Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16169 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 12:57 - pre 97 meseci
Citat:
da mi definiše šta je to High End u audio tehnici


Ja ne bih uzgajivacu sargarepa da objasnjavam elektroniku, koju ionako predosadno poznaje

Ali bih da mu otkrijem neke cari high end audia i prosirim prijatelju saznanja o statickom elektricnom sumu.

https://walkeraudio.com/proscenium-black-diamond-v/
https://walkeraudio.com/shop/crystal/
 
0

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 13:09 - pre 97 meseci
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran... iako je on pisao oglas , vec ja , jer sam to dopustio , da se ovde objavi.Pogresio sam ....nije prvi ni zadnji put.



Vladd........Ok , ako pises u alegoriji , kao sto sam ja isto ucinio, i vesto se drzis forumskih pravila ...tj. izbegavas da u formi budes banalno lican, trebas da izbegnes i vredjanje tudje inteligencije.
To nije proslo ni Nusicu , nece ni tebi a ni meni.Zato sam ja , kao sto ti sad pokusavas ,iskreno rekao "TI", jer sam shvatio ko sam bio "JA" u tvojoj prici....i veruj da cak nisam imao nameru da te licno vredjam....samo sam odradio jednu reverse verziju , da bi ti ukazao sta zapravo mislim.
Sto se tice elektronicara i posebno coveka koji treba da radi kao glavni ing. , ljudi koji su bili na razgovoru, znaju kakvo im je postovanje ukazano.... i njima... i struci, ali niko od njih nije nastupio maliciozno i podcenjivacki , ok i logicno je.
To sa ciframa ti totalno nije fer , i opet vracas lopticu na moj teren.....dakle , ako sam razumeo tvoj stil ...ti ne mislis da bas ja hocu nekom da dam platu 200-300 eur jer se ne obracas meni licno da ne bi krsio forumska pravila, vec to pricas uopsteno i onako lakonski, i isto tako pretpostavljam da ti zaposljavas nekog mladog , dajes mu platu od 1000 eur i obecavas znatno vecu kad napravis i sam vece pare?
Bezvezno je, jer sve vreme pokusavam da najveci budget odvojim bas za to mesto i tog coveka , i sigurno je da ce u prvih nekoliko meseci ta plata , a koja daleko premasuje tvoje procenjene cifre da bude moj sopstveni rizik...tj. firme.Mislis li da bi neko tako postupao da bas stvarno mrzi istu struku i zvanje.
Btw.....ovi uredjaji i jako puno drugih i jesu rukotvorina , svakako i umotvorina.Da se stigne do njih , a hoces to sam da izvedes , moras u najmanju ruku da poznajes CAD programe , bar jedan CAM ...da ulozis neke pare i u CNC , a onda da naucis kako da sacuvas sebe od glodala koje moze da pukne na 20000 obrtaja /sec, da se maltretiras sa farbarama , Stamparijama , imas bar kakav takav background u dizajnu, ja ga na srecu imam u Arhitekturi.........onda dolazi elektronika koja je normalno fundament , ali sve to ti je uzalud ako ne razumes kako krajnji proizvod treba da zvuci.......zbog toga je jako bitno da dolazis iz sveta korisnika.
Tako da nije ni to za podcenjivanje.

Ajd sad u zdravlje........moram da kupujem stolicu za el. techa....Za sve druge budget je oko 70eur , za njegovu 150.Mozda si me i ti naterao na to , tako da sve ovo prepucavanje pocinje da dobija smisao....mislim da sam mu u glavi i platu podigao za bar 100 eur.

pozdrav
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 13:46 - pre 97 meseci
Pazi, sa mojih 58 godina, daleko sam od neiskusnog, a jos dalje od ambicioznog mladica, ili zainteresovanog za posao.
Zanimljiviji tesko da postoji, od ovog sto imam.

Ali negujemo neke zajednice, pa stoga i poziv na korektnost. Uz nesto ostrije rekombinovanje reci. Bez daleke zelje za neprijatnostima, teskim recima, samo potreba za korekcijom...prema struci, forumu...

Lepo je to sto se brine o zaposlenom, tako valjda i treba, nego sam cisto otvorio novcani aspekt, koji moze da bude nekome stimulativan, narocito ako postoji mogucnost napretka. Ucesca u profitu, recimo, sa nesto manjom baznom platom...opcija ima dovoljno.

