Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)

[es] :: Linux desktop okruženja :: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83533 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 21:41 - pre 98 meseci
@vinted

Ah, pa ako proda kompjuter, windows smartphone neće 100%.
about:networking
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 22:01 - pre 98 meseci
Citat:
vinted:samo ću ti napisati da se za konverziju videa, muzike, gašenja računara koristi samo terminal i po jedna jedina komanda. ne trebaju programi za to.

Zasto bi iko normalan koristio terminal za nesto sto moze da zavrsi s par klikova ?!
Citat:
bachi:
E i da... Prva i osnovna stvar kada se susrećeš sa Ubuntuom i onim Unityjem jeste težak mindf*ck u vidu da su minimite, maximize i close dugmići sa LEVE strane prozora... Eeeeeeeeej. :D

Od x gluposti Unity-ja ti se uhvatis za najmanje glupu ...
Pa na Mac-u su isto s leve strane oduvek i to zapravo cak i ima nekog smisla (npr. meni je kursor uvek u gornjem levom kvadrantu pa se naputuje do kontrola na desnoj strani)
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 22:19 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Zasto bi iko normalan koristio terminal za nesto sto moze da zavrsi s par klikova ?!


Zato što je shell i Terminal na X-u jedno od glavnih okruženja na Linuxu - Terminal je jednako Power.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 22:26 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Zasto bi iko normalan koristio terminal za nesto sto moze da zavrsi s par klikova ?!

najverovatnije zato što svako nomralan od Beograda do Novog Sada ne ide preko Niša, a valjda je tebi to normalno da na taj način stižeš negde.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 22:57 - pre 98 meseci
Al' ti je poredjenje ...
Nego pretpostavljam da ti je lakse da kucas poruke umesto razgovaras , ides stepenicama umesto liftom , koristis Symbian umesto Android/iOS i sl.


Citat:
Thetaworld:Zato što je shell i Terminal na X-u jedno od glavnih okruženja na Linuxu - Terminal je jednako Power.


U jbt ti si bas hardcore zabrazdio

 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 23:16 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Al' ti je poredjenje ...

vidi jedino moguće koje bi ti mogao da shavtaiš sa obzirom na napisano. ja pokušavam uvek da se obratim onako sagovorniku kako bi on mogao da razume.
Citat:
Homer J. Simpson: Nego pretpostavljam da ti je lakse da kucas poruke umesto razgovaras , ides stepenicama umesto liftom , koristis Symbian umesto Android/iOS i sl.

a na žalost ovo govori da izgleda nisam uspeo u svom naumu da objasnim, ali šta da se radi. nekome to jednostavno nije sudjeno
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)03.03.2016. u 23:42 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Al' ti je poredjenje ...


Poređenje mu je sasvim na mestu. Da si ikada napisao bilo šta osim teksta u okviru nekog textarea taga, možda bi ti delovalo normalno.

Umesto da neko otkuca `apt-get install whatever` i da iščita proces na ekranu koji startuje odmah, taj neko će da klikne na Debiluntu software center, pa će onda da popričeka par sekundi dok se ne učitaju komplet sve moguće ikonice iz /usr/share/pixmaps i icons direktorijuma, pa će onda kad shvati nakon 3 minuta gledanja po ekranu i datim menijima, gde sledeće treba da klikne, sačekati još par sekundi (eventualno još 3 minuta) da očita sub-meni sa sve propratnim tekstom i screenshotom za svaku stavku iz pod menija jer se to inače dovlači iz neke tamo baze on-line. Pa kad odabere ono što je tražio/tražila, ide malo please wait .gif animacija kružića ili hop-cup deda mrazića, i tek nakon toga, verifikacija (lozinka) i konačno .. progress bar. Sav lep i ubav onako, plav uglavnom. I naravno, umesto da taj jedan apt-get install whatever oduzme ne više od 1mb memorije, popne se na 100 i kusur. Čim se sve završi, oduzme se 100 i kusur, ali to je zbog radi spavaćih kola u vagonu.

