Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provizija na uplatu pazara

[es] :: Ekonomija :: Provizija na uplatu pazara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8962 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara28.09.2015. u 14:29 - pre 104 meseci
Citat:
amaama: Ne budi tvrdoglav, pa Dexic je stavio link na njihov tarifnik samo par postova pre:

To je trenutno stanje, ja pricam o:
Citat:
bakara: Cekaj bre...sasvim sam siguran da inteza nije naplacivala uplatu pazara (bar ne prethodnih godina dok sam ga uplacivao)


A ti si rekao:
Citat:
Za Intesu sam siguran da najmanje 7 godina naplaćuje, možda i više.


Ako treba da kacim izvode, nije problem tu su...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara28.09.2015. u 18:00 - pre 104 meseci
Ovo je link sa sajta Narodne Banke Srbije, njihovi izveštaji, u vezi tarifa banaka sa datumom 14. mart 2008. godine
http://www.nbs.rs/internet/lat...35/pp_tarife_banaka/index.html
Ovo je link za izveštaj u XLS za "Pravno lice ili preduzetnik koji je klijent banke vrši uplatu na sopstveni račun u istoj banci":
http://www.nbs.rs/export/sites...plk_uplata_sopstveni_racun.xls
Tu ćeš videti da je Intesa i tada imala proviziju za ovu uslugu, istina uz ograničenje "Uplata u korist računa koji je u prethodnom mesecu imao uplate veće od 1 mln dinara je 0,06%, min. 25 dinara." Tu granicu su mislim ukinuli 2010. godine itd. i od tada naplaćuju proviziju na svaku uplatu.
Da rezimiram: to što to nisi primetio i što na izvodu ne piše eksplicitno "provizija na uplatu pazara" nego kurvinski "Obracun tarife za usluge PP + od-do datum", tj. samo suma svih naplata za sve tarife za PP (a u tarifniku su navedene koje) ne znači da banka ne obračunava i ne naplaćuje, naprotiv.
Proveri matematički šta plaćaš, a ako i dalje ne veruješ onda popričaj sa svojim bankarom u Intezi. Traži im tarifnike iz prethodnih godina pa ćeš se uveriti. A ako i posle toga ne veruješ ... pa šta da kažem, imaš pravo na to.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara28.09.2015. u 18:52 - pre 104 meseci
Ne placam ja vise nista, gotovo je sa tim...

Imam na izvodu stavku: Obracun tarife za usluge PP i Naknada za vodjenje računa za mesec ali sam uvek kontao da je ta naknada vezana za promet na racunu a ne puko uzimanje zivog novca kojeg uplatim na svoj racun.

Sad kad razmislim to dodje besmisleno, znaci uplatim milion dinara oni mi skinu 1000, posle podignem oni mi skinu jos 1000 i jos mi naplate to sto su mi skinuli pod parolom Naknada za vodjenje računa


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.245.*



+156 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara29.09.2015. u 07:37 - pre 104 meseci
Da, da, naplate uplatu, naplate to što pare stoje kod njih (održavanje računa), i onda naplate isplatu tih istih para, i to sve sa tvojim parama,
tvoje je samo da otvoriš radnju, napraviš promet, i da se pojaviš kod njih sa parama, genijalno zar ne?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara29.09.2015. u 15:46 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Ne placam ja vise nista, gotovo je sa tim...

Imam na izvodu stavku: Obracun tarife za usluge PP i Naknada za vodjenje računa za mesec ali sam uvek kontao da je ta naknada vezana za promet na racunu a ne puko uzimanje zivog novca kojeg uplatim na svoj racun.

Sad kad razmislim to dodje besmisleno, znaci uplatim milion dinara oni mi skinu 1000, posle podignem oni mi skinu jos 1000 i jos mi naplate to sto su mi skinuli pod parolom Naknada za vodjenje računa :)



Sta bi na kraju, nije mi skroz jasno, priznajes da nisi bio u pravu?:)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 14:22 - pre 104 meseci
Iskreno, nije ni meni...