Da te podsetim, da elektroinzenjeri, samo u programerskim firmama imaju min 600evra, za rutinski posao a gornjeg limita nema, za posao koji im i nije najcesce bazicna specijalnost. Nisu recimo softverski inzenjeri, po vokaciji, ali znaju taj posao.

Pa kada je vec oglas u pitanju, red je da se navedu i banalni detalji, nesto stimulativniji od radoznalosti iizazova, ocekivana platica, bez obzira na intervju vestine "pregovaranja" o nadnici, neki okviri su potrebni, zarad nivelisanja kvaliteta. A trazi se kvalitet, mislim.

I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj, nemagnetne pincete, belzer secice i sitan alat, to mu je vaznije, moze mlad organizam da sedi i na hoklici sa sundjerom, veci mu je problem problematicni vrh na lemilici, ili secice koje zvacu, nego udobnost sedista.

Eto, moze i poneki savet da se dobije, na forumu, ne samo kritika..
 
+1

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13040
109.121.2.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 14:04 - pre 97 meseci
Citat:
vladd
I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj.......................


Tinol.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
+2

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 15:02 - pre 97 meseci
Citat:
vladd:
Pazi, sa mojih 58 godina, daleko sam od neiskusnog, a jos dalje od ambicioznog mladica, ili zainteresovanog za posao.
Zanimljiviji tesko da postoji, od ovog sto imam.:)

Ali negujemo neke zajednice, pa stoga i poziv na korektnost. Uz nesto ostrije rekombinovanje reci. Bez daleke zelje za neprijatnostima, teskim recima, samo potreba za korekcijom...prema struci, forumu...

Lepo je to sto se brine o zaposlenom, tako valjda i treba, nego sam cisto otvorio novcani aspekt, koji moze da bude nekome stimulativan, narocito ako postoji mogucnost napretka. Ucesca u profitu, recimo, sa nesto manjom baznom platom...opcija ima dovoljno.

Da te podsetim, da elektroinzenjeri, samo u programerskim firmama imaju min 600evra, za rutinski posao a gornjeg limita nema, za posao koji im i nije najcesce bazicna specijalnost. Nisu recimo softverski inzenjeri, po vokaciji, ali znaju taj posao.

Pa kada je vec oglas u pitanju, red je da se navedu i banalni detalji, nesto stimulativniji od radoznalosti iizazova, ocekivana platica, bez obzira na intervju vestine "pregovaranja" o nadnici, neki okviri su potrebni, zarad nivelisanja kvaliteta. A trazi se kvalitet, mislim.

I ne bacaj parena stolicu, kupi el-techu dobru lemilicu, dobar skop i pribor, dobar kalaj, nemagnetne pincete, belzer secice i sitan alat, to mu je vaznije, moze mlad organizam da sedi i na hoklici sa sundjerom, veci mu je problem problematicni vrh na lemilici, ili secice koje zvacu, nego udobnost sedista.

Eto, moze i poneki savet da se dobije, na forumu, ne samo kritika..:)


No hard feelings

Stolica je jako bitna ..i osvetljenje , to znam jako dobro.....kicma i vid prvi propadnu.A i ne nameravam da mi el. tech. lemi po ceo dan .
Imas li kakav savet za te sitne alate , treba mi neka best buy opcija za barem 4-5 setova.
Lemelice takodje , za sad mi je Ersa manje vise jedina pristojna opcija u nekom budgetu do 150 eur.Znam da je ovo malo za profi lemilicu , ali moram da nadjem neku sredinu.Tinol ce verovatno da bude neki pristojan Kaster ili nesto malo bolje.
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 16:48 - pre 97 meseci
Tinol minimalno Fluitin jer je namjera da se sklapaju bjesne sprave!
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13040
109.121.2.*

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 17:35 - pre 97 meseci
Citat:
zica49: Tinol minimalno Fluitin jer je namjera da se sklapaju bjesne sprave!


I bolji po mogućnosti.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 19:50 - pre 97 meseci
Citat:
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran...

Ajde ne preteruj,bio je 11.

Nego kada si vec postavio link,izdvojio sam sa linka slike pa da te pitam.Da li je po tebi korektno staviti

onaj,da ga nazovem PC dzek za napajanje,koji cesto ima slab kontaks sa ulaskom napojnog kabla,izbor srafova,kao i kablova ?