Ima i kraća ruta, a to je Beograd - Požarevac - Novi sad. Zove se Synaptic a ima ga i u Apper varijanti. To je onako, prihvatljivo.
Ako baš moraš, možeš i na kratko da odremaš, dok se sve ne završi, ukoliko ne presedaš nigde.
about:networking
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 00:22 - pre 98 meseci
U jbt , ode ti s gasenja racunara na kompajliranje kernela
Btw. nemam pojma sta je 'Debiluntu software center' i ne pamtim da mi je ijedna instalacija preko Synaptic-a trajala duze od 30-ak sekundi (sa sve pretragom i kliktanjem)
A zabole me koliko memorije zauzme

Najgore je to sto glavonje (i menadzment i developeri) u vodecim distroima razmisljaju isto kao vi - terminal je power , korisnici su krivi/glupi , ako nema vise od 1% ni ne trebaju nam , ovako delujemo pametniji , elita i sl.
I da nema iole normalnih koji i pored takvih provuku nesto normalno i korisno , imali bi 1‰ i bili jos vece face
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 00:29 - pre 98 meseci
A ti misliš da je `apt-get install whatever` kompajliranje kernela??
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 00:32 - pre 98 meseci
Spram gasenja racunara da
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 00:38 - pre 98 meseci
"apt-get install whatever" odbija običnog kućnog korisnika. A Linux zajednica (bar onaj glasniji deo koji se i ovde oglašava) iz sve snage brani takav pristup i promoviše geek-friendly operacije umesto kliktanja mišem po standardizovanom GUI interfejsu. Rekoh, Linuxsaši ne žele da Linux bude popilarniji. Ali su uvek spremni da se bune kako im zli Microsoft ne da da se razmahnu, kako je Windows nametnut i kako su Windows korisnici teletabisi dok su Linux korisnici valjda Yode, šta li.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 00:44 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
...
terminal je power , korisnici su krivi/glupi


Pa, kako se uzme.

Terminal, indeed, .. equals to - raw power.

A korisnici su lenji, većina nije glupa, ali lenjost i krajnost u tome ih čini da budu glupi. Boje se da nauče nešto novo, uvek i uvek razmišljaju kako život nije takav da se konstantno nešto mora raditi i učiti.. i onda kada im se desi da nema druge, nego da moraju da prisvoje nešto novo ili da uposle deo svog tela u neku nesvakidašnju aktivnost koja nije ekvivalent promeni ležećeg položaja (ne mora uopšte da ima veze sa računarima) - to je bauk i onda to rade preko qrca...

Najveći broj korisnika, zapravo, koriste linux samo da bi se pohvalili.

U koju kategoriju ti spadaš .. ?
Imaš vidim tendenciju da hop! - iz m$ spyware v10 u - debiluntu.

Umesto da imaš Win7 + Debian/Slack itd..
Ti sve kontra... Čemu to?

[ontoPIC]

about:networking
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:01 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Najgore je to sto glavonje (i menadzment i developeri) u vodecim distroima razmisljaju isto kao vi - terminal je power , korisnici su krivi/glupi , ako nema vise od 1% ni ne trebaju nam , ovako delujemo pametniji , elita i sl.
I da nema iole normalnih koji i pored takvih provuku nesto normalno i korisno , imali bi 1‰ i bili jos vece face :D


prvo vidim si prešao sa Win-a na Ubuntu :) valjda da vidiš o čemu to piše @plus-minus
a ovo što si napiso nema veze sa životom. da znaš iole malo više o upotrebi Linuxa ne bi tako nešto napisao.
nego dodješ sa nekim polupoznavanjem Linuxa i onda ovde prosipaš neke fraze o elitama, pametima, 1% i ostalome
niti sebe smatram elitom, niti preterano pametnim samo što znam da koristije hebeni Linux na brži način.
to može svako ako želi da nauči, a ja spadam u tu kategoriju.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:04 - pre 98 meseci
Ja sam počeo sa sudo apt-get ... nešto pa da dovršim priču. To su (za mene) lakše varijante od gui za istu namenu. Hoćeš apdejt? Nema problema, tu je updater, tu je synaptic (za određene linuxe, drugi imaju octopi ili šta već) pa lepo odeš na check update i uradiš to. Hoćeš instalaciju programa? Otvoriš program menadžer, izabereš nešto po opisu, imenu, klik na install i tu je. Nema traženja po internetu, traženja kreka ili serijskog. Postoje neki programi koji nisu u bazi i onda za njih mora u windows stilu, traženje po internetu i instalacija po uputstvu.

