Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38909 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 17:40 - pre 98 meseci
Pa ljudi i gase naloge naravno!

Anonimnost i privatnost -- ljudi gase naloge upravo radi predmeta ove diskusije ovde. Mnogi se ne upisuju. Znam stotine ljudi koji nisu na Facebooku. Postoje razne druge društvene mreže koje ne prate čovjeka. Evo recimo Elitesecurity, tu su ljudi koji misle, razmišljaju, koje se može prepoznati kao takve. Koji razmjenjuju sasvim drugu vrstu komunikacije, da kažemo meni zanimljiviju inteligentniju za razliku od Facebook-a. Pa znam ja Facebook. Znam mnoge grupe, ali tamo se neće naći vrsta i kvaliteta komunikacije, kao i vrsta i kvaliteta ljudi kao što se mogu naći na ovim forumima.


 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 17:56 - pre 98 meseci
LJudi gase naloge? Jel ima neka statistika vezana za to ili treba da verujemo na rec?
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 18:34 - pre 98 meseci
Idemo sa statistikama iz 2013:
http://www.pewinternet.org/201.../coming-and-going-on-facebook/

20% odraslih koji su ispitani više ne koriste Facebook

Gledaj, ne bih da te učim kako se koriste pretraživači. To je tvoja stvar. Volio bih da imaš malo bolje argumente. Družim se i smijem se sa ljudima online, stalno smo na vezi, cijelo društvo, imam barem 5-10 ljudi sa kojima stalno razmjenjujem ono što me zanima, pa nisam na Facebooku. Imao sam Facebook, plaćao sam Facebooku, kupovao sam podatke ljudi. Znao sam kad ko spava, gdje se nalazi i šta radi, šta jede, koje uređaje koristi. Preko 6000 dolara sam platio Facebooku. Preko 100 poslovnih stranica sam imao na Facebooku, od čega više stranica sa više desetina hiljada ljudi. Znam sistem koji sam vrednovao, da mogu sa troškom ispod 1 centa da dobijem klik na stranicu. Znači za 100 centi, 100 klikova. Ali, kvaliteta ljudi koji dolaze preko Facebooka, ne može se porediti sa kvalitetom ljudi koji dolaze sa drugih Internet stranica. A, drugo stidim se i kajem se što sam koristio, iako navodno na "zakonit način", podatke ljudi koji su se preko Facebooka prijavljivali na našu bazu podataka. Evo, ja sam onaj koji je koristio tuđe podatke. Plaćao sam da se ljudi prate ne samo preko Facebooka nego i kad odu sa Facebooka na druge stranice, da ih čak i onda uhvatim. Koristio sam sistem nesvjestan šta činim. Ne smatram da je to u redu.

Što mi se više baza podataka povećavala, to sam više programirao i napravio sisteme da mogu da formiram mišljenja ljudima. To je postalo tako sigurno i stabilno sigurno, da sam primjetio, da ako ja mogu to da uradim sa 62,000 ljudi u bazi podataka, kako tek to onda može da uradi Facebook koji ima možda milijardu ljudi.

Razmišljao sam o budućim posljedicama na društvo. Imam novca, mogao bih da pokrenem jednu malo jaču kampanju koristeći Facebook podatke korisnika. Što neka firma više raste, to bi bila više moćnija da koristi te podatke, naravno, plaćajući novcem. Jer Facebook podatke prodaje na taj način. Onaj ko zna, može ih izvući bez prodaje. Može direktno na korisnike Facebooka da komunicira da to niko ne zna i da oni ne znaju kako sam ih pronašao. Da ne znaju da znam šta jedu, šta vole i tako dalje. Da su "isključili" opcije u privatnosti o tome da navodno niko ništa ne zna o njima. To je sve laž.

Odlučio sam se da ne pratim korisnike kada im šaljem email, jer naša firma pošalje 5000 emaila dnevno nekada, prosjek je manji za par hiljada, jer nekada ode samo 500 emaila. Ne želim da stavljam skrivene slikice u email i da tako pratim da li je neko navodno otvorio email ili nije otvorio. Ako ne želi da čita ne mora, nije morao da se upisuje. Smatram da nije etički da pratim ljude na takav način.

