Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa nexus 4

[es] :: Smartphone :: Android :: Problem sa nexus 4

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa nexus 404.10.2015. u 08:32 - pre 103 meseci
Telefon radi normalno nekoliko sati, onda iz cista mira ponovo mi trazi da ukucam pin, kao kad ga ukljucim, medjutim ukucam pin, on i dalje ne prepoznaje karticu, pise sim operation failed, da bi se na kraju ugasio, kad ga ponovo ukljucim, isto se desava, ili pise sim operation failed, ili prodje pin, ali se telefon ugasi, probao sam da izvadim karticu, ukljuci se radi 10 sec i opet se ugasi, te iz nekog 6-7 pokusaja normalno pocne da radi, i tako nekoliko sati i onda opet isti problem? Zna li neko sta moze da bude?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa nexus 404.10.2015. u 11:35 - pre 103 meseci
Da li je u telefonu originalni rom ili si ga menjao? Da li si pokusao uraditi fabricki reset? Prvo sam pomislio da je u pitanju sim kartica, ali buduci da se telefon iskljucuje i kada nje nema, jedino mi pada na pamet problem sa romom ili ti je mozda sistem pretrpan aplikacijama.
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 404.10.2015. u 12:42 - pre 103 meseci
Isto se desavalo i kad je bio origanalni rom i kad sam stavio custom rom, nije sigurno prenatrpan aplikacijama...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa nexus 404.10.2015. u 12:49 - pre 103 meseci
A da li se desava i kada stavis neku drugu sim karticu? Da li se isto desava i kada iskljucis zahtev za pin i izvadis karticu? Ukoliko se desava mozda je baterija u problemu.
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 404.10.2015. u 13:58 - pre 103 meseci
Evo sad sam iskljucio zahtev za pin pa cu videti sta se desava, nisam probao sa drugom karticom, to cu sutra posto nemam nijednu da stavim pa da cekam kada ce se desiti...
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 08:51 - pre 103 meseci
Ponovo mi se isto desava, samo sad ne trazi kucanje pina vec se sam restartuje, radi normalno nekih 12 sati, i onda iz cista mira se pojavi gore desno kako nema sim kartice, zakuca, restartuje se i ne mogu ga ukljucim dok ne izvadim karticu, a i tada moram da pokusam 5-6 puta, a i odmah mi skine 30 % baterije posle prvog restarta..
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 10:04 - pre 103 meseci
Proveri ispravnost baterije.
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 10:31 - pre 103 meseci
Kako?
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 12:44 - pre 103 meseci
Jedino po meni mozes pokusati da izvadis tu katricu i kalibrises bateriju pa da vidis da li ce se isto desavati. Ako ne uspes, odneses telefon u neki servis i vidis da li bi ti proverili ispravnost baterije, jer tu bateriju ne bi trebao vaditi ukoliko nisi strucan.
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 21:10 - pre 103 meseci
Jedino na razumem, kakve veze ima kartica sa baterijom, ako kartica nije u redu, sto mi ne izbaci samo da ne radi kartica, a ne da restartuje i baguje telefon, i da mi skine 30% baterije posle prvog restarta...
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa nexus 406.10.2015. u 21:24 - pre 103 meseci
Koliko sam razumeo tebi se to desava i sa i bez kartice?

Evo uputstva sa nekog sajta:
Citat:
Glitch: Random rebooting
Some users have reported random rebooting and the occasional shut down of their Nexus 4. This is most likely linked to the Android 4.2.1 update and incompatible apps. If you had a lot of apps installed and then updated to 4.2 then it’s possible one of the apps is not playing nice with the latest version of the operating system.
Possible solutions:
You could check which apps are running by going to Settings > Application manager and looking at the Running tab and then try removing them one at a time. If you remove one and the reboot happens again, you can eliminate that app from your investigation. Rinse and repeat until you find the culprit.
Do a factory reset to delete everything by going to Settings > Backup & reset > Factory reset and enter your pattern, password, or PIN when prompted, then tap Erase everything.