Uplacivao sam velike iznose, podizao, prenosio, vise puta sam pitao da li se naplacuje uplata novca i svaki put mi je odgovoreno odricno, i to kao sto si video iz prilozenom se nigde i nije pojavljivalo kao stavka nekog troska.
Istina je da su mi naplacivali Obracun tarife za usluge PP, ali nije transparentno prikazano sta to podrazumeva, meni su u banci objasnili da se naplacuje procenat na promet novca preko racuna a ne na uplatu....mozda su samo vesto taj odgovor upakovali, sada mi to nije ni bitno, ali je tema svakako korisna za nekoga ko se sada bavi ovim.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 15:11 - pre 104 meseci
Brate priznaj lepo da nisi bio u pravu, kada ti je pokazano da nisi :D
(ne bi ovo rekao da nisi decidno tvrdio da mi ne znamo o cemu pricamo :))
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 16:41 - pre 104 meseci
Bakara?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 18:33 - pre 104 meseci
Pa priznao sam da vise nisam siguran nakon ovoga sto ste mi prikazali, a lepo sam i napisao da sam ja konkretno postavio to isto pitanje u banci i odgovoreno mi je (istina usmeno) da se to ne naplacuje, podizanje se naplacuje (a ja sam cesto i podizao)

Nije meni problem da se izvinim, ako mislite da izbegavam izvinjenje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 19:53 - pre 104 meseci
Ja bi da se izvinis za ovaj deo:
Citat:
bakara:
Cekaj bre...sasvim sam siguran da inteza nije naplacivala uplatu pazara (bar ne prethodnih godina dok sam ga uplacivao), nemojte pricati o stvarima koje ne poznajete.

i priznas da si ti pricao o necemu sto ne poznajes :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 21:14 - pre 104 meseci
Izvinjavam se...ako ti je tako lakse

Ali i dalje nigde ne pise da mi je naplacena "uplata" pazara (a ja sam takav odgovor dobio od direktora filijale), uplatnice sam okacio, na izvodu isto ne pise transparentno, tako da nemamo nikakav materijalan dokaz da sam to platio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara30.09.2015. u 22:16 - pre 104 meseci
Ne moras imati. Mi imamo dokaz da naplacuju, i da imamo ranije tarife mogli i to da ti dokazemo, ali eto, dosta nas se seca da se naplacivalo.

Ti tvrdis suprotno, i to uz omalovazavanje, pa onda se izvini ili pokazi suprotno ;)
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Provizija na uplatu pazara01.10.2015. u 00:28 - pre 104 meseci
Citat:
bakara:
Izvinjavam se...ako ti je tako lakse :)

Ali i dalje nigde ne pise da mi je naplacena "uplata" pazara (a ja sam takav odgovor dobio od direktora filijale), uplatnice sam okacio, na izvodu isto ne pise transparentno, tako da nemamo nikakav materijalan dokaz da sam to platio.

Ja mislim da sad već zaje***** jer te čitam na forumu kao pametnog razumnog čoveka. Imaš materijalni dokaz. Obračunaj prema tarifniku proviziju za svaku izvršenu transakciju u 10dnevnom periodu u kojem si imao i uplatu na svoj račun - verujem da imaš max 50ak transakcija za 10 dana pa to neće biti veliki posao. Uporedi sa obračunatim iznosom za PP koji ti je iskazan na izvodu. Nisu ni provizije za isplatu posebno iskazane iz istog razloga kao i za uplate. Uplata novca na sopstveni račun je transakcija Platnog Prometa kao i isplata ili prenos na drugi račun. Zato se nalazi u tarifniku u sklopu tarifa provizija za PP, zato je sabrana u iznos Provizije za PP. Kao što rekoh, ako želiš da veruješ da samo tebi ništa nije naplaćeno, pa eto, veruj. I obavezno da pozdraviš tog direktora.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Provizija na uplatu pazara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8962 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.