Isto tako nije etički ni od Facebooka da prati ljude, šta čitaju, šta jedu, koje uređaje koriste, gdje se nalaze, koje jezike govore, sa kojim prijateljima razgovaraju, gdje idu, u koje restorane, kina, idu, koje crkve posjećuju i da onda te podatke prodaje nama koji se bavimo marketingom. Ako smatram da to nije etički, onda neću ni koristiti Facebook. Na kraju krajeva, dao sam im dovoljno materijala i izreklamirao sam ih da imaju zarade od onih ljudi koji koriste moj marketing sistem preko Facebooka, ali ja to više ne koristim i ne želim.

Facebook, Google, Yahoo, Skype -- ništa od toga.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 18:54 - pre 98 meseci
@Thetaworld,

Pokusao sam da ispratim tvoje pisanje ali linkovi o facebook propustima su bajati. IceCat potrazim da vidim i instaliram .deb pakovanje
svega tu ima ali to ne radi. Sakrivanje preko Tor-a je odavno provaljeno i pisano je da tim ruterima upravlja USA agencija.
Probao sam da koristim tor za irc, moze ali samo jedan server, plus kad sam stavio tor u mod delenja moje konekcije odmah sam upozoren
da to ne radim i banovan sam na irc-u...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:10 - pre 98 meseci
Posle sve diskusije ipak je realno da anonimnost i privatnost su na internetu nepoznanica, ali koriscenjam interneta za normalne stvari i ne prihvatanjem svega i svacega, tj. citanjem onoga sto se nudi u uslovima koje prihvatate postajete obican korisnik koji nikome nije zanimljiv za pracenje.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:26 - pre 98 meseci
Citat:
iculibrk: Posle sve diskusije ipak je realno da anonimnost i privatnost su na internetu nepoznanica

ne samo da su nepoznanica, nego za 99% ljudi su to "španska sela". Ne znaju ljudi o tome, a to je i cilj da što manje ljudi bude upoznato sa time.
zašto se pored svega rečenog ovde pogotovo od @Thetaworld (koga potpuno razumem šta priča i šta piše) nije napravio ni jedan jedini alat koji omogućuje tako nešto da se sredi uz manje konfigurisanje, nego pričamo o slojevima, prvo uradi jedno, pa drugo, pa treće, pa četvrto, pa... stigosmo do najmanje 10 koraka koje neko treba da uradi da bi mu privatnost bila koliko toliko podnošljiva. To običan korisnik neće da uradi jer prvo ne zna to, drugo to ga ne zanima.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:27 - pre 98 meseci
Sakrivanje preko Tor-a provaljeno? Ne radi se o sakrivanju, već o privatnosti, o izboru i kontroli informacija koje se daju drugima. Da, ako je "provaljeno" kako to tvrdiš, a naravno da može biti provaljeno ako ne znaš da koristiš, onda možeš i da odustaneš, zar ne? Mogu da pomislim u koliko si drugih stvari u životu odustao.

A, da je stvarno "provaljen", što je nemoguće tako reći, a može se praktično provjeriti da nije provaljen, jer se praktično i u roku od 10 minuta može razumjeti da ne odaje lokaciju i druge podatke.

Prije korištenja softvera, čitaju se instalacijska i korisnička dokumentacija. Eh, kad je prošlo vrijeme da ljudi žele da uče i čitaju.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:41 - pre 98 meseci
Citat:
Thetaworld
Prije korištenja softvera, čitaju se instalacijska i korisnička dokumentacija. Eh, kad je prošlo vrijeme da ljudi žele da uče i čitaju.

