Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Junio Web Developer pomoc

[es] :: Ostali programski jezici :: Junio Web Developer pomoc

[ Pregleda: 1375 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

juniorDev
nemam
Beograd

Član broj: 332255
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Junio Web Developer pomoc03.02.2016. u 02:12 - pre 99 meseci
Pozdrav,

Znacila bi mi pomoc ljudi koji imaju iskustva u svetu programiranja kada je zaposlenje u pitanju.

Zavrsio sam inostrani fakultet za programiranje u BG.

Poznajem dobro jezike poput HTML,CSS,JS(+JQ)...takodje ucili smo PHP I MYSQL al zbog stalnog rada u PHP LARAVEL FRAMEWORKU u kom sam uradio i diplomski rad... zaboravio sam neke stvari u PHP jer sma se fokusirao na LARAVEL nacin obrade podataka.


Trenutno tragam za praksom jer jos nemam hrabrosti da se upustim kao junior developer jer nemam bas iskustva u radu u firmama.

Trenutno sirim znanje sa Angular JS.

Zanima me vas predlog, sta mi je trenutno bolje da se fokusiram na FRONT-END POZICIJE ILI DA NASTAVIM SA LARAVELOM KAO PHP PROGRAMER JER CINI MI SE TRZISTE VISE TRAZI NJIH TRENUTNO.

Takodje znacilo bi mi par saveta kako da nadjem praksu , da li je ok da saljem firmama pitanja da obavljam praksu kod njih?
Nikola NIKOLIC
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Junio Web Developer pomoc03.02.2016. u 08:37 - pre 99 meseci
Citat:
juniorDev: Poznajem dobro jezike poput HTML,CSS,JS(+JQ)...takodje ucili smo PHP I MYSQL al zbog stalnog rada u PHP LARAVEL FRAMEWORKU u kom sam uradio i diplomski rad... zaboravio sam neke stvari u PHP jer sma se fokusirao na LARAVEL nacin obrade podataka.

Zaboravi Laravel, uci PHP bez ikakvog framework-a. Posle koristi Laravel ili koji god hoces.
To pod uslovom da bas hoces PHP (ja sam vise za neki jezik poput C# ili Jave).

Citat:
juniorDev: Trenutno tragam za praksom jer jos nemam hrabrosti da se upustim kao junior developer jer nemam bas iskustva u radu u firmama.

Pametno.

Citat:
juniorDev: Zanima me vas predlog, sta mi je trenutno bolje da se fokusiram na FRONT-END POZICIJE ILI DA NASTAVIM SA LARAVELOM KAO PHP PROGRAMER JER CINI MI SE TRZISTE VISE TRAZI NJIH TRENUTNO.

Ako si se za programiranje odlucio zato sto ti je to zanimljivo i volis da radis, odaberi ono koje ti je zanimljivije. I jedno i drugo se trazi.
Ako si odlucio zato sto si cuo da je dobro placeno ali te realno ne zanima, odaberi ono sto misli da ces bolje znati da radis. Svakako se trazi i jedno i drugo, ali ono sto znas bolje ce te uciniti boljim na poslu i omoguciti bolju zaradu (ne i garantovati).

Citat:
juniorDev: Takodje znacilo bi mi par saveta kako da nadjem praksu , da li je ok da saljem firmama pitanja da obavljam praksu kod njih?

Sasvim je ok. I super je ako prethodno samostalno napravis nesto. Ne moraju biti veliki projekti ali sta god napravio, neka bude kompletirano i kvalitetno uradjeno.
 
Odgovor na temu

juniorDev
nemam
Beograd

Član broj: 332255
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Junio Web Developer pomoc03.02.2016. u 15:11 - pre 99 meseci
Citat:
Zaboravi Laravel, uci PHP bez ikakvog framework-a. Posle koristi Laravel ili koji god hoces.
To pod uslovom da bas hoces PHP (ja sam vise za neki jezik poput C# ili Jave).


Hvala na kvalitetnom odgovoru. PHP bih znao uraditi u osnovnom obliku kao sto ima na CodeAcademy, da li je dovoljno za juniora? .Zanima me ukoliko se okrenem PHP programiranju kao primarnom, sta kao junior bi jos morao znati osim PHP i Laravela.

Citat:
Ako si se za programiranje odlucio zato sto ti je to zanimljivo i volis da radis, odaberi ono koje ti je zanimljivije. I jedno i drugo se trazi.
Ako si odlucio zato sto si cuo da je dobro placeno ali te realno ne zanima, odaberi ono sto misli da ces bolje znati da radis. Svakako se trazi i jedno i drugo, ali ono sto znas bolje ce te uciniti boljim na poslu i omoguciti bolju zaradu (ne i garantovati).

Volim programiranje i mislim kad bih ulozio jos vremena i ucenja pre posla mogao bih savladati dosta toga na visokom niovu jer imam zelju i volju, zato na red mi sad u glavi dolazi placenost kao neka smernica trenutna..

Nikola NIKOLIC
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: Junio Web Developer pomoc

[ Pregleda: 1375 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.