Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike

[es] :: Vodič za posao :: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20709 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
109.121.47.*



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike05.03.2016. u 09:35 - pre 97 meseci
Nis,opstina Medijana.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike05.03.2016. u 19:49 - pre 97 meseci
Imas li MA obrazac? Uporedi svoji njen i proveri da li oboma pise nesto tipa "zaposleni kod preduzetnika", ili tebi to, a njoj neki drugi osnov, naprimer " samostalna delatnost" ili "samozaposljavanje".

Nego, da ti kazem ja odmah kako se proverava, a ne da se zlopatis sa oprecnim stavovima... Za povracaj doprinosa morate imati kvalifikovani sertifikat. Ako ga vec imate, mozete vec sad preko croso aplikacije videti koliko imate zaposlenih na danasnji dan. Ako aplikacija kaze da imate 2, onda je po mom misljenju sve jasno, a ako kaze da imate 1, onda je isto jasno, ali sa drugacijim ishodom. Vazno je da ne isplacujete zaradu dok to ne utvrdite. Ako nemate kvalifikovani sertifikat, knjigovodja ga svakako ima, pa popunite obrazac ovlascenja i posaljite na adresu navedenu na sajtu croso. Znaci, u optimistickoj varijanti pise 2, vi uplacujete i podnosite sve kako sam gore naveo, bez da se ista ikom pravdate. U pesimistickoj varijanti, da pise 1, u tom slucaju cete prilicno da se iscimate oko ponistenja/izmene prijave kako bi vam pisalo 2 pa kad to napravite onda isto sledi placanje pa podnosenje zahteva bez da se nekom nesto pravdate - kako program kaze to vam je relevantno a ne bilo cije misljenje. Ako bude morao da se menja MA obrazac, pripremi se za hrpu izgovora od knjigovodje kao ne moze, ne sme...

[Ovu poruku je menjao pctel dana 05.03.2016. u 21:06 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
109.121.47.*



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 09:53 - pre 97 meseci
Pozdrav
Meni pise osnov osiguranja: 101-zaposleni u privrednom drustvu,drugom pravnom licu,kod preduzetnika...

A njoj,vlasnici,pise osnov osiguranja: 205-samostalna trgovinska delatnost.

Sertifikat nemamo,to je kod knjigovodje. Pokusao sam da otvorim croso ali trazi sertifikat tako da otpada ta varijanat,za sada


Nego,ako sam dobro razumeo,ja sam jedan zaposleni,a ona je zaposljena kod sebe jel tako? I po tome,ovo sto sam napisao sa MA-obrazaca,mi imamo 1 zaposlenog i vlasnika?

A posto pominjes menjanje MA obrazca,postoji li osnov da i njoj,kao vlasnici,pise da je zaposleni u TR "...." kao meni sto pise?


I ako moze,knjigovodja ce reci da ne moze,da se ne bi cimao sa papirologijom,ali u sustini moze? Posto jos nije uradjen prvi racun za plate.

I zahvaljujem na vremenu
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 11:49 - pre 97 meseci
Sertifikat je kod knjigovodje? Za firme mora vlasnik da ima sertifikat (u LK), i moze da ovlasti knjigovodju da on zavrsava potrebne stvari oko poreske. Ali i dalje moze i vlasnik svojim sertifikatom da proverava i radi sve.
Ne znam kako je za radnje? (jedino ako je njoj istekla LK na kojoj je bio srtfkt, a knjigovodji nije, pa onda stvarno ona nema, a on ima :))
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 12:07 - pre 97 meseci
Ja sam jednom prilikom radnicu prijavio sa pogresnim devojackim prezimenom i to primetio posle mesec dana, usao sa kvalifikovanim sertifikatom, uradio izmenu i dobio MA sa ispravnim prezimenom. Dakle, izmene jesu moguce. Knjigovodja ce ti sigurno reci da vlasnik treba da bude prijavljen kao vlasnik, a ne kao obican zaposleni, ali ja idem logikom da sve sto nije izricito zabranjeno je automatski dozvoljeno. Ako je zabranjeno, onda mora da postoji da postoji clan zakona koji kaze "kaznom od ______ dinara kaznice se vlasnik koji sebe prijavi na osiguranje kao zaposlenog umesto kao vlasnika" a posto takve nema, stice se utisak da je rec o nebitnoj birokratskoj stavci koja je odjednom postala bitna onima koji hoce da ostvare pravo na povracaj doprinosa a ne mogu. Ako mene pitas, ja bih probao da to izmenim i uklopim u zakonske uslove, ali knjigovodja verovatno nece hteti da se zamajava time jer ne gubi sopstvene pare pa da se toliko trudi.