ala si ti optimista, da pročita nešto i još da shvati pročitano
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:51 - pre 98 meseci
@vinted ljudi vecina ljudi kod nas ne citaju nista sto ima vise od pola kucane strane, ugovore za mobilnu telefoniju, kredite... Vecina misli da sve to zna. Mada sto se tor-a tice, malo mi je cudno da "bivsi" projekat razvijen za potrebe americke mornarice bude u sluzbi zastite necije privatnosti i anonimsnosti.
Vecina celog savremenog sveta, a naravo i internet, funcionise na ove tri parole iz Orvelove 1984.:
RAT JE MIR
SLOBODA JE ROPSTVO
NEZNANjE JE MOĆ
@Thetaworld Ko je izneo informaciju da je tor siguran i gde to mozes proveriti? To su plasirane informacije na koje se ljudi pecaju i sticu osecaj lazne sigurnosti. Pa onda dosta korisnika tora odu na neke nebulozne stranice misleci da ih niko ne prati... Opet kazem, jedino resenje je pametno ponasanje na internetu, anonimnosti i privatnosti ima onoliko koliko ih korisnik ponudi.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 19:58 - pre 98 meseci
Citat:
Thetaworld:
Imao sam Facebook, plaćao sam Facebooku, kupovao sam podatke ljudi. Znao sam kad ko spava, gdje se nalazi i šta radi, šta jede, koje uređaje koristi. Preko 6000 dolara sam platio Facebooku. Preko 100 poslovnih stranica sam imao na Facebooku, od čega više stranica sa više desetina hiljada ljudi.

Dobro, i? To sto si znao kad ko spava, gde izlazi i sta radi... sta je to tebi donelo a sta/kako naudilo tim ljudima?

Citat:
A, drugo stidim se i kajem se što sam koristio, iako navodno na "zakonit način", podatke ljudi koji su se preko Facebooka prijavljivali na našu bazu podataka. Evo, ja sam onaj koji je koristio tuđe podatke. Plaćao sam da se ljudi prate ne samo preko Facebooka nego i kad odu sa Facebooka na druge stranice, da ih čak i onda uhvatim. Koristio sam sistem nesvjestan šta činim. Ne smatram da je to u redu.

Što mi se više baza podataka povećavala, to sam više programirao i napravio sisteme da mogu da formiram mišljenja ljudima. To je postalo tako sigurno i stabilno sigurno, da sam primjetio, da ako ja mogu to da uradim sa 62,000 ljudi u bazi podataka, kako tek to onda može da uradi Facebook koji ima možda milijardu ljudi.

Dobro. A kako si ti uticao/formirao misljenja ljudi? Konkretno.

Ako si promenio misljenje (razmisljanje, kako god) kod 62,000 ljudi - kako si to konstatovao? Konkretno.

Sta se desilo sa tim ljudima kojima si promenio misljenje, kako im se promenio zivot? Kako si to evidentirao? Konkretno.

Ostalo nije (meni) interesantno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 20:07 - pre 98 meseci
Pa, lijepo si napisao NEZNANJE JE MOĆ -- ali, za koga, ne za tebe kao čovjeka, već za one koji kontrolišu ljude i prate ih.

Sa druge strane, ZNANJE JE MOĆ, za čovjeka koji ne želi da ga neko prati. Tako vidim da se gušite u neznanju. Sve se uopštava, ne govori se o nikakvim argumentima. Možda zato što se ne zna engleski, ne znam, ali sa mnom ako želite u komunikaciju, rado sam tu, samo volim pričati o argumentima.

Upravo sam testirao Tor. Download je bio jednostavan:
https://www.torproject.org/download/download.html.en

Inače nisam godinama koristio Tor, a poznat mi je od samog početka. Ali, za korisnike na ovoj diskusiji može biti interesantno. Tor se instalira i pokrene. U brauzeru se upiše SOCKS proxy, ne HTTP, već SOCKS proxy, kod mene je to adresa 127.0.0.1 na portu 9050.

Na GNU operativnom sistemu sa Linux jezgrom (http://www.gnu.org), sam kompajlirao direktno Tor, naredbama:

./configure
i
make, pa onda: sudo make install.