Meni je lakše da recimo kucam sudo apt-get install firefox (na primer) nego da samo otvorim program menadžer. Koga to odbija, ima gui. A kada radim update linuxa, apdejtuje se i Firefox i sve što je instalirano, ne mora da se kao kod Pendžera svaki posebno odrađuje.

Pomenuti su Nero i Corel. Pošto sam i njih prvi pomenuo, Nero je prilično očajan program koji košta (nemam pojma koliko, odavno koristim besplatne programe) i glomazan je, to se i nekako sredi pa instalira minimalno ali ... čemu to uz postojeći K3b koji ima čudno ime. A ako bih ostao na Pendžerima, šta ima tupavi Nero da traži uz ImgBurn koji je za pomenutog piromana konza. Za Corel ne znam, decenijama ga nisam koristio ali mi je i tada, kada je bio popularan, bio bzvz jer sam koristio bolje programe koji nisu uspeli samo zbog popularnosti pomenutog.

Konverzija video formata? Baš pre 3-4 dana mi je zatrebao program koji konvertuje matroška HD u DVD video. Mislio sam da toga nema, taman hteo da tragam po internetu ali ipak proverim ... ne da postoji nego je program savršeno jednostavan, u par klikova se izabere šta i on konvertuje bez greške. Do sada nisam video DVD sa tako dobrom slikom.

Gašenje računara? Hm, zar je to problem?? Sad sam pogledao, od desetak programa koji su se odazvali na shutdown sam izabrao prvi koji mi je bio pod kursorom i evo ga. Program ima čudno ime, Gshutdown, otvara prozor u kome se bira da li da se komp gasi u određeno vreme, posle određenog vremena ili odmah. Bira se i da li ga gasi, restartuje ili izloguje. Da li sam dobro shvatio da se to traži? Ako jesam, nije bilo potrebno da ništa tražim, dovlačim, krekujem po potrebi, instaliram ... tu je, samo se klikne i instalira. I to gui putem.

Problem je što su ljudi u dugogodišnjem korišćenju windowsa čuli za nekoliko programa a nekada toga i nije bilo za linux. Sada je drugačije i ja ne bih dao gparted, tvtime, ktorrent i još neke za gomilu skupih windows programa.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:08 - pre 98 meseci
Tako je , najjednostavnija instalacija (za 99,9% korisnika) je iz menadzera/store-a ili skidanjem .deb paketa uz klik > install/next > ok.

Citat:
plus_minus:
Najveći broj korisnika, zapravo, koriste linux samo da bi se pohvalili.

U koju kategoriju ti spadaš .. ?
Imaš vidim tendenciju da hop! - iz m$ spyware v10 u - debiluntu.

Umesto da imaš Win7 + Debian/Slack itd..
Ti sve kontra... Čemu to?

Imao sam 8.1 pa upgrade-ovao i ostao posto me mrzi da radim downgrade ... a i nije tako los sad posle x update-ova
A Debian valjda nije imao live testing varijantu (mislim da nema ni sad) pa je dosao Ubuntu i ja neku razliku ne vidim. Pricali su mi davno da ima razlike u brzini i stabilnosti ali ni tad (pre 4-5 godina) to ne videh
Takodje , u terminal ulazim samo kad moram (kobasice , ssh i sl.) , a za neke redovne taskove ni za zivu glavu. Config fajlove edit-ujem u gedit-u a ne u nano-u , koristim hot corners/scale (expose) maximalno , itd.
Citat:
vinted:
prvo vidim si prešao sa Win-a na Ubuntu :) valjda da vidiš o čemu to piše @plus-minus
a ovo što si napiso nema veze sa životom. da znaš iole malo više o upotrebi Linuxa ne bi tako nešto napisao.
nego dodješ sa nekim polupoznavanjem Linuxa i onda ovde prosipaš neke fraze o elitama, pametima, 1% i ostalome
niti sebe smatram elitom, niti preterano pametnim samo što znam da koristije hebeni Linux na brži način.
to može svako ako želi da nauči, a ja spadam u tu kategoriju.

