Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

[es] :: Zaštita :: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10831 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 07:35 - pre 98 meseci
Panda je oduvek bila poznata po false positives, kad pogledam testove na av-test.org vidim da je to još uvek slučaj, tako da će možda u ovom slučaju nestati upozorenje za nitol.b, ali će se pojaviti pet novih...
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 09:08 - pre 98 meseci
pogledah sad i ja, i vidim da se na av-test Panda malo istice, ali zato meni "omiljeni" po fp, AVG, Avira i Avast gotovo da nemaju fp... na av-comparatives potpuno druga prica - Panda u samom vrhu po efikasnosti, septembar 2014. 2 fp, mart 2015. 3 fp, a septembar 2015.

Citat:
ESET, Microsoft and Panda had zero false alarms on the used set of clean files


 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 09:39 - pre 98 meseci
Od skoro, posto koristim neku krs masinu, sam instalirao 360 Total Security. AV se uopste ne oseti da je tu. Nadam se da je bar koliko toliko efikasan. Ako neko ima kakva iskustva sa njim, neka napise koju recenicu.

Plasi me, jer na ovoj slaboj masini nista ne koci, bukvalno kao da i nemam AV. U par navrata je odbranio virus sa USB, jer ga odmah skenira kad se ubode.

Dobro je i to sto svaku promenu u reg bazi, drajverima, servisu... registruje i pita da li da nastavi sa promenom...:) Izgleda ok...

Eto, ko ima digitron, neka ide na 360 total s. :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 10:05 - pre 98 meseci
Citat:
gilopile:...
Dobro je i to sto svaku promenu u reg bazi, drajverima, servisu... registruje i pita da li da nastavi sa promenom...

Ako išta ne volim kod nekog antivirusa, to je zapitkivanje da li da dozvoli ovo, da li da pusti ono, te modul taj-i-taj promenio je status u xyz, te servis taj-i-taj je promenio podešavanje iz abc u def... Više vremena i pažnje posvetim antivirusu nego onome što radim! To kao da postaviš čuvara na ulazu, da ti čuva zgradu, i on svaki put zivka - da li da pusti Miku da uđe, da li da dozvoli Žiki da se javi kući, da li sme Pera da se parkira u garažu, da li sme Jova da nosi crvenu kravatu...
Dok sam koristio Avast, podesio bih ga na silent/gaming mod, bez zvukova, i sve pop-upove smanjio na 1 sekundu (ne može kraće).
Verovatno i u 360 Total Security može da se podesi da ne smara mnogo, vredelo bi potražiti tu opciju.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 10:19 - pre 98 meseci
Sad smo malo odlutali od teme, a o 360 već smo pisali, ja ga recimo koristim na oba kod kuće i instalirao sam ga na barem 30-ak drugih računara i prenosio sam iskustvo sa njim u drugim temama...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)28.02.2016. u 10:51 - pre 98 meseci
Citat:
Verovatno i u 360 Total Security može da se podesi da ne smara mnogo, vredelo bi potražiti tu opciju.


Ma ima, naravno Prijavi jednom, vidis i stikliras da ne zeza vise, ali nije lose znati sta se sprema za upis. Ja isto sve poiskljucujem, cak i win sound disable..360 je do sada najjednostavniji i najmanje smarajuci AV koji sam ikada koristio. Bukvalno ne znas da je tu. Ne smara sa popupovima...Jednom u mesec dana pita za update programa i to je to. Definicije valjda uzima bez pitanja.

Valjan, ok, trazim temu, pa cu malo procitati sta se pise iz prve ruke.

Izvinjavam se za off.

Hvala!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)29.02.2016. u 19:05 - pre 98 meseci
Ocajan sam..
Masina svakim danom radi sve sporije.ne mogu da surfam normalno internetom jer me browseri Chrome i Mozila vode na reklame i sumnjive stranice.Miscrosoft Essentials i ovaj Malwarbytes Anti malware su mi nasli nove trojance pod drugim imenom.Ociste,ali se pojave novi.
Pitanje je dana kad ce sistem opet krahirati i da ga necu moci podici kao pre neki mesec.
Jedino se bojim da mi hakeri koji su mi usli u sistem ne uzmu lozinke i private fajlove.
Steta sto ovaj forum ne trpi psovke..Proklinjem I windows i satanistu koji stoji iza njega.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)29.02.2016. u 21:00 - pre 98 meseci
Ma da, Windows je kriv, i taj koji stoji iza njega.
Nije važno što i moj Windows i Windows na gomili kompjutera naših članova rade kako treba. Za to što tebi ne radi komp kako treba, kriv je Windows.

Kad bi se zezali.

Ti, prijatelju, ne umeš da koristiš kompjuter, i nisi voljan da naučiš kako da ga održavaš bezbednim i čistim od zlonamernih programa, kako da uklanjaš nepotrebne programe ili dodatke za web browser, kako da fizički čuvaš i neguješ tvoj laptop. I ako je neko za to kriv, nije ni Windows ni satanisti, nego samo ti.

