Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote work for UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Remote work for UK

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Remote work for UK24.12.2015. u 15:17 - pre 100 meseci
Kako da ne - ima izuzetaka, na kraju krajeva na te izuzetke se i radi legalni tax avoidance, zato i velike firme otvaraju sales office u NL - gde mogu da pregovaraju VAT, i ako im je najvece trziste u Nemackoj.
Ali onda ulecemo u ono sto sam inicijalno napisao, ako UK ili Nemacka firma kupi nesto (npr consulting servis) u NL, onda ja kao isporucioc servisa, ne smem da idem na teren u UK da im dostavim taj servis, nego mogu to da odaradim samo u NL (ja fizicki moram biti u NL), u slucaju da me trebaju on site inzenjeri u UK, onda se prodaje posebno consulting direktno u UK office-u.
Opet postoji 100 corrner case-ova, ali ja pricam ono kako su meni rekli pravnici moje firme, tako da - ako su lagali mene - ja lazem vas...

 
Odgovor na temu

Bynor
system admin

Član broj: 324442
Poruke: 62
*.e-tabs.com.



+4 Profil

icon Re: Remote work for UK04.01.2016. u 17:07 - pre 100 meseci
Citat:
Aix:
kakogod okrenes ti moras imati neku rezidencu u UK otvoren bankivni racun gde da ti placaju, prakticno moras ziveti tamo. Mada tebi niko ne brani da radis od kuce u Engleskoj ili cak da budes i u Srbiji.

A jeftinije ti je da otovris firmu u Srbiji i tako radis za njih. A nesto mi govori da je i njima tako jeftinije.

Ne vidim logiku zasto bi UK firma dopustila nekom da radi komplet iz Srbije, a placala ga kao da je u UK ?!?


Logika je ta da za ovo radno mesto gde sam trenutno je potreban trening minimum od 3-6 meseci da bi se radilo uspesno na projektima. Predhodno iskustvo ne ulazi u obzir jer je sve drugacije. Doduse meni su u startu malo gledali predhodno iskustvo zato sam i materiju savladao za 4 meseca, ostali koji nisu imali iskustva vec direktno sa faksa dosli trebalo im je 6-12 meseci sve da pohvataju. E sad kad bi im stavio na sto uslov da napustim kompaniju ili da ostanem i dalje ali projekte da radim iz srbije i za manju platu od trenutne bi pristao ali iz srbije. Suprotno bi izgubili novac za investiciju u novog zaposlenog, vreme a pritom bi i bili u guzvi jer posao bi se usporeno obavljao zbog smanjenog kapaciteta. Sa predstavljenim benefitima mnogo bolje zvuci zar ne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Remote work for UK

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4396 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.