Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima

[es] :: Elektronika :: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8802 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima13.02.2016. u 06:07 - pre 99 meseci
Citat:
todorl: Detekcija kvara može biti teška..........Nadam se da ćeš uspeti.

To sam i ja rekao na pocetku pocetaka ove teme.

Nije to "Mali Zalogaj", ....treba se imati svasta od instrumenata i od prakse.

Vidim da @fangorn bas "Gura u dobrom smeru", i da covek ima sanse da uspe da popravi problem.
Drago mi je da je tako !

Nadam se da ce cela ova Zavrzlama oko napajanja i pojave slike sa druge kamere da se zavrsi DOBRO.

Samo NAPRED !!!

pOz

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima13.02.2016. u 10:54 - pre 99 meseci
Prikljucio sam malu kameru bez dodatnog napajanja i premerio napone:

"wg39a" ima 5v
element "8" ima 5v
pin 1 usb konektora na maticnoj ploci ima 5v.

Proverio sam kabl kojim se mala kamera povezuje za glavnu, mini usb - bananica sa 4 pola
stavio sam unimer na "zujalicu" i proverio, svaki pin na mini usb konektoru odgovara jednom polu bananice, nista nije u prekidu

Primetio sam jos da kad izmerim napon na crvenoj zici u odnosu na GND sa oklopa usb konektora, imam 5v
kad izmerim napon na crvenoj i crnoj zici napon je i dalje 1.3v.



Ako se iz ovoga moze zakljuciti jos nesto, super.
Ako ne, onda cu odustati od daljeg trazenja kvara i dovescu dodatno napajanje na malu kameru, pa nek radi koliko radi.

Todore, jos jednom hvala na izdvojenom vremenu i trudu.

Pozdrav,

Nebojsa
 
Odgovor na temu

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima13.02.2016. u 11:13 - pre 99 meseci
Pozdrav.

Može da se zaključi da je kabel ili sam konektor, j kontakt od GND pina neispravan.

Greška u načinu merenja kabela. Ne koristi se "zujalica" tj test za diode jer kod nekih instrumenata i na 50 Ohma zuji. Koristi se dobar Ohm metar, ili čak miliOhm metar. Odlični rezultati se dobiju i sa analognim instrumentom, pisao sam već. U oba slučaja su potrebne kvalitetne pipalice za instrumente, kao i mogućnost da se pri kratkom spoju pipalica podesi da instrument pokaže vrednost 0,00 Ohma.

Probaj ako imaš opremu da prelemiš usb konektor na matičnoj ploči, sve pinove, ili makar 1. 5. i oklop, tj lim. Isto tako sa lupom ili mikroskopom proveri stanje kontakata sa strane usb plug, tj onih 5 pozlaćenih kontakata. Ako su loši očisti štapićima sa vatom, za uši, umočenim u 96% alkohol. Ako je potrebno odlemi ga i promeni, tj kupi drugi i zalemi. Vodi računa da se teško odlemljava, prioritet je da sačuvaš štampanu ploču. Kada ga lemiš koristiš malu lemilicu za pinove, a veliku za lemljenje oklopa.

Takođe probaj i sa kvalitetnim drugim kabelom.

Todor

Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima13.02.2016. u 12:51 - pre 99 meseci
To je to! Hladan lem, problem resen!

Na konektoru na maticnoj ploci gde ide bananica, na jednom lemu je bio problem,
cim sam njega prelemio sve je proradilo.
Prelemio sam i ostale kontakte za svaki slucaj.

Eto, veoma jednostavan kvar a zamalo da odustanem i da ga ne resim.

Todore, hvala jos jednom!

Pozdrav,

Nebojsa

 
Odgovor na temu

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima13.02.2016. u 14:01 - pre 99 meseci
Odlično.

Drago mi je da si uspeo. Problem je rešen a trud se isplatio.

Pozdrav za sve učesnike.

Todor

Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima17.02.2016. u 21:46 - pre 99 meseci
Todore, imam jos jedno pitanje.

Testiranje kamere sam vrsio van auta, na radnom stolu. Kabl od male kamere je provucen od prednjeg dela pa ispod "neba" do zadnjeg dela auta.
Isekao sam konektore i sa jedne i sa druge strane, bananica i mini usb, ostavio sam otprilike dvadesetak cm kabla i to spojio i tako testirao.
Ostatak kabla je ostao u kolima.