Da li na laptop priključuješ USB fleške, USB eklsterne diskove, memorijske kartice iz telefona ili fotoaparata? Da li si siguran da su ti mediji čisti od malwarea? Da li si se potrudio da pročitaš bar top teme iz ovog podforuma (Zaštita) u kojem si otvorio temu?

Skini program MCShield (tema: http://www.elitesecurity.org/t...CShield-proizvod-domace-pameti ) i skeniraj sve eksterne medije /fleške, mem. kartice...).

Zatim očisti sadržaj temporary foldera programom TFC - Temp File Cleaner (link: http://www.geekstogo.com/forum...temp-file-cleaner-by-oldtimer/ ).

Onda skini Adwcleaner (link: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ ), pusti ga da skenira i očisti sve što nađe.
Na kraju ponovo pokreni Malwarebytes i pusti full scan pa mu dozvoli da očisti sve što nađe.

I ubuduće se potrudi oko tvog kompjutera. Ako mu poklanjaš toliko pažnje kao googlanju u ovoj temi, ne možeš ni da očekuješ da bolje radi.

Ako ti je sve ovo komplikovano ili prevazilazi tvoje kapacitete, baci laptop i koristi telefon.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)01.03.2016. u 07:16 - pre 98 meseci
Sad si ga baš ohrabrio ;-) Ne mora baš da baca laptop, ali postoji verovatnoća da svo to čišćenje sa svim tim alatima neće doneti nikakav rezultat jer je u sistemu jednostavno aktivan neki trojan downloader ili nešto slično i opet dovlači nove drugare čim se prethodni ukloni. To može biti i neki krek, neka "freeware" aplikacija, neki patch na OS-u ili koji već đavo, ali to svakako ne možemo znati ovako na daljinu jer je to možda neka aplikacija koju on koristi svakodnevno i deluje sasvim normalno i baš baš mu treba i neće ni posumnjati da bi se odatle mogle širiti infekcije i da ga pitaš 1.001 i put rećiće ti da je na sistemu sve Ok, nema ništa sumnjivo, a trojanci izviru jedan za drugim. Zato ne treba biti toliko oštar u komentarima, svako koristi računar na način kako su ga naučili i svako ima drugačije potrebe i predznanja, i neko će sličan slučaj rešiti potpuno sam za 5 minuta, a neko drugi će se mučiti nedeljama uz asistenciju sa strane pa opet neće skroz rešiti...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)01.03.2016. u 09:38 - pre 98 meseci
Ne mislim da sam bio oštar, samo sam konkretno skrenuo pažnju na neozbiljan pristup brizi o laptopu koji je našem drugaru luaayu jedan od osnovnih pomagača/alata na njegovom putovanju. Slažem se da niko ne može da zna sve i da nije isto baviti se bezbednošću kompjutera iz stolice u toploj sobi (kao ja) i na terenu u dalekoj zemlji (kao luaay). Ali kada već dobiješ savete i imaš izvor informacija i saveta, pa bar se potrudi toliko da pročitaš nešto i da to primeniš.

Inače, u ovoj temi smo dali dovoljno saveta i predloga pomoću kojih bi svaki noviji kompjuter trebalo da radi sasvim solidno. Ako to nije slučaj, idemo dalje, tražićemo uzrok u kreku, drajveru, hardveru. Ali prvo treba uraditi sve što se može da se otkloni sumnja u maliciozni softver, a to može samo luaay.
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)03.03.2016. u 16:33 - pre 98 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ma da, Windows je kriv, i taj koji stoji iza njega.
Nije važno što i moj Windows i Windows na gomili kompjutera naših članova rade kako treba. Za to što tebi ne radi komp kako treba, kriv je Windows.

Kad bi se zezali.

Ti, prijatelju, ne umeš da koristiš kompjuter, i nisi voljan da naučiš kako da ga održavaš bezbednim i čistim od zlonamernih programa, kako da uklanjaš nepotrebne programe ili dodatke za web browser, kako da fizički čuvaš i neguješ tvoj laptop. I ako je neko za to kriv, nije ni Windows ni satanisti, nego samo ti.

Da li na laptop priključuješ USB fleške, USB eklsterne diskove, memorijske kartice iz telefona ili fotoaparata? Da li si siguran da su ti mediji čisti od malwarea? Da li si se potrudio da pročitaš bar top teme iz ovog podforuma (Zaštita) u kojem si otvorio temu?

Skini program MCShield (tema: http://www.elitesecurity.org/t...CShield-proizvod-domace-pameti ) i skeniraj sve eksterne medije /fleške, mem. kartice...).

Zatim očisti sadržaj temporary foldera programom TFC - Temp File Cleaner (link: http://www.geekstogo.com/forum...temp-file-cleaner-by-oldtimer/ ).

Onda skini Adwcleaner (link: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/ ), pusti ga da skenira i očisti sve što nađe.
Na kraju ponovo pokreni Malwarebytes i pusti full scan pa mu dozvoli da očisti sve što nađe.

I ubuduće se potrudi oko tvog kompjutera. Ako mu poklanjaš toliko pažnje kao googlanju u ovoj temi, ne možeš ni da očekuješ da bolje radi.