Nisam rekao da unutrasnjost treba biti sa pozlacenim delovima,da ne kazem kalaja,ali IMHO da to ne prilici jednom HIGH END AUDIO uredjaju

(kompaniji).





Prikačeni fajlovi
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 20:22 - pre 97 meseci
Citat:
Imas li kakav savet za te sitne alate , treba mi neka best buy opcija za barem 4-5 setova.


Best buy je kod Womax-a, za neke sitne alate, secice nisu nesto trajne, ali ima zgodnih kljesta, malenih a upotrebljivih za elektroniku, iz serije "za nakit"
Npr ova klesta.
http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0534500

Za pridrzavanje zica, oblikovanje nozica, pridrzavanje matice pri srafljenju...

Secice su jeftine, ali su takve i u radu, dobiju zubice nakon par laksih seckanja.

Secice i jesu problem, ja sam to resio sa tri tipa secica, jedne su srednje velicine, tzv "klavirsere", za secenje celicnih zica do 0,8mm, zica kao za zicane instrumente, druge su skupe belzer, za bakarne zice do 1mm,preciznog reza, a ostalih par su jeftine knipex, sada ima jos jeftinijih, za po 300-400 din, koje odrade neki period, mogu da se prebruse i preoblikuju i nije neka steta za eksperimentisanje.

Dobar sitan alat postoji i kod Belog elektronik, pa neka el-teh odluci sta mu prija za rad...
 
0

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3678
46.36.181.*



+356 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 21:14 - pre 97 meseci
Da se i deda malo umjesa. Sto se tice sitnog alata, preciznih klijesta i ostalog sitnog alata predlazem da se malo preberu linkovi
Lindstrom tools, Beltzer tools i Bernstein tools, i izvidi mogucnost kupovine pojedinih primjeraka na komad. Relativno su skupi kad se
kupuje na komad, ali setovi koje nude prepuni su alatki koje nikad nece biti upotrijebljene. Koristim alate od svih nabrojanih
proizvodjaca i pojedinim alatkama ima i po 50 godina i jos uvijek sluze svrsi za sto su namijenjene.-
Bernstein sjecice sa karbidnim (vidia) sjecivima nekad, kad je radnicka plata bila cca 100-150 DM placene 52 DM.

Sto se tice radne stolice, najbolje mi je odgovarala okrugla bez naslona, sa podesavanjem visine i kocnicom na tockovima, kakvu
koriste stomatolozi.
I radna ploha radnog stola po mogucnosti da se moze rotirati, ili cijeli radni sto na tockovima i kocnicom. Glomazni laboratorijski ili
radionicki stolovi nisu za takvu vrstu posla. I njih treba imati ali mnogo je dobro bez pomjeranja uredjaja koji se radi kada mu se moze
prici sa svake strane-kad svaka strana moze doci pred onoga ko radi.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
0

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji09.04.2016. u 23:59 - pre 97 meseci
[quote]Lavlja_Jazbina:
Citat:
Ovo je apsolutno tacno , oglas je ovde totalno bezvezno postavljen i nije adekvatan za ovaj forum.Cak ni Vlada , koji je vec u trecem postu postao "mudroser", nije odgovoran...

Ajde ne preteruj,bio je 11.

Nego kada si vec postavio link,izdvojio sam sa linka slike pa da te pitam.Da li je po tebi korektno staviti

onaj,da ga nazovem PC dzek za napajanje,koji cesto ima slab kontaks sa ulaskom napojnog kabla,izbor srafova,kao i kablova ?

Nisam rekao da unutrasnjost treba biti sa pozlacenim delovima,da ne kazem kalaja,ali IMHO da to ne prilici jednom HIGH END AUDIO uredjaju

(kompaniji).