Nasli smo kvar, hladan lem, i kamera je proradila. Onda sam vratio sve kao sto je i bilo, na stari kabl u kolima, ali onda mala kamera opet nije htela da radi.
Posle ispitivanja kabla unimerom zakljucio sam da je negde u prekidu. Na kablu ima neka crna "budza" (ima na slici), pomislio sam da je mozda feritno jezgro,
a kabl je tu malo ispresavijan, pa sam isekao taj deo i spojio ponovo, kamera je proradila.

Ok, pomislio sam to je to, ne treba mi to feritno jezgro. Onda sam ga isekao skalpelom, cisto da "bacim pogled", kad unutra vidim stampanu plocicu sa procesorom!
U toku secenja sam sve to malo ostetio i odvojio procesor, u principu mogu i da vratim kako je i bilo.
Kamera radi i bez toga, pa mi apsolutno nije jasno za sta to sluzi, al opet ne bi ni bilo tu da nicemu ne sluzi. Na procesoru je oznaka LB3601787293C i pise USB 2.0 HUB.
Znam sta je HUB ali ne vidim njegovu svrhu ovde, a i sve radi bez toga. Evo slika, mozda pomognu da se nesto zakljuci.








 
Odgovor na temu

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima17.02.2016. u 23:39 - pre 99 meseci
Pozdrav.

Usb hub osim za proširenje usb portova, expand, ima i ulogu kao power regulator, tj ograničava struju koju može usb uređaj da troši. To je bio onaj čip koji smo bezuspešno tražili na matičnoj ploči.

Može bez njega ali u tom slučaju kratak spoj na kabelu ili kvar na drugoj kameri mogu da izazovu ozbiljan kvar ili havariju na matičnoj ploči. Ako je ispravan bolje ga vrati. Ili nabavi bilo koji koji ima te karakteristike. Nažalost "google" ne zna za oznaku. Ako si siguran da je sada instalacija, tj ožičenje u redu, kao i da se neće kvariti, može i bez njega.

Isto tako je potreban ako budeš menjao spoljnju usb kameru sa nekom drugom, koja je kompatabilna sa originalnom.

Koristan link: https://en.wikipedia.org/wiki/USB_hub#Inverse_or_sharing_hubs

Todor

Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 17:17 - pre 99 meseci
Da, nisam znao da ima ulogu i kao power regulator...
Sto se tice instalacije, koliko mogu da budem siguran, ne znam...
Sve sam lepo spojio, izolovao svaki spoj termalnim buzirom, trebalo bi da bude ok.

Imam drugara koji ima servis za mobilne telefone, dacu njemu da proba da vrati cip na mesto, on je malo bolji u lemljenju tih sitnijih stvari.
Mada, kamera nije radila pre nego sto sam isekao taj deo, mozda je sam cip u kvaru, a mozda je i tu bio hladan lem na nekoj nozici...
Kad budemo zalemili probacu da vratim kako je bilo pa cu videti, ako radi, super, ako ne, nek radi bez tog dela pa koliko izdrzi.

Hvala jos jednom.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 17:40 - pre 99 meseci
Citat:
fangorn: kamera nije radila pre nego sto sam isekao taj deo, mozda je sam cip u kvaru,


....zar nisi rekao da je "USPEH" i da rade obe kamere ?

I baš sam se ponadao...

Ili sam ja nešto nespretno propustio ?


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 18:06 - pre 99 meseci
Citat:
fangorn:
Da, nisam znao da ima ulogu i kao power regulator...
Sto se tice instalacije, koliko mogu da budem siguran, ne znam...
Sve sam lepo spojio, izolovao svaki spoj termalnim buzirom, trebalo bi da bude ok.

Imam drugara koji ima servis za mobilne telefone, dacu njemu da proba da vrati cip na mesto, on je malo bolji u lemljenju tih sitnijih stvari.
Mada, kamera nije radila pre nego sto sam isekao taj deo, mozda je sam cip u kvaru, a mozda je i tu bio hladan lem na nekoj nozici...
Kad budemo zalemili probacu da vratim kako je bilo pa cu videti, ako radi, super, ako ne, nek radi bez tog dela pa koliko izdrzi.

Hvala jos jednom.
Pozdrav.


U pitanju je USB "repetitor" !

