Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10007 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku04.01.2016. u 01:06 - pre 100 meseci
Pitanje je postavljeno iz razloga pošto određeni bilateralni sporazumi nisu primenljivi u praksi. Zasad još nisam našao na trag na net-u da je neko uradio konverziju srpske u italijansku, ali sam pročitao da je taj sporazum iako potpisan 2013. bio daleko od primenjivosti iste godine.

Citat:
Aix:
Mogao je bar da napise koji pasos ima i kakvu i gde ima eventualno boravisnu dozvolu u EU. Ja sam mu dao najkonkretniji moguc odgovor s obzirom na sirinu postavljenog pitanja.

A to je: NE MOZE SE PREVESTI DOZVOLA BEZ REZIDENCE !



Sve je to nerelevantno u tom pitanju. Mene je zanimao postupak i važenje dozvole, kao i procedura posla prestanka važenja (da li je neko imao iskustva)

Pošto izgleda da pitanje nije bilo jasno, evo da pojasnim.

1) Primenljivost sporazuma. (kao što sam gore napisao)

2) Informacija da li dozvola važi samo za vreme dužine boravišne dozvole. Drugim rečima, ako ja imam vozačku dozvolu koja važi 10 godina, te 2 godine boravišne dozvole, da će zamenjena vozačka važiti narednih 10 ili 2. U tekstu sporazuma ovo nije jasno baš i iz teksta se da zaključiti da je ovo drugo. Ovo pitanje sam postavio iz razloga što u Austriji se dozvola dobija na 10 godina od trenutka zamene nevezano za važnost boravišne dozvole.

Razlozi zašto, će neko boraviti u nekoj zemlji, te koliko će tamo boraviti i da li ima njihov pasoš ili ne je nerelevantan u ovom pitanju. Jedina veza može biti u vezi sa dužinom boravka, no cenim tvoju želju da me na to upozoriš, ali to mi je svakako bilo jasno iz sporazuma.
 
Odgovor na temu

aNemanja

Član broj: 335343
Poruke: 1
..b.business.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku12.11.2016. u 14:42 - pre 90 meseci
Pozdrav,

doselio sam se u Italiju zbog studiranja na tri godine, boravisna dozvola (permesso di soggiorno) treba da bude gotova za koji mesec, znaci boraviste mi je regulisano.

Posto ste svasta pisali, a mene mrzi da sve citam, lepo cu da pitam ponovo :)

1) Da li moze sa vazecom vozackom iz Srbije da se trazi Italijanska (i naravno kako?)
2) Ukoliko moze, pretpostavljam da moze da se kupi automobil u Italiji i vozi sa italijanskim tablicama dok sam tamo, da/ne?
3) Da li sa tom vozackom i autom mogu da se vozam po Evropi ili samo u Italiji?
 
Odgovor na temu

kajtaz98
Nemanja Velic
Pristina

Član broj: 305152
Poruke: 388
46.19.231.*

Sajt: Google


+4 Profil

icon Re: Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku03.01.2017. u 20:46 - pre 88 meseci
poz postoji li mogucnost da se na osnovu Kosovke dozvole uzme Srpska? zato sto na Kosovu ne mogu da vozim auto sa Srpskim tablicama sa kosovskom dozvolom, i obrnuto?
Ne uradi danas,ono sto mozes sutra da odlozis za prekosutra.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zamena srpske vozačke dozvole za italijansku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10007 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.