U svakom slucaju jako me zanima da propratim razvoj dogadjaja do kraja, jer moj brat takodje razmatra mogucnost da osnuje preduzetnicku radnju i zapisli sebe i jos jednog, s tim da bi on pazio da ne napravi gresku u koracima - on bi i sebe i drugog prijavio na osnov 101.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
109.121.47.*



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 12:23 - pre 97 meseci
OK

A gde mogu da proverim to slovo zakona,sta kaze na ovu temu?

Sutra cu ici u poresku,pa cu videti tamo sta ce mi reci.

Inace,knjigovodja mi nije pomenuo uopste ove olaksice,ni ovu novu ni onu stariju,za jednog radnika sto vaziu,pa se razmisljam da ga menjam

Inace,naplacuje 40e,ima da uradi 2 radnika obracun,i po dosadasnjem proseku oko 20-25 faktura mesecno,sa po 7,8 stavki.

U svakom slucaju pisacu kako se situacija razvija dalje,znacice drugima
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 15:10 - pre 97 meseci
Svi tekstovi zakona su dostupni na internetu, naprimer na sajtu paragraf, a indeksirao ih je google. Mozes da krenes naprimer od zakona o radu, morate imati ugovore o radu, prava i obaveze koje u svojstvu zaposlenih imate prema svojstvu poslodavca i slicno. Verovatno ce ti biti cudna zamisao da neko napravi ugovor sa samim sobom, ali to je najnormalnija pojava ako osoba nastupa sa dva svojstva. Ja nemam mnogo iskustva sa preduzetnicima, od prvog dana radim u doo i tu vlasnik ne mora da bude osiguran uopste niti da placa bilo sta ako nekog drugog proglasi za direktora. Potom moze samog sebe da zaposli ako hoce kao vozaca tog direktora i tu doo sasvim normalno ima 2 radnika - direktora i vozaca. Nista ga ne sprecava da ima ista prava i obaveze kao i svaki drugi zaposleni, platu, godisnji odmor, bolovanje, ukljucujuci i mogucnost da dobije otkaz ako nesavesno obavlja posao. Pretpostavljam da preduzetnik isto moze samom sebi dati otkaz i nadalje placati doprinose po resenju poreske uprave. Ako moze sebi dati otkaz ugovora o radu, onda je definitivno zaposlena.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 06.03.2016. u 16:27 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike06.03.2016. u 16:06 - pre 97 meseci
Konkretno, prioritet osnova osiguranja definisan je zakonom o zdravstvenom osiguranju, po kom kada postoje 2 ili vise osnova radni odnos ima visi prioritet u odnosu na vlasnistvo nad preduzetnickom radnjom. Dakle, devojka treba da ima ugovor o radu potpisan danom osnivanja i da na osnovu njega izvrsi izmenu nepravilno popunjenog MA obrasca, jer je u njemu morao biti upisan osnov viseg prioriteta.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
109.121.47.*



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike07.03.2016. u 12:05 - pre 97 meseci
Ovako stvari stoje

Proveo sam neko vreme u poreskoj,jer stvarno imaju velike guzve,non stop neko ulazi i pita nesto,ovako kao ja

Nigde nije naglaseno da preduzetnik ne moze da bude zaposlen kod sebe,ali je nelogicno i nije ostvarivo. Kazu poreznici da bi tako nesto odbili jer je preduzetnik zaposlen po osnovi samostalna delatnost,i drugacije ne moze. Za mene,kao jednog radnika,imamo pravo na povracaj 65% ali zakljucno sa 30..06 ove godine,jer to tada vazi. Imamo pravo na novu,ali tek kad zaposlimo jos jednog radnika. Sto se tice povracaja,ceka se izmedju 4 i 6 meseci,jer imaju mnogo predmeta a njih nekoliko to rade pa ne postizu

Sve u svemu,imamo pravo na povracaj tih 65% do kraja juna,a posle ne znam da li mozemo da koristimo novu olaksicu jer smo koristili staru.