Buduci da USB zbog napajanja 5V ne moze na vecu duzinu iznijeti snagu USB kablovi se rijetko rade preko 3 metra.
Vidis imas sistem koji je neko razvio za ugradnju u aute koji mogu biti nale i ogromne duzine.Postoje i minivolumeni,kombiji,minibusovi i jos mnogo toga.
Da bi se taj kabal propisno ugradio u vozilo 3 metra su "nazor".Uglavnom treba repetitor.Neki ga prodaju kao zaseban kabal http://www.ambery.com/usb20acexrec.html
a neki kao proizvodjaci tih kamera implementirano odmah.Rezultat je stabilnije napajanje i malo veci delay na slici :( Osim napajanja radi se i digitalni refresh USB potokola.
Kod tebe u autu to moze raditi i bez repetitora jer je duzina medju manjim, samim tim imaces manji delay na slici od kamere :) Okom se ne moze ni prmjetiti ali instrumentima moze.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 18:36 - pre 99 meseci
Zica49, hvala mnogo na informaciji!

Taj kabl i jeste (bio) dosta dugacak, ali sam ga skratio kada sam vracao sve,
jer me je nerviralo sto ostaje dosta viska koji sam gurao svuda ispod neba da se ne vidi,
a posto sam vec sekao konektore na krajevima onda sam odsekao i sav "visak" prilikom vracanja.

Delay nisam primetio, mada to u ovom slucaju i nije bitno,
ako zatreba nesto da se vidi, gleda se snimak sa kartice.
U toku voznje ekran je iskljucen i kamera se koristi kao retrovizor (da ne odvlaci paznju).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 18:43 - pre 99 meseci
Zahvaljujem na korisnom podatku i uključenju u temu. Kao što je rečeno ima mnogo funkcija.

Testiraj bez njega ako je kabel dobar i kratak, samo pazi na provlačenje kroz auto da ne dođe do gužvanja i kratkih spojeva.

Todor

Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 19:02 - pre 99 meseci
Ok, testiranje je u toku vec 2 dana, auto se vozi svakodnevno :)

Kabl ne verujem da je duzi od 2 - 2.5m i nigde nije savijen ni izguzvan.
Jedino kod dela na retrovizoru gde bananica ulazi u glavnu kameru, zbog nezgodnog polozaja (mali prostor izmedju retrovizora i neba) taj deo kabla
je malo napregnut i savijen pod uglom nesto manjim od 90 stepeni.
Videcu ako nadjem bananicu pod uglom pa da je zamenim, onda ne bi bilo nikakvog naprezanja i savijanja kabla.

Hvala, pozdrav.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 19:09 - pre 99 meseci
Citat:
U pitanju je USB "repetitor" !

Buduci da USB zbog napajanja 5V ne moze na vecu duzinu iznijeti snagu USB kablovi se rijetko rade preko 3 metra.


Da, potvrdjujem.

Doduse, napon napajanja od 5V nije ogranicenje, niti timing komunikaicje po USB2.0 specifikaciji, kao sto se cesto misli, vec RF karakteristike kabla, odnosno atenuacija na vecim frekvencijama.

Upotrebom kabla boljih RF karakteristika, ogranicenje od 5m koje propisuje USB2.0 specifikacija moze se zaobici.

Ja sam uspeo da bez problema koristim USB kamere i USB flash drajvove preko pasivnog kabla boljih RF karakteristika ( Draka UC1500 ), duzine 15m : 2 posta.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 19:49 - pre 99 meseci
Naravno da je RF komponenta ogranicavajuci faktor.
Danas je jeftiniji IC koji ce biti repetitor nego nekoliko metara" postenog kabla".
Pre desetak godina wireless internet i pojava velikog broja ISP operatera rezultiralo pojavom svakakvih rjesenja neka su cak i odlicno radila.
Rekord koji sam vidio kod jednog lika dvostruki koaks slican RG 59 ali bjeli nije ni onaj RG6U antenski nesto izmedju.Duzina dva komada cca 25 metara.Sildovi spojni skupa u masu pord jos jedna zica 2,5 mm koja je napajanje,unutarnji/vruci vodovi koaksa RX iTx.Tjerao na to na krovu zgrade USB D-link DWL120 karticu za wireless.
Stekalo mu u pocetku zbog napajnaja 5V i zatrazio pomoc(znao je zbog cega to staje).Dao mu stabiizator 5V i pokazao kako da spoji na strani PC prbacio na 12V,a stabilizator gore uz karticu.
Radilo to dvije ili tri godine do zastarjevanja opreme svakodnevno.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 20:21 - pre 99 meseci
@zica49, da se taj lik ne zove Dragiša Durić?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima18.02.2016. u 21:27 - pre 99 meseci
Eh..u to vrijme svaki kvart je imao svog Dragisu :)
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima19.02.2016. u 00:14 - pre 99 meseci
Dosta dobrih informacija i saveta, zahvaljujem se.

