Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?

[es] :: Enterprise Networking :: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?01.11.2015. u 20:10 - pre 102 meseci
Podigao sam xampp, web server, e sad ne znam da li mi je IP dinamicki ili staticki, to cu videti ovih dana, ali znam trenutnu IP adresu. I ukucam je u browseru i pokazuje mi se sledeca slika. Imam wireless ruter, da li je ovo neka zastita rutera, do provajdera ili je to xampp, kako da pristupim sajtu na lokalu?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.2.78.0



+553 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?01.11.2015. u 20:25 - pre 102 meseci
Potraži na netu šta je port forwarding, pa će ti se samo kazati šta treba da radiš...
 
Odgovor na temu

s1cK
Puno Ime
Internet

Član broj: 43061
Poruke: 66



+1 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?01.11.2015. u 21:14 - pre 102 meseci
Xampp-u po defaultu možeš da pristupiš preko http://localhost/ ili http://127.0.0.1/ obzirom da on podiže web server u lokalu, a ne public kao što ti pokušavaš da mu pristupiš.

Poz
<kow> "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and
those who don't."
<SpaceRain> That's only 2 types of people, kow.
<SpaceRain> STUPID
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?01.11.2015. u 21:44 - pre 102 meseci
Citat:
s1cK: Xampp-u po defaultu možeš da pristupiš preko http://localhost/ ili http://127.0.0.1/ obzirom da on podiže web server u lokalu, a ne public kao što ti pokušavaš da mu pristupiš.

Poz


Da, znam, ali ja hocu public :)
 
Odgovor na temu

s1cK
Puno Ime
Internet

Član broj: 43061
Poruke: 66



+1 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?02.11.2015. u 07:28 - pre 102 meseci
@crvenitornado trebao si da napomenes sta zelis da postignes :)
Opcije su ti da promenis port na kom radi airOS ili da promenis port na kom ti radi apache na xampp-u. Preporuka za drugu opciju.
Potrazi httpd.conf u xampp folderu (~/xampp/bin/apache ili ~/xampp/apache/ ) i u njemu promeni port na kom ti radi apache. Sa 80 stavi 8080, a nakon toga moras da oradis port forward na svom ruteru odnosno airOS-u da bi mogao da pristupas spolja direktno xmapp-u.
<kow> "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and
those who don't."
<SpaceRain> That's only 2 types of people, kow.
<SpaceRain> STUPID
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?02.11.2015. u 12:42 - pre 102 meseci
neda mi orion podatke od rutera. oni su ga postavili na krov i sad ne mogu da mu pristupim. Mozda mi i daju, cekam ih dva dana da mi odgovore na mail.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?02.11.2015. u 12:45 - pre 102 meseci
Mislim i da ne mozes ti da mu pristupis. Sada su ga oni iskonfigurisali, upisali user/pass i promenili login sifru.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

s1cK
Puno Ime
Internet

Član broj: 43061
Poruke: 66



+1 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?02.11.2015. u 16:00 - pre 102 meseci
Da, imao sam susreta sa Orion-om i njihovom opremom. Samo oni imaju pristup istoj, te ako ti je potreban port forward, potrebno je da ih kontaktiras i da im das odgovarajuce parametre.
Druga solucija bi bila da kupis klasican ruter sa wan portom. Konfigurises mu staticku adresu iz opsega orionovog rutera, namestis mu DHCP da dodeljuje adrese iz drugog opsega i svu svoju opremu kacis na njega a ne direkt na Orionovu opremu, ujedno trazis od Oriona da upale DMZ ka adresi rutera. U ovom slucaju imas Orionov ruter prosledjuje sav saobracaj na tvoj ruter, i ti na njemu dalje radis rutiranje i blokiranje saobracaja ;)
<kow> "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and
those who don't."
<SpaceRain> That's only 2 types of people, kow.
<SpaceRain> STUPID
 
Odgovor na temu

crvenitornado

Član broj: 330183
Poruke: 82
*.mediaworksit.net.



+19 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?02.11.2015. u 16:15 - pre 102 meseci
Dali su mi podatke. Srecom, ali morao sam da ih zovem i da im sve detaljno objasnim. ima tema ovde , pa pomagajte
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.mediaworksit.net.



+22 Profil

icon Re: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?09.11.2015. u 15:52 - pre 102 meseci
Trebao si da ih iscimas da ti one to konfigurisu, to bi uradili. Ja sam zaposlen u Orionu, i nemam blage koji je pass za te uredjaje, ali znam svakako da ceti izaci u susret sa konfiguracijom iste, kazes im sta ti treba, i neko od kolega ce odraditi zeljenu konfiguraciju :)
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Kucam svoju IP i pojavljuje mi se ovo?

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.