Tor je kod mene instaliran na /usr/local/bin/tor i koristi praznu datoteku za konfiguraciju:
Configuration file "/usr/local/etc/tor/torrc" not present, using reasonable defaults

Mogu da pratim sve stranice sada. Na ovom linku: https://duckduckgo.com/html?q=my+ip&t=gnu mi piše da je moja IP adresa u Švedskoj:
Your IP address is 46.39.102.250 in Solna, Stockholms Lan, Sweden (16940)

Na ovom linku mi piše da uspješno koristim Tor:
https://check.torproject.org/

Tor uspješn prebacuje preko sigurnosne veze, podatke na Internet i obrnuto. Podaci se prenose sa jednog na drugi kompjuter, ne obavezno direktno. Podaci se tako sigurnosno miješaju sa podacima drugih korisnika. Anonimnost nije nikada apsolutna, ali sa Torom je anonimnost dosta velika.

Na primjer ako neko želi da dijeli datoteke, programe, softver, muziku, slike, videa, ako to radi 30 drugih ljudi, onda postaje znatno teže da se kroz džunglu zakona i država probije neko tužiteljstvo, neka zlorada bivša žena ili neki zavidni komšija, ili možda neki "drugi" iz djetinjstva koji sada radi u poreznoj ustanovi i želi da uništi život svom uspješnom drugu lažnim prijavama.

Danas svako može da koristi proxy, za 5 dolara ili džabe, otvori se VPS na Amazonu recimo, upali se ziproxy, ili drugi softver za preusmjeravanje podataka i onda se IP adresa napiše u podešavanjima brauzera i u ne više od 10 minuta, čovjek više ne odaje svoju lokaciju preko IP adrese.

Ja sam protiv droga. Apsolutno. Ali, neki puše marihuanu, ne smatram da ih treba stavljati u zatvor. Ne zanima me izbor drugih ljudi. A, što bi takvi ljudi odavali svoju lokaciju nekim website-ovima? A, šta ćemo sa onima koji samo istražuju website-ove, koji ne konzumiraju ništa, pa dođu na website, njihova IP adresa je isto tako snimljena, ako je website pod sudskim nadzorom. Ima tu mnogo primjera.

Probajte Tor:
https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en

Malo iz log-a:

bash-4.3$ src/or/tor
Mar 15 20:45:42.654 [notice] Tor v0.2.8.1-alpha (git-9093e3769746742f) running on Linux with Libevent 2.0.21-stable, OpenSSL 1.0.1k and Zlib 1.2.8.
Mar 15 20:45:42.654 [notice] Tor can't help you if you use it wrong! Learn how to be safe at https://www.torproject.org/download/download#warning
Mar 15 20:45:42.654 [notice] This version is not a stable Tor release. Expect more bugs than usual.
Mar 15 20:45:42.654 [notice] Configuration file "/usr/local/etc/tor/torrc" not present, using reasonable defaults.
Mar 15 20:45:42.658 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Mar 15 20:45:42.000 [notice] Parsing GEOIP IPv4 file /usr/local/share/tor/geoip.
Mar 15 20:45:42.000 [notice] Parsing GEOIP IPv6 file /usr/local/share/tor/geoip6.
Mar 15 20:45:42.000 [notice] Bootstrapped 0%: Starting
Mar 15 20:45:43.000 [notice] Bootstrapped 80%: Connecting to the Tor network
Mar 15 20:45:44.000 [notice] Bootstrapped 85%: Finishing handshake with first hop
Mar 15 20:45:44.000 [notice] Bootstrapped 90%: Establishing a Tor circuit
Mar 15 20:45:44.000 [notice] Tor has successfully opened a circuit. Looks like client functionality is working.
Mar 15 20:45:44.000 [notice] Bootstrapped 100%: Done
Mar 15 20:51:24.000 [warn] Socks version 71 not recognized. (Tor is not an http proxy.)
Mar 15 20:51:24.000 [warn] Socks version 71 not recognized. (Tor is not an http proxy.)
Mar 15 20:51:24.000 [warn] Socks version 71 not recognized. (Tor is not an http proxy.)