U sustini, mogao bih da nabavim neki kvalitetniji kabl boljih karakteristika (recimo Draka),
dzekove (bananicu i mini usb) i da sam napravim kavalitetan kabl bez ikakve potrebe za usb repetitorom?
To i nije lose da se uradi.

Kad smo vec kod kvaliteta kablova, 'ajde i ovo da pitam.
Kad ukljucim punjac od kamere u upaljac, desava se da mi radio stanice suste, i to dosta.
Kada je punjac iskljucen nema nikakvog sustanja i zvuk je odlican.
To sam delimicno resio tako sto sam sproveo kabl od punjaca kroz levi deo auta jer kabl od antene ide kroz desni,
ranije su mi oba kabla isla kroz desnu stranu i mislim da se tu stvara interferencija. Sada je sustanje dosta manje ali ga opet ima u intervalima.
To nema veze sa malom kamerom i njenim kablom, i bez nje je bilo sustanja, znaci problem je u kablu od punjaca.
I njega sam zamenio, kupio neki kvalitetniji, stanje se popravilo ali nikako ne mogu da dobijem zvuk bez sustanja,
kao kad punjac nije ukljucen.

To se desava samo sa radio stanicama, kada slusam muziku sa diska ili usb-a sustanja nema.
Da li neko ima preporuku za neki bas dobar micro usb kabl, duzine 3m?
Mozda taj Draka? Da li njega ima kod nas ili se narucuje od preko?
 
Odgovor na temu

todorl
Lončarski Todor
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 37453
Poruke: 88
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: todorl.on.neobee.net


+4 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima19.02.2016. u 01:08 - pre 99 meseci
Pozdrav za učesnike.

Za šum u radio prijemniku:

- promeni kompletan punjač
- ili oklopi ceo punjač i dodaj RSO filter na napajanje radio aparata, a ako je antena za radio "aktivna" tj ima napajanje i RSO filter na njeno napajanje
- poželjno napajanje tj vodove do utičnice za upaljač dovesti direktno sa akumulatora, obe žice, upredenim kabelom, poželjno i oklopljenim, oklop uzemiti samo kod akumulatora, staviti poseban osigurač na red sa + polom, poželjno i postaviti puni RSO filer na red, tako da ima filtraciju obe žice
- izbegavati korišćenje karoserije kao - pola

Ima toga još. Ko je ugrađivao amatersku radio stanicu u auto ili jače ozvučenje zna o čemu pričam.

Todor

Lončarski Todor
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima19.02.2016. u 09:54 - pre 99 meseci
Zaboravio sam da napomenem da i jesam zamenio ceo punjac.

Originalni punjac od kamere je iz jednog dela, znaci kabl i sam punjac koji ide u upaljac su zajedno, ne vadi se kabl iz punjaca.
Kupio sam posebno punjac sa dva usb izlaza, jedan na 1A a drugi na 2.1A, kao malo kvalitetniji.
Kupio sam Hama usb kabl, "double shielding for optimal reduction of electromagnetic interference".

Sa originalnim punjacem sustanje je toliko da uopste ne moze da se slusa radio.
Sa novim punjacem i kablom sustanje je dosta manje, vise onako u intervalima, kako vozim pojavljuje se "u talasima".
Primetio sam da kad kabl od punjaca i kabl od antene odvojim jedan od drugog, sustanje se dodatno smanjuje.
Zato sam i sproveo kabl od punjaca kroz levu stranu kola, suprotno od antene koja ide kroz desnu stranu.
Antena je obicna, nije aktivna, nema svoje napajanje.

Ne znam da li sama uticnica tj. vodovi do nje imaju neke veze, jer kad recimo ukljucim punjac za mobilni sustanja uopste nema,
da sama instalacija upaljaca nije u redu verovatno bi sustalo i kad punim mobilni.

Mogao bih, probe radi, da izvedem drugu instalaciju do upaljaca pa da vidim da li ima boljitka.
Koji kabl tacno da nabavim i gde?
Sta je RSO filter i gde ga nabaviti?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: DVR za snimanje u autu sa dve kamere, sa jedne nece da snima

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8802 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.