Posto sam ti pisao redom, mislim da si sve sto sam predlozio odradio, fabricki reset, druga kartica, kalibracija. Vidi da li se uklapas u ovo navedeno.
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Problem sa nexus 412.10.2015. u 10:38 - pre 103 meseci
Pozdrav,imao sam isti problem i obicno se desava na samsung telefonima dok na drugim markama recimo na htc ne desava se,problem se pojavljuje kada instalirate neki custom rom u kome nije dobar boot tacnije nije za vas telefon nego je za neku drugu verziju i onda nastaje problem gubljenja signala i moze da se desi da se ceo telefon brickuje ako pokusavate drugi rom da ubacujete pa cak i oficijalni rom,jedino resenje je da se telefon odnese u neki dobar servis gde mogu da mu upisu nov boot preko nekog boksa kao sto je j-tag i slicno naravno ta popravka nije jeftina i krece se od 30eura pa moze da kosta cak i 100eura.
Treba uvek izbegavati romove koji imaju boot fajl u njima pa cak i boot image najpouzdaniji romovi su na XDA gde je sve opisano sta je izmenjeno u njima itd,znaci uvek instalirati cist rom bez zamene boot i slicno barem ja se pridrzavam toga u zadnjih par godina,nadam se da sam pomogao bar malo
Znaci mora da se upise nov boot bez obzira ako se sada instalira bilo koj drugi custom ili oficijalni rom problem je u boot nesto nije upisano kako treba i telefon brljavi

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 12.10.2015. u 12:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shami

Član broj: 330736
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa nexus 429.10.2015. u 10:10 - pre 102 meseci
Ali meni se to desavalo i sa stock romom, nista nisam dirao, on dodje do nekih 60% baterije i tada prvo izbaci kako nema sim kartice i onda se telefon ugasi, ne mogu da ga upalim dok ga ne povezem na punjac, i kad ga upalim sa 60% padne na 15% baterije, dok je na punjacu radi normalno, ne znam kakve veze ima ne prepoznavanje sim kartice sa baterijom?
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Problem sa nexus 431.10.2015. u 12:48 - pre 102 meseci
Moj je savet da instaliras oficijalni rom sa svim fajlovima;boot itd. i ako je telefon rutovan uradi unroot da bude sve stock i onda vidi kako se telefon ponasa.Za takve stvari pise i na sajtu gde skidas rom da niko ne snosi odgovornost ako izgoris memorijsku ili sim karticu,ili brikujes telefon ili se osteti baterija.Meni se desavalo da napunim bateriju 100% i prilikom instalacije novog roma pri prvom podizanju sistema baterija spadne na 30% i testiram rom ceo dan napunim jos jednom bateriju skroz i isto se brzo prazni to je znak da je rom u pitanju,sto se signala tice u to sam siguran da je neki od boot-fajlova neispravan zato sam rekao da telefon mora da se kaci na neki box da bi mu se sve fabricki upisalo jel klasicnom instalicijom tesko se menja boot i upisuje nov boot,ja sam jedino uspeo na HTC da menjam botove bez kacenja telefona na box.
Ako mozes nabavi drugu bateriju pa testiraj sa njom kako radi tel dali se isto brzo prazni ili ne.
Baterija kada je stara ili ako je pri kraju radnog veka hoce tako da se ponasa naglo da se prazni ili brzo da se puni,sto se signala tice ako ne mozete sami bolje odnesite telefon u servis da ga kompletno pre-flesuju original oficijalnim softverom zato sto je za objasnjavanje malo komplikovano jel u pitanju su gomila fajlova koji uticu na rad telefona i instalacijom odredjeng roma bez obzira dali se radi o custom ili oficijalnom romu moze doci do pogresnog upisivanja ili nekompletnog upisivanja koje se i ne primeti prilikom instalacije nego jednostavno tek kada se telefon pokrene primeti se bug.
Desava se da cela instalacija prodje ok bez prijave neke greske najopasniji su boot fajlovi koji znaju da skroz zabrljave telefon a instaliraju se ok,takodje ima vise vrsta i kernela za odredjeni rom.

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 31.10.2015. u 17:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Problem sa nexus 4

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.