 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 20:24 - pre 98 meseci
@iculibrk
svaka čast na komentaru i paraloma. samo da se priupitamo još koliko je ljudi pročitalo "1984". možda su pogledali film ipak traje samo dva sata, pa još ako ga ubrzaš, može i 1 sat, a ako si u gužvi sa vremenom možeš i za 15 minuta da ga pogledaš :)
inače oko ovoga
Citat:
iculibrk:
Mada sto se tor-a tice, malo mi je cudno da "bivsi" projekat razvijen za potrebe americke mornarice bude u sluzbi zastite necije privatnosti i anonimsnosti.

ne treba da ti bude čudno jer i sam znaš ko je izmislio ovo što mi koristimo i zovemo internetom. Njima je to bilo potrebno u jednom momentu i prevazišli su to, našli druge načine i dali na korišćenje ljudima. čini mi se da je Rusija pre dve godine ponudila nagradu od 100.000$ da se otkrije princip rada tor-a i da to i dalje stoji.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 20:42 - pre 98 meseci
Pročitao sam i knjigu i vidio film 1984, s tim da je knjiga ipak prava stvar. Film neće sve opisati kako je napisano u knjizi.

Internet je stvoren da bi se komunikacija održala u slučaju nuklearnog rata, a mreža se prvo širila preko fakulteta i univerziteta. Mnoge komunikacijske tehnologije su stvorene iz sigurnosnih razloga i stvarali su ih vojni i državni krugovi. To nema nikakve veze sa teorijama zavjere. Jer zavjere su uvijek postojale i postojaće.

Privatnost se postiže izborom i znanjem. Znači nebitno je ko je stvorio Internet, jer ako napravim privatnu mrežu u svojoj kući, sa 10 računara i ako na tim računarima obavljamo poslove, mi imamo interni "Internet" i tu niko ne može da utiče na privatnost izvana. Isto tako Internet tehnologija se može koristiti da cijela država napravi svoj Internet koji nije povezan sa vanjskim Internetom. To je stvar izbora.

Za "princip rada Tora", čekaj, izvini, šta tu ima da se otkriva kad je princip jasan, javan, kad je izvorni kod slobodan, može svako da ga čita i mijenja, kad Tor svako može da instalira, možeš da otvoriš svojih 10 servera za 50 dolara mjesečno na www.digitalocean.com i da na svakome instaliraš relay u raznim lokacijama svijeta i da koristiš vlastitu Tor mrežu.

Nadam se da ti je poznato šta je izvorni kod, evo ti izvorni kod Tora:
https://www.torproject.org/dist/tor-0.2.8.1-alpha.tar.gz

Tor objašnjenja: https://trac.torproject.org/projects/tor/wiki

pa pošto je tu sve objašnjeno kako funkcionira, možeš odmah da se javiš Putinu i da pokupiš 100 hiljada dolara.

Pošto sam ti ja dao izvorni kod, nadam se da ćeš da častiš ljude ovde na forumu, da možemo i mi da omastimo brkove s tim parama.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 20:52 - pre 98 meseci
Oko 4000 korisnika koristi Tor u Srbiji:
https://metrics.torproject.org...5&country=rs&events=on

 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 21:05 - pre 98 meseci
@Thetaworld I sta, dobijes ip 46.39.102.250? Ukucaj tu adresu u neki od pretrazivaca, pa ces videti zbog cega je besmisleno imati je. Svrha za koju je internet stvoren moze biti i nesto najbolje na svetu, ali nije li i Nobel iz najbolje namere napravio kontrolisani dinamit??? Internet izmedju ostalog sluzi za masovnu kontrolu imao ti tor ili ne.
@vinted Ma sumnjam da je vecina i ubrzala. Proces zaglupljivanja traje vec dugo i mnogi su poklekli pred gluposcu. Dosta nasih ljudi se satirama i kritikama raznih sistema unazad u knjigama i filmovima obicno smejala, a trebali su se zapitati sta je pisac hteo da kaze. Sto se tice interneta, vecini je on jedina svrha koriscenja racunara, pa ako ostanu bez njega slede krize najblize poput pucaca bez cigarete. Nije uopste cudno sto niko ne zeli da uputi korisnike sta je to korisno nego se kao i svuda dve velike grupe za i protiv (jedni ne koriste nikakve zastite a drugi prekrivaju kamere krpama) spore a ni jedni ni drugi sustinski pogresno razmisljaju. Oni izmedju koriste racunare i internet za svoje normalne potrebe.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 21:32 - pre 98 meseci
Citat:
Thetaworld:
Nadam se da ti je poznato šta je izvorni kod, evo ti izvorni kod Tora:
https://www.torproject.org/dist/tor-0.2.8.1-alpha.tar.gz

