Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB

[es] :: Windows desktop :: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5057 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 00:49 - pre 97 meseci
Potreban mi je savet. Kako sada da kupim legalnu verziju Win XP, koja je možda već korišćena, nije mi bitno? Na Linuxu sam ali mi je potreban Win za elektronsko potpisivanje, pa bih to radio preko virtuelne mašine. Ali da li je moguće negde kupiti XP, na netu, ili uopšte i kako da budem siguran pre kupovine da je licenca valjana, Pitam baš za XP jer je verovatno najjeftinija varijanta u ovom momentu, on je već zastareo.
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 01:16 - pre 97 meseci
:) nisam nikad probao preko Limunda, sada sa prvi put tamo prijavljen, ne znam koliko je to sigurno.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 06:50 - pre 97 meseci
Jedva da se u prodavnicama može kupiti po koja zaostala sedmica, osmice su takođe retke, tako da ti želim puno sreće sa XP. Ali u nekim varijantama možeš ići na downgrade, na primer kupiš sedmicu pa odradiš downgrade na XP, licenca uglavnom pokriva takve situacije, ali proveri to za svaki slučaj...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 07:27 - pre 97 meseci
Na KP je bilo za 1000rsd.Kutija,nalepnica.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 08:00 - pre 97 meseci
Ako je izbor zbog cene, onda možda nije loše rešenje windows 7 enterprise koji ima 10+90 dana probnog korišćenja ... koje može još 5 ili 6 puta da se produži. Pa posle skoro dve godine ponovo instaliraš ... ionako će da služi za jedan posao pa će reinstalacija da bude laka. Legalnije od polovne licence.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 08:01 - pre 97 meseci
Da, ali koliko je to legalno? To je OEM disk koji je vezan uz kupovinu novog računara, a pošto hoće da ga tera u vm kako to objasniti našoj poreskoj? Više sam za dual boot varijantu.

A što baš XP? Što ne Windows 8/10 Home verzija? Jedino ako je hardver loš?

Pitaj direktno Microsoft Srbija, ne može da škodi.

P.S. Možda da kupiš polovan krš komp za nekih 20 - 30€ koji imaju XP home u sebi i nalepnicu, izbaciš te komponente i ubaciš svoje i napraviš dual boot.


Edit2: :D

http://www.kupujemprodajem.com...1-oglas.htm?filter_id=57735064

Ovo je (ako je tačna slika, proveriti) GGK za legalizaciju postojećeg Windowsa XP (i to Pro) verzije i u suštini juri GGK na kupujem prodajem i takva nalepnica je legalna na bilo kom kućištu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 08:26 - pre 97 meseci
Da na to sam mislio.Ima i dalje u ponudi.Gde ih samo pronalazi.
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 14:16 - pre 97 meseci
Nije mi stariji računar, mada treba da ga menjam jer je notebook. Samo zbog povoljen cene bih uzeo XP jer imaću rač. softver koji radi na Linuxu, praktično mi je Win potreban samo zbog elektronskog potpisivanja poreza i FI. Neverovatno je da aplikacije poreznika i drugih službi nisu urađene za pristup sertifikatima sa svih OS. To sigurno nije tako u drugim državama.
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 14:17 - pre 97 meseci
Probaću verovatno na Kupindu, nisam nikada kupovao, trebalo bi da su te licence legalne ako prodavci tako navedu u oglasima?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 16:20 - pre 97 meseci
Ako je GGK licenca (proveri sa prodavcem za svaki slučaj) onda jeste legalno (mada ako već menjaš, ne lepi nalepnicu za laptop nego čekaj dok ne kupiš novi komp pa zalepi na njega).

Ako je OEM onda nije legalno.

Za Retail nisam siguran?

XPu je sasvim dovoljno 15GB prostora, tako da ti je moja preporuka da napraviš dualboot XP/Linux. Ne znam kakva je situacija sa našom poreskom po pitanju licenciranja virtualnih mašina, nek se javi neko sa iskustvom sa njima.

Malo je offtopic, ali ako nije tajna napiši koji je to softver za računovodstvo koji radi na Linuxu?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 16:49 - pre 97 meseci
Softver je domaće kompanije iz Pančeva Neoframe, nisam još probao, trebalo bi da ga preuzmem. Oni su prestali da ga prodaju, verovatno je da kompanije imaju averziju i neće da rade na Linux sistemima. U svakom slučaju, pretpostavljam da ta kompanija može da doradi delove softvera po zahtevu.