Za prvi ili mozda drugi napravljen , pre godinu i po dana , mislim da uopste nije los a i nije bas za pluvanje zbog par ruznih srafova.Pritom nemoj da ti reper budu firme iz vase branse , vec trazi ekvivalent sa mog trzista.I ta prica oko High Enda.....valjda je bilo dosta...za studio recording gear High End je po danasnjim standardima cim izbegnes switch napajanje.....jeste smesno ali takve su relacije.Slazem se za IEC , i srafove na njemu, ali za zicu si debelo omasio.Nemoj da te prevare sare , izvucena je iz multicore kabla , jer se tesko moze naci toliko razlicitih boja.
Evo ti original verovatno 1000 ti po redu , pa uporedi.

https://www.gearslutz.com/boar...ntage-gear-pictures-pultec.jpg

cena je oko 6000-10 000 necega
 
0

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 00:03 - pre 97 meseci
Citat:
emiSAr:
Da se i deda malo umjesa. Sto se tice sitnog alata, preciznih klijesta i ostalog sitnog alata predlazem da se malo preberu linkovi
Lindstrom tools, Beltzer tools i Bernstein tools, i izvidi mogucnost kupovine pojedinih primjeraka na komad. Relativno su skupi kad se
kupuje na komad, ali setovi koje nude prepuni su alatki koje nikad nece biti upotrijebljene. Koristim alate od svih nabrojanih
proizvodjaca i pojedinim alatkama ima i po 50 godina i jos uvijek sluze svrsi za sto su namijenjene.-
Bernstein sjecice sa karbidnim (vidia) sjecivima nekad, kad je radnicka plata bila cca 100-150 DM placene 52 DM.

Sto se tice radne stolice, najbolje mi je odgovarala okrugla bez naslona, sa podesavanjem visine i kocnicom na tockovima, kakvu
koriste stomatolozi.
I radna ploha radnog stola po mogucnosti da se moze rotirati, ili cijeli radni sto na tockovima i kocnicom. Glomazni laboratorijski ili
radionicki stolovi nisu za takvu vrstu posla. I njih treba imati ali mnogo je dobro bez pomjeranja uredjaja koji se radi kada mu se moze
prici sa svake strane-kad svaka strana moze doci pred onoga ko radi.-

pOz


Hvala , ovo je zaista korisno , obzirom da sam i sam gledao stolice bez naslona i neckao se ima li smisla.Za sto je isto dobra ideja , mada sam razmisljao o slicnim pomagalima na samom stolu.Bacam pogled jos jednom na alate.....Jako korisne informacije.

Pozdrav
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 07:02 - pre 97 meseci
Bez naslona je za radionicki deo posla, ne za proizvodno lemljenje. Da ne porusi naslonom kreativni haos kojije u tri dimenzije u okolini.:)

Dobre su obicne stolice,bez rukohvata sa naslonom, ako je uredan prostor. Nijelosni sto sa dodatnom radnom povrsinom, u vidu police, ili sto u ge, ili sa policom na izvlacenje.

Dobro je da se moze uredjaju prici sa vise strana.

Za proizvodnju je bolje da imas troje secica po 300 din, ili deset, nego jedne odlicne od 50-100 evra. Odlicno je imati superfine secice, za kriticna mesta i fazonirannje detalja, ali su preosetljive na padove, na pridrzavanje srafova..

 
0

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 09:32 - pre 97 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
da mi definiše šta je to High End u audio tehnici


Ja ne bih uzgajivacu sargarepa da objasnjavam elektroniku, koju ionako predosadno poznaje

Ali bih da mu otkrijem neke cari high end audia i prosirim prijatelju saznanja o statickom elektricnom sumu.

https://walkeraudio.com/proscenium-black-diamond-v/ <-
https://walkeraudio.com/shop/crystal/


BTW nisi ti bio priupitan za definiciju High End-a već @HighEndCo. d.o.o.

Nego, hvala na pitanju, šargarepice uspevaju i u permafrost-u :P
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.opera-mini.net.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 10:05 - pre 97 meseci
Lepo, lepo..

To sto je highend company, to je novokomponovani marketing, ko bi se zalepio za studijska radionica, ili porodicna manufaktura crnog hleba.

Jos kada bi se osvrnuli na profitabilni turbo folk, mogli bi da se nazovu high end full fulova company.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 11:07 - pre 97 meseci
Citat:
.Pritom nemoj da ti reper budu firme iz vase branse , vec trazi ekvivalent sa mog trzista


Moras da zadjes dublje u pretragu zato sto moja delatnost,veruj mi,uopste te nebi malo kostala.

Nego da se vratimo temi,drago mi sale da si poceo da kapiras..

Citat:
I ta prica oko High Enda.....valjda je bilo dosta...za studio recording gear High End

je po danasnjim standardima cim izbegnes switch napajanje.....jeste smesno ali takve su relacije


p.s.Kasnije dolazi zakljucak da kada hoces da posetis neki forum,dobro pretrazis,jer onda se desi sta se desi.Zaglave mooda u mengeleu.