Tor objašnjenja: https://trac.torproject.org/projects/tor/wiki

pa pošto je tu sve objašnjeno kako funkcionira, možeš odmah da se javiš Putinu i da pokupiš 100 hiljada dolara.

Pošto sam ti ja dao izvorni kod, nadam se da ćeš da častiš ljude ovde na forumu, da možemo i mi da omastimo brkove s tim parama.

uredu je sve ovo što si napisao, samo mi daj tu skriptu koju mogu da instaliram pa da vidim ip adresu korisnika tor-a i častim te 99.995 $ od nagrade, a onih 5 je meni za jednu lepu kaficu

 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 22:03 - pre 98 meseci
Citat:
iculibrk:
@Thetaworld I sta, dobijes ip 46.39.102.250? Ukucaj tu adresu u neki od pretrazivaca, pa ces videti zbog cega je besmisleno imati je. Svrha za koju je internet stvoren moze biti i nesto najbolje na svetu, ali nije li i Nobel iz najbolje namere napravio kontrolisani dinamit??? Internet izmedju ostalog sluzi za masovnu kontrolu imao ti tor ili ne..


Čekaj, pa NEZNANJE JE MOĆ, ali moć za koga? Za onoga ko ima tebe pod kontrolom. Ne tebe lično, već ljude. Ali, znanje je moć za korisnika umreženoga svijeta.

Države su ugradile da je PRIVATNOST osnovno ljudsko pravo. Živi i ostavi druge da žive. Nauči malo o ljudskim pravima:
http://www.youtube.com/watch?v=9I_jEoiYxII -- ljudsko pravo broj 12, u povelji ljudskih prava Ujedinjenih Nacija. Ustavom zagarantovano ljudsko pravo je PRIVATNOST.

Sad me ti pitaš "Šta će ti privatnost?" -- tebi ne treba, mnogima treba. Na primjer, treba onima koji žele da prijave silovanje u psihijatriji. Kao što meni to ljudi prijavljuju. Njima sigurno treba privatnost. Možda ne žele da budu umiješani, ali žele da prijave nezakonite radnje, ali na takav način da ih čovjek ostavi na miru.

Neki žele da dijele muziku, video, software, da ih ne kažnjavaju. Koriste sisteme za anonimnost.

Neki su disidenti političkog sistema, pobunjenici diktatorskih režima, koriste sisteme za anonimnost za komunikaciju. Ne žele da budu praćeni i da izgube život radi toga.

Neki žive u Kini, praktikuju Falung Gong, ne žele da budu eventualno smaknuti.

Neki žele da zaštite svoju djecu, jer zašto bi djeca surfala na Internetu otkrivajući svoju komunikaciju? Koliko je njih došlo kući mlađim djevojkama i sinovima da ih zloupotrijebe: https://www.youtube.com/results?search_query=dateline+predator

Neko je zaražen, ima hepatitis, HIV, zašto bi drugi znali koju bolest istražuje i kod koga se liječi? Koje riječi traži na pretraživačima... je li zato da izgubi posao ili da ga drugi maltretiraju?

Neko je homoseksualac, neko je lezbejka, zašto da se zna na koje website-ove čita ili sa kakvim ljudima se druži?

Neko ne može da gleda YouTube ili Facebook, ili druge website adrese, znači mora da koristi Tor ili druge slične usluge da bi dobio tome pristupa.

Novinari koriste sisteme za kontrolu privatnosti da ne budu kažnjeni od režimskih sistema.

