Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefon upao u Boot Loop

[es] :: Smartphone :: Android :: Telefon upao u Boot Loop

[ Pregleda: 6519 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Telefon upao u Boot Loop04.08.2015. u 22:16 - pre 105 meseci
Imam LG E440 telefon, dodao sam jednu liniju koda u sistemski fajl build.prop, restartovao telefon i od tada je zapao u boot loop. Resetovao sam telefon na fabricka podesavanja ali taj reset ne menja fajl build.prop pa je telefon i dalje u boot loopu. Ovaj telefon ima zakljucan boot loader i mislim da nije moguce instalirati (bar ne funkcionalni) recovery na njega. Ja sam pre par meseci instalirao CWM 6.0.3.0 recovery ali nisam mogao nista da uradim snjim i dobijao gresku Error while backing up boot image!I:Can't partition non-vfat: datamedia...

Sad jedino mogu da pokrenem telefon u download mode. Pokusao sam pre par meseci (iz eksperimentalnih razloga)iz download moda da instaliram/flesujem fabricki rom, ali vrlo brzo na xp sistemu mi se pojavi bsod pa sam odustao od toga.I dalje na racunaru imam stock rom za njega.

Nisam nesto mnogo baratao sa adb, ispise mi
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\ADB>adb shell
error: device not found

Dakle, ako je bootloader zakljucan, da li je moguce instalirati stock rom na njega iz download moda, ili izmenim build.prop fajl?
Mislim, nije valjda da mu nema spasa?
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.08.2015. u 10:12 - pre 105 meseci
"Dakle, ako je bootloader zakljucan, da li je moguce instalirati stock rom na njega iz download moda, ili izmenim build.prop fajl?"
ne, neće moći

telefon bi mogao da središ ako bi otključao bootloader i posle da instaliraš neki rom ili da ponovo instaliraš originalni rom ili ako si napravio bekap na kartici može ti pomoći.

pitanje je samo da li pre nego što ti je telefon uleteo u bootloop , na telefonu oslobodio Develepores Options i u njima USB Debugging.
ako jesi onda bi moglo da se ovo sredi, ako nisi ne znam koje su ti opcije onda na raspolaganju
u svakom slučaju preporučujem ti da pročitaš ovaj post
https://www.elitesecurity.org/...o-postupak-flesovanja-androida
može da ti pomogne ili dati neke ideje šta da radiš.

i kada radiš sa telefonom nešto tako delikatno, uvek napraviš bekap plan kako da se izvučeš iz mogućih grešaka.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.08.2015. u 16:20 - pre 105 meseci
Citat:
cmpstr: Imam LG E440 telefon, dodao sam jednu liniju koda u sistemski fajl build.prop, restartovao telefon i od tada je zapao u boot loop. Resetovao sam telefon na fabricka podesavanja ali taj reset ne menja fajl build.prop pa je telefon i dalje u boot loopu. Ovaj telefon ima zakljucan boot loader i mislim da nije moguce instalirati (bar ne funkcionalni) recovery na njega. Ja sam pre par meseci instalirao CWM 6.0.3.0 recovery ali nisam mogao nista da uradim snjim i dobijao gresku Error while backing up boot image!I:Can't partition non-vfat: datamedia...

Sad jedino mogu da pokrenem telefon u download mode. Pokusao sam pre par meseci (iz eksperimentalnih razloga)iz download moda da instaliram/flesujem fabricki rom, ali vrlo brzo na xp sistemu mi se pojavi bsod pa sam odustao od toga.I dalje na racunaru imam stock rom za njega.

Nisam nesto mnogo baratao sa adb, ispise mi
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\ADB>adb shell
error: device not found

Dakle, ako je bootloader zakljucan, da li je moguce instalirati stock rom na njega iz download moda, ili izmenim build.prop fajl?
Mislim, nije valjda da mu nema spasa?


Zaključan bootloader znači da ne dozvoljava instaliranje drugih ROM-ova, daleko bilo da spreči originalni, stock ROM. S obzirom da je build.prop izmenjen, pretpostavljam da je već instaliran ROOT. To znači da adb ima pristup sistemskoj particiji, pa može direktno da se menja sve, pa i taj build.prop. Ovde je lepo opisano šta sve može da se radi:

http://developer.android.com/tools/help/adb.html

U krajnjem slučaju, ako se izabere kompletan oporavak, evo nekoliko lepih objašnjenja:

Originalni ROM-ovi

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=29

LG Flash Tool 2014

http://www.mediafire.com/downl...j0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip

Hard reset

http://www.mobihi.com/?p=1471


Flashing LG Optimus L4 II E440

https://www.youtube.com/watch?v=nHBpGSJFZZM


Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.08.2015. u 16:25 - pre 105 meseci
Na xda forumu na temi Optimus LG II E440 E445 stoji

Code:
3. Bootloader Unlock

-Not Yet 


USB Debugging je iskljucen kod mene jer sam uradio fabricki reset a i pre reseta mislim da je bio iskljucen jer nisam cesto koristio adb.