A onda uredjaj tesko da ispegla glasic evnuha.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji10.04.2016. u 23:21 - pre 97 meseci
@sasarist
Odakle tebi uopšte ideja da bilo šta proizvedeš u Srbiji? Sa kojim pravom ti uopšte pokrećeš posao i nudiš radna mesta? Zar ti ne znaš da je Vladd već zaposlen i da je zadovoljan svojim poslom? Uostalom da li si ti pitao Vladd i Lavlju Jazbinu za dozvolu da se baviš time čime se baviš? Pa ne može to tek tako. Odakle tebi ideja da napraviš pristojan ili profitabilan proizvod, da ti nećeš da zaradiš od svog znanja i sposobnosti? Stvarno greška za greškom, deluje da uopšte nisi razmišljao kad si to započinjao.
Moj neki predlog bi ti bio da povučeš sve svoje proizvode sa tržišta, da zamoliš ljude da ti vrate uredjaje, ti im vratiš pare, sve spališ na gomili, a onda počneš iz početka ali ovaj put na realnim osnovama. Uz savete Vladd i Lavlje Jazbine neće da bude greške, oni sve to znaju, oni su mogli sve to da urade ali da stvarno bude High End, a ne kao što ti pričaš bezveze, samo nisu hteli, jer ih to ne zanima.
Bez sve šege da li si imao neki problem ili neku dilemu dok si razvijao ta rešenja i te uredjaje? Ili jš uvek imaš, ili bi da razviješ proizvod najbolji ikad na svetu?Obožavam da čitam ovaj deo foruma jer su ljudi mnogo ludi i složni, i jer izvuku neka čudna znanja iz opskurnih knjiga i višegodišnjeg iskustva. Lepo što pitaš za alat, al daj nešto izazovnije pa da pokažu svoj raskošni talenat.
Eh da, pojaviće se jedan što na svaka dva pasusa tura po jedan smajli, smeje se valjda i kliberi sam za sebe nečemu što je samo njemu smešno, jedan što će pokušati da sazna da li si piškio u ćega dok si bio mali, i jedan što gura velika slova al ne na početku rečenice gde im je mesto nego negde u sredini i na kraju, samo preskoči, ne obraćaj pažnju, bolidi.

Meni bi bila referenca i da Vlatko Stefanovski prodje kroz ulicu gde se prodaju uredjaji, znajući da istom i Mark Knofler skida kapu, ali dobro, svak gleda svoj deo posla, ne zanimaju ga svirci, samo snimatelji, ..., no dobro
Nemoj da pricas?
 
+2

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 06:31 - pre 97 meseci
Batice fatalni, oglas je na prvu loptu delovao prevarantski, od samog bombasticnog naslova, tako da botovsko pisanje kojestarija ne stoji.

Vladd hoce da pomogne svakom, ali i poteze zvizdaljku kada god je nesto nekorektno. Vladd ima zelju i da prezentuje neko znanje, kao sto to rade mnogi clanovi foruma, svaki je maher u oblasti i stavu prema zivotu. Sto je valjda korisno za pretezno nepismen ambijent u Srbiji..nepismen,alav, bezobrazan, a poganog jezika...

To sto bi tebi Vlatko Stefanovski bio referenca za pazar, to pokazuje samo da ti je jezik razvijeniji od logike. Vlatko je vrh svetske muzike i gitare, ali nije referenca ni za sarmu, ni za rakiju ni za uredjaje.
Kao muzicar, on formira svoj specificni zvuk, a studijski uredjaj to ne treba da radi.
A mozda su ga zamolili da nesto pridrzi dok ga slikaju...

A kao trece, neki "veliki projekti" su razradjeni za diy zajednicu, cak se i prodaju kit paketi za izradu, pa je malo specificnoda neko pozeli da pravi bizmis od toga...nova radna mesta, da hrani zaposlene ..itd..

Sto ne sporimo, na odredjen nacin podrzavamo, i posteno prenosimo svoja dragocena i visegodisnja radna iskustva i VREDNE savete, koji su pametnome dovoljni a budala ce da se cereka...I piskara botovske fraze...

http://wiki.diyrecordingequipm...ts/ez1073-500-diy-neve-preamp/
http://www.jlmaudio.com/shop/mic-pre-amp-kits.html
http://www.fivefish.net/diy/

ili navedeni Pultec
http://proreplicas.com/pultec_eqp-1a.html
http://www.recproaudio.com/diy_pro_audio/pultec_eqp1a.htm
http://www.pulteceqp1a.com/

Ali, nebitno, pomazemo, mozda i uspe...