Ma jok , presao sam da vam odam pocast , osecam se nedostojnim da s takvim velicinama 'pricam' s Windows-a ... jbt , koji ego
Shvati bre da me zanima najkomfornija upotreba Linux-a i nesto malo vise o samom OS-u , a VECINU (od nepismenih , dece i baba , preko frizerki , salterusa , vozaca , doktora , pravnika , elektronicara , arhitekti , do popova , politicara , programera , filozofa , itd.) ne interesuje OS vec aplikacije na istom i jednostavnost upotrebe (paljenje , gasenje , kopiranje , brisanje i sl.).
Kakva brzina , razlika u memoriji , ucenje optimizovanije i brze upotrebe OS-a (eeej!) - to treba adminima , arhitektama sistema , hakerima i sl. dakle sve ukupno ni onom 1‰ korisnika
Spustite se malo na zemlju , izadjite iz mraka terminala i sagledajte siru sliku

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 04.03.2016. u 02:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:12 - pre 98 meseci
Citat:
A Debian valjda nije imao live testing varijantu (mislim da nema ni sad)


Ne misliš dobro. Svaki linux danas jeste ujedno i live, ako nije isključivo portable/live pa na to i notebook/desktop install.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:20 - pre 98 meseci
Ne misliš dobro. Upravo Debian ima live verzije i verzije koje služe samo za instalaciju. Da ne pominjem Arčija (koga upravo napuštam zbog RR opredeljenja) i još neke.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:24 - pre 98 meseci
Citat:
Spustite se malo na zemlju , izadjite iz mraka terminala i sagledajte siru sliku


E da znaš da bi mogao malo i da ga zatamnim.. :D


about:networking
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:27 - pre 98 meseci
Ili nije bio ili je bio samo net/mini verzija pa me mrzelo da budzim sve usput
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)04.03.2016. u 01:37 - pre 98 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Ma jok , presao sam da vam odam pocast , osecam se nedostojnim da s takvim velicinama 'pricam' s Windows-a ... jbt , koji ego
Shvati bre da me zanima najkomfornija upotreba Linux-a i nesto malo vise o samom OS-u , a VECINU (od nepismenih , dece i baba , preko frizerki , salterusa , vozaca , doktora , pravnika , elektronicara , arhitekti , do popova , politicara , programera , filozofa , itd.) ne interesuje OS vec aplikacije na istom i jednostavnost upotrebe (paljenje , gasenje , kopiranje , brisanje i sl.).
Kakva brzina , razlika u memoriji , ucenje optimizovanije i brze upotrebe OS-a (eeej!) - to treba adminima , arhitektama sistema , hakerima i sl. dakle sve ukupno ni onom 1‰ korisnika
Spustite se malo na zemlju , izadjite iz mraka terminala i sagledajte siru sliku

ti sa svakim novim odgovorom dodaješ još jednu novu dimenziju. ovog puta je to ego. koji bre ego? o čemu to pišeš? o sebi?
ako te zanima jednostavna upotreba Linuxa tako onda reci. Mene zanima jednostavna upotreba Linuxa, a ovde samo pokušavam da delujem kao da znam o čemu pišem. tako možemo da razgovaramo.
i za jednostavnu upotrebu imaš Windows. nije ti Linux neophodan za to.


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Zašto Linux nikada nije uspio na desktop-u (detaljna i objektivna analiza)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 83533 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.