Matematicki gledano,bez nove olaksice za mene treba izdvojiti oko 12000,a ako bi uposlili jos jednog onda 12x2=24 s tim sto bi dobili povracaj od oko 18000 znaci doprinosi za 2 radnika bi kostali oko 6000 a za jednog 12000

Tako da cemo razmisliti da nadjemo jos jednog tj najverovatnije jednu radnicu,poznanicu naravno,kojoj bi znacilo da je prijavljena,da ni ne dolazi na posao,ni platu da ne prima i ako bi uspeli da nadjemo trudnicu bilo bi super,da je prijavimo dok ne ode na trudnicko samo

Ali otom potom,malo javno razmisljem i pisem

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike07.03.2016. u 16:04 - pre 97 meseci
moze njima da bude nelogicno, ali ako croso aplikacija kaze da imate 2 radnika onda oni nemaju izbora nego da izvrse povracaj. No dobro, ako sam razumeo odustali ste od izmene MA obrasca, sto ne znaci da neko drugi u istoj situaciji ne moze da prijavi oboje na osnov 101 i tako ispuni zakonsku formu. Negde procitah da jedan isti novozaposleni ne moze u prvo vreme koristiti olaksicu 65% a potom se presaltati na 75%, proverite vi to triput pre nego sto opet uradite nesto sto je posle tesko ispraviti.
Sta reci za rok nego - menjaj opstinu! Moja opstina obicno zahteve resava na dnevnom nivou, samo posle uprava za trezor (Beograd) to realizuje nakon 15 dana i to ako je dokumentacija predata do petog i obradjena do sestog, a ako prodje sesti onda 20-og narednog meseca.
A sto se trudnickog tice, najbolje je nek tvoja devojka ide na trudnicko i porodiljsko, od para koje cete bezveze da puknete mozete odgajiti bebu
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
109.121.47.*



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike07.03.2016. u 19:10 - pre 97 meseci
Nisam razumeo ovo,oko menjanja opstine. Radnja je tu gde je,ne mogu menjati
A sto se tice predaje tu je valjda isto jasna stvar,ne mogu predati nekoj drugoj opstini,valjda?

A sto se tice crosso aplikacije,to cu sutra kod knjigovodje da vidim,jer nemam taj sertifikat.

Sto se tice 101,u poreskoj su mi rekli da se preduzetnik ne moze registrovati nikako drugacije sem 205.

Videcu,verovatno cemo uzeti opciju 65%,bolje ista nego nista

A moze se desiti da cemo menjati delatnost


A sto se tice tog trudnickog,ako sam dobro razumeo knjigovodju,posto je devojka izabrala licnu zaradu onda ima sva prava kao zaposleni,dakle trudnicko i sve sto ide... tj od drzave ce pasti neka kinta. Da je odabrala onu opciju kad su manji doprinosi onda ne bi imala pravo na kintu u slucaju porodiljskog jer je jelte gazda i drugi (ja) ce joj zaradjivati novac

Nego,kad vec pricamo o trudnickom,na sta sve ona ima pravo? Znam da posle mesec ili dva drzava preuzima na sebe nesto,tj isplacuje joj neki novac,plus po rodjenju deteta jos nesto,jel da?

Pitam,mladi smo,nikad se ne zna
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike07.03.2016. u 23:16 - pre 97 meseci
Aha, ma zaboravi onda to za opstinu, to je moja profesionalna deformacija - sav posao se obavlja na terenu pa radnja moze da mi bude registrovana i u susednoj galaksiji
Obracun porodiljske naknade mi je sad smor da objasnjavam, napravi ti prvo dete, pa cemo posle lako sve precizirati
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike17.03.2016. u 17:32 - pre 97 meseci
Citat:
pctel
Obracun porodiljske naknade mi je sad smor da objasnjavam, napravi ti prvo dete, pa cemo posle lako sve precizirati


Pozdrav,evo me opet

Vezano za citirano,prijateljica ima takvu situaciju. Pre nepunih mesec dana je otvorila radnju,4711,takodje prijavljena na licnu zaradu. Ostala je u drugom stanju,pa je zanima sledece:

koliko dugo mora sebi da uplacuje doprinose da bi imala pravo na neki novac od drzave?