A i kada bih (nekim cudom) dobio potrebni kod za otkljucavanje bootloadera od proizvodjaca, ne bih mogao da instaliram recovery jer je USB Debugging iskljucen. (?)

Ako je tako, onda izgledi nisu bas najbolji. Ne verujem da ovom telefonu ima vise pomoci... RIP


tuxserbia, sad tek videh tvoj post, sad cu da pregledam linkove...
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.08.2015. u 20:09 - pre 105 meseci
tuxserbia, nailazio sam na ove linkove pre par meseci, dok sam trazio kako da rutujem android.
Program za flesovanje ne prepoznaje telefon (kada je telefon u download modu)jer mu je iskljucen USB Debugging, a reset ne menja build.prop fajl. Recovery ne mogu da instaliram jer E440 nema otkljucan bootloader + iskljucen usb debugging. ADB ne prepoznaje uredjaj kada je telefon u download modu...
Jednostavno, mislim da sam sve pokusao i da resenja nema. Ako ponovo budem kupovao android, prvo sto bih pitao da li ima otkljucan bootloader. Presao sam sada na staru Nokiju.

Ovaj LG E440 je radio lose fotografije a ima neku kameru od 3MP. Fotografije su bile nekako isprane i pikselaste, nebitno kakva podesavanja stavio.
Na prastaroj Nokiji imam isto kameru od 3MP, sa Carl Zeiss optikom, fotografije su mnogo kvalitetnije i zivlje. Nikada vise ne bih uzeo ovaj telefon, jedino mu je baterija na zavidnom nivou, trajala mi nekada i preko 14 dana. Za sve ostalo PC je nezamenljiv.

Ok, hvala obojici i veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.08.2015. u 21:22 - pre 105 meseci
Ima milion telefona gde je bootloader zaključan, ali može da se root-uje normalno. Sony i HTC su poznati po tome. USB debug isto nema veze sa tim. Ja bih pre rekao da je u pitanju nedostatak ADB drajvera, pošto se ADB konekcija, recimo prilikom restartovanja u download i/ili recovery modu razlikuju od normalnog povezivanja sa kompjuterom. Moj savet je da se odnese u neki servis ili "servis". Siguran sam da će neki "serviser" da ga sredi za pola sata.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop12.08.2015. u 13:50 - pre 105 meseci
Nemora telefon da se nosi u servis probaj sledece:izvadi i vrati bateriju,stisni i drzi taster za pojacavanje tona u plus u isto vreme stisni i drzi home dugme i pali telefon,trebalo da telefon udje u download mod tacnije treba da ti se pojavi zut ekran,prikljuci USB kabal zatim pokreni u kompjuteru KDZ flasher i instaliraj oficijalni rom.meni se desilo bezbroj puta na LG L7 p700 bukvalno telefon je bio skroz mrtav i uvek mi je uspevalo da ga ozivim.
Probaj ponovo instalirati drajvere jel hoce da se desi da ne rade
Najbolja varijanta je da pokrenes emergency mod:
1.pokreni LG PC suite
2.ugasi telefon a da nije prikljucen na USB
3.prikljuci telefon na USB kabal dok se ne pojavi baterija na ekran
4.stisni i drzi istovremeno volume+ i power dugme 6-7sekundi
5.sacekati da se pojavi LG logo i onda ce se iskljuciti
6.stisni i drzi istovremeno volume+ i power dugme 5sekundi
7.drajveri ce biti instalirani i emergency mod ce se pokrenuti
kada je ovo gotovo potrebno je samo pokrenuti KDZ flasher da flesuje ceo telefon oficijalnim romom

[Ovu poruku je menjao gile-gaga dana 12.08.2015. u 15:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop03.09.2015. u 10:50 - pre 104 meseci
Vec sam bio odneo telefon kada ste pisali. Podigao sam ga posle mesec dana(prvih 10 dana ga nisu ni pogledali), a ja ga bio otpisao.
Instalirali su mi oficijalni rom. Izgleda da ipak nisam neki "majstor" :)
Sad ne mogu da rutujem telefon, probao razne programe. Verovatno neke zakrpe ubacili tj stigle zajedno sa romom.
Bar ce telefon biti siguran neko vreme, dok ga ponovo ne rutujem ;)
Toliko od mene, pozdrav.
 
Odgovor na temu

gile-gaga
gicic goran
petrovac na mlavi

Član broj: 298656
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.xda-developers.com


+3 Profil

icon Re: Telefon upao u Boot Loop05.09.2015. u 19:55 - pre 104 meseci
Isto bi i vi instalirali oficijalni rom jel sa KDZ fleserom samo oficijalni rom moze da se instalira ja sam par puta oziveo LG L7
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Telefon upao u Boot Loop

[ Pregleda: 6519 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.