Evo i opisa, detaljnog...
http://www.recproaudio.com/diy...diy_files/eqp_1a/PultecEQP.pdf

[Ovu poruku je menjao vladd dana 11.04.2016. u 07:43 GMT+1]
 
0

sasarist

Član broj: 333164
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 09:47 - pre 97 meseci
Vladd , jako gresis,
gledas sasmo po defaultu u kontra stranu.Razradjeno u kitu , ali najmanje 10 firmi proizvodi i serijski................pa sta.Pravi biznis........pa zar oni ne prave isti na DIY zajednici , i ja sam to radio godinu dana.......jako je jednostavno.......radis.......ponudis.................ako se nekom svidja ....kupi ......i kraj price.Ja sam shvatio da imam pozitivan feedback i potencijala za vishe , kada mi je sef proizvodnje svetske kompanije za slicne proizvode postao kupac , ili masa ljudi iz UK koji zive na 100km od fabrike koja pravi isto ili slicno.Znas li koliko njih zabole sta je High End ili slicne mantre, to su ljudi iz posla i zanima ih samo krajnji proizvod.
Nemoj da mislis da ce mene da pokoleba ili da me stavi u misiju rupu jedna forumska rasprava.Znam gde zivim , znam koliko je Srbija sarena , i da manje vise mnogo ljudi gaji apriori prezir ponakad i ludacku nepotrebnu zavist prema necemu sto nije kadra ili nema hrabrosti sama da pokrene.Drugo kako starim , vise nisam siguran kakvi smo mi zaista ljudi............najbolji primer je Kanada , gde smo jedni druge prijavljivali da radimo na crno.......Kanadjani su se smejali......i treba.

Zasto mislis da je neko ko prodaje Pultec kit u USA za 1650 $ posteniji od nekog ko ga u skupljoj varijanti u Srbiji serijski proizvodi za mozda i dosta manje (do sad)...btw pricamo o public domain shemama , i svako ko je sposoban ima pravo da radi sta hoce.Ja licno nisam krenuo zbog biznisa , vec sto sam kao svaki iole iskusniji studijski muz. ili stagod , zeleo upravo te sprave.Tako .....manje hejtovanja ............sta znam ......losa karma i sl.

MajorFatal
haha hvala
Bezim pre nego me zaskoci taj sa smajlijima , ili ne daj Boze ovaj sa velikim slovima u sredini.
A , sto se tice Vlatka .........ja sam rastao na malo drugacijoj muzuci (kasnije sam prelistao njegov opus....i seo na d... kada sam cuo sta je svirao sa valjda 17-18g.....eto krenuo sam od Radiohead ....stigo do prvog albuma Leb i Sol), ali sam imao cast da budem njegov gost jedan, po prilicno gusto ispunjen dan , kod njega u Skoplju....jedan od boljih izleta u zivotu.
Covek je gromada......u svakom smislu........prepametan lik, u pravom koloseku , btw Pultec nije stavio na pojacalo,vec u svoj studio....gde i snima u zadnje vreme svoje albume.
Malo mi je i zao sto sam ga ovde pomenuo , al ajd sad .....nek ide zivot.

Pozdrav
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji11.04.2016. u 12:24 - pre 97 meseci
Moderator bi trebao promjeniti naslov temi na primjer "Jeftiniji High End audio proizvod!" ili " High End audio made in Srbija" te editovati postove koji su oglas.
Ruzno je sto tema cesto ode u prepiranje ili omalovazavanje nekoga ili necega :(
Inventivnost ljudskog roda je rezultirala time da ljudi vec dugo vremena ne zive po pecinama a svakodnevni progres je nezaustavljiv. Balkan je teska bolest.
High End audio uredjaj koliko god ga "klepale" vodece svjetske firme i tvrdile ovo je vrh jos uvjek ima prostora za poboljsnja.Poboljsanja mogu biti u smislu perfomansi uredjaja ili smanjenja krajnje cjene proizvoda.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Oglas za zaposlenje u High End audio kompaniji
(Zaključana tema (lock), by 1OXB)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16169 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.