Ja sam razumeo ovako: ako je uplacivala manje od 3 meseca ide joj 30% od prosecne zarade za zadnjih 3 meseca,sa 6 meseci placivanja 60% a sa vise od 6 meseci ide joj 100%. Trudnicko bolovanje mora da dobije od komisije i verovatno se dobija tek od 5. ili mozda 6. meseca trudnoce,i iz tog razloga je zanima koliko dugo mora da uplacuje,tj kako joj je najisplativije. Ima li smisla da sebe prijavi na recimo 50000 din plate,da bi kasnije dobijala veci iznos?
I posle porodjaja,365 dana je placa drzava republicki prosek jel da?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike17.03.2016. u 20:40 - pre 97 meseci
E, cuj sad, nije devojka trudna nego prijateljica :-)

Prosecna zarada se uvek racuna za 12 meseci, a ako nije radila toliko, za nedostajuce mesece se obracunava minimalna zarada. Od tako dobijenog proseka, ako je radila 3-6 meseci, dobijace 60%. Sto se tice zarade od 50.000, digitron u ruke pa izracunaj, ovako odokativno deluje da nije na dobitku. Ako ima sanse da preskoci 6 meseci, onda se vec mozda isplati. Racunica ide otprilike ovako:
- na svako povecanje plate od 24.000, ona povecava prosek za 2.000, sto znaci da ce u krajnjem zbiru dobiti 24.000 vise, a za doprinose ce platiti oko 15.000 vise. Tj. 9.000 je u plusu, ali da bi dobila tih 9 mora odmah da pozajmi drzavi 15, a posle joj drzava vraca 12 rata po 2 hiljade, sto je lepa kamatica ako voli da se bavi zelenasenjem :-)

Na trudnicko ne mora da ide ako nema potrebu, moze direktno na porodiljsko i to poslednjeg zakonom dozvoljenog dana. Pricam zato sto ako trazi trudnicko, doktor ce je poslati na porodiljsko cim za to ima pravo, pa tako mozda nece preskociti tih 6 meseci.... Nadam se da si dobar sa matematikom pa da to sve tacno izracunas, a ako nisi daj ovde termin porodjaja i datum zasnivanja radnog odnosa.

U naj nezgodnijoj varijanti, ako je sebi prijavila zaradu od naprimer 24.000 dinara, a doktor je posalje na porodiljsko par dana pre puna tri meseca u radnom odnosu, ona bi dobijala oko 7.000 mesecno.

U najboljoj varijanti, ako uspe da spoji 6 meseci u radnom odnosu i sve vreme isplacuje sebi zaradu 50.000 dinara, dobijala bi 32.000 mesecno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike18.03.2016. u 15:24 - pre 97 meseci
Nije moje, majke mi

Ok,polako ulazim u materiju

Dakle,trudnicko i porodiljsko se isto tretira,sto se tice naknade,dakle ako bude 6 meseci uplacivala onda ce dobijati 60% od prosecnog uplacenog iznosa i to kad ode na trudnicko,naravno prvih mesec dana ce uplatiti sama sebi,a posle ako do porodiljskog ce dobijati 60%,kao sto sam pomenuo vec.

Sta bi se desilo da zatvori radnju,jer dok sam citao neki zakon o preduzetnicama,gde pise da mogu da dobiju "naknade" od drzave, stoji da je uslov da ili ovlasti drugog da radi umesto nje,ili da zatvori radnju. Dakle,ako zatvori radnju uskoro,sa manje od 3 meseca dobijala bi 7000 din na trudnickom,i isto toliko na porodiljskom,dakle 12 meseci?

Sto se tice matematike,ako sebi uplacuje 50000 zaradu,onda ce na porodiljskom primati po 30000 godinu dana,zar ne? Koliko bi onda bili doprinosi? Nesto oko 20000 verovatno?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.adsl-3.sezampro.rs.



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike24.03.2016. u 10:54 - pre 97 meseci
Update:

@pctel

Posto je resila da zatvori radnju,nije joj posao bas krenuo,a zbog trudnoce nece moci sama da radi skroz,ona hoce da uplacuje doprinose,da bude izmedju 3 i 6 meseci da bi dobijala 60%.
Da li se taj staz koji treba uplatiti ona sme prekidati?

konkretno,da bi sebi uplacivala mora da privremeno ugasi TR i da uplacuje doprinose,+ 10e knjigovodji,+ odrzavanje racuna banci...

Ako moze,lakse joj je da je rodjaka prijavi kod sebe i njoj da daje samo novac za doprinose. Dakle,ako recimo kod sebe ima 30 dana staza,pa ugasi svoju firmu i predje da radi kao radnik u drugoj i uplati recimo jos 3 meseca,da li se to tretira isto kao da je radila izjedna 30 dana + 3 meseca. Pitam jer ce se javiti rupa od minimum 1 dana zbog prijave i odjave u nsz?