Pobornici za ljudska prava koriste sisteme za kontrolu privatnosti da se udružuju i o tome diskutuju bez da ih neko može radi njihovih stavova vrijeđati ili gađati, razbijati im glave ili slično.

Ljudi koji objavljuju tekstove na Internetu ne žele da budu uvijek otkriveni, maltretirani, radi svojih stavova i mišljenja.

Sad ti mene opet pitaš, šta će ti privatnost. Pa, meni prema tebi, ne treba privatnost, ali u navedenim primjerima mi je potrebna privatnost.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?15.03.2016. u 23:15 - pre 98 meseci
@lega99

Citat:
Probao sam da koristim tor za irc, moze ali samo jedan server, plus kad sam stavio tor u mod delenja moje konekcije odmah sam upozoren
da to ne radim i banovan sam na irc-u.


Irc odavno ima SSL i vhost-ove. Obicno port 9000. Ali to je ozbiljna tema, back to Tor ;).
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?16.03.2016. u 01:38 - pre 98 meseci
@Thetaworld,

Cime si ti argumetovao da Tor ruterima ne upravlja USA agencija. Tvoji argumenti su evo instalirao sam Tor a mogu i da ga kompajliram i da cackam po source..
U Toru nekad si mogao da definises nodove preko kojih ne zelis da ides, znaci necu USA, GB itd hocu Rusiju; e sad toga nema.
Irc freenod o tome sam pisao, bas slucajno jedan jedini server preko koga ide Tor konekcija je u USA i kad dozvolim relay u Tor-u
popusim ban. Slucajno, malo sutra...
IceCat kojega hvalis bas mi se nesto nece da raspakujem na /opt, ima kako se instalira u Ubuntu iz neke riznice od nekog dsitroa ali hebiga fali mu gpg
potpis. Instalira sam sa ppa i nisam nesto fasciniran, sve to sto moze mogu i u FF a dodaci su od FF i kad npr. stavis forecast fox to je vec
suplje, nista spektakularno, moze da posluzi ali ne za normalan rad.
Facebook spijunira ali hoces neces moras da otvoris hebeni nalog jer te razne gluposti primoravaju na to.
Mozes da sifrujes e-mail, radim to odavno ali cim sifrujes sumljiv si.
Ako zelis privatnost iskljuci internet, koliko god bi ja zeleo da sacuvam svoju privatnost to je postalo nemoguce, mozemo samo da pokusavamo
ali to su samo pokusaji..
 
Odgovor na temu

FNes

Član broj: 332879
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?16.03.2016. u 02:40 - pre 98 meseci
Bravo za vase tekstove, meni ste jos vise otvorili oci. Danas sam otvorio temu cisto da vidim gde se nalazi prosecan "inteligentniji" covek na internetu i dodjoh na ovu temu. Kad sam prvi put pristupio internetu pre mozda desetak godina, zvucalo je i izgledalo neverovatno. Da mozes da pronadjes omiljenu pesmu, igru ili sta god, ajde.... Ubrzo zatim shvatis da ti ne posedujes internet i da ga poseduje neko drugi. U pocetku sam posecivao forume jer me nisu drugi sajtovi zanimali. Kasnije sve vise ali sam u svakom trenutku bio svestan da neko vidi moje podatke. Sada skoro i ne koristim internet. Pisete o raznim stvarima vezano za privatnost. Samo glup covek moze poverljive informacije da podeli putem maila, fb ili cega god. Mogu drugacije sifre da se sprovedu bez ikakvih problema samo ko je pametan. Tako da nemaju oni sta da saznaju osim mog datuma rodjenja. Prva stvar, mogu samo da misle da sve znaju o vama. Druga stvar, nemaju sta da saznaju. Treca stvar, nemojte se opterecivati stvarima za bezbednost, idite pesice ili upalite auto. Na kraju krajeva odite i recite toj osobi sta imate da kazete, zdravije je.
 
Odgovor na temu

[es] :: Anonimnost i privatnost :: Kako da se sakrijem od google i fejs locatora?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 38909 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.