Šta je GGK licenca, nešto Genuine itd.?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.dynamic.sbb.rs.



+322 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 18:34 - pre 97 meseci
Ne znam kako to inace funkcionise, ali nama Poreska kada je kontrolisala legalnost software-a uopste nije gledala niti trazila nalepnice, vec su ocitali sta je sve instalirano na kom racunaru i trazili su da im se posalju kopije svih faktura na kojima su kupljeni ocitani programi i win.
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 18:47 - pre 97 meseci
To nije problem, u smislu kupovine bez naknade i od fizičkih lica. Naprave se ugovori, pravno lice koje praktično poklanja softver (javno je objavljeno), može da izda dokument o prenosu bez naknade (uz ugovor). Takođe, ako kupujem od fizičkog lica, napraviću ugovor i poslati im pri kupovini, bitno je da su oni vlasnici tog XP ili softvera.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 18:53 - pre 97 meseci
Na "Kupujem Prodajem" ces naci legalne XP-ove,ali gledaj uzmi sa SP3
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 20:24 - pre 97 meseci
Nebitno da li je SP2 ili SP3, možeš da staviš piratski Windows XP i onda da promeniš serijski broj koji je na toj Get Geniue Kit (GGK) nalepnici i taj Windows postaje legalan. Otuda GGK. On je smišljen radi naknadne legalizacije softvera.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

DragoljubBozic
Dragoljub Božić
Računovođa
New Business Visions DOO Beograd
Beograd, Republika Srbija

Član broj: 333083
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB02.04.2016. u 20:43 - pre 97 meseci
Sad je ovo offtopic, sad mi je palo na pamet, kada pravim da radi kroz Virtual Box, da li će ga VB pročitati i napraviti, bez obzira na starost? Jer mislim da Notebook koji imam ne može bez prilagođavanja da instalira XP normalno, napravljen je mislim za novije verzije Windowsa. Ja ne instaliram XP, samo ga VB verovatno nekako pravi kao poseban sistem u Linuxu.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB03.04.2016. u 00:12 - pre 97 meseci
Ma bitno je jer samo SP3 jos prima apdejte za programe.
 
Odgovor na temu

Perlicaboss
Lazarevac

Član broj: 277740
Poruke: 30
*.voxility.net.



+6 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB03.04.2016. u 10:00 - pre 97 meseci
Citat:
bachi:

Ako je OEM onda nije legalno.


Jel mozes malo da pojasnis ovo, posto OEM licencu za w 7,8,10 moze da se nadje za 20$...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB03.04.2016. u 10:36 - pre 97 meseci
Citat:
DragoljubBozic:
Ja ne instaliram XP, samo ga VB verovatno nekako pravi kao poseban sistem u Linuxu.

Ne, nego upravo instaliraš Windows, isto kao što bi ga instalirao na fizički hard disk, samo što je ovde u pitanju virtuelni hard disk i na njemu instaliraš Windows XP. Dakle, postupak je identičan instalaciji kakvu si viđao ranije: bootovanje sa fizičkog CD-a ili iz ISO fajla Windowsa XP, izbor diska, particionisanje, proces kopiranja fajlova sa "CD-a" na "hard disk"... Sve je isto osim što je taj hard disk na kome će biti Windows XP virtuelni, i što nećeš imati dal boot Linuxa i Windowsa već ćeš prvo ući u Linux, i iz njega pokrenuti virtuelnu mašinu sa Windowsom XP. Na takvom Windowsu možeš da instaliraš bilo koji program koji bi mogao i da je Windows instaliran na hard disku.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB03.04.2016. u 11:45 - pre 97 meseci
Ako hoćeš da pristupaš folderima na Linuxu pod Windowsom u VB-u i obratno, kao i da ih koristiš i da možeš da koristiš usb priključke u VirtalBox-u pod Windowsom onda još moraš da instaliraš i onaj Extension pack.
Ovo sa VB-om je odlično rešenje za tebe, samo malo treba da se VB lepo konfiguriše da imaš full kontorlu i da možeš da direktno prebacuješ podatke sa Linuxa na Windows i obrnuto. Ja na primer kada koristim VB (ne bitno koji sistem u pitanju) pod Linuxom i treba mi prebacivanje podatak koristim program SendAnywhere, koji je instaliran na Linuxu i na samom sistemu na VB-u. I to radi extra i tako prebacujem fajlove.
Samo da dodam za korišćenje VB računar mora, odnosno BIOS da podržava virtualizaciju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kupovina Win XP sa licencom za rad na VB

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5057 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.