PS kod istog knjigovodje smo,a knjigovodja joj je rekao da nije isto ako menja poslodavca,a ja ne mogu svog da pitam iz pomenutog razloga
Nekako imamo osecaj da je knjigovodja rekao da nije isto da bi je zadrzao kao klijenta i naplatio 10e
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike24.03.2016. u 23:16 - pre 97 meseci
Citat:
Posto je resila da zatvori radnju... ona hoce da uplacuje doprinose,da bude izmedju 3 i 6 meseci da bi dobijala 60%... konkretno,da bi sebi uplacivala mora da privremeno ugasi TR i da uplacuje doprinose,+ 10e knjigovodji,+ odrzavanje racuna banci...

Ili se ti ovde nisi bas najjasnije hronoloski izrazio, ili ja ne razumem... kako mislis da zatvori radnju i uplacuje doprinose?
Citat:
Da li se taj staz koji treba uplatiti ona sme prekidati?

Ako ima pauzu, brojac se resetuje, sve i da je jedan dan u pitanju. Ako danas radi u jednoj firmi a sutra u drugoj, tada nema prekida.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.adsl-3.sezampro.rs.



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike25.03.2016. u 15:00 - pre 97 meseci
Citat:
pctel
Ili se ti ovde nisi bas najjasnije hronoloski izrazio, ili ja ne razumem... kako mislis da zatvori radnju i uplacuje doprinose?


Tako je knjigovodja rekao,da moze da zatvori privremeno,tako se valjda zove ta opcija,i da svakog meseca uplacuje sebi pozajmicu da pokrije doprinose i racune. Jel to moguce uopste?

Citat:
pctel

Ako ima pauzu, brojac se resetuje, sve i da je jedan dan u pitanju. Ako danas radi u jednoj firmi a sutra u drugoj, tada nema prekida.


Ok. Koliko je realno moguce da danas radi u jednoj,a od sutra u drugoj,sto se tice prijavljivanja i drzavne administracije?

Posto je preduzetnik,da li je izvodljivo da recimo u ponedeljak ugasi firmu i u utorak da je vec kod drugog poslodavca,da tako nema prekida,i da se taj brojac ne resetuje?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike25.03.2016. u 21:54 - pre 97 meseci
Citat:
Tako je knjigovodja rekao,da moze da zatvori privremeno,tako se valjda zove ta opcija,i da svakog meseca uplacuje sebi pozajmicu da pokrije doprinose i racune. Jel to moguce uopste?

Pa... moja sva iskustva se odnose na doo, gde je takvo nesto apsolutno nemoguce, ali preduzetnici imaju neke svoje specificnosti tako da ja nista konkretno ne mogu da tvrdim, u svakom slucaju oprezno, ako se napravi pogresan korak posle nema UNDO. postoji kod preduzetnika neki status mirovanja, ali to nije zatvaranje. Znas, to je malo staromodno glediste, naprimer ako zena ima lupam frizerski salon, ona realno mora da stavi katanac na bravu i da napise da je radnja privremeno zatvorena, ali danas postoje mnoge savremene delatnosti koje se rade iz kuce, iz kafane, bez fiksnog radnog vremena i svasta nesto tako da tu ne postoji fizicko mesto gde treba privremeno staviti katanac.

Citat:
Ok. Koliko je realno moguce da danas radi u jednoj,a od sutra u drugoj,sto se tice prijavljivanja i drzavne administracije?

U slucaju elektronskih sertifikata, ako je sav hardver i softver spreman i sve dozvole dodeljene, odjava i prijava se moze uraditi u roku od pola sata. Ne mora se tu nista posebno kupiti niti platiti, knjigovodja vec ima sertifikat, potrebno je da jedna i druga radnja ovlaste knjigovodju da moze vrsiti prijave i odjave radnika. To se radi popunjavanjem odredjenog obrasca i slanjem u croso, posle par dana to radi. Ako se ide od saltera do saltera, opet bi trebalo da se stigne, ali ako nesto krene kako ne treba, moze i da se zakasni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.adsl-3.sezampro.rs.



+784 Profil

icon Re: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike26.03.2016. u 11:26 - pre 97 meseci
Ok,hvala.
Tako ce i biti, ugasice tj zatvorice svoju radnju,i istog dana ce se prijaviti u drugu radnju radi staza. Pogodnost je sto radnju gde ce se prijaviti vodi isti knjigovodja,pa ce onda to odraditi odmah

Jedino sto ce ostati uskracen za 10e od pomenute radnje koja ce biti zatvorena,jer drugoj radnji vodi knjige za fix cenu

Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nova poreska olaksica za doprinose za nove radnike

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20709 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.