Ako ti je sve ovo komplikovano ili prevazilazi tvoje kapacitete, baci laptop i koristi telefon.


Prvo ,hvala na kritici.
drugo ,redovno koristim fleshke i memorisjke kartice ali sumnjam da su one zarazene.Kako bi kamera mogla imati virus u sebi?Nelogicno.

I kakve veze ima temp folderi sa virusom?Koristim CC cleaner za te svari ,redovno cisti svaki dan


[Ovu poruku je menjao luaay dana 03.03.2016. u 17:45 GMT+1]
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)03.03.2016. u 16:53 - pre 98 meseci
Svi linkovi iz moje poruke rade. Ako ne možeš da otvoriš neki, razlog može biti i prisutstvo malvera.
To što ti misliš da su fleške čiste i što nema logike da je kartica iz kamere možda zaražena, ne znači ništa. Ako su fleške gurane u razne kompjutere (pa i tvoj, a znamo da je zaražen) i ako je kartica kamere priključivana na neki komp, velike su šanse da si popio zarazu koja se vrati na komp i kada ga očistiš od virusa.

Kakve veze imaju temp folderi? Biću kratak: imaju veze fajlovi koji su u njima. Plus što pražnjenjem temp foldera ubrzavaš skeniranje antivirusa.

No, vidim da smo se više dopisivali nego što si vremena posvetio tvom laptopu, pa ću se isključiti iz diskusije dok ne odradiš ono što ti je savetovano (od skeniranja i čišćenja kompa do čitanja relevantnih tekstova sa ovog foruma).

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)03.03.2016. u 20:36 - pre 98 meseci
Citat:
luaay:

drugo ,redovno koristim fleshke i memorisjke kartice ali sumnjam da su one zarazene.Kako bi kamera mogla imati virus u sebi?Nelogicno.



A vidiš, to ti je najčešći način prenosa zaraze sa jednog na drugi računar - računar ne pita odakle je memorijska kartica, za njega su sve iste, on to vidi kao običan disk na koji može da piše/briše, i što se onda virus ne bi lepo prekopirao na svaku flešku ili memorijsku karticu koju povežeš na zaražen računar. Isto kao što virus gripa zabole da li si ti iz Zemuna, Lajkovca ili Sombora, i da li si obukao plavi duks ili zelenu košulju, on će da naskoči na tebe čim se nađeš dovoljno blizu, pa šta bude...
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)06.03.2016. u 06:13 - pre 98 meseci
Tesko mogu da prihvatim da mi je SD kartica zarazena kao i USB fleshka.
Skenirao sam ih nekad tako radi rutine i nista nije nadjeno.probacu opet da budem siguran.
Skinuo sam 360 total security,nije los,
Fala Slobo!
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)06.03.2016. u 07:00 - pre 98 meseci
Pa ako odeš nekad kod lekara i on kaže da nemaš grip, to znači da ga nemaš ni tri godine kasnije? :-)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)06.03.2016. u 08:58 - pre 98 meseci
Ma OK, slobodno skeniraj tvoj komp kako smatraš da treba, kao i eksterne kartice i USB fleške. I sumnjaj da mogu biti zaražrni, ti si taj koji ih koristi.

Ali se pitam zašto tako često tražiš savete po pitanju virusa, i ni jedan ne poslušaš? Alo misliš da se razumeš u maliciozne programe, načine zaraze i kako otkloniti probleme sa malwareom, stanje tvog kompjutera te demantuje.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)07.03.2016. u 00:15 - pre 98 meseci
Treba pored AV,koristiti i Malwarebytes Anti-Malware,jer AV-i ne mogu pokupiti svu gamad.Ja josuvek ponekad koristim i SuperAntiSpajver iako neki misle da je zastareo,ali on jos ivek isto pronadje gamadi koje AV-i be mogu.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)07.03.2016. u 08:17 - pre 98 meseci
Ovde je problem što AV-a nije ni bilo, MS Security Essentials i Defender su samo prva pomoć da se ne bi širili mrežni crvi i slična gamad na tek instalirane mašine...
 
Odgovor na temu

Proza_1
Beograd

Član broj: 168036
Poruke: 168



+33 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)12.03.2016. u 12:18 - pre 97 meseci
Program koji je meni ocistio PC od virusa je "HimanPro", (surfright.nl).
Pokusao sam sa mnogo drugih ali ovaj me je oslobodio napasti.
Pri ciscenju racunara morate biti online. Trial je ali potpuno
funkcionalan u tom periodu. Posle tog perioda samo pronalazi "stetocine"
ali ne moze da ih brise.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+36 Profil

icon Re: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)13.03.2016. u 04:56 - pre 97 meseci
CAo svima!_
Dakle,napravio sam butabilni flesh USB i nakon sto sam pokrenuo sistem nije me uputio na antivirus nego je lodirao Windows.
Opet sam izgubljen jer sam u BIOS podesio da broj jedan ,prvo trazi USB ustekan ali nije to uradio nego je isao na broj dva HDD>
Gde sam omasio?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Popio sam trojanca koga ne mogu da se resim (DDoS: Win32/Nitol.B)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10831 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.