzmem knjigu i internet

pa za mesec dana cu ja to isto da radim,to je samo lemilica i kalaj.Jos kada nebi bilo i onog dima,bilo bi super.

E,nece moci.I elektronicar trazi desetine hiljada necega.Vredi.

Druga stvar,ovde sigurno ima neko ko poznaje ili ima prijatelja koji se bavi tim poslom.Ja od troje koje znam da su dobri,dvoje

nema bas dovoljno posla da bi bilo da se razbijaju i da im dobro ide.Jedan od tih je drugaru resavao problem signala (suma)koji je

prouzrokovao pogresne vrednosti za test elektro ventila dizni visokog ubrizgavanja.

Mogao sam da mu poklonim,posto pominje kupovinu CNCa kao jednog dela u sklopu njegovog projekta,sve za sito stampu kao sto sam

ovde jednom clanu poklonio,objasnim ceo proces.Moglo se popricati o prednjem panelu da li ga loksirati ili neki drugi predlog,

Kecman bi to bolje objasnio itd..

I sta je zakljucak.Pokretac teme vodi biznis ( firma je X) godinu dana,neko je to lemio ali bi sada i on to da nauci.Pretpostavljam,nema secice,


nema stolicu,kalaj se trazi od Major fatala,a mozda ce i brener da pozajmi.Samo ce mozda malo da ga zeki plamen.Oluci su to.

p.s.Sada mi je jasno zasto je pomenuo proizvodnju vode,mora da se gasi.Oluk je .
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji13.04.2016. u 16:56 - pre 97 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
vladd:

Pa jes, tamo mora da su pametniji i pismeniji, inostranci su to..


Poenta je bila da su inostranci medju 20 različitih grupa, izvodjača, jedino Leb i Sol ocenili kao epohlno dobru muziku i pored toga što su inostranci pa postoji jezička barijera, čak i da su Leb i Sol kupili uredjaj pa da posle skuplja prašinu i dalje bi bila dobra referenca.


Citat:
vladd:Imas neki primer da neko zaradjuje od Linux-a, a da je pri tome izjavio da ga PROGRAMIRANJE ne zanima, i da realno ne zna programiranje???

Ovde smo imali situaciju da coveka ne zanima elektronika, a zeli da proizvodi HIGH END uredjaj vrlo specificne namene, vezane za elektroniku i obradu signala...to je valjda normalno ili pobudjuje neku sumnju????


Imam primer da neko zaradjuje od pijaće vode a da ga ne zanimaju: flaširanje, pvc ambalaža, etikete, čepovi, transportna sredstva i distribucija, trgovina, žedj, jonska ili kovalentna veza, samo ga zanima zarada od prodaje flaširane pijaće vode, uspešno zaradjuje, i pri tom čak i zapošljava dosta ljudi.


Citat:
vladd:Pisanje bez razmisljanja, odnosno uz vrlo plitku kalkulaciju, koja se ne moze nazvati razmisljanjem, nebitno da li je u sluzbi necijeg interesa, poenta je u odsustvu dubljeg promisljanja..


Šta da kažem, baš sam plitkouman, pa što ne reče tako nego: botovski?




Eto, dobro da si razumeo. I prestao sa aktuelnim parolama, odlicno, evo stizu "nova radna mesta"..za elektronicare uvek ima posla..

I sada ta neinteresantna voda moze da se nazove high end po zelji, bez jasnog kriterijuma. Posto gazdu voda ne zanima, proizvodnja itd, samo marketing...niti bi znao da obrazlozi razliku izmedju high end vode i cesmovace..samo zna da mu prija dok je pije-koristi..

Zato se i pita a sta je to high end sto se nudi sa prostim sklapanjem, tzv skutijavanjem uredjaja..?

Ako se ne zna i ne zanima elektronika, kako bi se korigovalo neko odstupanje od nekog osnovnog rada uredjaja?

 
+1

METABO
Beograd

Član broj: 329356
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji15.04.2016. u 22:48 - pre 97 meseci
Citat:
mikikg:

Kao sto je cenjeni clan emiSAr spomenuo, Lindstrom, Bernstein, PACE …
Npr ozbiljne secice nema ispod 70-80E!!!


Pozdrav svima.

U firmi koristimo Unior i ProSkit i odlicno se pokazalo, iznad toga bih isao mozda na Knipex i to je to.
Lindstrom, Bernstein, Erem, Tronex i slicno su alati za veliko serisku proizvodnju -kaze marketing, a nesto mi je diskutabilno da li mogu da nadzive Knipex (cenom ga biju iznad).
Secice nisu fundamentalne u ovom poslu (mislim na kvalitet zvuka - valjda), ja koristim privatno neke za 300 din (Womax), i gledao sam da dobro nalezu pri kupovini, i odlicne su.Na polici mi stoje po jedne Lindstrom 8160 i Erem 582e kolekcionarski, Unior i Gedore u fioci.
Kolekcionar sam privatno pa me neka zal seci zice sa "markama", boles je to (bez "t").
Inace po meni najbolje u konstrukcionom smislu su Erem (unutrasnja montaza opruge, lager, dobre drske, swiss made itd).
Konkretna preporuka za ipak jace bi bilo Lindstrom 8160 (malo su vece, i ocenjene su kao izdrzljive za propisan opseg rada).

p.s

Mozda je tako i u audio tehnici, ali ne znaci da mnogo para daje ekvivalent u kvalitetu, iskustvo je izuzetno vazno pa se i za umereno para moze naci dobro (izuzeo bih moj primer za 300 kinti, to je i mene ubolo).
Kada sam sekao testno papir i tanje zice sa 8160 i sa Womaxom, kao da mi subjektivno deluje da Womax (bas moj primerak), ima za mikro nijansu bolji osecaj secenja - razlika je 20 puta u ceni - e sad trajnost ne znam da li bila 20 puta veca.Kada sam skoro bio da opet kupim iste secice u wobiju, cela serija ne valja nista (kinez, cena, kontrola kvaliteta...poznata prica).

Ja mogu samo toliko o alatu, ostalo nepoznam.

Ne znam da li je mnogo off tematski ?
 
0

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13059
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji15.04.2016. u 23:10 - pre 97 meseci
Možda jeste of ali po meni samo:




Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
0

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16199 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.